Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от vvurbanov » 11 Окт 2019, 22:12

ValBo написа:
11 Окт 2019, 17:50
Това е, защото предпочитаме да стоим в поза за "обич" към по-големите братя.
Макар че и моите впечатления са същите, това признание за предпочитанията ви ме изненада.
vassiln написа:
11 Окт 2019, 18:16
vvurbanov написа:
11 Окт 2019, 17:40
vassiln написа:
11 Окт 2019, 09:38
Да припомня, че темата не е създадена за плюене по Путин, Русия и т.н.
Но ако искате де. :)
Тя не е и за целуване на същия, ама нейсе.
...
Сега очаквам да ми покажеш кде тук някой го целува, или да престанеш да ни занимаваш с глупости.
Нямам такова намерение! Не ми се занимава с глупости.
Ще ти се наложи сам да намериш в темата къде някой целува "Путин, Русия и т.н."Както знаеш, русофилите постоянно говорят за любовта си към "самая чистая и правильная во вселенной страна " и вожда на ватния народ, така че няма да ти е трудно.

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 12 Окт 2019, 01:16

vassiln написа:
11 Окт 2019, 22:28
vvurbanov написа:
11 Окт 2019, 22:12
ValBo написа:
11 Окт 2019, 17:50
vassiln написа:
11 Окт 2019, 18:16

Разбрах. Подвиваш опашка и млъкваш, защото тук, в тази тема, някой е целувал Путин само в лепкавото ти въображение.
Благодаря. Не съм отворил темата, за да ти чета лузърския срач по вожда на "ватния народ".

То да не спомене човек името на "Солнце Нации " и веднага някой путинясва. И с русофилски плам се хвърля да ме целува под опашката преди да съм я подвил.
vassiln написа:
11 Окт 2019, 09:38
Да припомня, че темата не е създадена за плюене по Путин, Русия и т.н.
Но ако искате де. :)
Като не ти харесват храчките защо ги ближеш?
Най ги обичам тия уточнения.Кой плюе по "Величайшим Геополитиком Мира", "Страна всеобщего счастья",и т.н.?!
Последна промяна 1 на vvurbanov, променена общо 12 пъти

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от vassiln » 12 Окт 2019, 01:22

Значи заминаваш на информационното сметище. От сега натам няма да виждам тъпотиите ти, жалко за другите, но като няма модератори, така ще е.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 12 Окт 2019, 01:39

vassiln написа:
12 Окт 2019, 01:22
Значи заминаваш на информационното сметище. От сега натам няма да виждам тъпотиите ти, жалко за другите, но като няма модератори, така ще е.
Ти първи започна да атакуваш личността ми и написаното от мен. Аз се постарах да вляза в твоя тон и тъкмо когато намерихме общ език ти се отказваш.
Жалко!

vvurbanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vvurbanov » 12 Окт 2019, 02:13

vassiln, темата ти наистина е интересна !
Най напред искам да кажа, че през соца не съм виждал русофил.Тая мания се пръкна в резултат на руската пропаганда.
Та ,защо някои хора станаха русофили, а други русофоби ?(Те тия термини "русофили и русофоби" не са правилни, но май няма други засега.)Защо тая пропаганда има различен ефект върху индивидите?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Окт 2019, 12:58

vassiln написа:
11 Окт 2019, 18:06
Пак се дърлите напразно. ValBo има предвид политиката ни като държава, и за съжаление донякъде е прав.
Това е празнодумие. От 100 години България не може да води самостоятелна външна политика. Когато се опитва навремето, резултатът го знаем.

Отдавна отмина времето на самостоятелни княжества и царства, днес е епохата на суперблоковете. Сякаш не го знаете - то целия свят се смее на една Британия, че стана за посмешище с нейния Брекзит, вие за самостоятелна политика на България приказвате...

Бъдещето е в наддържавните образувания, България трябваше да направи цивилизационния си избор - и за щастие го направи през 1997 г. Това беше правилния избор.

Русия ли...? Русия няма каква да предложи на съвременния свят. Няма какво да се търси там, никаква градивност, никаква иновация, никакъв пример. Проблемът е, че те още не са го осъзнали. И могат да натворят мизерии междувременно. С това се занимават в момента - да саботират останалия свят, да му пречат да върви напред.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Окт 2019, 13:03

Защо тая пропаганда има различен ефект върху индивидите?
Тези, които могат да отговорят на западните изисквания за качество, стават русофоби.

