Общи приказкиКоронавирус (Ковид-19)

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q

Отговори
Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Коронавирус (Ковид-19)

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 12:11

Vaccines give people ‘false sense of security’, WHO says
https://www.theguardian.com/world/live/ ... 11dbaf7124

Ваксините дават на хората "фалшиво усещане за сигурност", казва СЗО

СЗО ме цитира? Едва ли четат феникс, но някои неща са толкова очевидни... Ще ми се поне за това да не бях прав.
Обикновено съм прав :lol:
За неудобни факти трябва да има наказания. Модератор Петя.

Разумните хора не се съмняват. Dinain, самопровъзгласявайки се за "разумен"
Ми нобелист съм. рки

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 12:14

За Белгия имаше нещо в статистиката. Те натрупаха бройките миналата година, когато епидемията овърша старческите домове и май записаха много хора, че е било ковид при критерии, при които в другите страни не пишат ковид.

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 12:22

Турция ще пуска собствена ваксина на базата на инактивиран вирус - Турковак.
“I would like to share a piece of good news for our people: our domestic inactive Covid-19 vaccine Turkovac has applied for emergency authorisation as of today,”
https://www.theguardian.com/world/live/ ... 56cb45fc04

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 12:28

Нов гаден вариант в Ботсвана и РЮА. Потенциално и по-заразен, и по-имуноустойчив.
The B.1.1.529 variant has 32 mutations in the spike protein, the part of the virus that most vaccines use to prime the immune system against Covid. Mutations in the spike protein can affect the virus’s ability to infect cells and spread, but also make it harder for immune cells to attack the pathogen.
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... -mutations

Ми нобелист съм. рки

Аватар
vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 25 Ное 2021, 18:32

Stan написа:
25 Ное 2021, 08:56
.........Айде още един манипулатор който променя цитатите или още един прекалено тъп, който не знае, че цитат не се пипа!
......
Изглежда и мене визираш защото преди време пак изквича, че съм ти пипал цитата.
Тогава не ти отговорих защото предположих ,че сам ще се договедиш, ама виждам, че трябва да те вкарам в релси.
Записвай, защото трудно схващаш и бързо забравяш!
Цитата синко, може да е удебелен в курсив, с променен шрифт, различно оцветяване, или подчертаване, това е по желание на цитиращия. Няма задължаващи правила .Стига да се спомене автора, щом цитата е точен всичко е наред.
Прави се за да се открои цитата, или да се акцентира върху отделна дума или мисъл. Това не е манипулиране, а техническо оформяне на цитата. Защитнико на цитатите, досега не съм те виждал да пищиш когато се цитират статии в курсив, и колегата Торн като ужълтява или променя шрифта на цитатите които поства.
И за капак, тука всеки има право да те цитира по гореописания начин, без да пита.

п.п. Ти търсиш начини и вратички да избягаш от дебата ,като го отклониш.Губиш опорките и дращиш неистово каквото ти падне само и само да избягаш от темата.
Ако не ти харесва може да си обръсна мустака на аватара, но техническата страна на оформяне на цитатите оставям на себе си, защото не е законово определена. :lol:
Stan-е и Thorn-е, аз съм по прав ! :mrgreen:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 18:38

vvurbanov написа:
25 Ное 2021, 04:17
МОЛНИЯ : В России началось производство вакцины AstraZeneca
https://iz.ru/1223129/2021-09-17/v-ross ... strazeneca
Бравос !
Време е репликаторите на руска антиваксърска пропаганда да направят завой.
В Русия е започнало производството на Астра Зенека. Оказва се, че тя не е чак толкоз недоклатена (ама преглеждайте си своевременно инструкциите бе!!!) .

На ваксината нищо и няма!
Изглежда причината за повишеното тромбообразование е грешка в производството, индивидуална реакция или предразположеност към патология.
Ей на "Известия" казва, че тромбозите са по малко отколкото може да се очаква. :lol:

https://iz.ru/1137746/mariia-nediuk-mar ... strazeneca
Върбанов, ти си най-безполезния и досаден "участник" в темата. И си доста лъжливо човече. Пускаш манипулативно една новина - че Русия произвежда Астра Зенека за износ (вай, как фирмата го е допуснала в ужасните руски заводи! :lol: :lol: :lol: ) и после по терлици пускаш пръднята, че всъщност недоклатеняка не бил виновен за тромбозите, а грешки в производството, индивидуална реакция или патология. А е пръдня, защото линкът с "доказателството" е към статия от март месец, когато Астра Зенека се опитваше неуспешно още да шикалкави, преди да я размажат с пълни доказателства. Сега сме ноември и отдавна вече няма спор, че Астра Зенека причинява тромбози.

