Музика, филми, култураКино

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Кино

Мнение от Amazon » 10 Яну 2022, 20:07

EddieBG написа:
10 Яну 2022, 15:09
djio написа:
10 Яну 2022, 13:44
The Suicide Squad и The last duel също много ме израдваха.
The Last Duel не съм го гледал още и за сега не ми е в приоритетите, но честно казано - по-малоумен супергеройски филм от The Suicide Squad не бях гледал.
Ами за мен това не е супергеройски филм, а пародия на супергеройските филми. Както да речем “The Boys”.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 10 Яну 2022, 20:42

+1 Някак се гледаше това.
Между другото имаше една гавра с първия отряд, когато десантираха и попаднаха на подготвена засада от войници с автомати и картечници - разстреляха ги безславно "супергероите". :mrgreen:
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19
...
ОК, признавам беше леко преувеличение.
Thorn, 04.11.21
...
Map of Israeli airstrikes in Syria

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Яну 2022, 10:25

Кратък преглед на африканското кино - раздел екшън / фантастика:

https://www.youtube.com/watch?v=BhG9I2KdOOY

П.С. не знаех че има нигерийски Спайдърмен. :mrgreen:

Бойните сцени в африканските филми също заслужават внимание:

https://www.youtube.com/watch?v=DGUUVVwo1P4
США потребовали от России гарантий безопасности. В противном случае угрожают напасть на Мексику или Канаду.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Яну 2022, 19:59

Изображение

Норвежский фотограф назвал плагиатом своей работы постер к российскому фильму «Елки 8»

Таварищите най-нагло са изплагиатствали плаката на филма "Елхи 8" от норвежки фотограф - вляво е фотографията на норвежеца, вдясно - плаката на филма. Режисьорът на филма се е направил на ударен.
США потребовали от России гарантий безопасности. В противном случае угрожают напасть на Мексику или Канаду.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 13 Яну 2022, 22:08

Нещо и от мен за по-извратени вкусове (откак бях в Бразилско съм луд фен на тамошното кино):

https://www.youtube.com/watch?v=LKTejyk9ZIA

Мирише на Бразилия отма 8-)

Но не на Рио, за разлика от други шедьоври на бразилското кино, като далеч по-известните Elite Squad или City of God.
По-скоро на покрайнините на Ресифи.....

Заслужава си.

BTW - Jury Prize (2019 Cannes)
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Яну 2022, 00:39

Изображение

160 награди... 256 номинаци...

Имах големи очаквания, останах с огромно разочарование.

Филмът е ужасно муден, скучен, тягостен. 2 часа и малко се усещат като 5. Четиримата главни персонажи са еднакво нелицеприятни, нехаризматични и с неясна мотивация. Цялостната сцена е на прах, мизерия и духовна нищета. Музиката - протяжна и след първия половин час лази по нервите.

Филмът претендира да е "уестърн" - не се лъжете, нищо уестърнско няма, освен че се развива в 1925 г. в уж-Монтана (но снимано в Нова Зеландия).

После идва хомо-еротика на мъжаги-каубои, но не в романтичния стил на "Планината Броукбек", а мъчителна и покварена.

Накрая се превръща в трилър с тайно убийство, ама толкова тайно, че не разбираш какво се е случило и си казваш "Как, това ли беше всичко? Какво точно се случи в тоя филм?!" :?

(Прочетох какво се е случило, трябвало да го гледаш втори път, за да забележиш загатнатите подсказки, които пропускаш при първото гледане - ами не, мерси)

Това чудо вероятно ще спечели оскарите... само показва колко е западнала цялата институция и индустрията като цяло. :roll:
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Яну 2022, 06:57

Dinain написа:
20 Яну 2022, 00:39
160 награди... 256 номинаци...
Честно казано....И моите очаквания останаха поизлъгани.
А имах сериозни такива, предвид изброените множествени награди и прочетените рецензии.
Чак толкова негативен не съм - филма има и своите силни страни, но ако аз трябва да дам някаква рецензия с едно изречение бих го нарекъл твърде нескопосан опит на екип от австралийци, американци, канадци и новозеландци да правят европейско кино тип Фелини. И че по-скоро лентата е прeдназначена само за да впечатли определен тип елитарни критици, но не изрителя. А трябва да е и двете, както беше с "Часовете" на Стивън Долдри, който обаче не получи толкова силна "наградна" подкрепа (друг негов филм - The Reader, за който Кейт Уинслет получи Оскар също беше пренебрегнат).
Да, муден е. Елементите на трилър и съспенс - половинчати, зрителя трудно се ориентира. Пък и каква хомо-еротика - то дори и това няма, всеки ден по улицата можеш да видиш повече.
Актьорския състав обаче дава всичко от себе си. Къмбърбач (и не само) определено за пореден път е на топ ниво, ама то от тоз сценарий няма какво повече да изцеди.

За компенсация предлагам извратен бразилски коктейл от haute cuisine, любов и канибализъм 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=Awq6P5Bjvgg

И в случая може да се спомене някоя и друга наградка :)
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 24 Яну 2022, 10:58

Това не го знаех. :shock:

Изображение

https://en.wikipedia.org/wiki/Genepil

Гененпил Хатан била последната принцеса на Монголия. Разстреляли я комунистите в чистките през 1938 г.

Костюмите/персонажа на принцеса Амидала в "Star Wars" са крадени, пардон, вдъхновени от нея...

Изображение
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Отговори