Работен форумСигнали за нарушения

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Аватар
rki
Редовен потребител
Status: Offline

Сигнали за нарушения

Мнение от rki » 16 Юли 2019, 21:02

Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Последна промяна 1 на rki, променена общо 17 пъти
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Re: Сигнали за нарушения

Мнение от Ivanov » 16 Юли 2019, 21:06

rki написа:
16 Юли 2019, 21:02
Понеже бе изтрит отговора ми на следната инсинуация:
Ivanov написа:
16 Юли 2019, 19:20
Дай линк да видим чий е фейка ?

Или рки пуска нов фейк ,или премълчават неудобното с не изясненото " воювали в Донбас ;)
viewtopic.php?f=1&p=133450#p133450
Сигнализирам тя също да бъде затрита.
Сигнализирам за произвеждане на нов фейк от потребителя рки !
Дай линк с изменението на съобщението от италианската полиция !!!

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 16 Юли 2019, 21:16

Ivanov написа:
16 Юли 2019, 21:06
rki написа:

Иванов, не се прави на интересен, копирай текста и го вкарай в гугъл... Баш ти да придиряш - топ фейкомета....
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Юли 2019, 21:17

Сега преброих, че само за последните два дни, в няколко теми съм изтрил 52 мнения. Мисля да поприключа с триенето. Да повторя отново - обиди, изкривени никове, спам и празни мнения не са за този форум.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 16 Юли 2019, 21:20

Amazon написа:
16 Юли 2019, 21:17
Сега преброих, че само за последните два дни, в няколко теми съм изтрил 52 мнения. Мисля да поприключа с триенето. Да повторя отново - обиди, изкривени никове, спам и празни мнения не са за този форум.
piston написа:
16 Юли 2019, 21:16
Ivanov написа:
16 Юли 2019, 21:06
rki написа:

Иванов, не се прави на интересен, копирай текста и го вкарай в гугъл... Баш ти да придиряш - топ фейкомета....
Много се гърчите , па рки .... Има ли линк , няма . Айде и двамата у лево .

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Юли 2019, 21:22

Бановете от мен за осиране на форума, вече ще са минимум седмица - по малко явно няма смисъл. Дори и да е бан за спам и празни приказки.

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 16 Юли 2019, 21:26

Hidden Content
Прикачени файлове
Screenshot-2019-7-16 Fermati neo-nazisti a Torino trattavano la vendita di un missile(1).png

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 16 Юли 2019, 21:28

Hidden Content

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 16 Юли 2019, 22:01

Hidden Content

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 16 Юли 2019, 22:21

Христо Спириев написа:
16 Юли 2019, 22:07
Докладвах горното за умишлено предизвикване, на иначе ревльо, който назад във форума се плачеше за използване на епитети.
Не се чуди. С анонимни триакаунтни тролове няма начин за нормален разговор.
Христо Спириев написа:
16 Юли 2019, 22:05

За цивилизования свят не е никаква тайна, освен за ватниците. Затова има санкции за рАссия.
Контролират се чрез ихтамнет, "доброволци", ГРУ и ФСБ, които си сретват преврати чат пат в Лугандония (по Пионтковски). Оставено без препитание местното население заработва, като наемници да убиват, че ходят и в Сирия даже с "Вагнер", където американците им надуха шушонити при Дейр ез-Зор - според един руски атаман, чието видео съм качвал назад в темата.
Христо Спириев написа:
16 Юли 2019, 21:18
Има един сигурен, категоричен и безапелационен критерии дали избора на F-16 е правилен: след като русофилите и платените кремълски петоколонници вият на умряло, значи F-16 е правилния и точен избор за България.
Само показвам примери на включванията на новопоявилия се потребител. Пък е близко до акъла защо ескалира ситуацията след появяването му.

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 22 Юли 2019, 12:23

Amazon написа:
16 Юли 2019, 21:22
След вчерашната акция на модератора в темата за Сирия, приемам, че лицето Спирием е толерирано да обижда и да се държи както му изнася, без да има последствия. Съдя по това, след като мой пост, беше изтрит, в него нямаше нито една обида, имаше цитати, имаше линкове и обясняваше технологията на героизация на откровенни терористи в сирийския конфликт. Той дори не беше дори част от дискусия с лицето Спириев! Призовах модератора да погледне поста му и да реши, в такъв ли стил трябва да отвръщам на писаниците му?
Христо Спириев написа:
21 Юли 2019, 18:11
лъжи и манипулации на анонимния трол.

