Общи приказкиКоронавирус (Ковид-19)

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Re: Коронавирус (Ковид-19)

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 14:57

Thorn написа:
14 Яну 2022, 14:11
Dinain написа:
13 Яну 2022, 20:00

2. "Не се говори за страничните ефекти" не значи, че някой нещо крие, а че няма разяснителна кампания. Информация за ефектите на английски бол и никой не я крие, но народонаселението не кълве.
Ето, аз запълвам тази празнина. Събирам информацията за ефектите от английски и я превеждам на български за да може населението да е информирано. Може да ме поздравиш и почерпиш. :D
Хубаво намерение, но го правиш крайно несръчно: създаваш паника и отказваш хората да се ваксинират въобще. Следователно постигаш обратния ефект.

Ще те черпя с вкиснала боза.
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19
...
ОК, признавам беше леко преувеличение.
Thorn, 04.11.21
...
Map of Israeli airstrikes in Syria

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 14:59

Thorn написа:
14 Яну 2022, 14:57
Dinain написа:
14 Яну 2022, 14:51

За не-антиваксър имаш много антиваксърски включвания.

И най големият злодей, все пак понякога може и да е прав. За мен същественото е КАКВО се казва. За теб - КОЙ го казва.

Принципна разлика.
Тц - за мен са важни и двете.
Явно съм по-комплексна личност от теб.
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Stan
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Мнение от Stan » 14 Яну 2022, 15:15

Dinain написа:
14 Яну 2022, 14:53
Stan написа:
14 Яну 2022, 13:58
Dinain написа:
14 Яну 2022, 13:30

Що лъжа ли?
Ей за това "лъжа":

This article was updated December 13, 2021, to reflect new information from the CDC.

Айде бягай да набиеш два Пфайзера, да ти се не види и антиваксъра. Или пукни като средновековен селянин, все ми е тая.
Добре, тази е обновена, а за другата? :roll:

Тотално превъртя. Почна да кълнеш като циганка.
Бягай да се ваксинираш и не ме занимавай повече. Докато не вземеш зелен сертификат, няма да ти отговарям на въпросите.
Ще видим докога ще остискаш. :mrgreen:
Като не искаш мира, на ти секира.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 14 Яну 2022, 18:56

Dinain написа:
14 Яну 2022, 14:51

Подигравах изтрития пост на Центурионус, където обвинява Николай Христов, че му плащат, за да лъже за пациентите си.
А , май ти ЛЪЖЕШ , както винаги , никога не съм обвинявал този колега-потребител в каквото и да е .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 19:38

Пардон! Сун Дзъ беше.
Прав си, бъркам ви.

...

Стан, пише се "устискам".

Източник
Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 636.

:P
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 14 Яну 2022, 20:08

Grammar nazi detected!

Изображение
Обикновено съм прав :lol:
За неудобни факти трябва да има наказания. Модератор Петя.

Разумните хора не се съмняват. Dinain, самопровъзгласявайки се за "разумен"
Ми нобелист съм. рки

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 20:13

Трябва ли антиваксърите да плащат лечението си от COVID?
Това е пазарен подход, който е по-етичен от задължителната ваксинация
Докато светът се бори с бързо разпространяващия се омикрон вариант на COVID и неговите потенциално опустошителни последици, важна политическа дилема се върти около това как правителствата могат да подтикнат неваксинираните или частично ваксинираните да се присъединят към редиците на тези, които са напълно защитени, пише Андреас Утерман за Financial Times.

Предложените политики варират от глоби (в Гърция) и зелени сертификати за достъп до обществени места (във Франция и Швейцария) до задължителна ваксинация в цялата страна (в Австрия). Ваксинационните изисквания безпокоят по-конкретно либералите и либертарианците и повдигат предизвикателни етични въпроси, като същевременно затвърждават позицията на неваксинираните.

