Музика, филми, култураСериали

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Сериали

Мнение от EddieBG » 06 Яну 2023, 15:12

https://www.youtube.com/watch?v=FnZQYYMzAWw

The Rig Season 1 - Official Trailer | Prime Video
• Путинизм — это фашистская власть плюс всеобщая дебилизация страны.

• Если бы у Гитлера были Соловьев со Скабеевой - немцы до сих пор бы не знали, что они проиграли войну.

• M142 HIMARS - аппарат для депутинизации.

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 06 Яну 2023, 20:57

Dinain написа:
06 Дек 2022, 20:42
Изображение

Чудесен, заплени ме. Насилие, драма, екшън. 8-)

Неслучайно има 8.2/10 в IMDB.
https://www.imdb.com/title/tt11712058/

Напомня The Wire, Oz, донякъде и Banshee. Сценаристът Тейлър Шеридън явно си разбира от работата, вижте му предишните творби.

ПП Бабето е мега-противен и абсолютно излишен персонаж, но от километри се вижда, че в момента слагат такива по задължение, за да запълнят квота.
Още добри от Тейлър Шеридан:

https://youtu.be/aaQSScwZPbA

https://youtu.be/dbyxdYKhC7U

https://youtu.be/IYMeik_nmUA

https://youtu.be/jr32f0rnK1o

https://youtu.be/aTt6Cg62lrc

И да не забравяме Sicario е негов.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Яну 2023, 00:13

Narcos - Mexico. Препоръчвам. Първият Narcos не ме грабна особено, но този е като бърз влак - няма секунда затишие. Загледах го, защото главният образ е актьорът от “Andor”. Загиналите за 30 години война между картелите - 500 000. Истинска война. Сериалът е практически исторически и показва какво се случва ако корумпирани ченгета, мутрите и корумпирани политици завземат държавата.

https://www.youtube.com/watch?v=1nannle9DaE

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 10 Яну 2023, 23:05

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 15 Яну 2023, 10:24

Довечера започва:
https://youtu.be/otCRLY5E0Pg
Очакванията ми са положителни, дано се оправдаят...
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

angelmr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от angelmr » 16 Яну 2023, 14:20

IceScull написа:
22 Окт 2022, 02:11
Гледах първите 2 епизода на това излезе доста добро:

https://youtu.be/bRdkRQzcrrc
Края остави лошо усещане. Не ми се вярва да има потенциал за нов сезон въпреки доста отвореният финал.
Ще взема да дочета книгата, че се развиваше много бавно действието и я изоставих, но сега ми стана интересно до колко се различава от сериала.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Яну 2023, 20:37

bigdragon написа:
15 Яну 2023, 10:24
Довечера започва:
Изображение

С едно важно уточнение - не съм го гледал и честно казано не мисля да го гледам.

За "Буквите" става въпрос, не за GoT :D

• Если бы у Гитлера были Соловьев со Скабеевой - немцы до сих пор бы не знали, что они проиграли войну.

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 21 Яну 2023, 02:28

Много много силен! Има го в SkyShowtime препоръчвам го силен е!

https://youtu.be/afyEL5m9A4k

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 23 Яну 2023, 01:47

EddieBG написа:
16 Яну 2023, 20:37
bigdragon написа:
15 Яну 2023, 10:24
Довечера започва:
Изображение

С едно важно уточнение - не съм го гледал и честно казано не мисля да го гледам.

За "Буквите" става въпрос, не за GoT :D
:lol: :lol: :lol: :lol:

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 23 Яну 2023, 09:20

https://www.youtube.com/watch?v=qqK2oDPzfx4

Three Body Problem Official Trailer

Аватар
контрол_alt
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от контрол_alt » 23 Яну 2023, 13:18

Целият сериал с en субтитри.

https://www.youtube.com/watch?v=YrLompD ... 5Q&index=1

EddieBG написа:
23 Яну 2023, 09:20
https://www.youtube.com/watch?v=qqK2oDPzfx4

Three Body Problem Official Trailer
"Ще се бием по плажовете и във въздуха, ще се бием на летищата, ще се бием по полята и по улиците, ще се бием по хълмовете. Никога няма да се предадем!"

Уинстън Чърчил

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 24 Яну 2023, 01:07

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 24 Яну 2023, 07:30

Някой друг следи ли “The last of us”? До тук две серии, но е един от най-хубавите сериали, които съм гледал изобщо. Ако не и най-хубавият! Надявам се да задържат така. Играта я започнах някога, но въпреки, че се води една от нак-добрите игри за Плейстейшън не можа да ме грабне. Обаче сериала е убийствен. Скоро излиза е преработка на старата игра за компютър. Ще я изиграя, като излезе, само заради сериала.

