ИкономикаИкономически новини

Модератори: Ksantip, Sharana

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономически новини

Мнение от pnp5q » 27 Сеп 2019, 21:59

jordani написа:
27 Сеп 2019, 21:07
Със сигурност има застраховка и от там се извозват туристите.
Ами де да знам, други работи чета:

Извозват туристите на "Томас Кук" у нас за сметка на български туроператор

и още:
Възможно е да се стигне до фалит и на български туроператор, заяви пред „Хоризонт“ директорът на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов, според когото “фалитът на британския туроператор ще предизвика цунами в туризма”.

„Томас Кук“ не е в регистъра на туроператорите и туристическите агенции в България, което означава, че той работи с посредник. Но сега се оказва, че има и хотели, които директно са работели с него. Те попадат извън чл. 61 от закона и останалите членове, които третират фирми, регистрирани в страна на ЕС и съответно включването им в нашия регистър и съответно застраховка и отговорност на туроператора. Което означава, че щетата може да достигне близо 100 млн. лв.“, каза той пред “Хоризонт”. По-късно пред БНТ той уточни, че пряката загуба за българските хотели е 36 млн. евро, а останалото са загубите, които ще претърпим в следствие на това, че няма да пристигнат туристи до 8-ми октомври, докогато е била планирана програмата на “Томас Кук”, както и през зимния сезон.

“Ако е вярно това, което се говори – че разплащанията стават до 60 дни след заминаването на последния турист, това означава, че има неразплатени сметки от Thomas Cook към български хотели, които работят с тях от 20 юли до момента. При средна цена 50 евро на турист на ден на нощувка някъде около 7-8 млн. паунда ще са неразплатените задължения. Ако ги разделим на около 100 хотела, се падат по 50 000-60 000 евро на хотел. Тези загуби ще бъдат отнесени и към доставчиците”, обясни проф. Стоян Маринов от Икономическия университет във Варна пред Блумбърг ТВ България.
източник

А ето сбито какво казвал закона.

Пишат също, че навсякъде по света работели най-вече с гаранционни фондове, ама на - у нас било със застраховки. Освен това например в Кипър само половината от артисалите туристи са британци. От другите държави не знам към кой фонд са. Вах, то било голяма какофония.

Пишат и че доста държави ще преразгледат тоя номер с капариране (плащане от клиента към туроператора) през март, пък на хотела - ноември.

P.S. Ама ето,
jordani написа:
27 Сеп 2019, 18:41
в думите на Румен Драганов няма такива твърдения
тука изрично казва "Ако "Томас Кук" беше спазил българския закон".
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 27 Сеп 2019, 23:45

Има договор между две частни фирми, при което българската извършва някаква услуга, а британската фалира и не може да плати. Целият шум се вдига, за да се иска от българската държава, т.е. от всички нас, да се дадат пари на пострадалата българска фирма. Аз съм против!

Ако търсят безплатна психотерапия, да си поплачат по телевизиите и да им олекне - няма проблеми. Ако искат пари - не. Двадесет години са правили сделки, имали са печалби и не са ме поканили да почивам безплатно. Сега са на загуба - да си я поемат.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 28 Сеп 2019, 07:06

jordani написа:
27 Сеп 2019, 23:45
Има договор между две частни фирми, при което българската извършва някаква услуга, а британската фалира и не може да плати. Целият шум се вдига, за да се иска от българската държава, т.е. от всички нас, да се дадат пари на пострадалата българска фирма. Аз съм против!

Ако търсят безплатна психотерапия, да си поплачат по телевизиите и да им олекне - няма проблеми. Ако искат пари - не. Двадесет години са правили сделки, имали са печалби и не са ме поканили да почивам безплатно. Сега са на загуба - да си я поемат.
:) Много добре казано!
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Окт 2019, 09:47

Fiat Chrysler и PSA Peugeot се сливат

https://www.mail.com/int/business/econo ... ge-hero1-1
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 31 Окт 2019, 15:27

Almasy написа:
31 Окт 2019, 09:47

Ето това е интересна новина. Според мен Пежо се цели в американския пазар. Интересното е че бъдещата компания, ще има в портфолиото си практически всички класове автомобили.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Окт 2019, 16:28

Amazon написа:
31 Окт 2019, 15:27
Almasy написа:
31 Окт 2019, 09:47

Ето това е интересна новина. Според мен Пежо се цели в американския пазар. Интересното е че бъдещата компания, ще има в портфолиото си практически всички класове автомобили.
Аз харесвам Chrysler 300С (продаван в Европа като Lancia Thema II преди да вземат решение окончателно да закрият бранда, който така или иначе бяха съсипали отдавна) :oops:

Изображение

Изображение

Изображение

И нито един днешен модел на Пежо или Фиат :(
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 31 Окт 2019, 20:54

С тези крайслери е сега полицията. Много брутално изглеждат с ролбарите на предната решетка.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 09 Ное 2019, 12:38

Отговори