Един отговор на дилемата, който противниците на задължителната ваксинация може да намерят за по-приемлив, може да бъде намерен, като се изследва как застрахователните пазари оценяват риска. Частното застраховане оценява риска на индивидуална база. Неопитните шофьори плащат по-висока премия от тези с история без инциденти. Частната медицинска застраховка предоставя стимули за хората да избират здравословен живот, за да намалят своите премии. Застраховката за пътуване е по-скъпа за тези, които се занимават с по-рискови дейности.
В Обединеното кралство, където над 70 процента от населението е ваксинирано напълно, преобладаващото мнозинство от тези, които се нуждаят от най-специализираната болнична помощ, са били ваксинирани частично или изобщо на са. Дори при относително ниски нива на хоспитализация и заетост на леглата в интензивните отделения в сравнение със същия период на миналата година - и може би преди да се усети пълното въздействие на последната вълна - капацитетът на Националната здравна служба на Великобритания бе запълнен, което доведе до по-дълги списъци на чакащи и отменени или отложени операции. За мнозина, които са ваксинирани и са претърпели трудности в резултат на блокадите, това вече не е приемливо.
https://www.investor.bg/analizi/91/a/tr ... id-343410/
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 14 Яну 2022, 20:14

Dinain написа:
14 Яну 2022, 19:38
Пардон! Сун Дзъ беше.
Прав си, бъркам ви.

...

Стан, пише се "устискам".

Източник
Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 636.

:P
Вече си имам една секретарка, която доброволно се зае с правописните грешки. Разберете се с EddieBG за графика. :mrgreen:

Да се върнем на темата. Кирил Петков, решил да сформира работна група с участието на Мангъров. :o И това след едно вяло протестче. А, някои, завалийките, са толкова глупави, че искренно се надяват в България да има задължителна ваксинация. :mrgreen:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 20:45

Stan написа:
14 Яну 2022, 20:14
Да се върнем на темата. Кирил Петков, решил да сформира работна група с участието на Мангъров. :o И това след едно вяло протестче. А, някои, завалийките, са толкова глупави, че искренно се надяват в България да има задължителна ваксинация. :mrgreen:
Някои завалийките, чакат да отпаднат зелените сертификати на 07.02, нали? :mrgreen:

Правилно е сторил премиерът, така се тушира напрежението - и ние в съвета на директорите имаме две негърки-лезбийки за diversity. :mrgreen:

Ще формира група от експерти, засега единственото известно участие е на Мангъра и още един от неговата партия. Останалите участници не са известни още - групата ще умува 2 седмици и ще издаде препоръки. Познай какви ще са тези препоръки.

Това дава фасон, че ето, ние се "вслушваме", а Израждане запазват лице пред избирателите си. ;)

ПП Това е щото е либерал и иска да се харесва.
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 20:57

Най-висока свръхсмъртност в ЕС: 88% повече починали през ноември в България
Броят на починалите в България през ноември е почти два пъти по-висок от обичайния отпреди пандемията. Това съобщи европейската статистическа агенция Евростат в петък. Евростат публикува данни за свръхсмъртността, според които тя е била най-висока в България от 30 държави в Европа, откъдето са събрани данни.

Свръхсмъртността е завишението на средния брой починали, като те се сравняват с умиранията през съответния месец 2016 - 2019 г.
Въпреки ръста на починалите в България през ноември, той не успява да надмине рекорда от ноември 2020 г., когато свръхсмъртността в България е била 94%. През октомври 2021 г. свръхсмъртността е била 73.1%, а през септември - 51.1%.

Измерването на Евростат съвпада с четвъртата вълна на коронавирусната инфекция в България, която се разви от края на август до началото на декември 2021 г.
Завишаването на смъртността през ноември е особено високо и в Румъния, където свръхсмъртността през ноември е 83.9% - втора в ЕС след България.
https://www.dnevnik.bg/evropa/2022/01/1 ... pochinali/

"Ваксините не работят!"
"Отменете зелените сертификати!"

