Общи приказкиИран отвъд фасадата на твърдолинейния ислямизъм

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Иран отвъд фасадата на твърдолинейния ислямизъм

Мнение от iasen ianakiev » 13 Авг 2019, 20:19

Христо Спириев написа:
13 Авг 2019, 12:45
Енравота написа:
12 Авг 2019, 22:17
Amazon написа:
12 Авг 2019, 21:50
За мен поне е странно и изобщо не разбирам каква е целевата удитория на този сизифовски труд.
Аудитория не се търси,важна е крайната цел,толкова ли е трудно за разбиране?
.......
Не остана исторически форум с неправославно и неславянско съдържание,освен нашия.Затова се удря тук и има теми и потребители,възхваляващи матушката,татушката и производните им.
Забележи колко спокойно,диалогично и дискусионно място е тук,когато троловете са с баници.И как тогава нормалните потребители взимат участие.И как поне 5 нормални и интелигенти люде споделят знания,вместо да хабят време и нерви с покемони.
+
Ще си позволя да допълня.
Не конкретно за тази тема, а като цяло за форума.

Пълно е с кремълски правоверни форуми. Създадени и превзети я с финансиране, я с модераторски екипи и цензуриране. Както и тук един бивш модератор цензурираше, толерираше и закриляше умишлени прокремълски провокации. Толерираше и сам участваше в организирани провокации срещу потребители. На един не му издържаха нервите и бе баннат. Само, че такива форуми стават безинтересни и нечитаеми, защото бягат и потребители и четящи. Това е целта.

Да, абсолютно прав си - не се търси аудитория. Тук не се търси целева русофилска и прокремълска аудитория. Търси се гонене на аудитория. Чрез спам, тролене, фейкове и провокации се търси разстройване на форума, отегчение, раздразнение, разочорование и напускане на протребители и четящи. Или поне ако може да се прокарва кремълска пропаганда и негативизъм към ЕС и Запада. Не вътрешни проблеми и недъзи на ЕС, каквито разбира се има, а точно кремълска пропаганда и негативизъм към ЕС и Запада и разбира се прикривано с правото на мнение и свобода на словото. И вместо с интересна проблематика форума да се размива, обезличава и да се губи време и енергия в опровержения и разправии. Това е целта.

Имаше неколкократни опити и тролски атаки за съсипване на форума, включително с изтървано признание за спретване на номер на модератор Ksantip. Имаше дори заплахи за хакване на форума.

П.П. Крайно време е да се осъзнае, че срещу България, като част и член на западното общество се води хибридна кремълска информационна агресия. И не само информационна, но и икономическа, политическа и енергиина. Винаги се удря там, където има възможност и е слабото място.
+1

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Авг 2019, 20:58

Но какво общо имат всички тия писания с Иран?!

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 13 Авг 2019, 21:02

Flancer написа:
13 Авг 2019, 20:58
Но какво общо имат всички тия писания с Иран?!
Нищо, но е забавно.

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 14 Авг 2019, 17:12

избутва надолу теми, в които пишат повече от един човек.
При условие че тук пишат активно не повече 20-30 човека, поне 80% от темите са в категорията one-man show. От активните теми този процент е сигурно над 30-40.
Явно всички те трябва да се изоставят, ако случайно модераторите пропуснат да ги заключат, за да не избутват темата за Сирия надолу и форума най-после да придобие профилния си облик. Така ще се престане и с обвиненията в обсесия, злоба, и липса на политкоректна пропаганда. :mrgreen:
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 14 Авг 2019, 23:06

Благодаря на тези, които ме подкрепиха. Съжалявам, ако преча на някой или му изтиквам интересните теми от класацията.
В следващите седмици ще има едно пояснение, защото искам да видите нещо, което от години е пред очите ни, но още не съм подготвил всичките наблюдения по въпроса. Не е сензация, просто искам да покажа нивото на мислене на някои от иранофобите тук с примери.