Кажи на шефа си да ти намери друга опорка, тази се издъни и те опозори за кой ли вече път .... :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 19:32

Thorn написа:
21 Ное 2021, 01:27
rki написа:
21 Ное 2021, 01:20
Thorn написа:
21 Ное 2021, 01:15

Не ти ли писна да лъжеш? И САЩ, и в Канада, и в Израел, и в Китай, и в Куба са одобрени за деца над 5 години. В Куба и Китай и за по-малки. В Европа са в процес на одобение. Не го ли знаеше+
Тъпак -ти къде се подвизаваш ве? В Куба ли, в Израел ли, САЩ, Китай, Канада?
Не си ли в ЕС?
В ЕС има ли одобрена ваксина за възрастовата кохорта 0-12? Няма!
Аре ся бегай в Русия, Куба или Китай - там ваксините са безопасни и нямат странични ефекти. Тамън няма да имаш основание да ревеш срещу ваксините като гладен на сране.
Тъпако, като казваш, че няма, уточнявай - в ЕС. Щото в половината свят има. И хич ми не дреме за уточнението ти, защото сам знаеш, че модерна в ЕС за деца няма да я одобрят, но ПФайзер ще мине. После ще почнат едни като тебе и Динайн да реват да се ваксинират децата в детската градина. Които карат ковид в гигантското мнозинство от случаите почти без да го забележат.
ЕМА одобри ваксината на "Пфайзер" за деца от 5 до 11 години
След като е проучила действието на ваксината при повече от 2000 деца, ЕМА каза, че тя е с ефективност от около 90 процента за предотвратяване на COVID-19 със симптоми.
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/te ... ni-6134408

Децата на тая възраст така и така обикновено го карат без симптоми.

Ми нобелист съм. рки

Аватар
vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 25 Ное 2021, 19:59

Thorn написа:
25 Ное 2021, 18:38
vvurbanov написа:
25 Ное 2021, 04:17
МОЛНИЯ : В России началось производство вакцины AstraZeneca
https://iz.ru/1223129/2021-09-17/v-ross ... strazeneca
Бравос !
Време е репликаторите на руска антиваксърска пропаганда да направят завой.
В Русия е започнало производството на Астра Зенека. Оказва се, че тя не е чак толкоз недоклатена (ама преглеждайте си своевременно инструкциите бе!!!) .

На ваксината нищо и няма!
Изглежда причината за повишеното тромбообразование е грешка в производството, индивидуална реакция или предразположеност към патология.
Ей на "Известия" казва, че тромбозите са по малко отколкото може да се очаква. :lol:

https://iz.ru/1137746/mariia-nediuk-mar ... strazeneca
Върбавов, ти си най-безполезния и досаден "участник" в темата. И си доста лъжливо човече.
Аз много лъжа, за какво става въпрос?
Thorn написа:
25 Ное 2021, 18:38
........Пускаш манипулативно една новина - че Русия произвежда Астра Зенека за износ (вай, как фирмата го е допуснала в ужасните руски заводи! :lol: :lol: :lol: ) и после по терлици пускаш пръднята, че всъщност недоклатеняка не бил виновен за тромбозите, а грешки в производството, индивидуална реакция или патология. А е пръдня, защото линкът с "доказателството" е към статия от март месец, когато Астра Зенека се опитваше неуспешно още да шикалкави, преди да я размажат с пълни доказателства. Сега сме ноември и отдавна вече няма спор, че Астра Зенека причинява тромбози.
...........
Чушь несусветная!
Аланкоолу, аз ти помагам да направиш плавен завой за да не се блъснеш като македонски автобус в мантинела. :lol:
Щом Русия е решила да произвежда Астра Зенека, значи се надява да избегне грешките в производството(както пише в статията) и да я направи безопасна и ефективна като Спутника. Патом да я продава извън Русия за да освободи звмното кълбо от ковидфашизма. Сътруднича ти, безболезнено да вземеш нов курс за Астрата, съобразно променената геополитическа обстановка
Нима искаш да кажеш, че самая човеколюбивая страна в мире, нарочно ще вземе да произвежда най опасната(недоклатена) ваксина и да трепе световния пролетариат ?! :mrgreen:
Stan-е и Thorn-е, аз съм по прав ! :mrgreen:

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 20:43

Стой та гледай. За пари. Те произвеждат и Епивак корона, която е по-опасна.