Есента на 2021 г. и есента на 2020 г. рязко умряха два пъти повече хора от ПТП, инфракти, инсулти, диабет и рак, ама са ги писали нарочно Ковид да надуят статистиката изкуствено мръсниците от МЗ, нал' тъй, Стане? Нищо общо с ковид и някакви вълни няма тая смъртност... 😜
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 14 Яну 2022, 21:13

ЕМА: Астра Зенека и Джонсън вероятно причиняват трансверзален миелит

https://www.dnes.bg/koronavirus/2022/01 ... zyk.517066
Обикновено съм прав :lol:
За неудобни факти трябва да има наказания. Модератор Петя.

Разумните хора не се съмняват. Dinain, самопровъзгласявайки се за "разумен"
Ми нобелист съм. рки

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 14 Яну 2022, 21:20

Stan написа:
14 Яну 2022, 09:12
EddieBG написа:
14 Яну 2022, 06:51
Pfizer CEO says omicron vaccine will be ready in March

Според изпълнителния директор на Пфайзър, ваксината срещу Омикрон ще е готова през март.
Когато на мода ще е щамът Пи.
Е, за това щатските военни са се засилили да пуснат една-единствена ваксина, която да опатква всички версии.
США потребовали от России гарантий безопасности. В противном случае угрожают напасть на Мексику или Канаду.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 14 Яну 2022, 22:14

Thorn написа:
14 Яну 2022, 21:13

Ама само как мазно са го казали - "най-малкото умерена вероятност". Странно, нали уж всичко беше изследвано според най-модерните технологии, а пък то, мине не мине време и изскочи нещо непредвидено. :roll:

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 14 Яну 2022, 22:15

EddieBG написа:
14 Яну 2022, 21:20
Stan написа:
14 Яну 2022, 09:12
EddieBG написа:
14 Яну 2022, 06:51
Pfizer CEO says omicron vaccine will be ready in March

Според изпълнителния директор на Пфайзър, ваксината срещу Омикрон ще е готова през март.
Когато на мода ще е щамът Пи.
Е, за това щатските военни са се засилили да пуснат една-единствена ваксина, която да опатква всички версии.
Те, отдавна имат такава ваксина, ама по-добре да не я пускат, щото след нея ще останат само хлебарките. :cry:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 22:28

Thorn написа:

С каква вероятност, 1 към 3 милиона?
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Яну 2022, 22:30

Stan написа:
14 Яну 2022, 22:14
Thorn написа:

Ама само как мазно са го казали - "най-малкото умерена вероятност". Странно, нали уж всичко беше изследвано според най-модерните технологии, а пък то, мине не мине време и изскочи нещо непредвидено. :roll:
Споко, като се заразиш и всичко ще е предвидено.

40 пъти по-вероятна хоспитализация и 20 пъти по-вероятен летален изход.

Това вече е установено, изненади няма да има.
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 14 Яну 2022, 23:26

Stan написа:
14 Яну 2022, 15:15
Dinain написа:
14 Яну 2022, 14:53
Stan написа:
14 Яну 2022, 13:58

Добре, тази е обновена, а за другата? :roll:

Тотално превъртя. Почна да кълнеш като циганка.
Бягай да се ваксинираш и не ме занимавай повече. Докато не вземеш зелен сертификат, няма да ти отговарям на въпросите.
Ще видим докога ще остискаш. :mrgreen:
Dinain написа:
14 Яну 2022, 20:45
Stan написа:
14 Яну 2022, 20:14
Някои завалийките, чакат да отпаднат зелените сертификати на 07.02, нали? :mrgreen:

Правилно е сторил премиерът, така се тушира напрежението - и ние в съвета на директорите имаме две негърки-лезбийки за diversity. :mrgreen:

Ще формира група от експерти, засега единственото известно участие е на Мангъра и още един от неговата партия. Останалите участници не са известни още - групата ще умува 2 седмици и ще издаде препоръки. Познай какви ще са тези препоръки.