кремълски, олгински пропагандни опорки на трола jarl_Ragnar .
Поредната лъжа на трола.
Поредната лъжа и манипулация на олгинския трол.

Абе трол невеж по темата,

Абе трол безпросветен.
Питането ми беше добронамарене, културно и възпитано. Тутакси довстаса лицето Спириев с нова порция от типа цитиран по горе.
Резултатът. Тази сутрин, модератор е минал с баданарка. Махнал е моят пост, за който стана дума по горе, но е оставил цялата агресивна неконтролируемост на лицето Спириев?! Плюс естествено, е замел всички следи с питането ми в темата "Мнения и предложения"...

Настоявам за официален отговор, като питането ми е и до другите модератори- това ли е стила и линията на дискусия която налагате? Защо допускате подобен тон и го толерирате? На всичко отгоре и поощрявате? Целта ви каква е? Да заключите темата за Сирия след ескалация която не сте прекъснали в зародиш? За да може после единия модератор да се постфактум да се вайка, повтаряйки папагалски за "пропаганда", като си мисли, че никой не помни от къде е тръгнал шитсторма?

Все още възпитан с бон тон, чакам някакъв адекватен отговор. После очевидно, ще вляза в тона на простотията... (не искам извинения със задна дата, както се е случвало и друг път. Искам безпристрастна работа от модераторите)

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 22 Юли 2019, 12:51

Hidden Content

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 22 Юли 2019, 14:00

Христо Спириев написа:
22 Юли 2019, 12:51
Hidden Content
Ице, достатъчно се изложи. Сега уточняваме, защо модераторите те неглижират :lol:

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 22 Юли 2019, 15:42

Hidden Content

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 22 Юли 2019, 15:52

Hidden Content

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Юли 2019, 16:52

Какво имате против мнението ми за Стамболов?
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

2. Обикновено съм прав! :D

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 22 Юли 2019, 17:01

Hidden Content
Последна промяна 3 на Христо Спириев, променена общо 22 пъти

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 22 Юли 2019, 17:02

Hidden Content

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Юли 2019, 17:03

jarl_Ragnar написа:
22 Юли 2019, 12:23
Amazon написа:
16 Юли 2019, 21:22
След вчерашната акция на модератора в темата за Сирия, приемам, че лицето Спирием е толерирано да обижда и да се държи както му изнася, без да има последствия. Съдя по това, след като мой пост, беше изтрит, в него нямаше нито една обида, имаше цитати, имаше линкове и обясняваше технологията на героизация на откровенни терористи в сирийския конфликт. Той дори не беше дори част от дискусия с лицето Спириев! Призовах модератора да погледне поста му и да реши, в такъв ли стил трябва да отвръщам на писаниците му?
Христо Спириев написа:
21 Юли 2019, 18:11
лъжи и манипулации на анонимния трол.

кремълски, олгински пропагандни опорки на трола jarl_Ragnar .
Поредната лъжа на трола.
Поредната лъжа и манипулация на олгинския трол.

Абе трол невеж по темата,

Абе трол безпросветен.
Питането ми беше добронамарене, културно и възпитано. Тутакси довстаса лицето Спириев с нова порция от типа цитиран по горе.
Резултатът. Тази сутрин, модератор е минал с баданарка. Махнал е моят пост, за който стана дума по горе, но е оставил цялата агресивна неконтролируемост на лицето Спириев?! Плюс естествено, е замел всички следи с питането ми в темата "Мнения и предложения"...

Настоявам за официален отговор, като питането ми е и до другите модератори- това ли е стила и линията на дискусия която налагате? Защо допускате подобен тон и го толерирате? На всичко отгоре и поощрявате? Целта ви каква е? Да заключите темата за Сирия след ескалация която не сте прекъснали в зародиш? За да може после единия модератор да се постфактум да се вайка, повтаряйки папагалски за "пропаганда", като си мисли, че никой не помни от къде е тръгнал шитсторма?