Ми нобелист съм. рки

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 25 Ное 2021, 21:20

Тая карикатура много добре отразява дискусията тук :D Даже някои от репликите звучат доста познато :lol:
Прикачени файлове
261161510_444045670412074_4089874102920688187_n.jpg
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 25 Ное 2021, 22:05

Това с паркирането в зелената зона е идея.

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Sharana
Модератор
Контакт:

Мнение от Sharana » 25 Ное 2021, 23:59

В егати помийната яма сте превърнали темата, даже да трият вече не смогват колегите. Някога ако имам време ще мина с лопатата, но за да избегнем детинските вопли "ама той започна пръв" при раздаването на заслужени банани явно ще да е амнистия щом е нямало банове вече.

НО, всеки пост под този, който продължава с каруцарския език и постоянните обиди ще изпрати чукчата писател в едноседмична почивка, след това в месечна. Така като гледам форума нищо няма да загуби и половината участници в темата да си вземат почивка...

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 26 Ное 2021, 00:20

Sharana написа:
25 Ное 2021, 23:59
Така като гледам форума нищо няма да загуби и половината участници в темата да си вземат почивка...
Предлагам експеримент - банвате само 1 :idea: и дрязгите ще намалеят драстично, а качеството се повиши :!:
Нужно ли е да казвам, кой е този един :?:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 01:10

Stan написа:
25 Ное 2021, 12:03
Dinain написа:
25 Ное 2021, 11:08
Stan написа:
25 Ное 2021, 08:56

Айде още един манипулатор който променя цитатите или още един прекалено тъп, който не знае, че цитат не се пипа!

И като другите фактори влияят само с 5%, как ще обясниш данните от графиката която си дал, ама май не си я разгледал:

Белгия - 87 % ваксинирани, 29 души смъртност на милион
Испания - 84 % ваксинирани - 4 души смъртност на милион
Това ли ти са 5 -те прицента, про това в Испания с по-малко ваксинирани
по-надолу:
Ниндерландия - 81 % ваксинирани, 17 починали на 1 милион
Кипър - 80 % ваксинирани, 5 починали на 1 милион
Унгария - 68 % ваксинирани, 135 починали на 1 милион
Словакия - 54 % ваксинирани, 29 починали на 1 милион

Явно на дивания експерт Динайн не му е по силите да анализира, за критическо мислене пък и дума не може да става, а като папагал повтаря това което е прочел.
На Динайн му е по силите да анализира и би могъл да ти сметне коефициент за корелация на Пирсън, ако имаше тези цифри в Ексел и му се занимаваше.

Но това не е нужно, защото Динайн вижда с просто около че има огромна обратна зависимост между % ваксинирани и брой умрели на милион.

Стан, разбира се, не вижда това, и задава глупави въпроси от рода на "как ще обясниш разлика между 4 и 29", вместо да пита за разликата между 4,29 и 325(!).. Това, което Стан не разбира, е че не е нужно да се мориш да обясняваш разликите, когато говорим за слона в стаята - приликите. А ако това е пореден опит да отклониш темата, няма да се получи. :)

А щом говорим за приликите, те се виждат с просто око. Тук нямаме сравнение на две страни, а на достатъчно голяма извадка от двайсетина страни. Напълно достатъчна, за да игнорираме регионални разлики като ниво на здравеопазване, и да извлечем закономерност: Колкото повече ваксинирани, толкова по-малко умрели.

Нещо неясно по тази закономерност? Или я оспорваш?
Аз оспорвам 5% които според теб се дължат на други фактори. И не е нужно да се смята в екселски таблици, не се мъчи. По-добре обясни как държави с по-ниска ваксинация имат по-малко смъртни случаи.
Радвам се, че не оспорваш 95% корелация. А отклонението от 5% можеш да оспорваш на воля. Мен то не ме интересува. :roll:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19
...
ОК, признавам беше леко преувеличение.
Thorn, 04.11.21

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 01:11

Sharana написа:
В егати помийната яма сте превърнали темата, даже да трият вече не смогват колегите. Някога ако имам време ще мина с лопатата, но за да избегнем детинските вопли "ама той започна пръв" при раздаването на заслужени банани явно ще да е амнистия щом е нямало банове вече.