Това дава фасон, че ето, ние се "вслушваме", а Израждане запазват лице пред избирателите си. ;)

ПП Това е щото е либерал и иска да се харесва.
Точно пет часа и половина. :mrgreen: Нали докато не се ваксинирам, нямаше да ми отговаряш :lol: Много ти е слаб ангела.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Яну 2022, 00:21

Че аз не съм ти отговарял на въпросите. Никакъв въпрос няма.
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Николай Христов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Николай Христов » 15 Яну 2022, 00:30

Stan написа:
14 Яну 2022, 09:11
Николай Христов написа:
13 Яну 2022, 23:52
Много интересна тема. Тези , които са починали директно от КОВИД са ясни. За моята практика от 2100 пациента говорим за 10 доказани жертви само от 01.09.2021 година насам. 8 от тях бяха в активна възраст. Много трудно е да се даде определение за починалите от други диагнози по време на карантина след положителен тест и най вече тези с инсулт и инфаркт, както и декомпенсиран диабет. SARS COV 2 не е стандартен вирус и той не причинява стандартното възпаление на тъканите. ТОЙ ПРИЧИНЯВА ТРОМБИ! Това което се вижда на рентгеновата снимка не е вирусна пневмония, а БЕЛОДРОБЕН МИКРОТРОМБОЕМБОЛИЧЕН ПНЕВМОНИТ. Затова и информативната стойност на обикновената рентгенова снимка на бял дроб при КОВИД е минимала и масовото и използване в България е един от многото чисто нашенски "патенти " в борбата с пандемията, породен от хроничната финансова мизерия в системата. По белия свят колегите използват като златен стандарт компютърната томография ( това което тук наричаме "скенер") и дори ехографията ( видеозонът) на бял дроб. Пита се значи е задачата дали тези инсулти и инфаркти щяха да се случат ако не беше срещата с вируса. Моят отговор е НЕ. Така че всички тези случаи трябва да се причислят към жертвите на КОВИД. Казусът с младежа загинал при катастрофа и с положителен тест е ясен, но все пак това са единични случаи. Отделна група, много трудна за преценка са множеството случаи на възрастни , хронично болни пациенти, които излязоха на крака от болниците след КОВИД, но умряха скоро след това от декомпенсация на хроничните им страдания. Лично аз имах и имам много такива, особено миналата есен. По гореописаните причини и механизми, по моето скромно мнение те също трябва да бъдат прибавени към списъка с преки жертви на КОВИД. Така че лично за мен спорът С или ОТ КОВИД не е много смислен и всъщност реалните жертви на вируса са двойно повече от официалните. Поне! И още нещо: както каза днес един чиновник на СЗО днес по наш адрес: Случилото се в България е една голяма трагедия! И учтиво ни спести допълнението; За което вие сами сте си виновни. Защото 2/3 от жертвите бяха тази година. Когато имахме ваксини в изобилие. Акълът ни дойде в дефицит.
Без съмнение, мнението на човек от практиката е много важно. Във връзка с това има няколко въпроса.
1. Твоите пациенти, различават ли се по някакъв начин от обикновената маса? Питам, защото казваш, че от 10 случая на починали от ковид, 8 са в активна възраст, което предполагам е 20 - 60 годишни. Това обаче е точно обратното на общите данни за смъртността по възрасти не само в България. Какво ти е обяснението на този факт?
2. Казваш от 2100 пациенти в периода от 01.09.2021 до сега, са починали 10, т.е. един на 210. България има население от 6 500 000 души. Ако приложим този коефициент на смъртност, ще излезне, че от 01.09.2021 до сега трябва да са починали 31 000 души, са починали 12 000. С ккаво може да се обясни тази толкова голяма разлика в смъртността?
