ИкономикаКрипто-валути

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Крипто-валути

Мнение от jamega » 12 Апр 2018, 16:28

Сега като се порових в нета, за да проверя на какво се дължи скока на BTC с 1000$ от последните часове открих нещо интересно:
Research Paper Declares Bitcoin Compliant With Shariah Law
Pay less...Travel more... http://discounttripfinder.com/

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 12 Апр 2018, 16:38

Като я чета тая статия и ми се струва голяма фантастика - все едно Зелазни + Силвърбърг са измислили нещо невъобразимо. А пък е истина, де....

https://blossomfinance.com/is-bitcoin-h ... blockchain
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 12 Апр 2018, 16:42

Аз бих казал, че причината е чисто техническа - 6000 е много силно ниво на подкрепа и от тук BTC трябва да отдие поне до 12000, а вероятно и по нагоре по фибо нивата.

Изображение

P.S. Disclaimer - това си е чисто моя лична прогноза - някой утре да не вземе да каже, че аз съм виновен, че се е нашил с биткойни. ;)
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 12 Апр 2018, 17:46

Въобще не ги чаткам тея финанси (дето рки е постнал, пък и обясненията на jamega, бтв)...

Криптовалутите обаче се появиха в един интересен момент - когато cashless society започна да бива оформяно и реализирано от правителствата и банките като идея за тотален финансов контрол.
От тази презумция мисля, че точно сивия сектор ще поддържа биткойн и производните му (за мен сивата икономика е именно свободния пазар). Колкото повече държавен монопол се налага, толкова повече хората, които искат да има свободна търговия ще измислят иновации (да, ясно ми е, че към тези "частни предприемачи" спада и кримиконтигента, но това е закономерно последствие на етатизма) и ще се създават алтернативи, звучащи невероятно (аз все още не възприемам сериозно биткойна-> трябваха ми няколко месеца да схвана, че има сатошита във всеки биткойн), но вършещи работа.

С други думи - бтк е измамна схема (пирамида), но и, също така, е необходимо разплащателно средство за мафиоти, политици, укриващи данъци и т.н.

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 12 Апр 2018, 22:18

Желязин написа:
12 Апр 2018, 17:46
Криптовалутите обаче се появиха в един интересен момент - когато cashless society започна да бива оформяно и реализирано от правителствата и банките като идея за тотален финансов контрол.
Така или иначе светът върви към безкешово общество, а биткойна е най-добрия възможен децентрализиран вариант. Ако си спомняте имаше предложение разплащанията в брой да бъдат само до 5000лв. и след време до 1000лв. и т.н.(В момента прага е 10 000лв.). Представете си, че всяка една ваша покупка може да бъде следена, и ако салдото ви е отрицателно то веднага се започват финансови ревизии и проверки за произход на средствата. Аз не искам да живея в свят, където държавата има пълен финансов надзор, а относно контрабандата и прането на пари - те съществуват много преди 2009г. Разбира се има още много време преди биткойна да стане основна световна финансова единица, но и това ще стане.

Ето един пример от България:
Изображение

и eдна статия:НАСИМ ТАЛЕБ: БИТКОЙН Е ЗАСТРАХОВАТЕЛНАТА НИ ПОЛИЦА СРЕЩУ ОРУЕЛСКО БЪДЕЩЕ

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 13 Апр 2018, 01:33

Анархист съм и ми става умилитено като чета туй (от човек сложил наци юниформ на профила си) :Ф :Ф

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 13 Апр 2018, 06:16

jamega написа:
12 Апр 2018, 22:18
Така или иначе светът върви към безкешово общество, а биткойна е най-добрия възможен децентрализиран вариант.
Безкешово общество не значи криптовалутно общество. Още повече, ако няма никакъв контрол върху паричната маса, се връщаме към някаква форма на златен стандарт, а както знаем от Голямата Депресия, той може да причини много болки и страдания. Борбата между за контрол върху парите между правителство и граждани върви от векове и хората по трудния начин са научили, че трябва да има и от двете. Затова и националните банки се опитват да го раздават независими от правителствата. Да се постигне баланс между контрола от държавата и от гражданите е ключовото, а биткойн е всичко друго но не и балансиран и стабилен. При тази волатилност, всякакви надежди за превръщането му в масова валута са проява на наивност.

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 13 Апр 2018, 09:43

Желязин написа:
13 Апр 2018, 01:33
Анархист съм и ми става умилитено като чета туй (от човек сложил наци юниформ на профила си) :Ф :Ф
Погледни го като кадър от филм с любим актьор...

