Военноморски разделВМС на САЩ

Модератор: Amazon

Отговори
plamenhk
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

ВМС на САЩ

Мнение от plamenhk » 30 Май 2018, 11:54

Изображение
Изображение

Перспективите на развитие на бойните надводни кораби на САЩ

ВМС на США считат че за оптимализиране на флота са им необходими общо 306 кораба, в това число 88 големи надводни бойни кораба. 30 годишният корабостроителен план (2013-2042) от 2012г предполага строителството на на 70 големи кораба.
Подробно:
► Show Spoiler
The United States Navy submarines in 2018

Изображение
14 ПЛАРБ клас Ohio
4 ПЛАРК клас Ohio
3 ударни АПЛ клас Seawolf (USS Jimmy Carter SSN-23 испълнява секретни мисии)
15 ударни АПЛ клас Virginia (USS Indiana SSN-789 скоро ще бъде приета в състава на флота)
23 подобрени АПЛ клас Improved Los Angeles classSSN
12 АПЛ клас Los Angeles (три USS Buffalo (SSN-715), USS Olympia (SSN-717) and USS Jacksonville(SSN-699)ще бъдат изведени от състава на флота .

Тази година ще бъдат приети две АПЛ клас Virginia (USS South Dakota (SSN-790) и USS Delaware (SSN-791) – Block III). В строителство се намират 10 лодки версия Block IV.
► Show Spoiler
Статията е ОБЗОРНА (с много конкретика) и не знам кое точно човек да даде в резюмето. Ако беше конкретна за даден кораб няма проблем, което си е и правилно.
Последна промяна 1 на plamenhk, променена общо 30 пъти

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Re: ВМС на САЩ

Мнение от Amazon » 01 Юни 2018, 02:06

Сериозно се мисли в посока на намиране заместник на Тикондерога. Флота не вижда в Арли Бърк флай III заместник за крайцера-ветеран. Аз съм малко учуден, но както и да е.

Флота иска крайцера да се основава на съществуваща платформа. Това не е изненада, гони се съкръщаване на разходите, а все пак и Тикондерога е базиран на предхождащ го есминец.

Избора не е голям. В смисъл той е голям, има дори варианти за уголемени LCS, или Арлита, но не ми се виждат реалистични. За мен реалните са два.

Единият е конверсия на десантен кораб - LPD-17 (това дето мъкне Оспрей и барджи):

Изображение

Като водоизместване е супер. Като мореходност е супер. Като енергетика става. Като скорост - греда! Не може да следва АУГ и вероятно ще отпадне автоматично.

Изображение

Другото севсем логично е Зимвалт. Като големина - супер. Като енергетика - мечта. Като зала за управление на операции - мечта. Като мореходност - греда. Не може да следва АУГ при бурно море:

Изображение

Според мен ще изберат DDG-1000. Според статията няма да е трудно да му поставят конвенционален нос и да махнат шантавите оръдия за които няма снаряди.

http://www.thedrive.com/the-war-zone/20 ... roga-class

Изображение

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 01 Юни 2018, 02:41

Уголемен Арли или просто преработен Арли няма ли да е много по-лесно?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2018, 03:20

Sharana написа:
01 Юни 2018, 02:41
Уголемен Арли или просто преработен Арли няма ли да е много по-лесно?
В статията пише, че при последния флай се максимизирали уголемяване и енергетика на този проект. Предполагам, че допълнително уголемяване ще си е нов кораб. Все пак някой неща не можеш просто да ги увеличиш пропорционално. То така в един момент капитана ще стане 4 метра висок. :) Съвсем очевиден пример. При още увеличаване на анергетиката, ще трябва да препроектират и истестват всички разпределителни тъбла. Само от тук хиляда подизпънители ще трявба да се развъртят.

Зимвалт с конвенционален нос и включване в Ейджис на мен ми звучи като добър вариант. Не че разбирам много.

Изображение

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 01 Юни 2018, 03:58

На мен ми звучи скъпо (пък и колко пъти се чупеха вече), пък не че не е добът вариант :D
От друга страна може би са правели разчети колко ще струват новопроизведени Арлита и не им е харесало заключението (нещо ала Ф-22). Отделно, че не е толкова нова платформа. Чудно ми е само как мореходността ще е греда, тези които са давали ТЗ на конструктурите за какво са си мислили...

