Общи приказкиБронирани каляски

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q

Отговори
Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Бронирани каляски

Мнение от Bruchpilot » 31 Авг 2020, 12:25

Almasy написа:
31 Авг 2020, 11:54
Ма нали ти каам - не са по евтини.
Малко съм учуден, когато аз купувах разликата в цените беше почти с качествено измерение :) Но ако сега са почти изравнени - наистина няма какво да му мислиш.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Авг 2020, 12:35

Ми....И аз донякъде се изненадах.
Корейците явно са добили самочувствие - вече не са толкова евтини, да не кажа никак,особено за по-големите модели.
Фиат предлагат само въшки вече.
Сеат, като част от ФВ груп също са наточили секирите. Шкода определено са по-изгодни, а и пишат, че са и по-качествени.
Опел и Форд - нещо средно, за Форд много не съм гледал, но при Опел също като при ФВ, базовите модели са голи отвсякъде.
Хонда са спрели Акорд, само Сивик, а той е малък. ЗА CR-V пишат ужасни неща за моделите от последните години. Тойота уж много модели, ама.......Ни нам, не си аресах. Нисан също явно са смъкнали гарда (според сайтовете), за Мазда пишат хубави неща, но и там е скъпичко. Пък и при тях едни промоции.....Само за най-натоканите изпълнения (както ти казах не държа на салон от ни нам си ква кожа и истински махагон по таблото) - така или иначе пак ти одират кожата.
Асос е прав - само френските модели като че ли излизат по изгодно, по простата причина, че са включени повече неща в базовите конфигурации и окончателната сметка не набъбва чак толкова много.
При DS обаче промоции няма, както е при Пежо (и Ситроен).
Но след година или две може и да има (вечната надежда на бедняка) :mrgreen:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 31 Авг 2020, 12:57

Извинявам се за невежеството, какво е това DS7? Относно Пежото, от всички изложени Пежа комбита, дизели, без автоматиците в Мобиле.бг аз взех най скъпото Пежо, като за първа регистрация е била 2014г. Знам че ще донаждам още пари за колата за цялостното му обслужване, но като се обадих до СФА, оттам ми предложиха програми за обслужване 4+ и 8+. Това ми хареса че предлагат изгодни програми за обслужване.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Авг 2020, 13:08

acoc написа:
31 Авг 2020, 12:57
Извинявам се за невежеството, какво е това DS7?
Нари концерна PSA обособи нова марка (на името на легендарният Citroen DS)

Та DS7 е това:

https://www.youtube.com/watch?v=TzSQr0qOD40

https://www.youtube.com/watch?v=xfVJO8PH4rA
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 31 Авг 2020, 13:19

Хубава кола, но е повече джипка, отколкото комби. То и моето Пежо е безключово отключване и заключване, палиш и гасиш двигателя с копче, отваряш и затваряш багажника с две различни копчета, външно и вътрешно, има си дисплей с карта, с музика, всичко, но аз си познавам района и Бг, та картата ми е излишна.:)

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 31 Авг 2020, 13:27

Щом ще се кара предимно градско, защо не се огледаш за хибрид?
Аз карам Пежо 508 Хибрид4, този месец стана 8 годишна, пу, пу , осрали я кокошките.
От казаното до тук за 508-та + хибрид, мога да добавя и разход 5,5 в града.
Половината време в града караш на ток, тихичко.
Когато ти трябва мощност, имаш два мотора общо 200 кончета и 500 Nm на четирите гуми.
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 31 Авг 2020, 13:39

То и за 508 SW дизел, пишат че харчи по малко от 6л на 100км смесено, градско, магистрално. Но аз вече живея на село. То и затова взех колата за да мога да ходя до града при нужда. Вероятно няма да ползвам много често колата, но не съжалявам за придобивка.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Авг 2020, 13:41

Нещо ме поуплашиха с тез хибриди, че общо взето като ти се скапе батерията или фърляш цялата кола или отново я купуваш наполовина......То легенди всякакви де.
Имам барем две години - усилено чета по сайтовете сек`ви отзиви :D
Дори за коли, за които е ясно, че няма как да купя дори и 5-та употреба.
Така научих, че от Infiniti QX70, Lincoln MKT и Mercedes-Benz CLA/GLA трябва да се бяга като дявол от тамян, дори и да можеш да си ги позволиш :D

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Авг 2020, 13:43

acoc написа:
31 Авг 2020, 13:39
То и за 508 SW дизел, пишат че харчи по малко от 6л на 100км смесено, градско, магистрално.
За Кодиака на Шкода между другото пише, че даденият от производителя разход е тинтири-минтири и в реалията трее се турнат едно 2 литра отгоре..... :lol:
Тва като негатив, ама общо взето прибавят, че бая производители я играят тази игра, вкл. Renault с новия Talisman.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 31 Авг 2020, 13:59

Аз цяла година разглеждах коли. Избор голям, четеш технически характеристики, четеш форуми, хората по форумите споделят какви ли не неща за колите си. Знам за разходите за колите, но това си зависи от нрава ти за шофиране. Улегнал мъж съм и предпочитам да карам нормално, спокойно и най важното, да стигна жив и здрав там за където съм тръгнал.:) Най важното, Пежото просто ме грабна от пръв поглед реално, въпреки че го разглеждах на снимки поне два месеца в мобиле.бг. Все пак, познавам Пежата, преди години съм карал 405, после за малко 406. Общо взето останах с много добри впечатления от тези коли. 508 SW за мен е върхът.:)