3. Професор Чавдар Ботев неколкократно обяснява, че голямата смъртност в България се дължи освен всичко друго и на факта, че тук много често се ползват антибиотици. Според него масова практика е още при първите симптоми да почне приема на антибиотици, което съсипвало имунната система.
4. Какво вие мненинието за твърдението на Европейската агенция по лекарствата, че честите бустерни дози, може да компроментират имунната система.
https://www.investor.bg/evropa/334/a/em ... ma-343491/
1. Практиката ми е малко по-геронтологична от средното за страната. От 2100 пациента само 50 са деца, при това тийнейджъри. От 2100 пациента 650 са над 65 годишна възраст. От 2100 пациенти 1100 са с диспансеризирани с разни хронични патологии, основно сърдечно съдови и диабет. От починалите 10, двама бяха мой набор (73-и), един 66-и, двама бяха около 40-и набор, останалите 5 бяха 60-65 годишни. Освен двамата най-възрастни, всички наистина бяха социално активни. Само един беше без съпътстващи заболяваия. Той конкретно е много интересен случай, защото беше на 65 години, нищичко му нямаше, дори не беше дебел и с кръвно като другите и беше единственият ваксиниран от десетимата. Но не от мен, а на "зелен коридор", което отново, на фона на предходните данни,поставя любимата ми тема за качеството на ваксинирането на въпросните места, особено в началото на кампанията. Аз лично към днешна дата имам 1600 направени игли. Регистрирани официално имам 27 пробива. Само двама (един с инсулинов диабет и един на хемодиализа) стигнаха до болница и излязоха живи и здрави от там. Другите го изкараха малко или повече като сопол. Признавам, този с хемодиализата дори и мен изненада с това, че оцеля. Тези пациенти неваксинирани мрат на 50%, а дори и при ваксинираните смъртността е висока по ред причини. От тези 1600 игли 320 са бустери и към днешна дата имам четири документирани пробива в тях. Два бяха абсолютно асимптомни и тестовете им бяха направети поради болни неваксинирани членове на семейството, а другите двама подсмърчаха два дни вкъщи и изпиха де що греяна ракия намериха из шкафовете.
2. Хич ме няма в статистиката и математиката.
3. Това с антибиотиците е голяма драма. Не мисля, че пряко доведе до смъртта на хора, но в дългосрочен план много народ ще измре от генерирата от бясната им (зло)употреба бактериална резистентност. Вече не са рядкост антибиограми пълни само с R-ки (демек резистентни на всякакви антибиотици щамове). По литературни данни само 3% от КОВИД болните наистина имат нужда от антибиотик и това са обикновено тежко болни в интензивни отделения, като съществува и мнение (в което вярвам),че това са вътреболнични инфекции. Има един лабораторен показател, който показва нуждата от АБ лечение. Нарича се "прокалцитонин". Признавам, дори и аз не го бях чувал преди КОВИД ерата. Малко лаборатории го работят, а струва 100 кинта и нагоре. Малко пациенти се бъркат за 100 кинта за нещо, което да им покаже дали да пият антибиотик за 10 лева. Това е положението.
4. Спорна тема. По-скоро не го вярвам. Бустерите не са патент на КОВИД ваксините. Има ги и при много други. На бебетата например ваксини се правят през няколко месеца по схема, а техните имунни системи не са съвършени. На възръстните през 10 години правим ТД (тетанус/дифтерия) .Самият механизъм на действие на РНК ваксините не предполага претоварване на системата. Освен това тя така или иначе е постоянно под натиск от всякакви химии и гадости, особено в големите градове.

