Алтернативна историяРазпадане на РФ вследствие на войната в Украйна?

Отговори
Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Разпадане на РФ вследствие на войната в Украйна?

Мнение от COMMANDER_KEEN » 06 Мар 2022, 23:05

В съседната тема доста често се пророкува, че РФ би се разпаднала при сериозна икономическа и социална криза, предизвикана от тежките икномически санкции и евентуална загуба на войната (каквото и да значи загуба).

Как би се случил подобен разпад и защо?

Реално няма кой знае какви сепаратиски движения на територията на РФ, които да обусловят пособно нещо. Може би с изключение на Чечня. Или поне аз не знам? Макар че при такова развитие на нещата, може да изпълзят сепаратисти тук там, но ми се струва, че би било по-скоро изолирано явление. Или на мен ми убягва нещо?

Също така и няма особена логика слабо населените средни и източни райони да искат държавна независимост. Да, природните ресурси са там, но не мисля, че имат капацитет да се справят самостоятелно с оползотворяването им. Икнономическият и човешки капитал на Русия е в европейската част и без него републиките трудно ще прокопсат като самостоятелни субекти. Даже и да се отцепят, ще бъдат глътнати от Китай на секундата или поне васално обвързани, и би трябвало да им е ясно.
Последна промяна 1 на COMMANDER_KEEN, променена общо 7 пъти

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Re: Разпадане на РФ в следтсвие на войната в Украйна?

Мнение от jordani » 06 Мар 2022, 23:58

Истината е, че богатите на нефт и газ райони са слабонаселени и всички останали ще се съюзят срещу тях, за да делят доходите. За Северен Кавказ обаче е обратното, Чечня има привилегии, всички севренокавказци при възможност ще са против Чечня поради това. Освен ако не отрежат главата на Кадиров и заедно не тръгнат против руснаците.

Ако си спомним за разпада на СССР и там няма рационални причини, но емоциите надделяха.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 07 Мар 2022, 00:00

Моля, оправете правописната грешка в заглавието.

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 07 Мар 2022, 00:13

Няма да се разпадне докато Путин е жив. Джуджето тепърва ще мачка всяка опозиция.

Жалко за Навални - явно ще мре. Само не мога да му схвана логиката, как след като Путлер те трепе с Новичок в самолет, за да е сигурен, ти ще се върнеш в Русия ?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Re: Разпадане на РФ в следствие на войната в Украйна?

Мнение от Dinain » 07 Мар 2022, 01:44

Ако има разпадане, то ще е по икономическа линия.

Още от имперска Русия има огромна неравнопоставеност между регионите, като Москва и С. Петербург "засмукват" парите. Индустриалните, минните и "нефтените" райони винаги са недоволствали, че "те изработват благата", но метрополията засмуква всичко и им връща непропорционално малко под формата на комунални услуги и пр. Примерно - не им строят пътища, а в Москва си строят дворци.

При едно силно затягане на кризата, в смисъл да започнат да не достигат стоки от първа необходимост, или режим на тока в отдалечените региони, е възможно да започнат да се отделят като нещо подобно на китайците в Warlord Era (1916-1928). Особено и ако се бавят заплатите на военните. Не е нужно формално да обявяват независимост, но спрат ли да плащат данъци на Москва и формират ли собствени въоръжени сили, все едно са се отцепили. И да си продават сами примерно нефта или въглищата или каквото там добиват.

Всичко това, след като обесят Путин, разбира се.
“Thanks to the Russian warship, we now have the precise geographic location of the Hui.”

Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Мар 2022, 05:46

centara написа:
07 Мар 2022, 00:00
Моля, оправете правописната грешка в заглавието.
За “вследствие” ли иде реч? Оправено е.

Аз също като Командира мисля, че няма центробежни процеси в РФ. В Сибир гледат да оцелеят, не им се занимава с глупости. В Кавказ са се примирили а и нямат алтернатива. Нито изглежда да чустват остър държавнотворчески напън. Не трябва да съдим за другите по себе си. Ония хора там се радват че имат месо, хляб и телевизор и парното работи. Санкциите ще ги усетят 15% от руското население, основно в няколко големи града и майките на убитите войници. Основната част, ще са щастливи, че живеят по-добре отколкото в СССР. Или по-лошо, ама Путин всеки момент ще ги оправи. Само да свърши да се бие със злият Запад.

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Re: Разпадане на РФ вследствие на войната в Украйна?