Аватар
Sharana
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Sharana » 31 Авг 2020, 16:31

Almasy написа:
31 Авг 2020, 13:41
Нещо ме поуплашиха с тез хибриди, че общо взето като ти се скапе батерията или фърляш цялата кола или отново я купуваш наполовина.
Батериите в наши дни не се скапват толкова лесно, пък и трябва да са в гаранция. На електричките обикновено е 160К км или 8г (което дойде първо) и силно се съмнявам хибридите да нямат същата гаранция. Та когато се купува нова за това даже не се мисли, аргумент е когато се купува ползвана и ще се кара 10+ годишна, когато може и да стане нещо.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 31 Авг 2020, 19:07

Almasy написа:
31 Авг 2020, 13:43
acoc написа:
31 Авг 2020, 13:39
То и за 508 SW дизел, пишат че харчи по малко от 6л на 100км смесено, градско, магистрално.
За Кодиака на Шкода между другото пише, че даденият от производителя разход е тинтири-минтири и в реалията трее се турнат едно 2 литра отгоре..... :lol:
Тва като негатив, ама общо взето прибавят, че бая производители я играят тази игра, вкл. Renault с новия Talisman.
До колкото знам това важи за всяка една кола. Данните на производителя са при идеални, лабораторни условия. За реалните си слагаш 2 литра отгоре.

Само за пример, сам съм засичал, че при една и съща скорост, на продължително каране, колата ми по белградската магистрала харчи около 20% повече, отколкото по мазна унгарска магистрала, да речем. Или немски аутобан. Това е само от неравностите на пътната настилка. Прави сметка по българските пътища спрямо лабораторията на производителя.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

De Ruyeter
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от De Ruyeter » 15 Сеп 2020, 15:13

Потвърждавам казаното от Динайн. Мой приятел ме вози с Шкода Октавия - чисто нова, тази година е закупена, вече има навъртяни 15 000км. Двигател бензинов - 1.5 литра (1500 куб.см.) и 150 к.с., турбо. До морето със скорост 120-140км/ч бордовият компютър показваше 5.5л. В Бургас отново заредих резервоара догоре - 7 л. Отклонение 1.5л. Компютърът винаги лъже, и то е освен по причина пътя, се взема и денивелацията, качество на горивото, както и чисто комерсиален трик да те убедят, че новата кола харчи по-малко от по-старото поколение. Но това не е така. И 20 годишна кола със същите показатели 150к.с. двигател, бензин харчи същото количество гориво. Просто ДВГ не се е променил почти за изминалите години. Може да е станал малко по-екологичен, но това НE ЗНАЧИ ИКОНОМИЧЕН. Освен това с всяко следващо поколение колите стават все по-ТЕЖКИ, така че разпределението - килограм конска сила не е в тяхна полза.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 15 Сеп 2020, 16:21

De Ruyeter написа:
15 Сеп 2020, 15:13
Потвърждавам казаното от Динайн. Мой приятел ме вози с Шкода Октавия - чисто нова, тази година е закупена, вече има навъртяни 15 000км. Двигател бензинов - 1.5 литра (1500 куб.см.) и 150 к.с., турбо....
Моята е същата и разхода е почти точно по книга. Освен ако не минавам Шипка, там вече няма как :)

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 15 Сеп 2020, 20:23

Закарах моята кола на сервиз Пежо в Монтана. Смениха й масла, филтри, ремъци и водна помпа. Общо ми струваше 830лв. Преди да си тръгна, техника ми обясни как да разчитам разхода за горивото което показва на екранчето между двата големи циферблата, скоростомера и оборотомера. Като се прибрах, компа на колата показа изминати 88км, средна скорост 63-4км.ч. 4,8л дизел. А пътят Монтана през Враца до моето село не е най идеален. А по книга би трябвало да съм с един литър повече.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 15 Сеп 2020, 20:37

Въх, 5.8 извънградско по книга! Колко куб. см. е това чудо :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Сеп 2020, 21:32

Моят двигател е 2000 куб. см, но явно съм станал по-лежерен шофьор, или колата е почнала да харчи по-малко с годините :mrgreen: , защото напоследък междуградски почна да го докарва 4.4-4.8 л на 100 км, а преди беше с 1 л нагоре.

Или компютърът е свалил някой ъпдейт от централата на VW и е започнал да лъже. :mrgreen:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 15 Сеп 2020, 22:35

2.0 163к.с

De Ruyeter
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от De Ruyeter » 16 Сеп 2020, 08:54

Моята (1.8, 125 к.с., бензин) ми даде 6.5л. Но се "влачех" по магистралата със 100, тук там вдигах до 120-130. За дизелите от моето поколение 20+ годишни Ауди 1.9 ТДИ, 115 к.с. на мой колега дава разход 4-4.5л. Няма датчик за горивото - от пълно да пълно, така че разходът е точен

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 16 Сеп 2020, 09:00

Много отдавна, докато още беше младичка бях засичал разхода на моята - общо взето приличен беше, е не баш като по-книга, ама сравним с далеч по-малки коли (стига да не вдигаш над 100).
Но и се убедих, че 150 коня (дизел, 2.4) са малко за такива тежки купета. Съвсем не иде реч за надбягвания, като засили колата си фърчи буквално, но самото ускорение е доста мудно.
Това не е особен проблем, особено за застаряващи шАфьори, ама все пак ми се ще следващата колица да е некъде 180-190.
Само пожелателно де :mrgreen:

Отговори