ИгриМетро - цялата поредица

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Метро - цялата поредица

Мнение от Amazon » 05 Апр 2020, 06:12

Чел съм книгата на Дмитри Глуховски(първата) и съм играл всички игри. И книгата е доста добра, а игрите са даже по-добри.

В момента се боря с Metro Exodus. Вече 9 часа в играта и съм приятно впечатлен. Много е оптимизирана, изглежда прекрасно с 40-тина кадъра и средни настройки, на вече доста поостарелият ми самоделен компютър(i5 старо поколение и mini GF 750Ti). Историята е интересна, света е много жив, хората и диалозите са смислени - нещо рядко срещано дори при високобюджетни игри. Трудността е балансирана и позволява различни стилове на игра.

Има от атмосферата на оригиналните два Метро и малко от Сталкер - точно колкото да ти се изправи косата и да подскачаш от време на време. Абе украинците са се справили ми се струва. Приятно е да се види, че в някой жанрове двигателите на европейската гейм индустрия са държави, като Полша, Украйна и Белорусия, а не Западна Европа.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Re: Метро - цялата поредица

Мнение от Flancer » 10 Апр 2020, 13:39

Руските, украинските и често полските, въобще от източният блок игри доста по-често докарват атмосфера на играта несравнима със маспродукцията на EA да кажем. Просто така се получава. Сега, че атмосферата е меланхолична... какво пък, и в Сталкер и в Метро като хванат китарата край огъня човечетата става някак... хем тъжно хем ги усеща човек като по-живи. В друг тип атмосфера вкарва пък полският WItcher да кажем, но пак те кара да усещаш героя като жив. Не знам дали не очакват да се хареса на клиентите им от западните компании подобна атмосфера. Exodus малко изневерява на атмосферата на МЕтро-то, поради липсата на.. хм... метро, и краят е малко странен... но е една от най-приятните игри които съм играл не само за миналата година.

Skoda
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Skoda » 10 Апр 2020, 17:57

Аз съм чел 3 книги от поредицата, сега може би има и още, но не съм се сещал да видя. Определено 1 и 3 ми харесаха повече, 2-та бих определил като по скоро ставаща. Да си призная игрите не съм ги играл и съзнателния ми гейминг живот приключи около 2004/5 година, сега покрай повечето свободно време успях да изиграя първия Uncharted на PS4, което е и първата игра която играя на конзола, та почвам да влизам в час. Мисля, че и в България има доста разработчици и студиа на Убисофт, Геймлофт, Крайтек и тн.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Апр 2020, 06:23

Uncharted става, приятна е, но няма атмосферата на Метро игрите. Приключих Exodus. Отне ми 43 часа и доста подскачания на стола. Една от най-добрите игри правени някога.

Отговори