Мнение от Kont » 17 Дек 2022, 18:13

Здравейте всички! Блудният син се завърна след дългогодишно отсъствие! Признавам липсвахте ми!
COMMANDER_KEEN написа:
06 Мар 2022, 23:05

Реално няма кой знае какви сепаратиски движения на територията на РФ, които да обусловят пособно нещо. Може би с изключение на Чечня. Или поне аз не знам? Макар че при такова развитие на нещата, може да изпълзят сепаратисти тук там, но ми се струва, че би било по-скоро изолирано явление. Или на мен ми убягва нещо?

Също така и няма особена логика слабо населените средни и източни райони да искат държавна независимост. Да, природните ресурси са там, но не мисля, че имат капацитет да се справят самостоятелно с оползотворяването им. Икнономическият и човешки капитал на Русия е в европейската част и без него републиките трудно ще прокопсат като самостоятелни субекти. Даже и да се отцепят, ще бъдат глътнати от Китай на секундата или поне васално обвързани, и би трябвало да им е ясно.
Значи реално има сепаратистки движения подхранвани от пантюркистите примерно "Милиард татаров"има си и радио и програма. Даже казанските татари които се "булгаризират" и те се дърлятза някакво признаване за държавнополагаща нация или ако не то развод. В дзен преди да го затворят и преди войната имаше даже директни призиви за повдигане и разпад на РФ, аз продължавам да влизам там и от началато на войната затихнаха но ги има, сега там се страхуват да пишат много точно си личат сепаратистките и мюсюлманските фундаменталисти бленуващи да гътнат Русия до размера на Московски окръг с Новгород и Питер ... За Карелите не съм забелязал нещо такова.
Якутите са тюрки, и въобще почти всички сибирски народи са с тюркски тунгуско-манджурски произход, които априори обявява за тюрки или татари...
Преди година имаше скандал как за около година някакво районно градче буквално било мюсюлманизирано а несъгласните или убити или прогонени...
Та прочие ако гътнат Путин пада РФ.
Това е моето мнение.
Всъщност да както се каза по-горе Путин е обединяващият фактор засега.

Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от COMMANDER_KEEN » 17 Дек 2022, 19:07

Kont написа:
17 Дек 2022, 18:13
Значи реално има сепаратистки движения подхранвани от пантюркистите примерно "Милиард татаров"има си и радио и програма. Даже казанските татари които се "булгаризират" и те се дърлятза някакво признаване за държавнополагаща нация или ако не то развод. В дзен преди да го затворят и преди войната имаше даже директни призиви за повдигане и разпад на РФ, аз продължавам да влизам там и от началато на войната затихнаха но ги има, сега там се страхуват да пишат много точно си личат сепаратистките и мюсюлманските фундаменталисти бленуващи да гътнат Русия до размера на Московски окръг с Новгород и Питер .
Не се излизат много такива неща извън Русия. За пръв път чувам. До колко са мащабни като явление? Защото няколко горещи глави с велики/нездрави идеи винаги ще се намерят, но не са представителни за настроенията на населението като цяло.

Kont
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Kont » 17 Дек 2022, 19:39

COMMANDER_KEEN написа:
17 Дек 2022, 19:07
Kont написа:
17 Дек 2022, 18:13
Значи реално има сепаратистки движения подхранвани от пантюркистите примерно "Милиард татаров"има си и радио и програма. Даже казанските татари които се "булгаризират" и те се дърлятза някакво признаване за държавнополагаща нация или ако не то развод. В дзен преди да го затворят и преди войната имаше даже директни призиви за повдигане и разпад на РФ, аз продължавам да влизам там и от началато на войната затихнаха но ги има, сега там се страхуват да пишат много точно си личат сепаратистките и мюсюлманските фундаменталисти бленуващи да гътнат Русия до размера на Московски окръг с Новгород и Питер .
Не се излизат много такива неща извън Русия. За пръв път чувам. До колко са мащабни като явление? Защото няколко горещи глави с велики/нездрави идеи винаги ще се намерят, но не са представителни за настроенията на населението като цяло.
Моите наблюдения са в интернета, но приблизително да кажем почти 70% от хората които се идентифицират като татари или тюрки. Добре че сред тях няма единство. Любопитно е че нас дунавските българи ни имат за някакво много отстанало и долно най-некачественото тюркско племе...
Непрекъснато се възхвалява турция и всички културни и научни достижения са турски или тюкски... И прочия.

Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от COMMANDER_KEEN » 17 Дек 2022, 19:43

Toва е интересно... и четейки, мога да заложа някой лев, че Султана копае тайна градинка там...

Отговори