ИкономикаИкономиката на САЩ и външната им политика (Тръмпономика)

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
rki
Редовен потребител
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика (Тръмпономика)

Мнение от rki » 06 Дек 2018, 23:08

Skoda написа:
06 Дек 2018, 22:54
https://www.investor.bg/sasht/337/a/tyr ... yh-273198/

Явно по веригата за доставки са гледали да се презапасят, преди поредното вдигане на митата, което в последствие беше отложено.
И това го има, но не са толкова прости нещата.

Изображение

Изображение

Изображение
Two headlines from the same day:
1) The US has become a net crude and product exporter for the first time.
2) US trade deficit at highest since 2008.
If not for shale revolution, US trade deficit would be enormous.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 06 Дек 2018, 23:27

JUSTIN TRUDEAU, ASKED ABOUT HUAWEI TECH EXECUTIVE'S ARREST, SAYS APPROPRIATE AUTHORITIES TOOK DECISION WITHOUT POLITICAL INTERFERENCE; DECLINES TO COMMENT FURTHER: RTRS

CANADIAN PM, ASKED WHY CANADA HAS NOT BANNED HUAWEI 5G TECHNOLOGY, DOES NOT ANSWER DIRECTLY

CANADA PM SAID OTTAWA HAD A FEW DAYS' ADVANCE NOTICE THAT THE HUAWEI EXEC'S ARREST WAS GOING TO HAPPEN
Arrest was planned well in advance of Trump-Xi dinner

Trump Unware of Huawei Extradition Order Before Talks with Xi: RTRS
US could use Huawei's CEO arrest as leverage to US-China talks: admin officials cited by CNN

Literally hostage negotiations
Хъммм... :roll:

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 07 Дек 2018, 15:48

Donald J. Trump
‏Потвърден профил @realDonaldTrump
33 минПреди 33 минути

China talks are going very well!
:mrgreen:

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 07 Дек 2018, 17:18

KUDLOW SAYS U.S. HAS BEEN WARNING HUAWEI ON SANCTIONS VIOLATION
KUDLOW: HUAWEI DOESN'T HAVE TO SPILL INTO TRADE TALKS W/CHINA
KUDLOW SAYS HUAWEI IS `SEPARATE TRACK' FROM TRADE TALKS
WH Advisor Kudlow: US Pres. Trump Could Give China More Than 90 Days

Такаа - поне за момента картинката е следната и Китай и САЩ се стараят да разграничат случката с Huawey от търговските преговори.
Проблемът е, че китайците трябва да запазят лице, така че те ще стараят да покажат, че от преговорите излизат победителите, същото каквото цели и Тръмп.
IMO - преговорите ще са тежки, без САЩ да постигнат съществени отстъпки от страна на Китай. В пресата ще изобилства светлото бъдеще, но крайния резултат е, че ако се стигне до споразумение, то ще се върне положението отпреди началото на търговската война, като при това и двете страни ще обявят огромни победи.
Междувременно това разграничаване на двата случая развързва ръцете на Китай да удари в случай на нужда по някоя американска компания и същевременно да се представи в образа на жертва - един вид САЩ не могат да преживеят колко сме напреднали и гледат да ни унищожат.

Ще е голям цирк. ;)

Р.S. Забравих да добавя - първи мигнаха САЩ, след като Kudlow обяви, че Тръмп евентуално ще удължи срока на преговорите над 90 дневния лимит.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Дек 2018, 17:37

Според мен подценяваш егото на Тръмп. Пък и за разлика от китайския император, той може да мисли за година напред а не за 20. Аз лично, чисто от академичен интерес, бих искал да видя как ще се отрази на икономиките едно 25% мито върху китайската ширпотреба. Вероятно от цялата патаклама, ще спечелят Ю.К. и Филипините. Може би и някой американски щати, където тайванците ще изнесат производствени линии за таблети и телевизори. Ама те май вече го планираха.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 08 Дек 2018, 18:54

Amazon написа:
08 Дек 2018, 17:37
бих искал да видя как ще се отрази на икономиките едно 25% мито върху китайската ширпотреба.
+1
Пък ако може от тоталния коктейл искания на френските "жълти жилетки" да приемат и това за 10 години гаранция на техниката и изделията... :twisted:
Кто к нам с мечом придет, того проще застрелить.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Дек 2018, 19:23

pnp5q написа:
08 Дек 2018, 18:54
Amazon написа:
08 Дек 2018, 17:37
бих искал да видя как ще се отрази на икономиките едно 25% мито върху китайската ширпотреба.
+1
Пък ако може от тоталния коктейл искания на френските "жълти жилетки" да приемат и това за 10 години гаранция на техниката и изделията... :twisted:
Размечтах се!

