Общи приказкиДомашни любимци и други гадинки

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Домашни любимци и други гадинки

Мнение от Almasy » 26 Фев 2019, 22:58

Създадох темата за отговор на форумците (с които заедно напълнихме една друга тема със спам), но ще започна с друго:

Глада във Венецуела, кара собствениците да изоставят на произвола на съдбата животните:

https://www.earthrace.net/dogs-of-poverty-in-venezuela/

Снимката на кученцето е покъртителна

Изображение

:(
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Re: Домашни любимци и други гадинки

Мнение от EddieBG » 04 Мар 2019, 20:38

∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 12 Май 2019, 07:07

Изображение
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 12 Май 2019, 08:45

Lenovo_A1000_IMG_20190502_112721.jpg
Пантелей

Ей тоя панцер се домъкна отнякъде в градината . След обстойно разследване на вражеската бронирана бойна единица за кратко ББЕ , видът беше определен като шипобедра костенурка (Testudo graeca) от мъжки пол . След обстойно гуглене относно бойните тактико-технически възможности на нашественика и след като беше пленен без применение на сила същия беше зачислен на щат към бойния парк на частта със позивна "Пантелей". Името бе избрано предвид техническата особеност на вида да изминава между 60 до 100 метра дневно :!: което екземпляра върши с лекота , учудваща е и максималната скорост развивана от бронираното влечуго . Същото като новобранец демонстрираше нисък морал и липса на уважение към командването изразяващо се в съскане (предполагам псувни) и опити за физическо нараняване (хапане) . След зачисляване на пълен щат към полевата кухня (големи количества маруля и плодове ) ББЕ ака Пантелей се успокои с изключение на многото опити за дезертьорство . Отношението му към по-старите бойци в частта също търпи критики , няма никакъв респект въпреки по-добрите бойни умения на ветераните .
Lenovo_A1000_IMG_20190109_153057.jpg
Рижко
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Май 2019, 09:40

Centurionus написа:
12 Май 2019, 08:45
Lenovo_A1000_IMG_20190502_112721.jpg
Ей тоя панцер се домъкна отнякъде в градината . След обстойно разследване на вражеската бронирана бойна единица за кратко ББЕ , видът беше определен като шипобедра костенурка (Testudo graeca) от мъжки пол . След обстойно гуглене относно бойните тактико-технически възможности на нашественика и след като беше пленен без применение на сила същия беше зачислен на щат към бойния парк на частта със позивна "Пантелей". Името бе избрано предвид техническата особеност на вида да изминава между 60 до 100 метра дневно :!: което екземпляра върши с лекота , учудваща е и максималната скорост развивана от бронираното влечуго . Същото като новобранец демонстрираше нисък морал и липса на уважение към командването изразяващо се в съскане (предполагам псувни) и опити за физическо нараняване (хапане) . След зачисляване на пълен щат към полевата кухня (големи количества маруля и плодове ) ББЕ ака Пантелей се успокои с изключение на многото опити за дезертьорство . Отношението му към по-старите бойци в частта също търпи критики , няма никакъв респект въпреки по-добрите бойни умения на ветераните .
Lenovo_A1000_IMG_20190109_153057.jpg
Ако новобранецът не започне уставно да изпълнява задълженията си и продължава да демонстрира липса на уважение - прати го в дисциплинарна рота съставена от католици. Тия ще му изпият кръвчицата, в буквалния смисъл на думата. Преди време на един обект работихме с работници католици от станалото известно последните дни градче Раковски, които изнесоха подробна лекция на тема "101 начина да си сготвим вкусна костенурка".
Като не искаш мира, на ти секира.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 12 Май 2019, 10:56

Сакън !! Рискувам неподчинение и открити бунтове в поверената ми част , особено от младши войнският състав (сина и дъщерята) , още повече ББЕ е защитен вид . Винаги съм мислел , че костенурките се влачат по корубата докато се движат , но Пантелей има клиренс поне 2-3 сантиметра и е учудващо силен , събори 2-3 саксии , а едно сандъче с цветя многократно , всички бяха предислоцирани с оглед предпазването им . Също узнах ,че мъжките са силно териториални , единствената похвала за новобранеца е , че уставно обхожда повереният му пост .