И по темата: в Ахваз уж вече имало прясна вода:
https://www.youtube.com/watch?v=V0lx6hAnZ2k

Припомням, това бе мястото на някои от последните бунтове, провинцията е основно арабска, и имаше криза с водата. Показвах някакви соц-клипове, как героично прокарват тръби до там, за да дойде водичка, на някои това май им се стори реклама на аятолите. Спомням си една българска тръба, дето през 90-те спешно я прокопаха и пуснаха, за да запълни водния дефицит на София, казваше се Джерман - Скакавица.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 15 Авг 2019, 17:42

ЮК клекна пред Иран и ново поражение за Тръмп.
Съдът в Гибралтар освободи танкера Grace 1, въпреки усилията на Болтън по време на посещението му в ЮК и искането на US DoJ британците да предадат танкера на САЩ.
Иванджийски е обощил ситуацията с линкове към първоизточниците - https://www.zerohedge.com/news/2019-08- ... et-release

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Авг 2019, 10:13

След благата вест, ми се ходи на планина:
https://m.youtube.com/watch?v=ah414oGT6s0

Само да приказваха по-малко, или поне да го правеха зад кадър...
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Авг 2019, 10:40

rki написа:
15 Авг 2019, 17:42
Съдът в Гибралтар освободи танкера Grace 1, въпреки усилията на Болтън по време на посещението му в ЮК и искането на US DoJ британците да предадат танкера на САЩ.
Иванджийски е обощил ситуацията с линкове към първоизточниците - https://www.zerohedge.com/news/2019-08- ... et-release
Язък за благата вест на Василн и неговата любов към ислямисти.

US unveils warrant to seize Iranian oil tanker in Gibraltar dispute
A day after Gibraltar judge allows vessel’s release, US condemns ‘scheme to unlawfully access US financial system’

The US justice department on Friday unveiled a warrant for the seizure of the Iranian oil tanker at the centre of a weeks-long diplomatic dispute, one day after a Gibraltar judge allowed the release of the detained vessel.

The supertanker Grace 1 was seized in early July by the British overseas territory of Gibraltar in apparent retaliation for Iran’s seizure of a British-flagged tanker in the Gulf.

https://www.theguardian.com/world/2019/ ... ar-warrant

Пилците се броят на есен. Американски съд е издал заповед за задържане на танкера. Цялата врътка ми изглежда само с цел да излезе Гибралтар от схемата и да се разправят директно САЩ с Иран.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Авг 2019, 11:06

Е тогава какъв беше смисълът британците да почват?
Демек, ако те разбирам правилно, САЩ помагат на най-добрия си съюзник да напусне противопоставянето?
Хитра стратегия. :D
Пък и нещо се разминаха във времето, можеше да се синхронизират по-добре.

Газокондензатна платформа.
https://m.youtube.com/watch?v=t8rD-urnwP0

Или по-скоро надстройката и? Как ще я поставят, като няма крака?

Аватар
rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 17 Авг 2019, 17:18

Dinain написа:
17 Авг 2019, 10:40
rki написа:
15 Авг 2019, 17:42
Язък за благата вест на Василн и неговата любов към ислямисти.

US unveils warrant to seize Iranian oil tanker in Gibraltar dispute
A day after Gibraltar judge allows vessel’s release, US condemns ‘scheme to unlawfully access US financial system’

The US justice department on Friday unveiled a warrant for the seizure of the Iranian oil tanker at the centre of a weeks-long diplomatic dispute, one day after a Gibraltar judge allowed the release of the detained vessel.

The supertanker Grace 1 was seized in early July by the British overseas territory of Gibraltar in apparent retaliation for Iran’s seizure of a British-flagged tanker in the Gulf.

https://www.theguardian.com/world/2019/ ... ar-warrant

Пилците се броят на есен. Американски съд е издал заповед за задържане на танкера. Цялата врътка ми изглежда само с цел да излезе Гибралтар от схемата и да се разправят директно САЩ с Иран.
Тази заповед от DoJ, одобрена от съда във Вашинготн, окръг Колумбия няма никаква правна сила в Европа. Точно нея съда чака до последния момент, но американците така и не я представиха, защото нямаха правно основание да я включат в процеса. Сега тя трябва да мине пътя през съответните британски институции, които отговарят за международното правно сътрудничество със САЩ, те я да допуснат за изпълнение и евентуално ако дотогава таанкера не е отплавал, той ще бъде отново арестуван, като заповедта с всички доказателства към нея, които САЩ представи, ще бъдат гледани от съдът в Гибралтар, който ще вземе решение дали танкера, товара и екипажа му да бъдат предоставени на американците.
Танкера дотогава е свободен и се очаква да отплава в близките часове. Слуховете са, че това ще стане утре сутрин.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Авг 2019, 19:50

The warrant, issued by a US federal court in Washington on Friday, is addressed to "the United States Marshals Service and/or any other duly authorized law enforcement officer".

