Общи приказкиКръчма

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q

Отговори
vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Кръчма

Мнение от vvurbanov » 26 Фев 2020, 19:39

Не може да не забележи човек, че най остри дебати в нета и по форумите възникват по темите за мигрантите, гейовете и турците.
Общото между тях са предразсъдъците.
Един от най-успешните и порочни методи за индоктриниране на масите е налагането на предразсъдъци.

"Предразсъдъците са афективно чувство към човек въз основа на възприеманото му членство в група. Думата често се използва за обозначаване на предварително създадена, обикновено неблагоприятна оценка на друго лице въз основа на политическата принадлежност , пол, убеждения , ценности , религия , сексуалност , раса / етническа принадлежност , език , националност , ,образование , престъпност , …. или други лични характеристики."

Насърчаването на предразсъдъци е било и продължава да бъде основна форма на пропаганда.
Нацистката пропаганда използва подхода, използван и до днес, за изобразяване на малка лесно разпознаваема група като национална заплаха.

Хитлер и нацистите се възползваха от съществуващите антисемитски настроения, като разпалваха страх и предразсъдъци и разпространяваха невярна и / или подвеждаща информация (пропаганда) за еврейския народ.

Стереотипизиране или етикетиране
Това е пропагандна техника ,която се опитва да събуди предразсъдъци в индивидите.Тя насажда убеждения към определена категория хора.Активирането се извършва автоматично от стереотипна информация. .Пример за етикиране бяха публикациите за секс с коза от мигрант и циганин.Така се слага стигма на всички мигранти и цигани.

При липсата на стереотипна информация емоционално неустойчивите индивиди изключват за дълго.В руските пропагандни СМИ сега няма такава.Има мълчание по въпросите за мигрантите”как щяха да ни съсипят здравето с терактове или да ни изнасилят”(кой както предпочита).Докато не се подаде стереотипна информация във форума и предразсъдковците се събудиха.

Хомофобията се определя като предразсъдък и обхваща редица отрицателни нагласи и чувства към хомосексуалността или хора, които са идентифицирани или възприемани като лесбийки , гей , бисексуални или транссексуални ( LGBT ).

Страхът от ЛГБТ дреме той не умира. ИК също спи.Но много леко.Само се чака да шумне някой гей, за да се скочи в атака.

Изглежда и квотите за деца се изпълниха защото вече не пращат с влакове невръстни българчета за гейовете в Норвегия.

Етническата омраза , се отнася до чувства и действия на предразсъдъци и враждебност към етническа група.
Омразата към турците е крайъгълен камък на руската пропаганда.Идеализира Русия и демонизира Турция.Пикът и е около 3 март, Това е датата на която не толкова празнуваме освобождението, колкото оплакваме нашите изнасилени прабаби, славим и благодарим на Русия.Настава време с гордост да си спомним нашия робски произход.

Защо предразсъдъците за мигрантите, гейовете и турците предизвикват толкова емоционални реакции?
При индивидите с хронична тревожност, възниква черно бяло мислене.Всички се класифицират като “ние”и “те”. Те(мигрантите,гейовете и турците) са врагът, който заплашва нашето физическо и икономическо състояние.”Те” са различни от нас. Предизвикват несигурност.Майката казва на детето да не говори с непознати, опасно е.Мигрантите също са непознати,.... и опасни.
Традициите са сигурни.Те са ни помагали да оцелеем досега. Тия с чуждите традиции са опасни.Гейовете по традиция “трябва “да се бият.Абе ще ни заразят с тая гейщина, сетне ще ни принудят да се женим и правим секс с тях.
И в ИК главно става въпрос за гейове.А пък гейовете какво искат да правят, ....секс естествено.То друго какво да правят, нали за това са гейове.
Турците са стар наш враг.И сега чакат само да ни поробят за да изнасилят нашите ,....Ама чакай, то какво излиза? Всичките,.... турци, гейове и мигранти не са виждали такива хубави русофилски задници и само дебнат да ги ебн@т. Ясно за какво бил целия този страх,.... за дупето. :lol:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Re: За дупето.

