Българска историяДемитологизиране на митологизирани герои

Модератори: Ksantip, ISTORIK

Отговори
Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Демитологизиране на митологизирани герои

Мнение от centara » 27 Апр 2021, 21:36

Thorn написа:
27 Апр 2021, 20:38
Бахти и "авторитетната" официална институция! Авторитетния и във въпросите на историята Български Съд! Щом до там си изпаднал да влачиш тук и такива "доказателства", имам лоши новини за теб. :D
Ама разбира се! Какво е силата на пресъдено нещо в сравнение с твоето мнение :-)

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 27 Апр 2021, 22:17

centara написа:
27 Апр 2021, 21:36
Thorn написа:
Бахти и "авторитетната" официална институция! Авторитетния и във въпросите на историята Български Съд! Щом до там си изпаднал да влачиш тук и такива "доказателства", имам лоши новини за теб. :D
Ама разбира се! Какво е силата на пресъдено нещо в сравнение с твоето мнение :-)
Предозирал си Живко Сталев или толкова трудно си си взел гражданския процес, че още сънуваш СПН. Но СПН има при решаване на съдебен спор, като в случая спорът е дали да се дерегистрира някаква неонацистка организацийка. Иначе дали Луков е такъв или не е въпрос на експертно гледище. Когато съдът си взема калпави експерти, получава и калпави експертизи.

С две думи - решението е напълно нерелевантно относно нашия случай, така че може да се ползава за тоалетни нужди. Както и повечето решения на българския съд. :)
Обикновено съм прав :lol:
За неудобни факти трябва да има наказания. Модератор Петя.

Разумните хора не се съмняват. Dinain, самопровъзгласявайки се за "разумен"
Ми нобелист съм. рки

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 28 Апр 2021, 08:44

Thorn написа:
27 Апр 2021, 22:17
centara написа:
27 Апр 2021, 21:36
Thorn написа:
Предозирал си Живко Сталев или толкова трудно си си взел гражданския процес, че още сънуваш СПН. Но СПН има при решаване на съдебен спор, като в случая спорът е дали да се дерегистрира някаква неонацистка организацийка. Иначе дали Луков е такъв или не е въпрос на експертно гледище. Когато съдът си взема калпави експерти, получава и калпави експертизи.

С две думи - решението е напълно нерелевантно относно нашия случай, така че може да се ползава за тоалетни нужди. Както и повечето решения на българския съд. :)
Да, естествено. Но ако решението беше в обратния смисъл, ти веднага щеше да дотърчиш, размахвайки го като байрак и крещейки "Казах ли ви! Казах ли ви!". Пък сега - съдът бил такъв, вещите лица (така се наричат лицата с познания в съответните области) били онакива. И понеже стана ясно, че на изпита по граждански процес си преписал, за да го вземеш, ще ти обясня, че:
1. съдът не е длъжен да се съобрази със становището на вещото лице;
2. заключението на вещото лице може да бъде оспорено от страните и да се назначи нова експертиза.
Следователно, вещите лица са били на достатъчна висота, за да им бъде приета експертизата, което, уви, не може да се каже за теб. ;)

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 28 Апр 2021, 10:32

Дрънци. Това и оставаше - в исторически въпроси да се позовавам на съвременни съдебни решения и то на българския съд! Извинявай, ама прекалено добре познавам нивото на исторически познания на повечет колеги, че да изпитвам нещо различно от смесица на презрение и погнуса.
Обикновено съм прав :lol:
За неудобни факти трябва да има наказания. Модератор Петя.

Разумните хора не се съмняват. Dinain, самопровъзгласявайки се за "разумен"
Ми нобелист съм. рки

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 13 Сеп 2021, 12:31

"Непоносимо страдание за русина е това съзнание – да си през вековете една ръмжаща мечка извън оградата на цивилизацията."
Илия Бешков, септември, 1950 г.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 20 Дек 2021, 17:20

Великите военни изцепки: Априлското въстание
https://www.chr.bg/istorii/voenni-hroni ... -vastanie/
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19
...
ОК, признавам беше леко преувеличение.
Thorn, 04.11.21
...
Map of Israeli airstrikes in Syria

Отговори