Съвременни конфликтиКонфликтът в Украйна

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Конфликтът в Украйна

Мнение от Almasy » 21 Сеп 2022, 10:11

Само аз ли си мисля, че раутата не отива на добре...... :| :?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 21 Сеп 2022, 10:12

Обиколих набързо руSSофашистките клоаки - нещо настроението въобще не е това, което очаквах. Вместо патриотичен взрив, настроението едно минорно... Тук-таме някой от известните пропагандистки подлоги напише по някое "Ура товарищи!", ама и то с половин глас. Един даже се изпусна, че вече взели да му подгряват телефона разни женоря и да го заплашват, че няма да си пуснат мъжете :D
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 21 Сеп 2022, 10:14

IceScull написа:
21 Сеп 2022, 09:24
rki написа:
21 Сеп 2022, 09:10
Обяви мобилизация в Педерацията.
За сега частична
Частичната мобилизация е когато руССонацистите отиват в Украйна цели, а се връщат на части...
• Путинизм — это фашистская власть плюс всеобщая дебилизация страны.

• Если бы у Гитлера были Соловьев со Скабеевой - немцы до сих пор бы не знали, что они проиграли войну.

• M142 HIMARS - аппарат для депутинизации.

KaizerSoze
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от KaizerSoze » 21 Сеп 2022, 10:21

Ето един кратък анализ на мобилизацията.

https://www.bgmilitary.com/%D0%B0%D0%BD ... B8%D1%8F-1

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 21 Сеп 2022, 10:49

Както казва леля Роза - ако руснаците не искат да умират за пари, нека умрат за Путин безплатно.

• Если бы у Гитлера были Соловьев со Скабеевой - немцы до сих пор бы не знали, что они проиграли войну.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 21 Сеп 2022, 10:55

Almasy написа:
21 Сеп 2022, 10:11
Спокойно, ядрената зима ще премахне проблема с глобалното затопляне.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Сеп 2022, 11:07

Almasy написа:
Зависи от чия гледна точка.
За украинците е зле, разбира се, ще трябва да се бият още дълго и трудно.
За останалия свят е добре. Защо? Защото Педерацията (както казва Рки) ще се свари бавно, без резки движения, докато имплодира. Но тихо, а не с голяма експлозия.

Защото следват нерешителната политика на САЩ във Виетнам (тук ще бомбим, там няма да бомбим, ще пращаме брой хора определени по квота, а не колкото са нужни и т.н.). Най-грубо казано, ескалират постепенно, когато вече са принудени да го направят, а не когато обективно е трябвало да го направят, и ефект вече няма, или е много ограничен. Да, знам че звучи странно.

Ето, тая частична мобилизация на 300,000 души ще даде някакъв ефект ноември месец. До нея прибягват след погрома в Харков, а отдавна беше очевидно, че с наличните сили няма как да постигнат победа в Украйна. Ако искаха да спечелят, тая мобилизация трябваше да бъде обявена през март - преди 6 месеца. Но не би, сега догонват събитията. Инициативата сега е във ВСУ. Тия 300К запасняци ще пристигнат на Т-62 и МТ-ЛБ ноември месец и ще ги чака 700-хилядна украинска армия вече мобилизирана, обучена, опитна, що-годе въоръжена с модерно оръжие. А ако ги бяха мобилизали март, щяха да пристигнат на фронта през месец май - и ефектът щеше да е съвсем различен.

Затова по-добре, че Путята е нерешителен и агонията му ще е бавна, но безопасна.
“Thanks to the Russian warship, we now have the precise geographic location of the Hui.”