Аватар
IceScull
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от IceScull » 24 Яну 2023, 12:47

Amazon написа:
24 Яну 2023, 07:30
Някой друг следи ли “The last of us”? До тук две серии, но е един от най-хубавите сериали, които съм гледал изобщо. Ако не и най-хубавият! Надявам се да задържат така. Играта я започнах някога, но въпреки, че се води една от нак-добрите игри за Плейстейшън не можа да ме грабне. Обаче сериала е убийствен. Скоро излиза е преработка на старата игра за компютър. Ще я изиграя, като излезе, само заради сериала.
Точно като играта те държи в историята. Ефектите са много силни и актьорския състав е уцелен много точно! Дано продължи така, доста добри сериали почнаха като него и посредата на първи сезон започнаха да ги развалят... Но надеждата ми, че няма слаб филм с Педро Паскал е по-силна. Сериала ще е добър!

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 24 Яну 2023, 13:12

Amazon написа:
Гледах първи епизод. Пълна боза.

Тоя терминатор, който пое да изведе детето, нямаше и една сцена, в която да покаже, че има топки и за 5 цента. Можеше да приключи зомбито много преди да се появи ченгето, вместо да бяга в тръс с дъщеря си на ръце. Мацката му поне загатна, че носи на бой....Тия там съпротивата, "звездички" ли бяха, "светулки" ли, ги закри за 2 минути някакъв местен дилър на акумулатори....Това пък с безценния акумулатор даже нема и да го коментирам.

Като цяло, не се и доближава до "Живите мъртви", но ще се гледа. :mrgreen:

п.с. Виж "1883-та", допадна ми. :)

Пепеляев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пепеляев » 24 Яну 2023, 13:44

За да се усети колко добре е предадена атмосферата сериалът TheLastOfUs трябва да се гледа в 4К/60 или 4K HDR и по възможност с Dolby Atmos. И по-добре да не сте играли играта - за правоверните PS фенове има много разлики.

angelmr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от angelmr » 25 Яну 2023, 14:29

IceScull написа:
24 Яну 2023, 01:07
https://youtu.be/IGWT-t7AS74
Няма да си го причиня. Първи сезон го изгледах до трети или четвърти епизод. Такова диво разбиване на велика литературна творба до сега не бях виждал. Създателите му трябва да ги вържат на по един кол и тълпата фенове на Азимов да ги замеря с развалени домати за половин час.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 25 Яну 2023, 15:34

angelmr написа:
25 Яну 2023, 14:29
IceScull написа:
Няма да си го причиня. Първи сезон го изгледах до трети или четвърти епизод. Такова диво разбиване на велика литературна творба до сега не бях виждал. Създателите му трябва да ги вържат на по един кол и тълпата фенове на Азимов да ги замеря с развалени домати за половин час.
Сериалът не е лош, освен това е по мотиви, а не е 1:1 с трилогията. Така че е напълно нормално да има такива разлики.

Предполагам че си чел "Аз, роботът" и си гледал филма с Уил Смит - почти нищо общо, но това не прави филма лош.

angelmr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от angelmr » 25 Яну 2023, 16:55

EddieBG написа:
25 Яну 2023, 15:34
angelmr написа:
25 Яну 2023, 14:29
IceScull написа:
Сериалът не е лош, освен това е по мотиви, а не е 1:1 с трилогията. Така че е напълно нормално да има такива разлики.

Предполагам че си чел "Аз, роботът" и си гледал филма с Уил Смит - почти нищо общо, но това не прави филма лош.
"Аз роботът, въпреки някои сериозни дупки в сценарият, не беше пълен с малоумна уоки пропаганда. Не бяха превърнали някой третостепенен персонаж от разказите на Азимов от мъж в жена и след това трансферирали го в главен герой. Не бяха изтърбушили всеки един елемент от историята с главата надолу. Бяха обърнали няколко фундаментални въпроса, но не в пълно противоречие с духа на Азимов. Вярно името беше сменено, името на филма е от сборник разкази, а историята от "стоманените пещери". Вярно и там вкараха някаква несвързана с Азимов история за бунт на машините, но все пак основните концепции на Азимов си стояха зад историята. Дори бунтът на централният ИИ може да бъде изведено до някакво изкривяване в разбиране на законите на роботиката от конкретният ИИ, което всъщност е и централният сюжет на някои от разказите в "аз роботът". Имаме дори конкретен пример за подобна история в един от разказите, макар и развиваща се на космическа станция не по цялата планета.
Така че няма място за сравнение между двете.
Във Фондацията проблемът е че изтърбушват самият дух на Азимов. Неговите истории са "церебрални". С повече разсъждения разговори и интриги и с минимален екшън. Един пример. Хайде да оставим че Демерцел е в женски образ, това няма абсолютно никакво значение за историята. Но Демерцел е РОБОТ във вселената на Азимов! Изпълняващ по неговият си начин законите на роботиката. В този идиотски сериал, Демерцел е психопат убиец. Азимов се върти в гроба при такова изкривяване на идеите му.
Има още много други подобни идиотщини, които за мен са непростими. Авторите взимат една прекрасно изработена идея за сюжет и действие с някой от персонажите и я превръщат в екшън бълвоч за двуневронни зрители неспособни да осмислят повече от три изречения диалог. Ето това най-много ме дразни.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 25 Яну 2023, 17:48

