Сухопътно въоръжениеТанковете през ВСВ

Модератори: Sharana, Amazon

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Танковете през ВСВ

Мнение от piston » 10 Сеп 2019, 07:51

ValBo написа:
10 Сеп 2019, 07:18

Балатон, 6-та танкова армия със сигурност.
Не е единственото място, но там се използват за масирани нощни атаки. В началото доста успешно.
Някакви доказателства?
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 10 Сеп 2019, 08:13

Не знам защо всеки път, когато опрем до твоето незнание на широкоизвестни факти, трябва някой да ти носи доказателства.
Но хайде, от мен да мине, за по-бързо от уикипедия.
В последующие дни, пытаясь добиться успеха, немецкое командование применяло массированные танковые атаки, в которых на 1-1,5 км участках участвовало 100 и более тяжёлых танков. Бои не стихали круглые сутки. В расчёте на низкую эффективность советской артиллерии в тёмное время суток немцы продолжали вести наступление и ночью, используя приборы ночного видения.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 0%B8%D1%8F
Finita la commedia

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 10 Сеп 2019, 13:32

ValBo написа:
10 Сеп 2019, 08:13
Не знам защо всеки път, когато опрем до твоето незнание на широкоизвестни факти, трябва някой да ти носи доказателства.
Но хайде, от мен да мине, за по-бързо от уикипедия.
В последующие дни, пытаясь добиться успеха, немецкое командование применяло массированные танковые атаки, в которых на 1-1,5 км участках участвовало 100 и более тяжёлых танков. Бои не стихали круглые сутки. В расчёте на низкую эффективность советской артиллерии в тёмное время суток немцы продолжали вести наступление и ночью, используя приборы ночного видения.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 0%B8%D1%8F
Т.е. никакви първични документи (както обикновенно)....
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 10 Сеп 2019, 13:50

Какви първични документи те гонят?
Това е известно на всеки който малко е чел история и още по специално за Балатонското сражение.
Ти ще искаш следващият път да ти доказвам с първични документи, че СССР е превзел Берлин.
Finita la commedia

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 10 Сеп 2019, 14:02

ValBo написа:
10 Сеп 2019, 13:50
Това е известно на всеки който малко е чел история и още по специално за Балатонското сражение.
Ти ще искаш следващият път да ти доказвам с първични документи, че СССР е превзел Берлин.
piston те попита за масовото бойно използване на прибори за нощно виждане от страна на Вермахта, ти отговаряш с общи лафове като от мемоарите на Жуков от средата на 70те и после се сърдиш, че ти искат документи и подробности.
антисемитѝзъм
Враждебно отношение спрямо евреите.
http://rechnik.info/%D0%B0%D0%BD%D1%82% ... 1%8A%D0%BC

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 10 Сеп 2019, 14:56

centara написа:
10 Сеп 2019, 14:02
ValBo написа:
10 Сеп 2019, 13:50
piston те попита за масовото бойно използване на прибори за нощно виждане от страна на Вермахта, ти отговаряш с общи лафове като от мемоарите на Жуков от средата на 70те и после се сърдиш, че ти искат документи и подробности.
Балатонското сражение е известно с масовото си използване на нощни уреди и нощни атаки на танкове въоръжени с тях. До 100 танка както пишат на много места. На колко от тях е имало уреди аз лично не знам, а и никога не ме е интересувало. Но нощните атаки са няколко, като успешна е само първата. Останалите са осуетени със силно осветяване, където нощните прицели не са работели.
Това е от обща култура. Ако ме интересуваше да пиша монография, щях да се подготвя с факсимилита на "първични" документи, снимки, както и спомени на очевидци (ако има оцелели). Но тъй като това не ме интересува, нито смятам да доказвам нещо на някого, му давам общи сведения за сражението и какво пише по публични места.
Ако той има желание за да се зарови, за да разбере колко танка са били съоръжени с него и тн., да започва. Посочил съм му плевнята, да си търси вратата сам.
Finita la commedia

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 12 Окт 2019, 22:20

ValBo написа:
26 Авг 2019, 12:17
И като започнахме снарядите. Първите бронебойни снаряди за 75 мм оръдие били адски беззъби. Балванката се разбивала на парчета в повърхностно закалената броня на немските танкове, ако стрелят над 400 метра. Та се наложило британците да използват немски снаряди в американска гилза. После, пак британците, преработват американския м61 и той вече ставал за работа.

Връщам се към манипулациите на Валбо, за да внесем малко яснота...

За да бъда максимално кратък и последователен:

1. Производството на М3 (на който е монтирано 75 мм оръдие) започва след март 1941
2. Влиза в бой през май 1942
3. За М2 оръдието, монтирано на първите танкове са разработени два типа бронебойно снаряди:
-М61 (в производство от 1942, доставен в Африка в края на юни)
-М72 (в производство от Януари 1942

4. Британците разполагат с над 50 000 тона пленени 75 мм боеприпаси за KwK37. Един британски и един американски оръжейник забелязват, че немският снаряд може лесно да се пригоди са зареждане в американската гилза.

През март 1942 край Кайро се провеждат тестови обстрели на PzIII (30+30мм челна броня М72 показал частично пробитие от 600 ярдов (пробита допълнителната броня и рикошет от основната броня). М61 пробива от 1000м, както и немският, който обаче демонстрира страховито задбронево действие. (М61 е без заряд в снаряда, поради това, че американците изпитват затруднение с разработката на надежден дънен взривател за него)

Изображение

5. Изпитаният германски боеприпас е K.Gr. rot Pz. за 7.5cm KwK37 L/24

Изображение,

който е от същият клас като М61 (APCBC-HE):

Изображение

6. Общо около 17 000 снаряда са конвертирани в рамките на 3 седмици, от тях 15 000 са бронебойни и 2000 - фугасни и димни, в гилзите от М72 и НЕ Мк1. По-късно 6000 от тези боеприпаси са пленени от германците и складирани в Тобрук, където отново са пленени обратно от англичаните през следващият ноември. През същата година американската промишленост произвежда над 2,3 милиона снаряда основно М61....

*В резюме: САЩ разполагат с два вида боеприпаси за 75 мм оръдие на М3 медиум - солидният островърх М72 и бронебойният каморен с балистичен наконечник М61. Двата са разработени едновременно, но М61 се забавя с няколко месеца поради дънният взривател (както се вижда от теста в Кайро, това не влияе на ефективността му).

Както обикновено, Валбо се опитва да действа с полуистини и представя конверсията на 17 хил. снаряда за чутовен, всеобхватен проблем, при положение, че дори съветските тестове показват, че 75 мм оръдия на американците превъзхожда 76мм Ф-34 на Т-34 като възможност за работа по бронирани цели.

Изображение

Отговори