Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от jarl_Ragnar » 15 Сеп 2018, 12:34

centara написа:
15 Сеп 2018, 08:39
За някои определено не е за разтуха.
Иначе човек може да си прави нови регистрации, но стилът и изказът определено не се променят толкова лесно. Затова и няма съмнение, че зад пизи и рагнар стои едно и също лице. Защо никой не реши, че е Луков?
Ставам все по любопитен :D

А бе, кой е Пизи?

А кой е Луков?

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 15 Сеп 2018, 15:58

bukvite написа:
31 Авг 2018, 09:40
Ще помоля да не намесвате другия форум. Като цяло там пишат хора, които не са били тук,
Ако трябва да се изразя политкоректно, това мнение напълно противоречи с фактите, а именно, във въпросния форум виждаме добре известните ни:
thorn -948 мнения
jacksparrow - 837 мнения
T-72 - 736 мнения
bukvite - 493 мнения
Ivanov - 108 мнения
antygon - 83 мнения
valBo - 39 мнения
Кало - 38 мнения
kramer - 35 мнения
Super_Hornet - 27 мнения
Желязин - 11 мнения
Jefferson F. Davis - 9 мнения

Общо споменатите са написали 3 364 мнения. При общо 4 777 мнения във форума (в 15,44 ч. на 15.09.2018), нашите добри познайници са генерирали над 70 % от мненията, като със сигурност съм изпуснал някой. Казано с думи прости, bukvite леко е поизлъгал.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 15 Сеп 2018, 16:47

Това са форуми с различни формати от моя гледна точка. Този тук е за политика и обсъждане на съвременни теми. А в https://istoriata.net пиша за история.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 15 Сеп 2018, 16:50

iasen ianakiev написа:
15 Сеп 2018, 12:26
Абе колко пъти ти казаха,че няма да върнат Луков.Стига си хленчил за тоя.Ставаш досаден.
Съжалявам, но не знаех че този Луков така силно е засегнал вашето его. ....

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от iasen ianakiev » 15 Сеп 2018, 16:57

plamenhk написа:
15 Сеп 2018, 16:50
iasen ianakiev написа:
15 Сеп 2018, 12:26
Абе колко пъти ти казаха,че няма да върнат Луков.Стига си хленчил за тоя.Ставаш досаден.
Съжалявам, но не знаех че този Луков така силно е засегнал вашето его. ...
Щото постоянно го натрапваш,затова ви говорим с такъв тон. Модерите казаха,че няма да го върнат.Точка. ;) ;)

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 15 Сеп 2018, 17:39

Thorn написа:
15 Сеп 2018, 16:47
Това са форуми с различни формати от моя гледна точка. Този тук е за политика и обсъждане на съвременни теми. А в https://istoriata.net пиша за история.
В случая не коментирах конкретно форума, а изказването на буквите, което, както се вижда, е лъжа. Иначе е хубаво във форум носещ претенциозното име istoriata.net да има поне един, които да пише за история.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 15 Сеп 2018, 18:29

Thorn написа:
15 Сеп 2018, 16:47
Оръжията, съвременните военни конфликти, авиацията и военна и гражданска, космос, симулации и интересности, са водещи. Има няколко чисто политически теми, маскирани, като икономически, но са изключение.

Очевидно е какво те дразни, но разтъсващата историята на СССР и клиентските им държави, също е история.

Ако говорим за някаква академичност, то за антична история и наука, най високо качество предлага форума на Наука. http://www.chitatel.net/forum/. Но там военната история и оръжията отстъпват на Феникс. Хубаво е че ги има и двата. Не случайно единият член на екипа е и член и на екипа на Наука.

Чак е учудващо, че след като си модератор история на хубав форум, като Наука, защо рекламираш собствения си блог, вместо мястото където са ти гласували доверие и предлага истинско качество а не аматьорщина и фенщина.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 17 Сеп 2018, 09:50

Въпрос - изтрито ми е изображение от този пост: viewtopic.php?p=102252#p102252

Каква е причината?

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 17 Сеп 2018, 17:34

Предвид скорошните изцепки на пизи, Иванов и Джеферсън, не може ли да се помисли регистрацията във форума да става след издържан тест за интелигентнтост?

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 17 Сеп 2018, 17:54

centara написа:
17 Сеп 2018, 17:34
Предвид скорошните изцепки на пизи, Иванов и Джеферсън, не може ли да се помисли регистрацията във форума да става след издържан тест за интелигентнтост?
Държиш да превърнеш форума в резерват за русомрази ли? След като не можеш да търпиш мнение различно от твоето (не говоря да си съгласен с него) какво правиш във форум където се срещат разни хора с разни с еднакви интереси но често с различия на гледните точки? Ако някой не ти харесва персонално това е друга тема но ние не сме тук за да се харесваме а да видим и чуем различни позиции по даден проблем. Вместо това ти искаш да поляризираш форума още повече и когато не можеш да се надскочиш бягаш да "ревеш в жилетката" и предлагаш да обявят форума достъпен само за представители на "чистата раса". Ами гледам добре се движиш, успех.
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 17 Сеп 2018, 18:00