Сбърках!
Т-72, 24.02.22

TEX_the_soldier
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от TEX_the_soldier » 21 Сеп 2022, 11:07

KaizerSoze написа:
21 Сеп 2022, 10:21
Ето един кратък анализ на мобилизацията.

https://www.bgmilitary.com/%D0%B0%D0%BD ... B8%D1%8F-1
Доста точен анализ, макар и на едро. В общи линии се припокрива и с моето мнение. До сега "самомобилизацията" някак си вървеше, но при областите на изток. Изобщо няма да е същото в Санкт Петербург и Москва. Хората там са различни.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 21 Сеп 2022, 11:45

EddieBG написа:
21 Сеп 2022, 10:55
Almasy написа:
Eх, знаеш как да зарадваш човека. :lol:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 21 Сеп 2022, 11:57

plamenhk написа:
21 Сеп 2022, 11:45
EddieBG написа:
Almasy написа:
Не съм се стреснал - пред перспективата тук да дойде "руский мир" ядрената зима ми се струва опция.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Sea Dog
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sea Dog » 21 Сеп 2022, 12:08

Ето, тая частична мобилизация на 300,000 души ще даде някакъв ефект ноември месец.
Вашингтонский Обком
@_Fashington
·
1h
На АвтоВАЗе сегодня праздник!
:lol:

Иначе сериозно - как тези 300 000 човека ще изиграят решаваща роля за победа на руснята, при тотална невъзможност за установяване на въздушен контрол над Украйна ?! Или ще могат да спрат хаймаросването на складове и позиции ?

KaizerSoze
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от KaizerSoze » 21 Сеп 2022, 12:08

Almasy написа:
21 Сеп 2022, 11:57
plamenhk написа:
EddieBG написа:

Не съм се стреснал - пред перспективата тук да дойде "руский мир" ядрената зима ми се струва опция.
Руснаците трябва да бъдат денацифицирани и демилитаризирани, това вече е очевидно. Или ще утрепат Путен и другите бункерни плъхове или ще видят прелитащи, над главите си Томахоук.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 21 Сеп 2022, 12:25

Almasy написа:
21 Сеп 2022, 11:57
plamenhk написа:
EddieBG написа:

Това е безмислено, оттук винаги можеш да се вдигнеш до Канада или UK да кажем, ако толкова те стряска. Но ако дойде "зимата"... е, тогава пък спокойно може и тук да изчакаш докато се гътнеш ;). Т.е. :(.
Според мен, по изключение, Д9 е прав в анализа си, макар да не прави предвиждания, по принцип, нале ;). Евентуална пълна мобилизация и минаване на военновременни релси на руснаците може би била нещо различно, но пък е с тооолкова далечен хоризонт и с такива отрицателни последици, че едва ли.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 21 Сеп 2022, 12:30

Flancer написа:
21 Сеп 2022, 12:25
Евентуална пълна мобилизация и минаване на военновременни релси на руснаците може би била нещо различно, но пък е с тооолкова далечен хоризонт и с такива отрицателни последици, че едва ли.
А какво "нещо различно" може да предложи Запада на Украйна (при промяна на статуквото) от това което дава до сега ? Оттам трябва да започнеш, защото там резервите за действие са ОГРОМНИ.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 21 Сеп 2022, 12:43

Flancer написа:
Това е безмислено, оттук винаги можеш да се вдигнеш до Канада или UK да кажем
Ми тя куклата на Путин нощеска каза, че UK е първа в списъка за остъкляване и жалко, че не било направено вече на 19-ти, когато покрай гробенето на баба ти Лиз, "всички добри хора" се били събрали в Лондон.....Бившата стриптизьорка е още по-крайна:
Маргарита Симоньян
Судя по происходящему и еще собирающемуся произойти, эта неделя знаменует или преддверие нашей скорой победы, или преддверие ядерной войны.
Не могу разглядеть ничего третьего

Та така. Наистина се опасявам, че червеното копче ще бъде натиснато в един момент......Виждал си си хванат в капан голям паткан (плъх)?
Очите са много зли. Готов е на всичко. Когато от освободиха от капана, вместо да хукне да бяга, впи зъби в ръката на човека, който го беше освободил и още не беше си махнал другата ръка (с едната го държеше през гърба). Почти отхапа огромно парче месо - не можех да повярвам на очите си.
Наложи се спешно тръгване за града - ръката изглеждаше кошмарно а що кръв шуртеше.......Наложи се операция - зъбите бяха разкъсали дори сухожилия, а раната беше ужасно дълбока. Още носи белези.
Последна промяна 1 на Almasy, променена общо 21 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Сеп 2022, 12:49