Разбирам те напълно, лично за мен ако се филмира едно произведение, трябва да е максимално близко до книжния оригинал.
Но на практика, поради ред причини, това няма как да стане - LOTR например. Което не означава че филмираната трилогия е лоша.
А и да не забравяме че филмираното е насочено не само към челите въпросното произведение.
За съжаление на челите го, обаче...

angelmr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от angelmr » 26 Яну 2023, 11:35

Нямам против известни художествени отклонения. Дори и ако те са значителни, стига това да е направено качествено, не е огромен проблем. Освен ако не обръща с главата надолу идеите на автора, което между другото е положението и с "фондацията". Според Азимов Империята е пика на културното и политическо развитие на човечеството в онзи момент в която бюрократичните натрупвания я правят неспособна да реагира и да прави иновации. Според авторите на сериала е една репресивна система която държи централната власт само въз основа на жестокости и военна сила.
А другият още по-важен аспект е качеството на сюжета. Много зрители биха простили отклонения от оригинала, стига да са качествено направени. Което тук също не се наблюдава. Ниско качество на сценария, в който авторите са опитали да заменят качеството на писане с елементи от уоки пропаганда, така че всяка критика срещу тяхната работа да бъде обявена за мизогения, расизъм, или с каквито там термини наричаха това с което се борят. Това е новата стратегия на сценаристите от няколко години и за това почти не получаваме качествен продукт.

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 27 Яну 2023, 19:23

Едно хумористично мнение за Войната на буквите.
https://www.facebook.com/AngryAngelInPl ... =-UC%2CP-R
От снощния епизод на "Войната на буквите" научих, че:
Царица Мариам е първата българска Монтесори майка, която психарее над малкото си монтесори (княз Петър) и не му дава да се бие с лошите деца, а го записва на конна езда и фехтовка, което е някак си разбираемо за средновековен БГ княз от Преслав, но твърде екзотично за малкия съвременен Пенчо от Прослав...
Цар Симеон освен велик книжовник и воин е и българският Рон Джеръми и когато не навиква придворните и непрокопсаните си синове, мушка глава между краката на царица Мариам, и аз се чудя как хем да гледам, хем да отвлека вниманието на малкия да не гледа... подло, Донков, долно, Духовникова...
Император Лекапин освен, че мрази БГ хората и ни вика, както Кочев вика на всички ориенталци и италианци и други такива хора, е и вуду пич, БГ ямаецът от "Белязан да умре" със Стивън Сегал, и реже главата на вуду статуя на Симеон, чрез което го гътва, гадното византийско копеленце, спирам гироса по тази причина, бойкот на всичко византийско обявявам, видя ли някой да се кълчи на сиртаки, Кочев ще го млати...
Макрена, секси сестричката на Петър, е БГ Аря Старк, облича се като момче и тръгва с войската, като предпоставя много приятни моменти (за войската), когато войската разбере, че не е момче...
Продължавам да гледам с широко затворени очи, щото Чучков може да не е българският Кубрик, ама и аз не съм българският Буковски...

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Яну 2023, 05:52

IceScull написа:
24 Яну 2023, 12:47
Точно като играта те държи в историята. Ефектите са много силни и актьорския състав е уцелен много точно! Дано продължи така, доста добри сериали почнаха като него и посредата на първи сезон започнаха да ги развалят... Но надеждата ми, че няма слаб филм с Педро Паскал е по-силна. Сериала ще е добър!
Да, при Педро Паскал и Диего Луна няма празно. Явно някой в Холивуд се е светнал, че освен европейци има и латино актьори. Само да не прекалят.

Явно целият екип на сериала е много добър. Особено сценаристите. Сега гледах трети епизод и до средата се ядосвах, че не са заложили на хетеро двойка - даже превъртах кадри - бяха попрекалили. Обаче към края ми светна, че с хетеро двойка фабулата просто нямаше да проработи. Щеше да е…ами хубав но обикновен епизод. А те направиха егати яката история с тия педали!

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 30 Яну 2023, 09:18

IceScull написа:
02 Юни 2022, 16:34
The Lincoln Lawyer
Препоръчвам. И в главната роля - още един латино, който играе добре - Мануел Гарсия-Рулфо:

Изображение

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 31 Яну 2023, 10:46

djio написа:
24 Яну 2023, 13:12
Amazon написа:
Гледах първи епизод. Пълна боза.

Тоя терминатор, който пое да изведе детето, нямаше и една сцена, в която да покаже, че има топки и за 5 цента. Можеше да приключи зомбито много преди да се появи ченгето, вместо да бяга в тръс с дъщеря си на ръце. Мацката му поне загатна, че носи на бой....Тия там съпротивата, "звездички" ли бяха, "светулки" ли, ги закри за 2 минути някакъв местен дилър на акумулатори....Това пък с безценния акумулатор даже нема и да го коментирам.
Когато човек изтипоса някоя очеизвадна глупост е редно да си признае и самонакаже да стои прав в ъгъла с лице към стената за известно време. :oops:

“The last of us” е топ сериал, това след първите 3 епизода. Като съм гледал първия, вероятно съм бил под ефекта на неква субстанция....

Отговори