Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Мизиец » 08 Сеп 2020, 10:48

Dinain написа:
08 Сеп 2020, 01:25
Може би не си разбрал сарказма ми. Кой е идиот е субективно мнение. Форумът е замислен чисто и просто като свободен форум със свободен достъп, а не "частен клуб", "затворена група с ценз", "тяснопрофилиран форум" или както там иска да си нарече някой Ганковото кафене.

И като такъв свободен форум, ще се наложи контакта с всякакви, в това число и инакомислещи хора, които можеш да определиш и като "идиоти". Както и те теб. Но и в двата случая това не е причина за бан. Затова е измислена и създадена функцията за скриване във всички форумни платформи.

А за нарушенията - има си правилник и модератори.

ПП
Освен това, един от елементарните организационни принципи е да не се допускат идиоти в организацията.
Ти това в коя точно организация си го видял? :lol: Много ще ми е интересно да науча коя организация е успяла да го постигне. :)

+10000

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 08 Сеп 2020, 14:49

Dinain написа:
08 Сеп 2020, 01:25
Може би не си разбрал сарказма ми. Кой е идиот е субективно мнение. Форумът е замислен чисто и просто като свободен форум със свободен достъп, а не "частен клуб", "затворена група с ценз", "тяснопрофилиран форум" или както там иска да си нарече някой Ганковото кафене.

И като такъв свободен форум, ще се наложи контакта с всякакви, в това число и инакомислещи хора, които можеш да определиш и като "идиоти". Както и те теб. Но и в двата случая това не е причина за бан. Затова е измислена и създадена функцията за скриване във всички форумни платформи.

А за нарушенията - има си правилник и модератори.

ПП
Освен това, един от елементарните организационни принципи е да не се допускат идиоти в организацията.
Ти това в коя точно организация си го видял? :lol: Много ще ми е интересно да науча коя организация е успяла да го постигне. :)
Ясно е, че кой е идиот е субективна преценка, също както преценката кои постове са обидни, призовават към омраза и т.н. Когато се трият такива постове няма проблем, че преценката е субективна, нали? Нека достъпът да е свободен, с това съм съгласен. Но свободен достъп равнозначно ли е на търпене на идиоти? Не мисля? Форумът не е тясно профилиран, има раздели за всичко, това ще си остане. Аз проблем с темите никога не съм имал. За пореден път ще го кажа и няма да се уморя да повтарям - цвъкането на фейкове не е инакомислие, то е злоупотреба със свободата на словото! Инакомислие е различната интерпретация на фактите, във фейка самите факти липсват, има просто една опашата лъжа. Какво толкова има да се въведе правило, подобно на "трите провинения", три фейка и аут? Такова или подобно правило има в бейзбола, футбола, баскетбола, че дори и наказателните закони на някои щати. Никой не е изврякал, че това ограничава нечий достъп. Единственото, което ограничава е простотията.
Всяка организация се стреми да спазва въпросния принцип. Доколко успява е съвсем друга работа. Но усилия се полагат. Единствените места, където не се правят усилия организацията да се очисти от идиоти са настоящият форум и държавната администрация, Български пощи, БДЖ, Топлофикация и др подобни. Ако ви харесва да сте на едно ниво с тях, така кажете.

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 08 Сеп 2020, 15:06

Някак си смешно излиза това със "специализацията" и "профилирането" на форума. Последно помня, че щеше да се пише само за желязо и някои съвременни военни конфликти, останалите теми кучетата ги яли. Пък по-преди това имаше усилия към академичните исторически трудове и т.н.

Общо взето потребителите разногледи станаха - не знаят какви теми са позволени, кое мнение в коя тема и в кой раздел да се постне, кои източници са позволени и кои забранени...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Видни тролове с модераторски права:

pnp5q
Amazon

Дерзайте и успехи! :mrgreen:
------------------------------------------------------------
Свобода за Луков и Васил!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 08 Сеп 2020, 20:38

@centara, сега сменяш проблема от "идиоти" на "фейкове". Това е съвсем различно нещо.

Аз пък съм казвал и повтарям, че това е повсеместен проблем - налазили са целия интернет. И аз не мога да ги понасям, но това си е чисто и просто "лъжа". Доколкото знам, тя не е престъпление в никое законодателство и сигурно има причина за това - доказването е проблем. Туитър и Фейсбук не могат да се справят с тях, та модераторите на този форум ли? Физически не е възможно да се изчита всичко, да се вниква във всеки казус и да се проверява съдържанието на всеки един линк, и вярвам, че си наясно с това.

При все това, за серийни фейкомети бяха взети мерки и затова Иванов вече не е с нас.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 09 Сеп 2020, 08:31

Dinain написа:
08 Сеп 2020, 20:38
@centara, сега сменяш проблема от "идиоти" на "фейкове". Това е съвсем различно нещо.

Аз пък съм казвал и повтарям, че това е повсеместен проблем - налазили са целия интернет. И аз не мога да ги понасям, но това си е чисто и просто "лъжа". Доколкото знам, тя не е престъпление в никое законодателство и сигурно има причина за това - доказването е проблем. Туитър и Фейсбук не могат да се справят с тях, та модераторите на този форум ли? Физически не е възможно да се изчита всичко, да се вниква във всеки казус и да се проверява съдържанието на всеки един линк, и вярвам, че си наясно с това.

При все това, за серийни фейкомети бяха взети мерки и затова Иванов вече не е с нас.
Еми хубаво, ако съм се изказал толкова неточно, извинявам се. За мен идиотите са тези, които мъкнат фейкове. За теб, не знам. Форумът все пак няма потребителите на Фейсбук или Туитър, става въпрос за 2-3ма индивида и се знаят кои са. Това с Иванов беше стъпка в правилната посока, просто ми се иска това да се институционализира в правилата и да не е само изключителна мярка за простотия от типа на отричане на Холокоста.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 19 Сеп 2020, 07:20

Dinain написа:
08 Сеп 2020, 10:28
Във всяка сериозна западна организация се извършва селекция на кандидатите...
Не думай. :) Само че все така не виждам коя е тази организация, която е успяла да наложи този "елементарен организационен принцип" и не е допуснала идиоти в организацията. Обещавам да изследвам примера, който ще бъде даден.
Късогледството рядко е вродено заболяване при което колкото и да се опитвате да виждате надалеч, не можете. Това може да доведе до погрешни умозаключения от типа „не знам как е, ама не е така“.

Като начало вижте как приемат в тези фирми а после намерете идиоти в тях. ;)
McKinsey & Company, Boston Consulting Group, Bain & Company, Deloitte Consulting LLP
centara написа:
08 Сеп 2020, 14:49
... свободен достъп равнозначно ли е на търпене на идиоти?
... цвъкането на фейкове не е инакомислие, то е злоупотреба със свободата на словото!
Единственото, което ограничава е простотията.
Напълно съм съгласен, но простотия в България се превърна в модна тенденция и тук се стремят да я институционализират. Тук я представят като свобода на словото, въпреки че простотата се е изродила в простотия поради невъзможността на идиотите да опонират. :lol:
Защо години оставяха простащината като доминанта, като я отглеждаха с много любов, като свидно чедо, което ще им донесе радост в бъдните дни, за мен е terra incognita.

Отговори