НО, всеки пост под този, който продължава с каруцарския език и постоянните обиди ще изпрати чукчата писател в едноседмична почивка, след това в месечна. Така като гледам форума нищо няма да загуби и половината участници в темата да си вземат почивка...
Напълно подкрепям. +10

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 01:15

https://youtu.be/YNBlKfGv13Y

Германия - жертвите на Ковид-19 от началото
на пандемията надхвърлиха 100 000 души.
Около 15 милиона германци все още отказват да се ваксинират.

В същото време 74% от германците одобряват задължителна ваксинация за някои сектори (като здравеопазване, публична администрация и пр.), а 57% одобряват задължителната ваксинация за всички пълнолетни.

Интересно, че одобряващите такава мярка са се увеличили с 11% от лятото насам.

https://www.dw.com/en/majority-of-germa ... a-59723458

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 01:17

Centurionus написа:
25 Ное 2021, 11:38
Dinain написа:
25 Ное 2021, 11:31
Centurionus написа:
25 Ное 2021, 11:28

Ама разбира се , а какво стана с тиражираното от теб твърдение ,че колкото по-бързо се набодат всички ще се върнем към нормалния живот , без локдауни и ограничения ? :roll:
Нищо не е станало - все така валидно си е.

Освен ако не тиражираш теория, че без ваксинация това ще стане по-бързо. :roll: :lol:
Валидно било ? ! :lol: :lol: :lol: Да в паралелната вселена . Още един забавен гърч . :D
Нищо не тиражирам , ти си по теориите . Не разбирате ,че просто времето работи срещу вас , и ще ви падат опорките и ще си лъсне истината , е тогава какъв гърч ........... :D :D
Безсилие.

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 01:22

Thorn написа:
25 Ное 2021, 12:11
Vaccines give people ‘false sense of security’, WHO says
https://www.theguardian.com/world/live/ ... 11dbaf7124

Ваксините дават на хората "фалшиво усещане за сигурност", казва СЗО

СЗО ме цитира? Едва ли четат феникс, но някои неща са толкова очевидни... Ще ми се поне за това да не бях прав.
Да, СЗО те цитира, дума да няма
Прав си, доколкото си разбрал заглавието, не и по-нататък.

СЗО казва, че трябва да се поддържат мерки, поне докато не се ваксинират огромна част от хората. Това е упрек към държавите, не към хората.

Например аз като влизам в мола, пак трябва да нося маска, никой не ме пита дали съм ваксиниран или не.

Глупост беше това, което направиха в някои щати, например - обявиха, че ваксинираните не трябвало да носят маски. Очевидно, как по дяволите ще разбереш на публично място кой е ваксиниран и кой не? :roll:

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 01:45

Stan написа:
25 Ное 2021, 21:20
Тая карикатура много добре отразява дискусията тук :D Даже някои от репликите звучат доста познато :lol:
Какви са тия шапки "silla"? :roll:

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 02:26

ЕК предлага COVID сертификатът за ваксинация да важи 9 месеца
Германия достигна рекорден брой седмични инфекции в сряда, при ниво на заразяване от над 400 на 100 000 души. Интензивните отделения са препълнени, а освен това страната се опитва да поеме и холандски пациенти в населените места по западната си граница. Холандия, Белгия и Ирландия едва смогват да обработват огромният брой PCR тестове, а ниският обхват на ваксинации в Източна Европа се счита за основна причина за изключително високите нива на смъртност в този регион. В същото време, задължително ваксиниране, пълен локдаун и изискване за маски продължават да се налагат в региони със сравнително голям брой ваксинирани, като например Австрия.
https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... a_da_vaji/

...

Във Франция - зелен сертификат само след бустерна доза за COVID-19
Френският министър на здравеопазването Оливие Веран заяви в четвъртък, че от този уикенд всички възрастни ще могат да се възползват от подсилващите дози ваксина срещу COVID-19, за да се противодейства на нова вълна от инфекции.

Той добави, че от 15 януари хората над 18 години ще трябва да представят доказателство за това, че са си направили бустерна доза ваксина, за да запазят валиден деления си сертификат, който се изисква за влизане в ресторанти, барове, фитнес зали и други обществени места.
https://nova.bg/amp/news/view/2021/11/2 ... 0-covid-19

ЕС препоръчва бустерна доза срещу COVID-19
Европейският съюз препоръчва спешно подсилваща доза от ваксина срещу COVID-19.