Все още възпитан с бон тон, чакам някакъв адекватен отговор. После очевидно, ще вляза в тона на простотията... (не искам извинения със задна дата, както се е случвало и друг път. Искам безпристрастна работа от модераторите)
Лаеш под грешното дърво. Не чета темата за Сирия.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 22 Юли 2019, 17:13

Здравейте!

Гледам аз...

Група от няколко потребители се замерват с взаимни обвинения в темите - също като в детската градина и, вместо да се разберат помежду си с думи, било чрез лични съобщения, било чрез среща на живо (ако такава е възможна), превръщат редица теми в чат. Това виждам аз, на пръв поглед.

На въпроса, кой е прав и кой е крив - сред потребителите, но - и сред модераторите, не мога да дам точен отговор, понеже дълго време не съм следил дискусиите - по здравословни проблеми, за което моля да бъда извинен! А пък и обидите се случват предимно в теми, които чета предимно служебно и затова - по-рядко.

Почиствам каквото мога, когато съм тук, но не мога да почистя всичко навсякъде, при това - едновременно и ако може - в минало време. И слънце да бях, не бих могъл да огрея едновременно навсякъде.

Разчистването на нежеланите постинги или на нежелани елементи от тях изисква време. Не е лесно за сам модератор в определен момент от денонощието да осмисли, да обработи, да изчисти за отрицателно време 25 или 60, или 80 оплаквания от страна на потребители. Затова последните трябва да проявят търпение.

От друга страна, потребителите, вкл. - модератори и администратори (които в действителност са потребители с повече права и с още повече задължения!), не трябва да публикуват мнения (или постинги, ако предпочитате!), които в последствие ще трябва да бъдат преработени (цензурирани) или направо - изтрити.

Автоцензурата е важна, тя е въпрос и на възпитание, и на светоусещане. Както извън интернет човек ще си захапе езика, преди да каже нещо, за което после би съжалявал, така и в интернет понякога той трябва да си захапе пръстите, преди да напише някоя обида или нещо друго, също нежелателно според правилника на съответния форум или уеб сайт. Правилата са измислени, за да може хората да дискутират и да обменят качествена информация с удоволствие. Не са сложени, за да бъдат нарушавани.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 22 Юли 2019, 17:28

jarl_Ragnar написа:
22 Юли 2019, 12:23
Това ли е стилът и линията на дискусия, които вие налагате? Защо допускате подобен тон и го толерирате? На всичко отгоре - и го поощрявате? Целта ви каква е? Да заключите темата за Сирия - след ескалация на напрежение, която не сте прекъснали в зародиш ли?
Да внеса малко повече конкретика...

Стилът на текстовете (в постингите) във форума, поне - според мен, трябва да бъде значително променен. А именно - в посока на това да бъде повече научен или поне - научно-популярен. И - значително по-грамотен и по-учтив. Не е необходимо да си говорим чак на "Вие" (макар, че повечето не се познаваме лично), но трябва да се избягват обидите и нежелателните квалификации на събеседниците ни или на обектите и на процесите, които дискутираме.

Не допускам и не толерирам "подобен" тон на комуникация, още по-малко пък - да го поощрявам, бъдете сигурни. А - защо? Ами - защото да се общува по "такъв" начин е антипедагогично. Ще кажете, "Ама тук не е училище..." . Да, но аз съм учител, така че... Където съм аз, там е и училището!

Случва се да редактирам заглавия на теми или пък - правопис и пунктуация (за да стане форумът оазис на грамотното писане!) или "нежелана реч" на мнения, които дори не са били докладвани, тоест - никой не ги е сметнал за нежелани.

Нямам за цел да се затварят теми. Напротив, смятам, че трябва да се отворят много нови теми, по които да започнат интересни дискусии. По този начин би спаднало напрежението в най-дискусионните теми.

Надявам се да съм отговорил изчерпателно на повдигнатите актуални въпроси.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Юли 2019, 18:06

Сигурен съм, че всеки разумен човек, ще се съгласи с написаното от Историк. Само да добавя:

Разбирам, че да се пише в теми като тази, е доста по-лесно, отколкото да се чете и да се участва в специализираните раздели. Съзнавам, че дори за някои това носи някаква тръпка. Като например - да унижиш другарчето, особено ако то не споделя твоите виждания. Обаче точно това е, което трябва да чистят модераторите. Огромни постове с лични излияния, емоции, пресъздаване на богат, но несвързан с реалността вътрешен свят и лични нападки... или пък - скрита ярост.