Flancer написа:
Според мен, по изключение, Д9 е прав в анализа си, макар да не прави предвиждания, по принцип, нале ;). Евентуална пълна мобилизация и минаване на военновременни релси на руснаците може би била нещо различно, но пък е с тооолкова далечен хоризонт и с такива отрицателни последици, че едва ли.
Ах, "по изключение" :D

Сега трябва Западът да се мобилизира, да престане да се мае какво да праща или да не праща и да засили вече производство и ленд-лийз - Хаймарс, Атакмс, танкове, брадлита, Пейтриът, Ф-16, все.

ПП Това е анализ на решенията до сега, не е прогноза. Наслучайно не си падам по прогнозите.

ПП2 А сега и всичките диванни путинисти най-сетне ще имат възможност да докажат верността си и да отидат да умират в Украйна.
“Thanks to the Russian warship, we now have the precise geographic location of the Hui.”

Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Сеп 2022, 12:56

Изображение

Не на могилизацията.* Руското движение ''Весна'' свиква протести против изпращането на пушечно месо в Украйна
https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Ne- ... 85465.html

Изображение

Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 21 Сеп 2022, 13:09

Flancer написа:
Евентуална пълна мобилизация
"Частичната" мобилизация на Путин е ефемизъм, все едно на една Лада 2105 да залепя стикер BMW 525.
Въпреки надписа тя пак ще си остане Лада 5-ца.

В указа, въпреки че пише че се обявява "частична" мобилизация, пише също:
2. Осуществить призыв граждан Российской Федерации на военную службу по мобилизации в Вооруженные Силы Российской Федерации. Граждане Российской Федерации, призванные на военную службу по мобилизации, имеют статус военнослужащих, проходящих военную службу в Вооруженных Силах Российской Федерации по контракту.
Пише си гражданите на Кочината, призвани на мобилизация - никъде не пише част от гражданите.

Е, кое точно му частичното?

Че не пише изрично че ще мобилизират първокласниците и жените? "Пълната" мобилизация това ли означава?

Аватар
Bushman
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bushman » 21 Сеп 2022, 13:14

Almasy написа:
21 Сеп 2022, 12:43
Виждал си си хванат в капан голям паткан (плъх)?
Очите са много зли. Готов е на всичко.
Разликата е, че този плъх не е сам в капана. Хванат е заедно с доста други плъхове, които вероятно се надяват някога да излязат на свобода. Та те ще му прегризат гърлото, ако се опитра да взриви целия капан и да ги повлече след себе си в отвъдното. И без това им трябва изкупителна жертва, за да излязат горе - долу чисти от кашата, забъркана от първия (главния) плъх. А той е идеален за тази цел - ето го лошият, виновникът за всичко, ние само изпълнявахме нарежданията му, бедните ние... Или още по-добре - ето главата му.

Не знам за руснята, но лично на мен новината за мобилизацията ми подейства много ободряващо. Може да се каже, че трайно ми оправи настроението... Цяла сутрин си тананикам "Вставай, страна огромная!" и изобщо ми е много весело. Честно да ви кажа, не виждам никакви негативни последици от тая мобилизация. Даже може да се каже, че виждам позитиви... Работата вече е тръгнала, конят е "у реката" и нищо не може да промени този факт. Ако мобилизацията беше някаква панацея и вълшебно решение на всички проблеми, путя отдавна щеше да я обяви, още след първите дни на инвазията, като видя, че работата му се закучва. А след 6 месеца бой и погроми - какво очаква? Някакво чудо?