Тези, които не могат, стават русофили поради липса на избор. Там цензът е нисък - изисква се единствено вярност/лоялност.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Окт 2019, 13:05

Его пак се отплеснахме за Русията. Не че не си донякъде прав, но е за друга тема.

Няма да те докладвам, само защото е илюстрация на обоснована русофобия, а не антируска срач, като това на някои по-назад.

(То па се едно като те докладвам, ще стане чудо голямо. Но исках и аз да се почувствам докладчик :mrgreen: )
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 12 Окт 2019, 13:07

Е как в тема за русофилия и русофобия да не говорим за... Русия? :lol:

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Окт 2019, 13:34

Има отделна тема за това. Но добре де, от мен да мине, и тук може. :)

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 12 Окт 2019, 20:03

Вече и руснаците русофобстват:

https://www.youtube.com/watch?v=7wr7oALh5Tw
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 12 Окт 2019, 20:14

Dinain написа:
12 Окт 2019, 13:03
Тези, които могат да отговорят на западните изисквания за качество, стават русофоби.

Тези, които не могат, стават русофили поради липса на избор. Там цензът е нисък - изисква се единствено вярност/лоялност.
Ха-ха, изкара ни тъпаци.. :mrgreen:
Чакам сега да обясниш, какви са "западните изисквания" :lol:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Окт 2019, 22:16

Dinain написа:
12 Окт 2019, 12:58
vassiln написа:
11 Окт 2019, 18:06
Пак се дърлите напразно. ValBo има предвид политиката ни като държава, и за съжаление донякъде е прав.
Това е празнодумие. От 100 години България не може да води самостоятелна външна политика. Когато се опитва навремето, резултатът го знаем.

Отдавна отмина времето на самостоятелни княжества и царства, днес е епохата на суперблоковете. Сякаш не го знаете - то целия свят се смее на една Британия, че стана за посмешище с нейния Брекзит, вие за самостоятелна политика на България приказвате...

Бъдещето е в наддържавните образувания, България трябваше да направи цивилизационния си избор - и за щастие го направи през 1997 г. Това беше правилния избор.

Русия ли...? Русия няма каква да предложи на съвременния свят. Няма какво да се търси там, никаква градивност, никаква иновация, никакъв пример. Проблемът е, че те още не са го осъзнали. И могат да натворят мизерии междувременно. С това се занимават в момента - да саботират останалия свят, да му пречат да върви напред.
Това е толкова вярно, че става за учебникарска дефиниция. И това го казва русофил, като мен.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 13 Окт 2019, 05:03

jordani написа:
13 Окт 2019, 00:23
Не знам какво общо има БДС с русофилията, освен ако русофилията не е също и съветофилия, както изглежда е.
Та като не съм толкова малък, добре помня, че салам наречен "кучешка радост", иначе по стандарта БДС, ми се видя отвратителен, дадох го на котката, ама и тя не го яде. Не вярвам котката да е знаела прякора на салама, сигурно е заради качествата му.
Няма нищо общо, но е добра идея и ще я извлека в нова тема като имам време.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Окт 2019, 06:13

kramer написа:
12 Окт 2019, 20:14
Dinain написа:
12 Окт 2019, 13:03

Ха-ха, изкара ни тъпаци.. :mrgreen:
Чакам сега да обясниш, какви са "западните изисквания" :lol:
Разбира се, че не говоря за ISO и подобни технически стандарти, а за много по-философски неща.

Западните изисквания за качество са резултат от концепциите за свободен пазар и конкуренция. И то на всеки пазар, от стоков до трудов. В резултат ти си принуден да се конкурираш, принуден си непрестанно да учиш, и да създаваш продукти и услуги, които клиентът да желае да ползва. Затова продуктите и услугите са по-добри.

Източната концепция почива върху принуда, насилие, липса на избор и монопол. В резултат няма конкуренция, няма нужда от учене и подобрение, няма нужда от усилие. Но качеството на крайния продукт/услуга е по-ниско, а клиентът е принуден да ги ползва, просто защото няма избор.

Интерпретирай го на всяко едно равнище - като индивид, служител, фирма, институция, държава. И ще видиш, че съм прав.