Jefferson F. Davis написа:
17 Сеп 2018, 17:54
centara написа:
Държиш да превърнеш форума в резерват за русомрази ли? След като не можеш да търпиш мнение различно от твоето (не говоря да си съгласен с него) какво правиш във форум където се срещат разни хора с разни с еднакви интереси но често с различия на гледните точки? Ако някой не ти харесва персонално това е друга тема но ние не сме тук за да се харесваме а да видим и чуем различни позиции по даден проблем. Вместо това ти искаш да поляризираш форума още повече и когато не можеш да се надскочиш бягаш да "ревеш в жилетката" и предлагаш да обявят форума достъпен само за представители на "чистата раса". Ами гледам добре се движиш, успех.
Аз съм против глупостите, фейковете и конспирациите, ако ще и да подкрепят моето мнение. Ако не можеш да го разбереш, значи съм прав за теста за интелигентност.

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 17 Сеп 2018, 18:03

centara написа:
17 Сеп 2018, 18:00
Jefferson F. Davis написа:
17 Сеп 2018, 17:54
centara написа:
Аз съм против глупостите, фейковете и конспирациите, ако ще и да подкрепят моето мнение. Ако не можеш да го разбереш, значи съм прав за теста за интелигентност.
Щом ти грее душицата мисли си каквото искаш, нали най важното е твоята дума да е последна ;)
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 17 Сеп 2018, 18:43

Това съм го изпуснал, ама ако Jefferson F. Davis в подписа си наистина е сложил изречението - "Вашингтон трябва да бъде унищожен!" , трябва да бъде изгонен. Недопустимо е такива нагли провокации и призиви към насилие. Нека да бъде за пример за всички, които искат да го превърнат форума в кенеф. Луков беше прогонен за това, че е заплашил съфорумник, а в случая Jefferson F. Davis призовава за унищожаване на град с население от 670 000 души.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 17 Сеп 2018, 20:28

Изглежда в момента е решил да си изпроси бан и после да го раздава многострадална Геновева.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 17 Сеп 2018, 20:37

centara написа:
17 Сеп 2018, 20:28
Изглежда в момента е решил да си изпроси бан и после да го раздава многострадална Геновева.
Да бъде натирен наглия му провокатор, пък после ако ще да ходи да се жалва на арменския поп. Тъй като е в Екатериненбург, там е на ул. Тверетина 54:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0 ... %80%D0%B3)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Сеп 2018, 21:44

Почистил съм мненията на Джеферсон, защото са под нивото на форума. На всеки форум. Докладвайте постовете ако съм пропуснал някой, но моля не влизайте в профански надприказва я с някой с нулеви познания. Оставете модераторите да си свършим работата, доколкото можем.

Иначе подписа не съм го видял, за това и е минал между капките.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 17 Сеп 2018, 22:22

Amazon написа:
17 Сеп 2018, 21:44
Почистил съм мненията на Джеферсон, защото са под нивото на форума. На всеки форум. Докладвайте постовете ако съм пропуснал някой, но моля не влизайте в профански надприказва я с някой с нулеви познания. Оставете модераторите да си свършим работата, доколкото можем.

Това е много добре, но не е дългосрочно решение. Причината, пак ще я повторя - има хора, които откровено целят да оспамят форума с фейк и пропаганда, като я представят под "различно мнение". Може би трябва да се помисли за по-продължителни наказания за хората, които пускат откровени тъпотии. Това даже може да мине и в графата "обида на съфорумците".

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 17 Сеп 2018, 22:31

Ъъъъ.. отдавна не бях писал в тази тема, но ми прави впечатление, че ако постваш фейкове, то това е по правилата, а разобличенията им се наказват.
Да сте живи и здрави...

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 18 Сеп 2018, 05:06

centara написа:
17 Сеп 2018, 22:22
Amazon написа:
17 Сеп 2018, 21:44

Това е много добре, но не е дългосрочно решение. Причината, пак ще я повторя - има хора, които откровено целят да оспамят форума с фейк и пропаганда, като я представят под "различно мнение". Може би трябва да се помисли за по-продължителни наказания за хората, които пускат откровени тъпотии. Това даже може да мине и в графата "обида на съфорумците".
Много добре сте схванали ПРИЧИНАТА която лежи в основата на напрежението. Към цитираните от вас (фейк и пропаганда) бих добавил и безмислени ПРОВОКАТИВНИ постове НЯМАЩИ нищо общо със съдържанието на темата.
rki написа:
17 Сеп 2018, 22:31
... прави впечатление, че ако постваш фейкове, то това е по правилата, а разобличенията им се наказват.
А вие много добре сте схванали отношението към СЛЕДСТВИЕТО породено от причината.