Николай Христов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Николай Христов » 15 Яну 2022, 00:34

Thorn написа:
14 Яну 2022, 13:54
Dinain написа:
14 Яну 2022, 10:00
...повече хора слушат Джи Пито си.

Освен когато го обвиняват, че е конспиратор и платен агент на Биг Фарма. :mrgreen:
Достатъчно голяма част от тях са. Да не мислиш, че случайно фирмите за лекарства им организират редовно "семинари" кога на Пампорово, кога на Правец, кога на Боровец, а в по-ситите времена и в чужбина. Слуховете за комисиони за да предписват определени лекарства няма да ги коментирам. Не съм видял, не знам това. Но... слухове има.
Старо ти е инфото. Фармафирмите имат етичен кодекс и като цяло си го спазват. Вече дори мостри почти няма, а и за всяка кутийка илач или химикалче подпис и печат искат от мен. Има си и онлайн регистър, където се отчитат тези взаимоотношения с лекарите. Веднъж намерих и моето име вътре за едни 50 кинта. Така и не успях да попитам конкретната фирма за какво ми ги е кихнала. Много по интересна тема е взаимоотношенията по оста фирма-склад на едро-аптека. Там е пълна мъгла, а сегашният министър е фармацевт и отдавна лобира за въвеждане на т.нар. генеричон изписване. Това означава аз да пиша в рецептата само химичното име на препарата, а аптекарят зад щанда да ти подбира конкретното търговско наименование от 10-те (примерно) налични. Естествено, най-изгодното.....за теб :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Яну 2022, 02:01

Има си и онлайн регистър, където се отчитат тези взаимоотношения с лекарите.
Точно такъв онлайн регистър поддържах. От десетилетия има много строга регулация на взаимоотношенията фарма-лекари. Не че не се пробват да те съблазнят с някой семинар в някой курорт, но това е нищо в сравнение с търговията като цяло, на каквото и да е. Просто така се прави търговия.
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21
...

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 15 Яну 2022, 08:15

Ако си спомням правилно, вероятността от заразяване расте с увеличаването на концентрацията на вирусни частици във въздуха, т.нар. virus load. Повече ваксинирани означава по-малко virus load за всички, дори ако ваксиниран се разболее, защото се изчиства по-бързо.

Николай Христов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Николай Христов » 15 Яну 2022, 08:31

pnp5q написа:
15 Яну 2022, 08:15
Ако си спомням правилно, вероятността от заразяване расте с увеличаването на концентрацията на вирусни частици във въздуха, т.нар. virus load. Повече ваксинирани означава по-малко virus load за всички, дори ако ваксиниран се разболее, защото се изчиства по-бързо.
Точно

Аватар
Енравота
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Енравота » 15 Яну 2022, 09:31

https://www.reuters.com/business/health ... B0Yr1QI9MM

Дженерал Електрик спира да изисква ваксина или тест след решение на Върховния съд.
Suum cuique

Пресиян
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Пресиян » 15 Яну 2022, 10:06

Stan написа:
14 Яну 2022, 14:00
Пресиян написа:
14 Яну 2022, 12:45
Броят на починалите хора в България заради новия коронавирус през периода от 1 септември 2021г. до сега не е 12 000, както смятат някои. Според мои изчисления от 1 септември 2021г. до сега в България пряко или косвено заради новия коронавирус са починали над 25 900 души.

По мои сметки от началото на пандемията до сега в Русия (с Крим) пряко или косвено заради новия коронавирус са починали над 1 000 000 души.
По мои сметки от началото на пандемията до сега в Индия пряко или косвено заради новия коронавирус са починали над 3 000 000 души.

Според медии заради новия коронавирус неотдавна е починал първият съпруг на певицата Лили Иванова, който се е казвал Георги Павлов.
А, какво показват твоите сметки за починалите от новия корана вирус в другите държави. :roll:
За редица държави в Африка ми е трудно да направя такава оценка, защото в редица държави в Африка процентът на регистрираните смъртни случаи е под 50 %. Ако някой се интересува за конкретна държава и ме попита за конкретната държава, бих посочил такива данни за конкретна държава, но за някои държави не мога да направя дори приблизителна оценка заради липса на надеждни данни.
Според моя оценка от началото на пандемията до сега в Италия пряко или косвено заради новия коронавирус са починали около 183 000 души.
Положението с пандемията във Филипините също е тежко. Според моя оценка от началото на пандемията до сега във Филипините пряко или косвено заради новия коронавирус са починали над 357 000 души. Според медии президентът на Филипините Дутерте е заплашил неваксинираните, че ще бъдат арестувани, ако не си стоят по домовете.
https://www.24chasa.bg/novini/article/10592453
https://www.youtube.com/watch?v=zN9fsi5xqsA

Отговори