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 09 Дек 2018, 00:39

pnp5q написа:

Тия сериозно ли имат такова искане? :shock:
Ако е така, то според мен са малоумници. Първо ще видят минимум дабъл на цените (както и от изискванията към частите и материалите, така и от гаранционните резерви и разходи, които фирмите ще трябва да заделят), а може би и много повече, което ще направи ред стоки недостъпни за тях и второ много малко от домакинската техника не се подменя след няколко години, дори и да е работеща...

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 09 Дек 2018, 05:50

rki написа:
09 Дек 2018, 00:39
pnp5q написа:

Тия сериозно ли имат такова искане? :shock:
Ако е така, то според мен са малоумници. Първо ще видят минимум дабъл на цените (както и от изискванията към частите и материалите, така и от гаранционните резерви и разходи, които фирмите ще трябва да заделят), а може би и много повече, което ще направи ред стоки недостъпни за тях и второ много малко от домакинската техника не се подменя след няколко години, дори и да е работеща...
Така четох - от втора ръка. Но целия списък е карашик, "да има щастие за всеки". А това изискване включва и искане за наличие на резервни части. И е насочено срещу програмираното остаряване, пък и за природата би било по-добре ресурсите да се разходват по-бавно - а то предните месеци имаше скандал с Епъл - кат няма накъде повече да състаряват хардуера, заложили програмно забавяне на операциите на старите (от по-предния сезон, не от преди 10 години!) модели след 2 ли, 3 ли години употреба - еми нагло е. А цените дали ще са дабъл, не е сигурно - все пак вече е видно, че доста голяма част от тях отива за коли, яхти и златни парашути на мениджмънта - подчертавам, не на предприемача, дето си рискува капитала, а именно на разни директори и началници, дет нито произвеждат, нито им дреме какво са произвели и накъде са го произвели; а друга голяма част бива заровена в ненужно свръхпроизводство и логистика (разкарване насам-натам) - това на база опита на H&M да си оправят резултатите с изкуствен интелект - оказало се, че мениджърите почти не следят в кой магазин какво върви най-добре, ами заявяват някакви сезонни "комплекти" "на око" - и после - разпродажби, загуби... (Сред по-странните резултати - оказало се, че в редица магазини мъжки дрехи почти не се купуват, а женските вървят най-добре в комплект с... домакинска посуда, т.е. ако на съседния рафт има заредени тенджери и помощни щуротийки за кухнята... и се купуват "ценови комбинации" от двата асортимента. :D ).

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 09 Дек 2018, 13:55

Това за Епъл ако е вярно не трябва ли да ги съдят в момента? :evil:

А за отвратителните мениджъри от висшия ешалон си права. Имам съмнителното удоволствие да ги наблюдавам отблизо и мотивацията е само една - собственото оцеляване. Обикновено се осъществява чрез прехвърляне на вината за собствените си малоумни решения на някой друг, или върху обективните обстоятелства. Това съчетано с невероятната способност да се крадат чужди успехи и да се мачкат хора.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 09 Дек 2018, 14:18

Amazon написа:
09 Дек 2018, 13:55

А за отвратителните мениджъри от висшия ешалон си права. Имам съмнителното удоволствие да ги наблюдавам отблизо и мотивацията е само една - собственото оцеляване. Обикновено се осъществява чрез прехвърляне на вината за собствените си малоумни решения на някой друг, или върху обективните обстоятелства. Това съчетано с невероятната способност да се крадат чужди успехи и да се мачкат хора.
Нямам търпение да роботизират тяхната дейност - след като не носят отговорност, би трябвало да не е проблем да стане по-скоро. :)

Италия е глобила Епъл и Самсунг след разследване

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от vassiln » 09 Дек 2018, 14:31

Amazon написа:
09 Дек 2018, 13:55

Е и тук съм видял няколко такива, но за мотивацията мога да добавя още един фактор - забогатяване. Не, два - властта също е наркотик за тези хора.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 09 Дек 2018, 19:15

Честно казано, не разбирам, освен ако не сте акционери, какво толкова ви вълнуват проблемите на Епъл и Айфоните. Ми просто не си ги купувайте. Не пазарувайте нищо с тази марка. :P

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 09 Дек 2018, 19:29

rki написа:
09 Дек 2018, 19:15
Честно казано, не разбирам, освен ако не сте акционери, какво толкова ви вълнуват проблемите на Епъл и Айфоните. Ми просто не си ги купувайте. Не пазарувайте нищо с тази марка. :P
Не засиси от мен. Дават ни ги служебни. Иначе не ме кефи, че се брандират като американски продукт, извличайки всички ползи от това, докато практически нямат много общо със САЩ. Не ги коментирам, като продукт. Добър продукт са, продаван доколкото съм срещал с 40% надценка.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 09 Дек 2018, 19:34