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Май 2019, 11:17

Centurionus написа:
12 Май 2019, 10:56
Сакън !! Рискувам неподчинение и открити бунтове в поверената ми част , особено от младши войнският състав (сина и дъщерята) , още повече ББЕ е защитен вид . Винаги съм мислел , че костенурките се влачат по корубата докато се движат , но Пантелей има клиренс поне 2-3 сантиметра и е учудващо силен , събори 2-3 саксии , а едно сандъче с цветя многократно , всички бяха предислоцирани с оглед предпазването им . Също узнах ,че мъжките са силно териториални , единствената похвала за новобранеца е , че уставно обхожда повереният му пост .
Предвид създалата се предреволюционна ситуация и опасността от стихийни бунтове сред низовия състав, чийто изход е непредвидим и могат да сринат установения ред, най-добре приемете политически коректно решение спрямо този мигрант. Приемете, че недисциплинираността и своеволнеченето му са част от неговата традиционна култура и ценностна система, към която трябва да се прояви известна степен толерантност, стига да не мине определени граници (да не вземе да изяде котката :lol: ) и да се премине към мирно интегриране.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Май 2019, 15:11

image1_1.JPG

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 12 Май 2019, 15:57

Кой е този , някакво представяне ?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Май 2019, 16:10

Centurionus написа:
12 Май 2019, 15:57
Кой е този , някакво представяне ?
Крим. Женски екземпляр на 8 лазарника. Сравнително интелигентно животно, но и е доста къс фитила. Сдобихме се с нея от шелтъра, като съвсем малко коте.

Имаме и една която гледаме на верандата. Крим не я пуска вътре. Дойде при нас от горите една зима. Около 20 годишна.

В двора имаме Мармот и двойка зайци. А вечер и временно пребиваващи стадо сърни, тяхната мамичка, двойка ракуни и чат-пат една черна мечка. По съпките в снега се вижда, че под двигателя на колите зимата се гушат койоти, но те са внимателни и не съм ги засичал.

Това лято ще си сглобя курник и ще взема три пилета.

Абе вие къпете ли си котките?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Май 2019, 16:42

За пилетата се постарай курника да е здрав и много добре уплътнен. Че както сте в гората...
При нас белките ли, златките ли, невестулки ли са, убиват даже котетата. Принудихме се да си подарим кокошките на едни комшии по-навътре в селото.
И един сантиметър процеп е достатъчен, за да влизат гадините. Предполагам, че и там имате подобни.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Май 2019, 16:49

vassiln написа:
12 Май 2019, 16:42
За пилетата се постарай курника да е здрав и много добре уплътнен. Че както сте в гората...
При нас белките ли, златките ли, невестулки ли са, убиват даже котетата. Принудихме се да си подарим кокошките на едни комшии по-навътре в селото.
Мисля една външна ограда висока 1.80, плюс здравата ограда на курника. Срещу мечки няма да помогне разбира се, там само електрифицирана ограда помага, но св надявам да спре останалите добитъци. Освен това търсим да си вземем немска овчарка, или мелезче на такава основа.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Май 2019, 17:44

Amazon написа:
12 Май 2019, 16:10
Eдно време, като бях малък гледахме последователно три котки и ги къпахме - нищо не им ставаше.

ПП. Като е женска котката, не трябва ли вместо Крим да и викате Кримка? :roll: :lol:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 12 Май 2019, 18:31

Amazon написа:
Вече не. По съвет на ветеринаря. Дори заради стреса не е желателно, но и не само заради това.
Разбира се, той каза, че това вече е най-валидно за котки, които не излизат навън (тоест като моите - в апартамент).

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Май 2019, 18:48

Amazon написа:
Гледах една сиамка някъде около 18 години, нея я къпех най-много веднъж в месеца.
Сега имам една две годишна, не съм я къпал никога. Говоря за котки, които не излизат навън.
∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 12 Май 2019, 19:29

Котка на име Крим ?! Не би ми минало на ум . Сладурана е . Аз донесох от апартамента преди 17 години сиамецът Феликс Мъри Ейбрахам (Мърко) , а сетете се на кого беше кръстен . Цял живот беше живял на 4-тия етаж , само на гълъбите тракаше със зъби , никога не беше бягал дори на забравена отворена врата . Но в къщата с двор , с други котки и много други гадюхи , пощуря . Двойни мрежи по прозорците късаше , и пак бягаше навън . В един момент вдигнах ръце и оставих природата . Сби се с източно-европейската овчарка на съседа и Я НАБИ ! В началото много го къпех , започна да му пада козината в основата на опашката и тогава ветеринарят обрисува перфектно котешкият род " Котка не се къпе , максимум 2 пъти годишно , котката е перфектният хищник , не се чува , не се вижда , и не мирише ."
Сега освен Рижко имаме още два котарака , които се присламчиха и живеят на верандата , котка не искам да имам .
Преди седмица се спомина гини пига на щерката , много рев , страшна драма . Миналата година пък погребах 12 годишният ми френски булдог
Робер Д'Артоа .
26677922_346981582442809_4770591253696883912_o.jpg
Робер Д'Артоа

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 12 Май 2019, 20:18

Понеже стана въпрос, че животните си отиват...
Как решавате въпроса с тяхното погребение. Специално в София.
Имал съм куче и преди, зарових го на една поляна под едно дърво, но това не е добро решение. А някак не мога да си представя да дам приятелят си, да го изгорят в общият екарисаж. А гробище за домашни любимци в София няма. Поне аз не намирам.
Изображение
Finita la commedia

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Май 2019, 20:31

Тази зима умря от старост една котка, която гледах от около 14 години на двора.
Зарових я в една горичка до дюните, за съжаление не много надълбоко че отидох с не съвсем подходяща лопата. А и не е знае колко още ще е празно мястото, току-виж след година-две изникнал поредния бетонен комплекс.
Сиамката, която гледах в нас, остана при ветеринаря.
Иначе два пъти се случи да намирам малки котета, които храня на двора, за съжаление все е било в неподходящо време и съм ги засилвал опаковани в дебел найлонов чувал към кофата. Останалите котки, които съм хранил на двора, просто са изчезвали - като сега, едно мъничко коте от съседната необитаема къща, което от два дена липсва, а тъкмо се научи да яде суха храна и направо влизаше цялото в чинията.

