Общи приказкиЗа свободен интернет

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

За свободен интернет

Мнение от Желязин » 31 Май 2018, 15:34

https://www.change.org/p/stop-censorshi ... re_initial
В момента се обсъжда за приемането на европейска директива, която ще задължи онлайн платформите и останалите доставчици на интернет услуги да контролират и филтрират потребителски генерираното съдържание.

Свободният интернет, в това число и Уикипедия, е под заплаха! Информирайте се за проблема и покажете, че не сте съгласни!
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Re: За свободен интернет

Мнение от rki » 31 Май 2018, 16:16

Желязин написа:
31 Май 2018, 15:34
https://www.change.org/p/stop-censorshi ... re_initial
В момента се обсъжда за приемането на европейска директива, която ще задължи онлайн платформите и останалите доставчици на интернет услуги да контролират и филтрират потребителски генерираното съдържание.

Свободният интернет, в това число и Уикипедия, е под заплаха! Информирайте се за проблема и покажете, че не сте съгласни!
Може ли по-подробно и изчерпателно - кои точно текстове от проектодирективата заплашват "свободния" интернет и уикипедия?
Какво и как ще ми попречи (в текстовете на резобюцията) да разкажа за дадена статия/проучване/книга и т.н., да цитирам част от него и да дам линк или указание към първоизточника?
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Re: За свободен интернет

Мнение от Желязин » 31 Май 2018, 21:23

Твоето субективно мнение по въпроса какво е?
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Отговори