Сухопътно въоръжениеЛеко стрелково оръжие

Модератори: Sharana, Amazon

Отговори
Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Леко стрелково оръжие

Мнение от Archer » 10 Май 2022, 14:02

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 10 Май 2022, 15:31

Archer написа:
10 Май 2022, 14:02
Тве е добър сайт за оръжие
Той има и един от най-популярните канали в тубата. Потърси за TFB TV.

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 10 Май 2022, 22:26

Не е най-доборотo оръжие, но ми е в списъка на любими, всичко де е lever action riffles:

https://youtu.be/znmHDEvhLn4

https://youtu.be/gV5rrqwx-D0

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 14 Май 2022, 00:55

Because reloading sucks!

https://youtu.be/sMDEHA9r68U

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Май 2022, 07:20

Много интетесни гледни точки, за новото оръжие и патрон. Като имам време, ще напиша кратко резюме.

https://www.youtube.com/watch?v=nzxA2XnqZ_k

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 26 Май 2022, 02:50

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 26 Май 2022, 07:24

Аз очаквах нещо по-фенси , фен съм на булпап схемата рикошета възможно най-близо до рамото и възможно най-дълга цев при същата дължина на оръжието ,оттам и точност . Но явно са предпочели класиката .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Sea Dog
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sea Dog » 26 Май 2022, 11:26

Centurionus написа:
26 Май 2022, 07:24
Аз очаквах нещо по-фенси , фен съм на булпап схемата рикошета възможно най-близо до рамото и възможно най-дълга цев при същата дължина на оръжието ,оттам и точност . Но явно са предпочели класиката .
Булпап схемата има два основни недостатъка. Манипулацията с оръжието при смяна на пълнителя - отклоняване на вниманието от посоката на стрелба (целта). Но ако говорим за общоармейско оръжие това е приемлив компромис, за разлика от другия минус - за левичарите, меко казано, е неприятно да стрелят. Портът за изхвърляне на гилзите е прекалено близо до лицето и всичко след изстрел ти влиза в очите и носа. Един пълнител го устискваш, но след втория вече става кофти. Повечето такива системи имат опция да се пренастроят за левичари, но това става само в заводски условия. А се сещаме, в общоармейски условия, кой ще вземе да праща в завода оръжие за обръщане на порта и затвора. Проблемът стои и в бойна среда, при десничар с наранена силна ръка. И това с газовете дето ти влизат в очите и устата може да е най-малкият проблем. Моите впечатления са от AUG, където ръчката за зареждане е изведена напред. При онази английска абоминация SA-80, дръжката за зареждане е на самия затвор и ще получиш гарантирано разбити зъби при първия изстрел.

angelmr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от angelmr » 26 Май 2022, 13:05

Гледам че доста хейтят новото решение за избор на калибър. Било голямо връщане назад към бойните пушки. Не се ли очакваше при този калибър да успеят да постигнат енергията на бойна пушка с контролируемостта на отката на щурмова? Леко съм объркан.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 26 Май 2022, 17:19

Булпап системата има още един вроден недостатък - лошият тежък спусък. А това е много важно.

Колкото до хейтенето по калибъра - ами има основание. Това са 80 000 psi налягане! Отката е 17 паунда удар в рамото на фона на по-малко от 6 при 5.56. Щели да го компенсират със заглушител. Ами да бяха върнали добрият стар .308 тогава и да го компенсират. Той има подобни характеристики и откат. Обаче след 10 патрона от 7.62 започват да ми се клатят зъбите а аз не съм дребен.

Другото е живота на цевта. При това налягане, ще е жалък. Което е кофти за армейско оръжие.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2022, 07:51

Много приятно клипче за драгунов. Изтъква предимствата а не недостатъците.

https://www.youtube.com/watch?v=ptF9BBL669w

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 03 Юни 2022, 12:39

Булпап схемата има два основни недостатъка. Манипулацията с оръжието при смяна на пълнителя - отклоняване на вниманието от посоката на стрелба (целта). Но ако говорим за общоармейско оръжие това е приемлив компромис, за разлика от другия минус - за левичарите, меко казано, е неприятно да стрелят. Портът за изхвърляне на гилзите е прекалено близо до лицето и всичко след изстрел ти влиза в очите и носа
Имаи друго центъра на тежестта е преместен назад, иначе Тавор го дават като най балансирания като тегло булпап.