Иначе, ето го сегашния дзвер - двугодишна женска, бая опърничева и със собствено мнение по всеки един въпрос, на няколко пъти се опитах да я превъзпитам безуспешно по шамарената система.
MyCat.jpg
Cat 2.jpg

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Май 2019, 21:14

Аз живея в къща с двор. Котките като станаха големи и решиха, че живота ги иска, от домашни (демек вътре в къщата) станаха дворни и съответно след време изчезнаха безследно. Една със сигурност са я прибрали кожодерите - една нощ от махалата изчезнаха едно поне 10-тина домашни котки, вкл. нашета. Но това беше много отдавна.
Кучето, то уж трябваше да бъде бигъл, ама най-много баба му да е била такава, умря от старост. Него го погребахме на двора, под две вишни. В резултат, вече не ядем от тях.

В Пловдив, в западното подножие на Джендем тепе, непосредствено в ляво от павирания път, се оформило гробище за домашни любимци.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 13 Май 2019, 07:35

А защо не ядете от вишните ? Поверие ? Робер го погребах буквално на 3 метра от прозореца през който и в момента гледам , под джанка . Не че сме се разяли на джанки те освен за ракия не стават особено . На 2 метра от него вече съвсем до оградата е морското свинче . В противоположния край на двора е Мърко . Малко се получава "гробище за домашни любимци " . Ние го обсъждахме със клана и решихме , че е добре да са до нас , един вид и в оня свят да са близо и да ни пазят както приживе . Обсъдихме и друго има временен бан за нови любимци , много се струпа и разделите са травмиращи за младшия състав особено . Лично за себе си съм решил да завъдя риби , красиво , тихичко , и няма обвързване .

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Май 2019, 09:01

Centurionus написа:
13 Май 2019, 07:35
А защо не ядете от вишните ? Поверие ?
Ами все едно него да го ям.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 13 Май 2019, 09:10

Не се заяждам , но странно мислене . Торил ли си градината с естествена тор , какво мислиш за това ?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 13 Май 2019, 09:31

Centurionus написа:
13 Май 2019, 07:35
разделите са травмиращи за младшия състав особено
И за старшия.
Чочо се разболя от рак. Излезе една буца точно зад главата му, която почна бързо да расте. Хукнах при най-добрия ветеринар (инак дотогава и двата котака ги кастрира кварталния, че Чочо в колата полудява). Първо го гледахме на ултразвук - тумор отвсякъде (тоест не беше безобидна киста).
Биопсията я изпратихме чак в София за по-сигурно. Хистологията излезе кошмарна - един от най-злокачествените раци.
Доста хора ми казаха евтаназирай го - само ще се мъчи животното. Сърце не ми даде......викам каквото и да е - ще опитаме операция.
След операцията (много тежка) доста време беше много зле - не хапваше нищо, стана кожа и кости, не се движеше и не реагираше на нищо. Две седмици преди операцията му биех антибиотици в кълката (профилактично с оглед на превенция на сепсис) - едвам го удържах. След операцията процедурата е същата (с инжекциите), то милото нямаше буквално силици да мръдне - нямах никакви проблеми, само че вече се чудех къде да забия иглата - месо не беше останало. Почти го бях отписал :(
Обаче кръвните резултати бяха добри, все за хапва по малко в един момент и сега е същия наглец какъвто си беше и преди операцията :D

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 13 Май 2019, 21:25

Оооо,за животните съм спец. Като малък редовно заточен на село приз лятото. Коне, магарета,овце,кози,прасета,пилета,кучета,котки. Сега в центъра на Пловдив за в момента имам - 4 гълъбарника с около 130-150 гълъба, няколко кафеза с канарчета,Два заека - Немски пъстър великан - Пеперуда. Смеещи гугутки.Имах и пътпъдъци но зимата ги махнах. Вместо райграс, имам 17 квадрата люцерна.
За дворно куче, пазач от други животни, особенно дребни хишници препоръчвам - Немски ловен тириер. На немски - Яг тириер. Имах , най доброто куче за мен, най многофункционалното ,верно ,сърцато и непретенциозно.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 13 Май 2019, 21:33

Знам, че това е личен въпрос, но какво правиш със 150 гълъба?

Отговори