...
...
Thorn, 02.06.19

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 13 Окт 2019, 16:35

Ми те, членките на ОПЕК все социалисти, като че ли... :)

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Окт 2019, 21:09

kramer написа:
13 Окт 2019, 20:43
Stan написа:
13 Окт 2019, 17:21
kramer написа:
12 Окт 2019, 21:32
Май не за такива стандарти става въпрос. :) Иначе навремето имаше БДС, на което много днешни производства, особено от хранително-вкусовата промишленост не биха отговорили.
Ако трябва да сме точни - и тогавашното производство не е отговаряло. То за това и имаше чуждопоклоничество, демек щом е вносно, значи е хубаво. Колкото за хранителната промишленост, ето нещо интересно:

https://e-vestnik.bg/7889/reklami-s-kol ... a-hartiya/
Хе-хе, то "Ооо, Пепи" беше май по време на границата на прехода.. :) А статията набелязва края на 80-тте, Горбачовото време и пак говорят за сланина в колбасите :) , де я тая сланина сега...
Ами да, за края на 80-години се говори в статията. И тогава е все още социализъм.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 14 Окт 2019, 16:16

kramer написа:
14 Окт 2019, 13:56
Ннне...Чакам да ме мобилизират на стари години, да завра дулото на калашника в задника на някой русофоб и да му изкарам цръвата като на заклещена кучка :mrgreen:
Най-лошото Крамер (ако оставим заяжданията в мрежата настрана), че ако си стигне до там, наистина ще бъдем един срещу друг на барикадите.
Бях съвсем сериозен в случая и това няма как да ме радва.
Едни срещу други заради чужда кауза :(
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 14 Окт 2019, 20:03

EddieBG написа:
14 Окт 2019, 19:59
Ivanov написа:
14 Окт 2019, 19:57
jordani написа:
13 Окт 2019, 00:23

Та като не съм толкова малък, добре помня, че салам наречен "кучешка радост", иначе по стандарта БДС, ми се видя отвратителен,
Малък си , " кучешка радост " е вид истински салам от едро смляно месо и сланина .... Няма нормална котка която не го яде ! Има извратени котки , дрогирани с " уискас" които и мишки не ядът :mrgreen:
По времето на соца "Уискас" се намираше във всеки хранителен магазин. :lol:
Не знам , ама котките не бяха вегетарианци :)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Окт 2019, 20:09

Това, че умишлено предизвиква разединение сред българите е един от най-големите грехове на съвременна Русия. Плюс разединение между българи и руснаци. Плюс историческото насажданне да комплекс за малоценност. То не че ние не сме тикви, дето малко ни трябва да ни бутнат в порешна посока, ама нямаме нужда и от външни "широкодушевни" влияния.

По повода, вчера отново имах интервю с поредният руснак. Не зам защо всеки с техническо образование в Москва, е решил че е прорамист. Ами извинявам се на русофилите (без капка ирония го пиша), ама дори индийците напоследък са ми по-симпатични. В сравнения с руснаците, средният българин е по-диалогичен, мисли по-бързо, че дори и изглежда по-добре(образа на руснака-скандинавски бог създаден от пропагандата, не покрива болшинството от братята).

Не си налагам мнението, но не са много хората имащи възможност да работят с буквално десетки различни националности.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 14 Окт 2019, 20:38

Amazon написа:
14 Окт 2019, 20:09
Това, че умишлено предизвиква разединение сред българите е един от най-големите грехове на съвременна Русия. Плюс разединение между българи и руснаци. Плюс историческото насажданне да комплекс за малоценност. То не че ние не сме тикви, дето малко ни трябва да ни бутнат в порешна посока, ама нямаме нужда и от външни "широкодушевни" влияния.

По повода, вчера отново имах интервю с поредният руснак. Не зам защо всеки с техническо образование в Москва, е решил че е прорамист. Ами извинявам се на русофилите (без капка ирония го пиша), ама дори индийците напоследък са ми по-симпатични. В сравнения с руснаците, средният българин е по-диалогичен, мисли по-бързо, че дори и изглежда по-добре(образа на руснака-скандинавски бог създаден от пропагандата, не покрива болшинството от братята).

Не си налагам мнението, но не са много хората имащи възможност да работят с буквално десетки различни националности.
Това за индийците... :) Усеща се кога пресолваш манджата ;)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 14 Окт 2019, 21:07

kramer написа:
14 Окт 2019, 20:38
Това за индийците... :) Усеща се кога пресолваш манджата ;)
Имах предвид в професионален план. В личен план, естествено че бих живял сред руснаци, а не сред команчи. Аз все пак съм изтънчен расист. :D

Отговори