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Юни 2018, 06:38

Sharana написа:
01 Юни 2018, 03:58
Чудно ми е само как мореходността ще е греда, тези които са давали ТЗ на конструктурите за какво са си мислили...
За пари в джобовете вероятно. То и за това отрязаха проекта. Имаше огромен модел по спомени дълъг 20 метра, с който тестваха точно мореходност. Явно това което са тествали е до къде се простират нервите на Флота. Същата работа с LCS дето сега магически ще стават фрегати. Флота има повече пари отколкото му е здравословно.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 01 Юни 2018, 07:09

ПКР NSM е избрана за въоръжение на корабите тип LCS. Ще бъде проведене разработка за мобилен брегови комплекс със същата ракета.

Изображение

Изпитателен пуск от кораба LCS 4 Coronado

Изображение

https://bmpd.livejournal.com/3223314.html

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 01 Юни 2018, 07:59

Съгласно Navy Force Structure and Shipbuilding Plans на US Navy му трябват 355 кораба и подводници.
Navy Force Structure and Shipbuilding Plans
https://fas.org/sgp/crs/weapons/RL32665.pdf

Проблемът на Arleigh Burke е цената и времето за построяване - цената на версия Flight IIA е около 1.8 млрд а времето на строителство е 3г. Годишно могат да се произвеждат 2 кораба и за достигането на необходимото количество ще са необходими много години. Затова американския флот разработва програмата FFG(X)
Планира се производството на 20 фрегати (по 2 годишно) със средна цена до 950 млн (при 20 кораба), което е 2 пъти по малко в сравнение с Arleigh Burke, но по скъпо от LCS (588 млн)

Подробно:
NAVSEA: New Navy Frigate Could Cost $950M Per Hull
https://news.usni.org/2018/01/09/navsea ... e-lcs-cost

За проблемите с Littoral Combat Ship :
It’s Time to Sink the Littoral Combat Ship
https://www.defenseone.com/ideas/2014/0 ... lcs/92378/

Think Tank: Cancel the Littoral Combat Ship
https://www.military.com/dodbuzz/2014/0 ... ombat-ship

Изображение
5 фирми предлагат своите фрегати - General Dynamics Bath Iron Works, Fincantieri Marine, Huntington Ingalls, Austal USA i Lockheed Martin. Всяка от тях ще получи 15 млн за изработване на предложение (цена между 800 и 950 млн) пред американския флот, който през 2020г ще избере победителя.
Подробно:
Navy Picks Five Contenders for Next Generation Frigate FFG(X) Program
https://news.usni.org/2018/02/16/navy-p ... fgxprogram

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Кухулин » 01 Юни 2018, 09:51

Amazon написа:
01 Юни 2018, 03:20
В статията пише, че при последния флай се максимизирали уголемяване и енергетика на този проект. Предполагам, че допълнително уголемяване ще си е нов кораб. Все пак някой неща не можеш просто да ги увеличиш пропорционално. То така в един момент капитана ще стане 4 метра висок. :) Съвсем очевиден пример. При още увеличаване на анергетиката, ще трябва да препроектират и истестват всички разпределителни тъбла. Само от тук хиляда подизпънители ще трявба да се развъртят.
Да питат корейците как става номера. Явно проекта има запас.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sejong_th ... _destroyer

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 01 Юни 2018, 13:19

Фрегат? Явно бюджета си казва думата - по-рано мнението им беше, че нормален фрегат е 2/3 от цената на разрушителя с 1/3 от възможностите му и за това искаха да се щамповат Арли Бъркове, което се и случваше.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 02 Юли 2018, 22:11

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 05 Юли 2018, 17:46

Изображение

И тия се оляха :mrgreen:

Hawkeye
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Hawkeye » 11 Авг 2018, 22:24

От PR отдела на USN са се постарали

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Авг 2018, 06:08

Hawkeye написа:
11 Авг 2018, 22:24
От PR отдела на USN са се постарали

Изображение

Хубава снимка, но никога не трябва да се подценява, колко са хахави тези от флота :mrgreen:

Изображение

Подробности за пиратската атомна подводнца :D

http://www.foxnews.com/us/2017/09/14/us ... ation.html

Отговори