Мнение от vassiln » 26 Фев 2020, 19:50

Виждам аз интересно заглавие, влизам, а то - турци, хомофобия, предразсъдъци, стадно мислене и т. н.
Малко подведен се чувствам. :)
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 26 Фев 2020, 19:55

Нищо лично, ама във военноисторически форум тема За дупето ??? ;) ;)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 26 Фев 2020, 21:14

Тамън се замислих, че нямаме тема "За скротума", или "За ануса", или по-широко скроената "За дебелото черво".
Някак си по-академично ми изглеждат.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 26 пъти
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 26 Фев 2020, 21:24

iasen ianakiev написа:
26 Фев 2020, 19:55
Нищо лично, ама във военноисторически форум тема За дупето ??? ;) ;)
Напротив, тук вече са ми говорили за сапун на пода в банята, така че явно си е по темата. Дали да не е цял раздел:
- Искам да съм различен
- Хемороидите - от сърбеж към наслада
- Пропилян живот
- Да прегазим табутата (преживяно)
и така нататък.
Аз бих се опитал да напътствам дискусията, но не знам дали съм достатъчно заслужил.
П. С. А какво е ИК?

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 26 Фев 2020, 21:42

"Risk happens slowly at first, then all at once."

https://www.tesladeaths.com/
https://elonmusk.today/

“The 15 coronavirus cases in the US within a couple of days is going to be down to close to zero.”
- President Trump, Feb 26, 2020

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 26 Фев 2020, 21:52

Пак се изложих. Извинете.
Само се надявам хомофобските, или туркофобските, или русофилските групички тук да не успеят да сложат прът в колелото на темата.

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 27 Фев 2020, 01:58

vassiln написа:
26 Фев 2020, 21:52
Пак се изложих. Извинете.
Само се надявам хомофобските, или туркофобските, или русофилските групички тук да не успеят да сложат прът в колелото на темата.
Напротив, можеш да бъдеш сигурен, че те най силно ще помагат. Ето ти вече се включи активно в темата.За сега само заглавието коментираш, но кой каквото му душа сака да обсъжда
vassiln написа:
26 Фев 2020, 19:50
Виждам аз интересно заглавие, влизам, а то - турци, хомофобия, предразсъдъци, стадно мислене и т. н.
Знаех си аз ,че заглавието ще те разнежи и привлече. На ясно съм какво най силно вълнува русофилите
vassiln написа:
26 Фев 2020, 21:24
Напротив, тук вече са ми говорили за сапун на пода в банята, така че явно си е по темата. Дали да не е цял раздел:
- Искам да съм различен
- Хемороидите - от сърбеж към наслада
- Пропилян живот
- Да прегазим табутата (преживяно)
и така нататък.
Аз бих се опитал да напътствам дискусията, но не знам дали съм достатъчно заслужил.
П. С. А какво е ИК?
Как да не си заслужил!? Ако отидеш в Русия, Путин лично ще откачи медала от гърдите на Малинов и ще ти го забоде.
Подценяваш се, я колко ценни идеи даде вече за заглавия на теми. :lol:
Чак и на мен ми хрумнаха няколко.
Для жопы.
Русофилската жопа от мигрантска,турска и хомосексуална гледна точка.

Това последното е направо квинтесенция на темата. :lol:

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 27 Фев 2020, 04:43

vassiln написа:
Според статистиката на форума, ти наистина най често си говорил за дупета.Темата не е специално за дупето.Разбирам защо се чувстваш така.Извинявам се, че съм те подвел! :lol:
http://www.fenixforum.net/search.php?st ... 0%BF%D0%B5
=================
П.П. Интересно е, че думата "задник" присъства два пъти повече в архива.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2020, 06:58

Вече официално съм обявен за русофил?
Дерзайте, vvurbanov, форумът има нужда от труда Ви!
Бъдете плодороден.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 27 Фев 2020, 08:04