It called for the tanker and the oil on board to be seized. It has also ordered the seizure of $995,000 (£818,000) from an account at an unnamed US bank linked to Paradise Global Trading LLC, an Iranian company.

The justice department said the ship and the firm had been involved in violations of the International Emergency Economic Powers Act, bank fraud, money laundering and terrorism forfeiture statutes.

"A network of front companies allegedly laundered millions of dollars in support of such shipments," federal prosecutor Jessie Liu said.

She added the parties involved were linked with Iran's Islamic Revolutionary Guard Corps, which the US regards as a foreign terrorist organisation.

Although the warrant orders "any" law enforcement officer to seize the tanker and its cargo, it is unlikely to result in any action by the UK or Gibraltarian authorities, according to Prof Fawaz Gerges, a professor of Middle Eastern politics and international relations at LSE.

He said: "It would take a great deal of arm-twisting [by the US] to really persuade another Gibraltarian court to take the tanker back."

What happened in Gibraltar?
Gibraltar's government said it had received assurances from Iran that Grace 1 would not sail to countries "subject to European Union sanctions" - that is, Syria.

The British territory's chief minister Fabian Picardo added: "We have deprived the Assad regime in Syria of more than $140m worth of crude oil."
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-49379144

Не съм експерт по международно право, да твърдя категорично къде какво има правна сила. :) Коментарът на цитираният експерт е, че е малко вероятно заповедта на американския съд да накара британските или гибралтарски власти да предприемат нови мерки по задържане на танкера. Но едва ли това е и целта - на мен ми прилича на класическа врътка "ние ги хващаме, те ги пускат" :) Какво пречи танкерът да бъде отново задържан, в момента в който тръгне от Гибралтар и излезе в открито море? (от американски боен кораб, примерно)

Обяснявам си врътката със задържането на британския танкер. Британия се договаря с Иран да им пуснат танкера срещу освобождение на техния и излизат чисти от схемата, но в следващия момент той бива отново задържан, този път от американци - хем вълкът сит, хем агнето цяло. :D Само иранците продължават да са на -1 танкер.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Авг 2019, 20:01

Дааа, и аз се чудя дали ще има потеря след танкера?
Според беглите ми изчисления, му трябват четири или пет дни да стигне до Сирия или Дарданелите. През това време сащските ВМС в Средиземно море ще могат да го заловят, ако им стиска. Също и израелските, впрочем.
И какво ли ще се случи тогава? Някой американски корабособственик ще приплаче за свой танкер под либерийски флаг, задържан от иранците?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Авг 2019, 20:38

Ако иранците посмеят на свой ред да задържат американски танкер този път, мисля ще бъдат заредени няколко Томахавки. Това не е игра, която могат да спечелят...

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Авг 2019, 20:49

Чудно защо досега Тръмп не се е сетил за токъв брилянтен гамбит?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Авг 2019, 21:08

Сега децата включиха телевизора в бунгалото, където сме отседнали, и мернах по CNN как танкера плава. То може и от преди да са тия кадри де...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 19 Авг 2019, 22:32

Ирански новобранци постъпват на служба:
https://m.youtube.com/watch?v=NhiRY43mhrY

По изплашените им лица ясно се вижда, че не са готови да разстрелват сънародниците си. Режимът го осъзнава, и за начало с тренировъчна цел ги кара да се разправят с пъдпъдъци.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 19 Авг 2019, 23:40

Сякаш Самсунг имали хъб в Иран, май нещо сглобяват. https://m.youtube.com/watch?v=asUmlTlPwR4

Мурзилка
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мурзилка » 20 Авг 2019, 09:37

vassiln написа:
12 Авг 2019, 23:02
И какво сега, това че съм я отворил, ме прави нечий пропагандатор ли? Чий?
Ти си хибридно острие на путинистката пропаганда.
Депутинификация.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 20 Авг 2019, 12:47