Така че, хайде да си пишем по специализираните теми!

Колкото до темата за Сирия, тя винаги е била най-активната и практически е гръбнак на форума. Вероятно ще е добре да бъде поставена под специална модерация. Аз нямам нито време, нито знания, за да я модерирам правилно. Може би между останалите модератори и собственика ще можем да измислим нещо. Все пак, 70% от докладите идват от тази тема.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 22 Юли 2019, 18:42

Amazon, merci за навременното включване!

Не знаех, че 70% от докладите идват предимно от темата за Сирия. Но това е нормално, като имаме предвид, че тя е най-дискутираната тук. За съжаление покрай дискусиите в нея забравяме, че това не е единствената тема в този форум.

Ако всеки от нас, които пишем редовно тук, пусне само по една тема в област на познанието, в която е (или се смята за) специалист, тук би станало още по-интересно и още по-забавно. Идеята е форумът (всъщност - всеки форум!) да се превърне в място, в което ще идваме с удоволствие и няма да ни се тръгва оттук.

Аз подготвям няколко прелюбопитни темички, някои от които ще пусна тук, други - в научния форум, а трети - и на двете места. От вас ще очаквам интересни коментари.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Юли 2019, 22:40

Късно.
1. "All animals are equal, but some animals are more equal than others." Включително в този форум.

2. Обикновено съм прав! :D

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 23 Юли 2019, 17:49

Amazon написа:
22 Юли 2019, 17:03

Лаеш под грешното дърво. Не чета темата за Сирия.
Ако мога да коригирам безпристрастното ви включване. Аз не лая, както вие не мучите, кукуригате или блеете. Мерси.
ISTORIK написа:
22 Юли 2019, 17:28
Към останалите модератори - питането ми беше съвсем конкретно, с конкретни примери на обръщение към друг потребител.
Ще ли поощрявате такъв изказ или не? Дали било детска градина, е начин да се неглижира проблемът и да се сложи всичко под общ знаменател.
Защото най-лесно е да обърна баданарката и да намацам със същата боя лицето, което не харесвайки моята гледна точка, прибягва до обиди, епитети и истерия..., вместо да си играя и да питам в поредна тема, защо го допускате?!

Ще ли допуснете всяка тема, касаеща съвременна политика или конфликти (а те са най популярните тук), да бъдат украсявани с "Лилипутът Хуйло извърши поредното престъпление", "Циганинът Салвини го хванали", "дементът Тръмп отново се изложи", "Мафиотът Борисов", "Дърводелският метър Тереза Мей", "Геят Джонсън", "Пияницата Юнкер", "Влюбената в африкански мигранти Меркел" и прочие?

Не темата Сирия е проблемна, проблемен е начинът, по който се създават конфликти и се тръгва в руслото на километрични постове с взаимни обиди. На мен лично не ми харесва да чета в уж сериозно обсъждани теми, с претенции за компетенция, техника или тактика, подобни епитети. Такива се случват в много теми, в които има противоположни мнения, като несъгласието с гледната точка на опонента избива в обиди на субектите, които определят политиките или представляват държавите, които са в основите на някакъв проблем. И? Гледната ти точка става по- аргументирана като наречеш Путин "лилипута Хуйло" или "Тереза Мей - танцуващия инвалид?". За мен всеки пост, придружен от такава безпомощна словесна диария, олеква, ако ще следващите редове да изобилстват от квалитетност в областта на политиката или на военната техника.

Та, ако щете, направете някаква дискусия по темата, дебат и наложете нови рестриктивни мерки. Защото обратното е все едно, че си във форума на българска медия. Което в много случаи е дъното.

Тъкмо идеален пример. Ако може да обясните как подобни писания допринасят за някакво ниво в темата за новия боен самолет на българските ВВС, ще ви бъда признателен. Аз, дори и при най-либерални разбирания, не долавям признаци на познавателност или информативност.

Отговори