Amazon написа:
09 Дек 2018, 19:29

Не засиси от мен. Дават ни ги служебни.
Да добре - ма те и всички разходи тогава ги поема фирмата. В личен план не сте обвързан с Епъл, по никакъв начин.
Иначе не ме кефи, че се брандират като американски продукт, извличайки всички ползи от това, докато практически нямат много общо със САЩ. Не ги коментирам, като продукт. Добър продукт са, продаван доколкото съм срещал с 40% надценка.
Те са американски продукт. Във всяко отношение.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 10 Дек 2018, 13:25

rki написа:
09 Дек 2018, 19:15
Проблема за мен не е в Епъл /не съм им клиент/, ами в прецедента с деградиране на софтуер с маркетингова цел. (То щот няма бъгове и без да е нарочно...) Ами ако следващата "проба" е в автомобилен софтуер? Срещу това нещо трябва да има закон - и някакви проверки на държавно или наддържавно ниво на софтуера - поне някакъв сертифициращ орган да има право да го разглежда и тества. Че то така Терминатора няма да има нужда от Скайнет...

/За протокола - първата "собствена" битка между изкуствени интелекти (групи NPC) се била състояла през февруари тази година (установено след преглед на логовете от персонала) - във вселената на играта Eve online./

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 10 Дек 2018, 13:39

Хм, това ще е огромна държавна структура, която да чете кода на всеки един софтуер, преди да се пусне в употреба...
Това са милиарди редове код. Кавито и тестови софтуери да се ползват и на каквито и да е суперкомпютри да се качват, то софтуерите и ъпдейтите ще излизат с година закъснение минимум. Да не говори за множеството спорове (голяма част съдебни предпоплагам) кое е бъг, кое е умишлено...
Невъзможна работа е това.
Изображение
Finita la commedia

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 10 Дек 2018, 14:09

И Япония изключва Хуавей и ЗТЕ от държавните поръчки.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 10 Дек 2018, 15:06

EddieBG написа:
10 Дек 2018, 14:09
Хмм, тода да не е някакво движение за да създадът или усилят тяхната домашна индустрия за мобилни телефони, то аз доколкото знам в Япония никви телефони не се правят вече май май :roll: :?:

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 10 Дек 2018, 15:09

Тия сериозно ли имат такова искане?
Абе тия са всякакви кукумявки вътре в тая "организация" и както винаги разумните искания не се чуват, а по дивашките имат отзвук.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 10 Дек 2018, 15:10

Archer написа:
10 Дек 2018, 15:06
EddieBG написа:
10 Дек 2018, 14:09
Хмм, тода да не е някакво движение за да създадът или усилят тяхната домашна индустрия за мобилни телефони, то аз доколкото знам в Япония никви телефони не се правят вече май май :roll: :?:
Хуавей произвеждат устройства за мрежова инфраструктура - маршрутизатори и пр. За тях им е тревогата - какви "прослушватели" (например копиращи целия трафик до китайски приемащ сървър) би могло да има фабрично заложени.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 10 Дек 2018, 15:17

Аа за рутерите ли, ами да, обаче пък такава страна като Япония да си нямат един завод за рутери :oops: :ugeek:

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 10 Дек 2018, 15:19

Добър продукт са, продаван доколкото съм срещал с 40% надценка.
А останалите производители с колко продават ми е чудно защото няма кой знае каква разлика в цената между високите класове на Ейпъл и Самунг ?

Иначе друго ми е чудно, Ейпъл в щатите ли ги проектират продуктите като дисплей чипове и т.н. или и тва е аутсорнато ?

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 10 Дек 2018, 15:29

Доколкото знам, принципно дизайна е в щатите, но примерно камерата си я проектира и разработва производителя по спецификациите на Епъл, предполагам и други части са в голяма степен така.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 10 Дек 2018, 16:10

Archer написа:
10 Дек 2018, 15:17
Аа за рутерите ли, ами да, обаче пък такава страна като Япония да си нямат един завод за рутери :oops: :ugeek:
Както вече писах, става дума за индустриално мрежово оборудване, подчертавам индустриално - т.е. за телекоми, което включва и базови станции и прочие. А не обикновени рутери* и суичове, които се ползват в домовете и в офисите.

Картинката от последните години:

Изображение

* с едно уточнение, че телекомите ползват И домашни крайни устройства - ADSL модеми / рутери и прочие, производство на въпросните китайски гиганти.

Отговори