Според мен, въпросната мобилизация не само, че няма да отложи края на раша, а дори го приближава. Ще мобилизираш 300 хиляди тумбаци, явно негодни за нищо друго - най-ненужните аутсайдери, без никаква роля в стопанския живот. Някак ще ги облечеш и въоръжиш - естествено, че стават само за пехота, никакви специалисти няма да намериш по кръчмите и затворите. Ще ги обучиш, да кажем месец. И после? Ще ги пратиш ноември в украинската кал, да спят в палатки под дъжда? И каква полза? Украинците просто ще ги изтрепят... И пак си в същото положение, само дето ще трябва да отговаряш не за 50, а за 150 хиляди жертви на своето безумие.

Путя е в блатото, затънал е до гърдите. Има два варианта:
- да не мърда и да потъва бавно, или
- да прави разни конвулсивни движения и да потъне бързо.
Изход няма. Той явно избира втория вариант - супер, вместо дълъг и скучен сериал, ще гледаме кратък екшън. Аз лично нямам против.
Excellent! Steven is my name!

Победа за нами!! Крым наш! Кругом враги! Нас окружили! Потери нет! Ни шагу назад! Своих не бросаем. Паники нет. Нечего жрать. Все пропало. Нам пиздец... Можем повторить!!

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 21 Сеп 2022, 13:26

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 21 Сеп 2022, 13:32

Бухахаха " нас наебали" (с)
ntvru's avatar
НТВ
@ntvru

Контракты о прохождении военной службы продолжают действие до окончания частичной мобилизации, за исключением случаев увольнения военных — указ
https://twitter.com/ntvru/status/1572471755242971138
Zoброволците и срочниците подписали 3-4 месечни договори с идеята да препечелят малко пари може да гърмят шампанското. От фронта ше се излиза само под формата на 7 милионен джакпот за опечалените близки.

Контрактниците, които се надяваха тази година да им изтекат договорите и да се чупят от армията - тоже може да почерпят.

The USSR is still collapsing before our very eyes

Parasha delenda est

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 21 Сеп 2022, 13:38

Dinain написа:
21 Сеп 2022, 11:07
.
.

Ето, тая частична мобилизация на 300,000 души ще даде някакъв ефект ноември месец.
Всъщност първи ефекти ще има до една две седмици. Има хиляди отказници в армията, на които преди нищо не можеха да направят, с сега с обявена мобилизация и след вчерашните законодателни промени, ще трябва да избират или поемат към фронта или в затвора.
Те са вече обучени, екипирани, на активна служба - това е първия резерв, който ще бъде пратен.

Parasha delenda est

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 21 Сеп 2022, 13:56

Потерьнет :mrgreen:

Оня ден изплува рота от седем човека, днес от 12.

Изображение

Parasha delenda est

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 21 Сеп 2022, 14:18

В указа на Путята е фиксирано и количеството мясо, което трябва да се мобилизира, но съответната точка е засекретена и не е публикувана.
В седьмом пункте указа о «частичной мобилизации» говорится о количестве человек, призываемых на военную службу

В неопубликованном седьмом пункте указа Владимира Путина о мобилизации говорится о количестве человек, которое планируется призвать на военную службу. Об этом рассказал пресс-секретарь президента Дмитрий Песков, его слова передает РБК.

«Единственное, что я могу сказать, что Сергей Кожугетович Шойгу в своем интервью сказал: "300 тысяч человек". Вот там идет речь о количестве до 300 тысяч человек», — уточнил Песков. При этом в записи разговора, опубликованной радио «Маяк», пресс-секретарь говорит: «Он для служебного пользования и поэтому я не могу его раскрыть».

Parasha delenda est

raptor
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от raptor » 21 Сеп 2022, 14:43

След като използваха разни тактиките от всв, предполагам ще възродят и тази- вълни от току що мобилизирани нещастници с по една пушка срещу картечниците. Добре позната от 41ва и 42ра, дава добър ефект за удържане на настъплението на противника. Кво са някви си там милиони изтрепани, женорята ще народят нови.

Отговори