A local cleric from the Iranian city of Qom has suggested a novel cure for the new coronavirus - the pre-bedtime rectal administration of violet leaf oil.

https://www.alaraby.co.uk/english/news/ ... ian-cleric
https://www.reddit.com/r/atheism/commen ... ergyman_a/

Темата ми се струва подходяща. Моля, не стереотипизирайте подобни практики, подхождайте без предразсъдъци.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 27 Фев 2020, 08:52

vassiln написа:
Ами това го влече човека , не му отбирай мана . :lol: :lol: Има връзка , турци -хомофоби май няма , но има предразсъдъци срещу подобно мислене . Жалко ,че май няма да продължи много темата , от месеци най-забавната .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 27 Фев 2020, 12:22

Кухулин написа:
27 Фев 2020, 08:04
....... cure for the new coronavirus - the pre-bedtime rectal administration of violet leaf oil......
Това направи деня ми :lol:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 27 Фев 2020, 12:38

Almasy, в този весел смях усещам закоравели предразсъдъци спрямо мазните ректални интервенции. Колегата vvurbanov няма да е доволен :(

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 27 Фев 2020, 12:42

Centurionus написа:
27 Фев 2020, 08:52
vassiln написа:
Ами това го влече човека , не му отбирай мана . :lol: :lol: Има връзка , турци -хомофоби май няма , но има предразсъдъци срещу подобно мислене . Жалко ,че май няма да продължи много темата , от месеци най-забавната .
vassiln написа:
27 Фев 2020, 06:58
Вече официално съм обявен за русофил?
Дерзайте, vvurbanov, форумът има нужда от труда Ви!
Бъдете плодороден.
Имаш отрицателно мнение за темата за руската пропаганда.Ето с Centurionus имате еднакви възгледи по въпроса. Пламенк и pnp5q ,също поддържат русофило-фобски позиции. Всеки има право да се нарежда където иска.Аз ги броя според позициите които заемат, дали одобряват или репликират руската пропаганда.Който се надигне от тия позиции рискува да бъде улучен.
“Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius"

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 27 Фев 2020, 12:58

Кухулин написа:
27 Фев 2020, 08:04
A local cleric from the Iranian city of Qom has suggested a novel cure for the new coronavirus - the pre-bedtime rectal administration of violet leaf oil.

https://www.alaraby.co.uk/english/news/ ... ian-cleric
https://www.reddit.com/r/atheism/commen ... ergyman_a/

Темата ми се струва подходяща. Моля, не стереотипизирайте подобни практики, подхождайте без предразсъдъци.
Мене пък ми се струва,че това е блестящ пример на "Умишлено невежество"
"Умишленото невежество се различава от обикновеното „невежество“ - когато някой просто не знае нещо - по това, че умишлено невежите хора са напълно наясно с факти, ресурси и източници, но отказват да ги признаят."
Просто проявяваш "Тактическа глупост".Не че не разбираш за какво става въпрос .Но темата не подкрепя твоите убеждения и я засираш с линкове, които нямат отношение към нея.

П.П. Умишленото невежество е практиката да отказвате да обмисляте или обсъждате логика или доказателства, опровергаващи идеологически мотивирани позиции.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 27 Фев 2020, 13:39

vvurbanov написа:
27 Фев 2020, 12:58
Не че не разбираш за какво става въпрос .
Разбирам чудесно за какво става въпрос. Просто през последните няколко дни полагаш много усилия, за да си изградиш във форума образ на възрастен хомосексуалист, явно в стремеж да разчупиш предразсъдъците. Аз лично не мога да преценя дали това е поза или не, обаче усилията са доста убедителни.

Самия факт, че тази сутрин първичната ми емоционална реакция беше симпатия към vassiln, когото междувпрочем аз смятам за отвратителен трол, е доста притеснителен. Седя и си мисля: "Смятай докъде докараха нещата, щом като ме карат да се кефя на бай Васил. Стигаме дъното и копаем още" :shock:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Re: За дупето

Мнение от vassiln » 27 Фев 2020, 16:37

Е браво.
Верно ли?
А по темата, да се оплача, че препуциумът ми е сравнително къс.
Тоест, не знам дали е по темата.