Мурзилка написа:
20 Авг 2019, 09:37
vassiln написа:
12 Авг 2019, 23:02
И какво сега, това че съм я отворил, ме прави нечий пропагандатор ли? Чий?
Това леко закъсняло включване ме накара да се върна назад в темата, че да се сетя за какво го бях писал. :D
И се оказа, че е за скромното ми самоизтъкване, че съм измислил тема за русофилията и русофобията. (Пояснението е за читателите.)
Хибридно острие? Понякога се чувствам доста поласкан от това, което ми се приписва. Благодаря.
Off Topic
Сещам се как преди месец срещнах бивш колега, от място, което напуснах преди десет месеца. Предния ден се били сетили за мен, по повод на това, че трябвало да направят едно нещо, а не знаели как. По тоя повод почнали да се чудят как предната година някой го е правил, и кой ще да е този. Стигнали до прозрението, че ако нещо вече е правено, и не се знае как се прави и кой го е правил, значи е бил Васил. :D
Та и вие, Мурзилка, погалихте самодоволството ми, за което съм хибридно признателен. :P

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Авг 2019, 13:02

vassiln написа:
20 Авг 2019, 12:47
И се оказа, че е за скромното ми самоизтъкване, че съм измислил тема за русофилията и русофобията.
Off Topic
Темата си беше много читава.
Да не казвам единственото място в мрежата, в което с гордост можеш да заявиш, че си откровен русофоб (което в България е явно углавно престъпление) и да не получиш бан.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Мурзилка
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мурзилка » 20 Авг 2019, 13:03

vassiln написа:
Мурзилка написа:
20 Авг 2019, 09:37
Това леко закъсняло включване ме накара да се върна назад в темата, че да се сетя за какво го бях писал. :D
Щях да направя включването още тогава, но бях баннат.
vassiln написа:
Та и вие, Мурзилка, погалихте самодоволството ми, за което съм хибридно признателен. :P
Хибридно моля. :)
Депутинификация.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 20 Авг 2019, 13:05

Almasy написа:
20 Авг 2019, 13:02
vassiln написа:
И се оказа, че е за скромното ми самоизтъкване, че съм измислил тема за русофилията и русофобията.
Off Topic
Темата си беше много читава.
Да не казвам единственото място в мрежата, в което с гордост можеш да заявиш, че си откровен русофоб (което в България е явно углавно престъпление) и да не получиш бан.
Какво е углавно? Някой да не те е ударил "у главъта"? Това е руска дума, не подхожда на русофоб, пък и май се получава тавтология с престъпление...
https://www.tickcounter.com/countup/112116/my-count-up Days since jihadis lost village in Syria.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 20 Авг 2019, 13:10

jacksparrow написа:
20 Авг 2019, 13:05
Какво е углавно? Някой да не те е ударил "у главата"? Това е руска дума, не подхожда на русофоб, пък и май се получава тавтология с престъпление...
Off Topic
Може и да не подхожда, но навремето изучаването на руски беше абсолютно задължително за всички. Току-виж са насложени увреди, вкл. с удари по главата.
А за тавтология`та ми пиши една голяма двойка по българо-руски, акцентирано върху доминантата, която е ясно коя е.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Авг 2019, 00:25

Икономиката на Иран ще се свие с над 9% заради американските санкции

Иранската икономика ще отбележи най-резкия си спад на годишна база от войната с Ирак през 80-те години насам. Това пише Financial Times, позовавайки се на собствени изчисления, базирани на последната регионална прогноза на Международния валутен фонд.

Зад драстичното свиване стоят американските санкции, които администрацията на президента Доналд Тръмп наложи миналата година...

https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... 93_zaradi/

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Авг 2019, 01:00

vassiln написа:
17 Авг 2019, 20:49
Чудно защо досега Тръмп не се е сетил за токъв брилянтен гамбит?
US must re-seize Iran's illicit oil vessel

"Were the U.S. to thus allow the Adrian Darya 1 to offload its oil cargo, the IRGC would regard their success as testifying to American weakness. That cannot be allowed to happen."
#Iran
https://t.co/SXEpmjDiJc

https://www.washingtonexaminer.com/opin ... oil-vessel

Глас в подкрепа.

...
...
Thorn, 02.06.19

Отговори