

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q
https://www.facebook.com/1784490290/pos ... /?sfnsn=moСлед като се запознах с някои описания на високо-технологичното оборудване на руската армия, не мога да не призная голямата близост мужду нашите два народа.
Да ползваш кабели от откраднат хладилник, за да ремонтираш танка си, да изчегърташ логото на фирмата-производител, и да представиш произведения на запад таблет за своя разработка, това е толкова мило, родно, нашенско! Ние сме братя!!!
Именно. Тук се търси отблъскващата същност на това, което се случва. Мъката и ужасът не са красиви, нито млади.
Не е само това - устата е неестествено отворена. Човешкото същество просто не може да си разтвори толкова челюстите.Мокрия написа: ↑13 Май 2022, 18:32Няма да задълбаваме, и мъката и ужасът може да са красиви. Чисто пропорционално само врътът ми стои нереален, като на борец спрямо другите части на тялото. Верно , че иска да подчертае мускули, вени и жили изпъкнали от емоцията, но е прекалено голям. Но целта да творбата която е сложена там е да въздейства на повече маса хора, и затова трябва да е една идея по комерсиална, тоест по класическа.
Става дума за война между две съвременни армии, едната от които в технологичен план е с две нива над другата, но също така и с поне два пъти по-малка численост. Другата пък получава пълна информационна, икономическа и логистическа подкрепа от цяло едно НАТО. Всякакви надежди за блицкриг са детинщина - да - проявена вероятно и от руския ГЩ в началото на конфликта. Защо РА не вкарва в действия пълната си сила (е, с достатъчно резерви, за да задържи евентуална натовска атака по северния фланг до нанасянето на ядрен удар) остава загадка.
Ще припомня - ВСИЧКИ конфликти, водени от САЩ и НАТО за последните 30-тина години почиват не просто на принципа на технологичното превъзходство (обикновено разлика от поне две-три поколения във въоръженията), а и на тотално числено превъзходство. Съществува и принципна разлика - посочените войни бяха изцяло базирани на дистанционния принцип - с дълги въздушни кампании и почти никакъв наземен контакт на предни части. Защо Русия не задейства подобен план също остава загадка.
Ще припомня, специално за любителите на блицкрига, малко факти от битката за Мосул с ИД. Планирането на операцията започва в началото на 2016-та, а първа фаза на самата операция - в средата на октомври. От страна на съюзниците участват иракската армия, полиция, спецчасти, кюрдски бойци, шиитски и протурски милиции, няколко хиляди (пряко и косвено) военни от НАТО и САЩ. Срещу тях - между 3 и 12 хиляди бойци на ислямска държава.
Първоначалният план, разработен от американците предвижда превземане на града за 3 месеца!!! (за сравнение - войната в Украйна още не е достигнала до този срок). И той не се осъществява - следват фаза 2 и фаза 3 - така цялата битка, само за Мосул, продължава от 16-ти октомври 2016-та до 9-ти юли 2017-та - общо 252 дни.
По време на битката иракската армия се бие с най-модерното въоръжение, предоставено й от САЩ, ползва изцяло американски разузнавателни данни, подкрепена е от американската авиация и спецчасти на земята. Ползвано е огромно количество управляеми боеприпаси - както авиационни, така и артилерийски и наземни ракетни.
Резултатът - около 2-3 хиляди убити терористи от ИД и над 8200 убити членове на коалицията.
И над 10 000 убити цивилни. Сградите в Мосул са унищожени около 60%, а останалите са повредени.
Тоест - представети си, че цялата руска групировка в Украйна девет месеца се бие в Мариупол. Е, с поправката, че там има над 15 хиляди добре обучени и въоръжени бойци, де.
Потребители разглеждащи този форум: miau