Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от iasen ianakiev » 16 Сеп 2018, 16:07

Dinain написа:
16 Сеп 2018, 12:07
Не мога да се сдържа. :oops:

Шамар, шамар... :roll:

Аааа ще има шамари,спокойно.Скоро зелените ще ги усетят.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Сеп 2018, 17:54

Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Сеп 2018, 19:19

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... tEBEZ_FeG8 - Карта на моментната военна обстановка в Сирия.

Аватар
ndragostinov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ndragostinov » 16 Сеп 2018, 22:29

В духа на Торн, още снимки от територията на режима:

Изображение

Изображение

И някои коментари, писани от тези жени:
"No mercy, no ceasefire no nothing...kill them all, kill their children first..bcz they drink from their moms' poisonous milk... "burn them all"
Изображение

"oooh these whores of Ghouta, I hope they all die like rabid dogs, I hope they all burn..all of them, women men and their babies..."
Изображение

Има още много такива - от типа дето са показвани в темата с регулярните снимки от баровете и плажовете като образец за това колко "нормални" са асадистите.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 16 Сеп 2018, 22:37

Ми не, няма да мине номера, драги. :) Ти си търси клипове с дронче и брой хора, мен не ме занимавай.
Че защо аз да търся, ти си писал сто хиляди, аз казах максимум 20, така като гледам следващите клипове, на които си и пише "хиляди", а не "стотици хиляди" - долу-горе толкова, колкото аз съм казал. Отново си сбъркал с порядък, е, айде, само 5-10 пъти ;). За пореден път. И за пореден път не свеждаш засрамено глава ине казваш "ей, верно, не били сто 'иляди, сбъркал съм", а нападаш невинният преминаващ, който ти посочва - не са сто, под 20 са ;). Казваш, за теб броя хора няма значение? А къде минава границата? Ако на митинга имаше 500 човека, пак ли щяха да са представителни за населението на Идлиб ;). Смехуркото ни той.
Оттам нататък словоблудствата ти са излишни - 20хил. са излезли на митинг, останалите 2-3млн. в Идлиб не ги еВе вече. Case closed, ще чакат или турските бомби по определени тероряги или сирийските - по всички, цивилните ще го отнесат така или иначе. Шамарчета - раздавай на жена си, ако и харесва. Тук - малко по-сериозничко.
Последна промяна 2 на Flancer, променена общо 16 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Сеп 2018, 23:03

jarl_Ragnar написа:
16 Сеп 2018, 14:22
Еха, такива митинги имаше и преди офанзивата в Дераа... Дини ги пускаше със същия ентусиазъм както сега за Идлиб. И преди за Източна Гута, Дамаск... Алепо по преди... веднага щом ислямистите биваха натирени в зоопарка, хората излизаха да скандират за РЕЖИМА на Асад, при това с правилните знамена и портрети на ДИКТАТОРА... явно си ги кътат в мазетата...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Какви виртуални шамари изяде тогава... мали мали...
Ще ми се да видя такива митинги в подкрепа на Башар, но явно са само във фантазията Ви.
Подчертавам, не за 2011-2012 г. говоря, а сега.
Дори пред щиковете на шабиха и с платени клакьори, асадистите едвам събират няколкостотин демонстранти за жалките си изпълнения - а в същото време ловят самоотлъчили се наборници по КПП-тата, че даже и от затворите ги вадят. Няма логика нещо ;)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Сеп 2018, 23:13

Flancer написа:
16 Сеп 2018, 22:37
Ми не, няма да мине номера, драги. :) Ти си търси клипове с дронче и брой хора, мен не ме занимавай.
Че защо аз да търся, ти си писал сто хиляди, аз казах максимум 20, така като гледам следващите клипове, на които си и пише "хиляди", а не "стотици хиляди" - долу-горе толкова, колкото аз съм казал. Отново си сбъркал с порядък, е, айде, само 5-10 пъти ;). За пореден път. И за пореден път не свеждаш засрамено глава ине казваш "ей, верно, не били сто 'иляди, сбъркал съм", а нападаш невинният преминаващ, който ти посочва - не са сто, под 20 са ;). Казваш, за теб броя хора няма значение? А къде минава границата? Ако на митинга имаше 500 човека, пак ли щяха да са представителни за населението на Идлиб ;). Смехуркото ни той.
Оттам нататък словоблудствата ти са излишни - 20хил. са излезли на митинг, останалите 2-3млн. в Идлиб не ги еВе вече. Case closed, ще чакат или турските бомби по определени тероряги или сирийските - по всички, цивилните ще го отнесат така или иначе. Шамарчета - раздавай на жена си, ако и харесва. Тук - малко по-сериозничко.
Добре,....
Ето какво съм написал черно на бяло, на български език, мога да ти го преведа на още два, но се съмнявам, че ще помогне:
Огромни демонстрации със стотици хиляди участващи, невиждани от 2012 г. насам. Бомбардирани, обстрелвани, обгазявани, подложени на гладни обсади и принудително изселвани, сирийците не се предават и дават на целия свят да се разбере, че не са се отказали от исканията си и няма да се откажат - напук на касапина в Дамаск, Иран и Русия.