Ukraine’s Tavors

kraychev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kraychev » 03 Юни 2022, 22:58

Най-после, и Ian McCollum/Forgotten Weapons коментира SIG-а. Настроен е предпазливо-оптимистично към изделието и патрона. Сега обръщам внимание, че идеята била да има два патрона - за тренировъчна стрелба с по-ниско налягане (и по-евтин, заради монолитната гилза), който да щади цевта и за бойно използване - мощния патрон, заради когото изработиха и пушката. Явно, като са си градили концепцията да громят "ратник", не са знаели, че е обзаведен с плочи от велпапе.

https://www.youtube.com/watch?v=MTZRCEh1Czg

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 03 Юни 2022, 23:44

Да се тренира с един вид боеприпас а на война да се ходи с друг не е добра идея…ама никак. Кашика ще се почуства комфортно с нещо с умерен откат, сравним с много лек .308 или тежък Крийдмор и изведнъж на война в рамото го тресват 17 паунда бърз откат, като от магнум тип патрони. Ами той ще започне да флинчва преди всеки изстрел и няма да уцели нищо.

Иначе видеото на Йън е перфектно, както винаги.

kraychev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kraychev » 04 Юни 2022, 00:31

Amazon написа:
03 Юни 2022, 23:44
Да се тренира с един вид боеприпас а на война да се ходи с друг не е добра идея…ама никак. Кашика ще се почуства комфортно с нещо с умерен откат, сравним с много лек .308 или тежък Крийдмор и изведнъж на война в рамото го тресват 17 паунда бърз откат, като от магнум тип патрони. Ами той ще започне да флинчва преди всеки изстрел и няма да уцели нищо.
...
Това ме учуди и мен, два вида боеприпаси, с различни откат и балистика... На кое по-напред да свикват? И това е оръжие за цялата армия, не за някакви спец-джедаи. В началото и снабдяването ще е тегаво, докато (ако) бъде изцяло приет на въоръжение. Смяхме се на москалята с техните 5.45 и 7.62, всяко х2, а то...
Това и в морската пехота ли ще го вземат, или тях не ги засяга този конкурс?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 04 Юни 2022, 00:49

kraychev написа:
04 Юни 2022, 00:31

Това и в морската пехота ли ще го вземат, или тях не ги засяга този конкурс?
Те МП още не могат да преживеят 14 инчовата цев на М4, пък да одобрят това нещо е фантастика. А и няма как лесно да монтираш подцевен гранатомет, пък и е много тежко, почти 7 кила.

Според мен МП в този му вид няма никога да приемат Зиг-а.
Освен това МП са фанатици на тема тренировки и пеготинеца да може да стреля. Практически нямат ограничение колко патрона, ще изстреля войника при обучението си. Дали 1000 дали 10 000 няма значение - докато инструктора не го одобри, че е готов.

Нещо за което Йън греши във видеото си. Той твърди, че при военни действия живота на цевта няма значение - не е вярно. Точно при военни действия износването на цевта е проблем, съндъци с куршуми минават през тази цев за седмици. Ама човека е повече историк, не е специалист по съвременни конфликти.

kraychev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kraychev » 04 Юни 2022, 00:58

Amazon написа:
04 Юни 2022, 00:49
Те МП още не могат да преживеят 14 инчовата цев на М4, пък да одобрят това нещо е фантастика. А и няма как лесно да монтираш подцевен гранатомет, пък и е много тежко, почти 7 кила. Според мен МП в този му вид няма никога да го приемат.
И няма как да сложиш щик на заглушителя, Чести Пулър не би одобрил :D

kraychev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kraychev » 04 Юни 2022, 16:25

Пак Йън, практикъл шутинг с новия SIG.

https://youtu.be/f4gst0QoMw4

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 05 Юни 2022, 17:23

В една друга тема се питаше защо отнемало различно време да се научи даден "skill level" ето за един по простичък пример

https://www.youtube.com/watch?v=-ZMzfihqOkQ

Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от COMMANDER_KEEN » 06 Юни 2022, 10:05

Интересното е, че gun-Jesus пък казва, че била много приятна за стреляне, а чичовците по-горе дето го разкостват, казват, че рита зверски и автоматичната стрелба я забравяме....

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 06 Юли 2022, 09:03

Отговори