Всички страни членки трябва да предвидят бустери, като приоритет да се дава на хората над 40-годишна възраст, призоваха от Европейския център за предотвратяване и овладяване на заболяванията.

Подсилващите дози трябва да се дават най-малко шест месеца след втората доза. През септември същият Център обяви, че не е необходимо спешно прилагане на подсилваща доза.
https://nova.bg/news/view/2021/11/24/34 ... -covid-19/

Всички на бодежа. Затягане на мерките в цяла Европа.

Торн, сложи ли бустера?
Че няма да те пускат в кафето след 15.01.

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 26 Ное 2021, 11:14

centara написа:
26 Ное 2021, 00:20
Sharana написа:
Така като гледам форума нищо няма да загуби и половината участници в темата да си вземат почивка...
Предлагам експеримент - банвате само 1 :idea: и дрязгите ще намалеят драстично, а качеството се повиши :!:
Нужно ли е да казвам, кой е този един :?:
Пистон!

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 26 Ное 2021, 11:16

Dinain написа:
26 Ное 2021, 02:26
ЕК предлага COVID сертификатът за ваксинация да важи 9 месеца
Германия достигна рекорден брой седмични инфекции в сряда, при ниво на заразяване от над 400 на 100 000 души. Интензивните отделения са препълнени, а освен това страната се опитва да поеме и холандски пациенти в населените места по западната си граница. Холандия, Белгия и Ирландия едва смогват да обработват огромният брой PCR тестове, а ниският обхват на ваксинации в Източна Европа се счита за основна причина за изключително високите нива на смъртност в този регион. В същото време, задължително ваксиниране, пълен локдаун и изискване за маски продължават да се налагат в региони със сравнително голям брой ваксинирани, като например Австрия.
https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... a_da_vaji/

...

Във Франция - зелен сертификат само след бустерна доза за COVID-19
Френският министър на здравеопазването Оливие Веран заяви в четвъртък, че от този уикенд всички възрастни ще могат да се възползват от подсилващите дози ваксина срещу COVID-19, за да се противодейства на нова вълна от инфекции.

Той добави, че от 15 януари хората над 18 години ще трябва да представят доказателство за това, че са си направили бустерна доза ваксина, за да запазят валиден деления си сертификат, който се изисква за влизане в ресторанти, барове, фитнес зали и други обществени места.
https://nova.bg/amp/news/view/2021/11/2 ... 0-covid-19

ЕС препоръчва бустерна доза срещу COVID-19
Европейският съюз препоръчва спешно подсилваща доза от ваксина срещу COVID-19.

Всички страни членки трябва да предвидят бустери, като приоритет да се дава на хората над 40-годишна възраст, призоваха от Европейския център за предотвратяване и овладяване на заболяванията.

Подсилващите дози трябва да се дават най-малко шест месеца след втората доза. През септември същият Център обяви, че не е необходимо спешно прилагане на подсилваща доза.
https://nova.bg/news/view/2021/11/24/34 ... -covid-19/

Всички на бодежа. Затягане на мерките в цяла Европа.

Торн, сложи ли бустера?
Че няма да те пускат в кафето след 15.01.
Засега никой не ми предлага такъв. Ако дотогава ковида не ме тръшне, ще ме боцат през 2022. А за тръшкането не е майтап. Белгия отбелязва рекорд по нови случаи. Болниците са тъпкани, отиваме към локдаун. Ама така е с тия смотани ваксини. Ако всеки знаеше колко ограничени са действителните им възможности, нямаше да се юрнат като обезумели, все едно всичко е вече свършило. Навън почти никой не носи маски, ходят си на рождени дни, на ресторанти, на клубове, на купони, на спортни мероприятия. Наивници.
Belgium records highest number of new cases since start of pandemic
Friday, 26 November 2021
According to De Croo, the degree of occupancy in the hospitals’ intensive care units – which 659 beds taken by Covid patients – is “worse than the worst-case scenario that the experts presented last week.”
https://www.brusselstimes.com/belgium/1 ... -tomorrow/
Последна промяна 1 на Thorn, променена общо 26 пъти

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Ное 2021, 11:20

Изображение

Генералът, който извърши чудеса: защо ваксинацията в Италия е толкова успешна
"Дайте ми най-добрия си човек", казал премиерът на военния министър. И ето, откакто генерал Франческо Филуоло взе нещата в свои ръце, всичко върви като по вода. Той преобърна цялата ваксинационна кампания на Италия. "Дойче веле" разказва за репортаж на АРД.