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 27 Фев 2020, 17:17

Кухулин написа:
27 Фев 2020, 13:39
vvurbanov написа:
Разбирам чудесно за какво става въпрос.
Тогава какво правят линковете ти в темата?
Кухулин написа:
vvurbanov написа:
Просто през последните няколко дни полагаш много усилия, за да си изградиш във форума образ на възрастен хомосексуалист, явно в стремеж да разчупиш предразсъдъците. Аз лично не мога да преценя дали това е поза или не, обаче усилията са доста убедителни.

Може би това е някаква неосъзната защитна реакция да се впиша в русофилския прайд тука, 'щот много бой отнасям от вас. :lol:

Оценявам го, предполагам, че и ти се шегуваш като мене.
Но ако говориш сериозно защо мислиш, че полагам усилия да си изградя образа на хомосексуалист?
На мен ми е безразлично дали имам образа на циганин,турчин,хомосексуалист или мигрант.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2020, 17:25

Кухулин написа:
...
Самия факт, че тази сутрин първичната ми емоционална реакция беше симпатия към vassiln, когото междувпрочем аз смятам за отвратителен трол, е доста притеснителен. Седя и си мисля: "Смятай докъде докараха нещата, щом като ме карат да се кефя на бай Васил. Стигаме дъното и копаем още" :shock:
Аз пък винаги съм се надявал, че си красива и умна жена, която се преструва на дебел колоездач на средна възраст.
Но след днешните ти обвинения започвам да допускам, че си руса медицинска сестра в училище, която отпраща ученици с болка от апандисит, само за да продължи да си гледа турския сериал.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 27 Фев 2020, 17:50

Аха, русичка съм. Ела да те прегледам :mrgreen:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2020, 21:57

Не знам дали е по темата, но ако да, значи имаме международна (или поне междуфорумна) пандемия:
http://istoriata.net/memberlist.php?mod ... ile&u=1091
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 28 пъти

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 27 Фев 2020, 22:06

vassiln написа:
27 Фев 2020, 21:57
Не знам е по темата, но ако да, значи имаме международна (или поне междуфорумна) пандемия:
http://istoriata.net/memberlist.php?mod ... ile&u=1091
Трябва да сте регистрирани и влезли в профила си за да разглеждате профили.
Това някаква кампания за набиране нови потребители ли е?
"Risk happens slowly at first, then all at once."

https://www.tesladeaths.com/
https://elonmusk.today/

“The 15 coronavirus cases in the US within a couple of days is going to be down to close to zero.”
- President Trump, Feb 26, 2020

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Фев 2020, 22:10

Категорично не. Но се оказа, че не знам как от телефона да слагам линкове за натам към конкретни постове.
Явно двата форума не си говорят добре.
И вместо към поста, съм сложил линк към профила на автора (любимия на много тук Мизиец).
Затова слагам резюме на български: обсъжда се гейството на Тигъра и неговата смърт преди повече от 4 години.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Re: Кръчма

Мнение от vassiln » 28 Фев 2020, 09:05

Ето го правилния линк, надявам се:
http://istoriata.net/viewtopic.php?f=5& ... 450#p21445

Май стана.
Идеята ми е, че мъжката красота почна повсеместно да се мери и в двата форума. Сигурно защото жените са кът.
По този повод се сетих за края на чудесния роман "Closing time". Ще си позволя кратък преразказ.
След като почна ядрена война, и малцината избрани взеха да се броят в подземното убежище на Президента на САЩ, един каза:
"Значи, забравили сме да подберем фризьори, маникюристи, електротехници, водопроводчици, механици. Който разбира от такива неща, да се запише! Е, и жени сме забравили да вземем, но за тях е лесно, има заместители - оралния и аналния секс."

П. С. И да знаете, че са сменили името на темата, вече не е "За дупето".

Отговори