Гражданска авиацияВъзстановки на катастрофи

Модератори: Ksantip, Sharana

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Възстановки на катастрофи

Мнение от Almasy » 21 Яну 2022, 19:42

Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 24 Яну 2022, 09:17

Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 25 Яну 2022, 05:19

Almasy написа:
21 Яну 2022, 19:42
61-0026

https://www.youtube.com/watch?v=QTIkOEPf-5o
Това изглежда, като хроника на една предизвестена смърт. Всички директни началници на този пилот са за разжалване, за това че са го оставили да лети. Има разлика между агресивност и глупост. А на този пилот, това не му е била първата глупост. Просто е била първата при която си е изчерпал късмета.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 25 Яну 2022, 09:56

Amazon написа:
25 Яну 2022, 05:19
Всички директни началници на този пилот са за разжалване, за това че са го оставили да лети.
Това е безусловно, но в реалния живот подобни летци са идеализирани, наричани асове, а тези, които ги смятат за опасни и настояват за отнемане на бревета им, са наричани „чиновници”, „книжни плъхове”, „завистници”, „страхливци” и „буквояди”.
Винаги съм се учудвал на безумието на масата, да смята подобни изпълнения за признак на „супервисок професионализъм” и „героизъм”.
Холивуд изобщо не помага в случая с филми от рода на „Пърл Хърбър”, където висшестоящият уж щеше да наказва за неспазване правилата за безопастност на полетите, пък внезапно се „разнежи” с признания, че и той бил такъв на младини и такива били „истинските” летци.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 25 Яну 2022, 15:21

Almasy написа:
25 Яну 2022, 09:56
Amazon написа:
25 Яну 2022, 05:19
Всички директни началници на този пилот са за разжалване, за това че са го оставили да лети.
Това е безусловно, но в реалния живот подобни летци са идеализирани, наричани асове, а тези, които ги смятат за опасни и настояват за отнемане на бревета им, са наричани „чиновници”, „книжни плъхове”, „завистници”, „страхливци” и „буквояди”.
Винаги съм се учудвал на безумието на масата, да смята подобни изпълнения за признак на „супервисок професионализъм” и „героизъм”.
Холивуд изобщо не помага в случая с филми от рода на „Пърл Хърбър”, където висшестоящият уж щеше да наказва за неспазване правилата за безопастност на полетите, пък внезапно се „разнежи” с признания, че и той бил такъв на младини и такива били „истинските” летци.
Това за “алфа мъжкарите” донякъде го разбирам при пилотите на изтребители, които се очаква да са агресивни. Особено при флотските, където наистина трябва да си малко клинично луд, за да кацаш на самолетоносач. Обаче при стратегическите бомбери и пилотите и командният състав очаквах, че са с друга нагласа. Явно не.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 25 Яну 2022, 17:19

Мерси @Almasy, тези с Б-52 не ги бях гледал. Иначе като навсякъде, така и в авиацията има разни тъпи административни ограничения, в повечето случаи измислени точно от някой "книжен плъх" с цел или да "блесне" пред началството, или да опази собственото си трибуквие, или просто за да пречи на всички останали доказвайки колко е велик. Но щом става дума за правилата за безопасността на полетите, не може да има прошка. Както се казва в един лаф - в повечето професии правилата се пишат върху хартия, с мастило, а в авиацията се пишат въху камък, с кръв.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 28 Яну 2022, 18:19

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Яну 2022, 22:49

Almasy написа:
28 Яну 2022, 18:19
СССР-85164

https://www.youtube.com/watch?v=0mvvHyTChV4
Баси колко типично руско! Изключително лош ремонт(което било нещо нормално), несинхронизирани елерони(!), самолета криви на една страна, обаче всичко го считат за нормално. Случвало се често(!).

За компенсация, пилотите преливат гориво от едното крило в другото, ама не знаят колко, щото и дарчиците работят погрешно. Автопилота не сигнализира, щото алармите изключени, за да не дразнят(!). Никой не вижда какво става и всичко това при четири човека опитен екипаж от които двама инженери.

После се оказва, че “всички така правели”! Отнема им цели 11(!) дни да намерят самолета над собствената си територия. Диспечерите не го следели от часове(!), военните и те не покривали района, търсят се съвети от ясновидки. Накрая го намират случайно.

Аватар
Sharana
Модератор
Контакт:

Мнение от Sharana » 29 Яну 2022, 00:19

Amazon написа:
28 Яну 2022, 22:49
...търсят се съвети от ясновидки...
Това как наемат ясновидка и тя ги праща за зелен хайвер и мен ме уби :mrgreen:

Но за мен по-страшното са инциденти почти в наши дни (няма 10 години още май), където самолета и пътниците ги угробват стерилни откъм знания пилоти, които даже на втори кръг не знаят как се излиза ако се наложи + тотално неразбиране как работят системите на самолета - мислели, че като натиснат едно копче самолета сам ще тръгне на втори кръг, а той пък гада предоставял в такава извънредна ситуация управлението на пилотите, които пък за норматив съумяват да го забият по ъгъл 90 градуса в пистата...

https://youtu.be/OmXc5Rpq6Fc

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 29 Яну 2022, 19:29

Аз не разбрах защо на картата пише Санкт Петербург, а озвучаващия го нарече Ленинград.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 29 Яну 2022, 20:26

Вярно ли не знаеш връзката между Ленинград и Санкт Петербург :?:
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 29 Яну 2022, 21:07

bigdragon написа:
29 Яну 2022, 20:26
Вярно ли не знаеш връзката между Ленинград и Санкт Петербург :?:
Аз връзката я знам, но днес градът се казва Санкт Петербург. Катастрофата е през 2013 година.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 30 Яну 2022, 06:56

През 1989-та бях един месец в Ленинград на стаж в "Карабельники", института по корабостроене.
Тогава местните и не само, когато говорят за града, го наричаха "Питер" от Петербург.
Сега не мисля, че е различно, и аз се хващам да бъркам и да използвам Ленинград...
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Фев 2022, 05:41

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 16 Фев 2022, 10:42

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 27 Мар 2022, 12:59

Отговори