Той е организатор и "лице" на италианската ваксинационна кампания: Франческо Филуоло неуморно пътува из цялата страна, за да контролира ваксинационните центрове, да благодари на доброволните сътрудници, да апелира за по-бързото поставяне на бустерните дози и да уверява всички италианци, че ваксинационната кампания е в добри ръце.
Междувременно генералът обяви и новата си цел за кампанията срещу ковид-19 - до края на годината 90% от италианците над 12-годишна възраст да са ваксинирани с поне една доза. И отправи следния апел: "Умолявам италианците, които досега се държаха наистина образцово, да направят още едно усилие. Мисля, че тогава тази цел ще е напълно постижима."

Социологическите анкети подкрепят оптимизма на Филуоло - едва 7% от всички пълнолетни италианци заявяват, че при никакви обстоятелства няма да се ваксинират.
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/11/25 ... inaciiata/

Първо Португалия, сега и Италия. Забелязвам наченки на закономерност - поверете задачата на военен, и ваксинацията тръгва, а процентът антиваксъри рязко се свива до хардкор ядрата.

Поверете я на политици, загрижени за рейтинга си, и нещата забуксуват.

...
Thorn, 02.06.19
...
Thorn, 04.11.21

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 26 Ное 2021, 11:30

И кво като Португалия се ваксинира? И това не я спасява.
Португалия въведе отново някои наложени заради пандемията ограничения, по-малко от два месеца след отмяната на повечето забрани и след като постигна целта за ваксиниране на 86 на сто от населението срещу COVID-19, съобщи Асошиейтед прес.

Но дори ваксинираните ще трябва да имат и негативен тест, за да посещават болници, домове за възрастни, спортни събития, барове и дискотеки.

Португалските здравни власти съобщиха днес за 3150 нови случая и 15 починали вследствие на коронавируса. На 1 ноември Португалия отчете по-малко от 500 нови случая.

Близо 18 400 души починаха вследствие на COVID-19 от началото на пандемията в страната, чието население е 10,3 милиона.
https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/11 ... ani.511900

Ми нобелист съм. рки

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 26 Ное 2021, 11:49

ВАЖНО

Между другото, новият южноафрикански щам вече предизвиква паника:

Страх от новия COVID щам: Искат спиране на полети от държави в Африка

Първоначално има 4 случая в Ботсвана при ваксинирани хора.

В новия вариант съществуват едновременно 32 мутации в протеина на вирусния шип. Тъй като той е открит и при ваксинирани хора, има опасения, че ваксините може да не са ефективни срещу този вариант.

Учените заявиха, че новият вариант B.1.1.529 има най-малко 10 мутации, в сравнение с две на Делта и три на Бета.

Здравните власти са обезпокоени обаче, защото се опасяват, че комбинацията от 32-те мутации може да направи новия вариант както по-опасен (повишена честота на тежки инфекции и повишена смъртност), така и по-заразен.

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/11 ... ika.511933
Сред ключовите мутации цели четири позволяват на вируса да избягва антитела, а една мутация му позволява да ускори разпространението си.
https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/11 ... ame.511916

СЗО се събира спешно заради резистентен към ваксини нов вариант на COVID

Лондон забрани временно от днес на обяд самолетните полети от Република Южна Африка и пет други южноафрикански държави, а британците, които се завръщат от тези места, ще подлежат на карантина.

Агенцията за здравна сигурност на Обединеното кралство заяви, че новият вариант, наричан засега B.1.1.529, има т.нар. шипчест протеин (пепломер протеин) - много различен от този на оригиналния коронавирус, на чиято основа са създадени ваксините срещу Ковид-19.

Вариантът има мутации, които вероятно ще заобикалят имунния отговор, създаден от преболедуване или ваксина, както и мутации, свързвани с повишена вирулентност.
https://dnes.dir.bg/svyat/szo-se-sabira ... t-na-covid

B.1.1.529 Covid variant ‘most worrying we’ve seen’, says top UK medical adviser

Ми нобелист съм. рки

Отговори