Особено големи са протестите в Маарат ал-Нуман...
На български език "демонстрации" е мн. ч. на "демонстрация". Не знам дали да го отнеса към разбирането на писан текст, но съм посочил откъде е клипа - от ЕДНА от тези демонстрации, в гр. Маарат ал-Нуман. Други демонстрации имаше в градовете Идлиб, Кафранбел, Хайретан, Азаз и ал-Баб и прочие. И се провеждат трета седмица поред, в петък. Очеизвадно е, че протестиращите от цялата провинция не могат да пътуват по 200 км, за да се събират всичките на едно място, за да ги брои Фланкер с дронче.

Всъщност какво въобще ти обяснявам техническите ти пропуски? Още в предния пост посочих, че няма да ти мине номера с отклоняване на дискусията към безплодни спорове за броя на демонстрантите. А ти упорито продължаваш да дълбаеш точно в тази безперспективна посока.

С прискърбие установявам, за пореден път, че ти не заслужаваш вниманието ми. Нямам времето веднъж да пиша, а после още веднъж да обяснявам какво съм написал - и то за хора, които бързат да се репчат, преди да са прочели на какво точно се репчат. След като не можеш да отговориш на стандартите ми за качество, няма да си губя времето с теб. Жив и здрав.
Последна промяна 2 на Dinain, променена общо 16 пъти

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Сеп 2018, 23:18

https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 4143449088

Кратка сводка за бойните действия между асадисти и ИД в Сафа, вулканичното плато в югоизточна Сирия. ИД морят асадистите със снайперисти и мини, а асадистите ги подавят с артилерия. Динамиката е, че асадистите напредват през деня, а ИД контраатакуват през нощта и връщат повечето позиции. Официалните жертви за седмицата били 20 убити асадисти срещу 13 убити халифатци.

...

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 16 Сеп 2018, 23:27

Още в предния пост посочих, че няма да ти мине номера с отклоняване на дискусията към безплодни спорове за броя на демонстрантите. А ти упорито продължаваш да дълбаеш точно в тази безперспективна посока.
Посочвам какво пише на клиповете - хиляди ;). Скръбта ти... е твой си проблем :). Дай да видим утре къде ще драснат линията в провинцията Путин и Ердоган, пък пак ще говорим после. На териториите под контрол на Асад за какво да правят митинги? Вероятно като вид диктатор Асад може да организира 100-200хил да повикат, но какъв смисъл. Май последно след ударите на САЩ и ко с криалти ракети имаше разни митинги, ако пак се случи, може пак да има :).

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 17 Сеп 2018, 11:56

Sharana написа:
16 Сеп 2018, 00:35
piston написа:
15 Сеп 2018, 23:53
За момента се коментира, че някакъв Ил-76 е ударен на летището...
Много пъти вече, но така и не беше удрян самолет до сега. Все пак е по-лесно във въздуха ако искат да намалят капацитета на въздушния мост. По-вероятното е някой склад с пратка DHL iranian edition не за който трябва.
Съгласен съм с теб....Обаче все пак нещо е горяло на самото летище:

Изображение

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Sharana » 17 Сеп 2018, 12:11

piston написа:
17 Сеп 2018, 11:56
Съгласен съм с теб....Обаче все пак нещо е горяло на самото летище:
Подписа към снимката е:
latest satellite image from @planetlabs shows IRIAF B747 still on the ramp at Damascus International Airport and its cargo likely destroyed by Israeli airstrike right after unloading

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 17 Сеп 2018, 12:54

Sharana написа:
17 Сеп 2018, 12:11

Подписа към снимката е:
latest satellite image from @planetlabs shows IRIAF B747 still on the ramp at Damascus International Airport and its cargo likely destroyed by Israeli airstrike right after unloading
Знам, но може да е деза...