Значи "изцепване" обиждащо активната част от форумните членове и наричащо ги :"най-отбрани шизофреници и русомрази, всъщност ... социофоби не търпящи нищо различно от вас." Jefferson F. Davis написа: ↑03 Сеп 2018, 05:44, е едно обикновено празнословие заслужаващо само триене а виртуална заплаха - вечен бан. :lol:

Същото отношение е и с провокациите и с обидите, когато лицето срещу когото са насочени се опитва да се защити, модератора наказва и ПРИЧИНИТЕЛЯ СЪЗДАЛ дадената ситуация и ПОТЪРПЕВШИЯ, триейки им постовете.
По този начин се създава чувство за БЕЗНАКАЗАНОСТ за ПРИЧИНИТЕЛЯ а същевременно и чувство за БЕЗПОМОЩНОСТ за ПОТЪРПЕВШИЯ. Това отношение само стимулира подобни действия и поставя потърпевшия в ролята на жертвено животно.

От друга страна триенето на постове само заличава материалните белези от подобни нарушения а това налива вода в мелницата на творците им.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 18 Сеп 2018, 15:36

plamenhk написа:
18 Сеп 2018, 05:06
От друга страна триенето на постове само заличава материалните белези от подобни нарушения а това налива вода в мелницата на творците им.
От трета страна, редактирането и триенето на постинги носи и други ползи... Редактирането на правописни грешки, обиди и др. прави редактирания постинг по-четивен, ако е бил отблъскващ по някаква причина. А излишните постинги, които не съдържат нищо съществено (само емотикон) или са били докладвани и премахнати по някаква причина (разбира се, далеч не - всички!), прави и самата тема по-четивна. Както забелязвате, вече и заглавията не съдържат правописни и пунктуационни грешки. Е, може да съм пропуснал някое ново заглавие, но това не е непоправимо. :-)

Само за протокола, понякога се налага да се саморедактирам, ако забележа правописна или пък пунктуационна грешка в свой собствен постинг. Често ми се случва, когато пиша от телефона. Не - само тук. Или пък по-късно се сетя нещо допълнително, а темата е отишла твърде напред и казаното от мен би върнало дискусията страници назад. (Да не каже някой, че редактирам само чужди постинги, а свои - не!)

Съвсем приятелски съвет:
Когато завършите някой свой постинг, моля, прочетете го (ако е необходимо - и повече от веднъж!). Прочетете го през очите на някой негов читател. Ако постингът ви хареса и не си откриете фактологически, стилистически, правописни, пунктуационни или други грешки (например - погрешен емотикон), пуснете постинга. И, моля, избягвайте да пускате празни постинги само с емотикон(и). Така ще спестите доста работа на модераторите. (В момента виждам около 25 докладвани постинга. Докато някой от нас ги отметне, за същото време би могъл да пусне нова тема или ново мнение.)

Пак - за протокола. Този постинг е редактиран няколко пъти.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 18 Сеп 2018, 16:37

Аз допускам адски много правописни и стилистични грешки, за което мога да бъда извинен. Тавтологията /определени изрази/ също ми е присъща. Понякога осъзнавам какъв ужас съм сътворил едва на 2-3-ти прочит. Ама като все бързам....
С две думи - историк е прав.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

sasimamata
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от sasimamata » 18 Сеп 2018, 23:01

Жалки сте и двете страни. Успяхте да засерете нещо, което четях с интерес.
А четях, защото до един момент бяхте много информативни и имаше баланс. Сега е някаква вакханалия.
Аз съм лаик, на който са му интересни, тактиките на съвременната война. Майната му, трябва да чета полюциите на пистон.
Поклон на Шарана, Пилота(с малки залитания), Алмаси, Торн, Василлн и Амейзинг гай(мода де) :D Забравих Ясен.
Останалото, начело булдозериста е тотална щета. Ае лека!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от iasen ianakiev » 18 Сеп 2018, 23:12

sasimamata написа:
18 Сеп 2018, 23:01
А четях, защото до един момент бяхте много информативни и имаше баланс. Сега е някаква вакханалия.
Аз съм лаик, на който са му интересни, тактиките на съвременната война. Майната му, трябва да чета полюциите на пистон.
Поклон на Шарана, Пилота(с малки залитания), Алмаси, Торн, Василлн и Амейзинг гай(мода де) :D Забравих Ясен.
Ейййй някой да ни похвали,отдавна не се беше случвало.Аз не смятам повече да влизам в полемики с болни мозъци и радио точки.Ще си следя войната в Сирия и конфликтите в Близкия Изток и това е.А че някой хора осраха темата за Сирия и не само нея е очеизвадно.Мерки като гледам никакви.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 20 Сеп 2018, 01:15

Молба до модераторите (ако имат време) - моля за преименуване на тази тема:

viewtopic.php?f=24&t=341

..., защото се дублира като заглавие с тази:

http://fenixforum.net/viewtopic.php?f=36&t=338

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 20 Сеп 2018, 01:51

iasen ianakiev написа:
18 Сеп 2018, 23:12
sasimamata написа:
18 Сеп 2018, 23:01
Ейййй някой да ни похвали,отдавна не се беше случвало.Аз не смятам повече да влизам в полемики с болни мозъци и радио точки.Ще си следя войната в Сирия и конфликтите в Близкия Изток и това е.А че някой хора осраха темата за Сирия и не само нея е очеизвадно.Мерки като гледам никакви.
Според мен човека ни критикува. С право.

Отговори