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 17 Сеп 2018, 13:11

piston написа:
17 Сеп 2018, 12:54
Знам, но може да е деза...
Да - евреите трябва да замазват поредния фейл. Виж какво е било наистина :mrgreen: :
но это неточно ) обратите внимание на то что черное пятно сильно ассиметрично и размером в 20-30м. такого не бывает при наземном взрыве. зато бывает когда сбитая КР с падает с остаточной горизонтальной скоростью и с заметными остатками топлива.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 17 Сеп 2018, 13:23

Sharana написа:
17 Сеп 2018, 13:11
..........
Доколкото разбирам, чуденката е дали някой от тия двата самолета: EP-FAB/ EP-SHB. не едал фира (става въпрос за Боинги този път).
Ще се разбере скоро...

П.С. Видими ирански Ил-76...

Изображение

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 17 Сеп 2018, 13:24

Sharana написа:
17 Сеп 2018, 13:11

Да - евреите трябва да замазват поредния фейл. Виж какво е било наистина :mrgreen: :
Може и да са чукнали нещо, но мисията е завършила успешно, явно...

Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 17 Сеп 2018, 18:19

Това е интересно.
-СОСТАВ И ДИСЛОКАЦИЯ ВОЕННЫХ КОРАБЛЕЙ-НОСИТЕЛЕЙ КРЫЛАТЫХ РАКЕТ КОТОРЫЕ МОГУТ УДАРИТЬ ПО СИРИИ.

http://otvaga2004.mybb.ru/click.php?htt ... m/y7jg64nx

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 17 Сеп 2018, 18:25

Още нещо интересно.

Изображение

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 17 Сеп 2018, 19:52

Демилитаризирана зона - явно са се разбрали за замразяване по подобие на Минските съглашения.

Изображение

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 17 Сеп 2018, 20:45

iasen ianakiev написа:
17 Сеп 2018, 18:19
Това е интересно.
-СОСТАВ И ДИСЛОКАЦИЯ ВОЕННЫХ КОРАБЛЕЙ-НОСИТЕЛЕЙ КРЫЛАТЫХ РАКЕТ КОТОРЫЕ МОГУТ УДАРИТЬ ПО СИРИИ.

http://otvaga2004.mybb.ru/click.php?htt ... m/y7jg64nx
Кое му е интересното?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Сеп 2018, 22:06

Sharana написа:
17 Сеп 2018, 19:52
Демилитаризирана зона - явно са се разбрали за замразяване по подобие на Минските съглашения.

Изображение
Кинули?

Фърляха бомби за показуха само, да вдигнат мизата, или за запазване на лице. Демек "дръжте ма, луд съм", като побойниците в кръчмата. Демилитаризирана зона ще правят.

Надеждите пизиеви остават попарени...

Джихади Джулиян:

Breaking News:Turkey and Russia have agreed to a de-militarized zone of 15-20 Kms between Syrian Opposition-Held Idlib and Regime Axis-Held Areas in Latakia,Hama, Idlib,Aleppo

Imagine you bring your entire army to a small spot in your country's north west to defeat all these "terrorists" once and for all.
And then 2 foreign leaders decide in another country, 1160 km away from you, that your offensive is cancelled.
Syrian "sovereignty" under Russian rule.

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Сеп 2018, 22:10

Изображение

Вай, анаджим. :o
...

Erdogan:

- The de-militarized zone would be created in an area between opposition groups and Assad regime forces to prevent clashes, and disrupt extremist groups

- Russia and Turkey will conduct patrols in the area

- Turkey will continue to fortify the observation posts

Ще вървиме към принципно ново, другаре, модела от Манбиж прилагаме. Турско-руски патрули в демилитаризирана зона между асадисти и бунтовници, и сирийската черга още по-пъстра ще стане.

Сюлеймани подсмърча в ъгъла, зорлем гинаха правоверните при Фуа...
Последна промяна 1 на Dinain, променена общо 17 пъти

...

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 17 Сеп 2018, 22:24

1. Турция должна обеспечить до конца года возможность безопасного транзита по трассе Хама-Алеппо для восстановления прямого сообщения между столицами одноименных провинций.
2. Россия увеличит свой контингент на линии разграничения (скорее всего будет увеличена численность военной полиции в Северной Хаме и к западу от Алеппо.
3. До конца года должно быть восстановлено движение оп трассе Латакия-Алеппо, которая также проходит через Идлиб.
Все е нещо. Ама как ще го направят ми е по-любопитно.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Сеп 2018, 22:28

Пак ли, ве?? :?

https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 07651?s=19
https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 40385?s=19

Първи кадри, преди няма и половин час...

Експлозия в Латакия. Пожар гори, ток няма, ПВОто стреля.

Този път малките шейтани са заходили откъм морето.

...

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 17 Сеп 2018, 22:31

Изображение

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Сеп 2018, 22:37

Край Джис ал-Шугур, недалеч от лобното място на Тигъра.

Фиртините на Султана бдят...

Изображение

Изображение

...

Отговори