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 13 Апр 2018, 10:10

centara написа:
13 Апр 2018, 06:16
Безкешово общество не значи криптовалутно общество.
Така е, но пак стигаме до въпроса кой контролира една централизирана финансова система и по-добра ли е от една децентрализирана?
centara написа:
Затова и националните банки се опитват да го раздават независими от правителствата.
И аз мисля, че се "опитват да го раздават"...а дано, ама надали...
centara написа:
биткойн е всичко друго но не и балансиран и стабилен. При тази волатилност, всякакви надежди за превръщането му в масова валута са проява на наивност.
Съгласен съм, че на този етап е нестабилен и скоро няма да бъде, но след 2 -3 десетилетия ситуацията ще е коренно различна.
Нека да погледнем към Япония, аз не мисля, че японците са глупави. Внедряването на биткойна в тяхната икономика върви с пълна сила.
Ето един пример:
Japan made bitcoin a legal currency

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 13 Апр 2018, 10:51

Не знам какво разбирате под "финансова система", но криптовалутите никога не са имали претенции да бъдат нещо повече освен да добият статуса на пари.
Единственото децентрализирано при тях е, че няма кредитор от последна инстанция. От там нататък ако искат да станат пари ще подлежат на все повече регулации, ще има централизирани авторитети, които ще сертифицират и позволяват работата с криптовалутите - просто така е устроено човешкото общество и това не може да се промени.
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 13 Апр 2018, 13:34

jamega написа:
13 Апр 2018, 10:10
Съгласен съм, че на този етап е нестабилен и скоро няма да бъде, но след 2 -3 десетилетия ситуацията ще е коренно различна.
Нека да погледнем към Япония, аз не мисля, че японците са глупави. Внедряването на биткойна в тяхната икономика върви с пълна сила.
Ето един пример:
Japan made bitcoin a legal currency
Само ще отбележа, че в суши бара японката-биткойн гуру каза, че 90% от плащанията ѝ са с йени и напрактика не го използва за пазаруване, а само за превод пари в чужбина.
Това, че магзините приемат и криптовалути все още не значи, че тези валути ще станат валутата на бъдещето. Когато държави като САЩ или Япония или Китай започнат да си събират данъците и да теглят заеми в биткойни, тогава ще го призная за победител.

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 16 Апр 2018, 07:47

Ето, че бъдещето все повече наближава:

Продава се остров за скромните 3600 BTC

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 16 Апр 2018, 09:54

Едно Сатоши е все още 1/12,5 цента някъде, нали? Как мога да си купя едно Сатоши?

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 16 Апр 2018, 10:41

Желязин написа:
16 Апр 2018, 09:54
Едно Сатоши е все още 1/12,5 цента някъде, нали? Как мога да си купя едно Сатоши?
Бая сатошита ще ти трябват, за да купиш острова...
А иначе няма смисъл да си купиш 1 сатоши, защото само за и таксите по трансфера ще похарчиш много повече сатошита...
А който наистина се интересува как да добива, купува или продава крипто - да пише на лични.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 16 Апр 2018, 10:42

jamega написа:
16 Апр 2018, 07:47
Ето, че бъдещето все повече наближава:

Продава се остров за скромните 3600 BTC
Майтапът настрана, такива оферти само показват, че спукването на балона (и то не само криптовалутния) наближава.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 16 Апр 2018, 10:51

jamega написа:
16 Апр 2018, 10:41
Желязин написа:
16 Апр 2018, 09:54
Бая сатошита ще ти трябват, за да купиш острова...
А иначе няма смисъл да си купиш 1 сатоши, защото само за и таксите по трансфера ще похарчиш много повече сатошита...
А който наистина се интересува как да добива, купува или продава крипто - да пише на лични.
Aма аз не искам остров да си купувам :D

В момента всичките ми финансови запаси възлизат на около 1/20 биткойн, хах. Малко трудно ще го купя тоз остров...

И мисля да ги конвертирам в бири, дюнери и шкембе чорба...

А комповете ми са пълни с вируси и едвам мислят, камо ли да ги товаря да копаят :cry: :cry:

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 17 Апр 2018, 17:17

Ето една положителна новина от сериозна финансова институция:
An Even-handed Approach to Crypto-Assets

или с две думи ако не ви се чете: IMF Director Lagarde: Bitcoin could make global financial system safer

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 14 Май 2018, 19:56

Да се посмеем малко:
Прикачени файлове
e5lghsvjdux01.jpg

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от vassiln » 15 Май 2018, 14:19

Сега минах през площад Славейков (по-точно това, което е останало), и гледам офис на OneCoin. Досрамя ме да пробвам дали е отворен. Тези ли ги бяха погнали?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 15 Май 2018, 14:48

OneCoin е пирамида, няма нищо общо с истинска криптовалута. Ментета ще има винаги.

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 15 Май 2018, 16:46

vassiln написа:
15 Май 2018, 14:19
Сега минах през площад Славейков (по-точно това, което е останало), и гледам офис на OneCoin. Досрамя ме да пробвам дали е отворен. Тези ли ги бяха погнали?
За 26 000 евро там щяха да ти продадат пакет с указания как да копаеш тяхната валута.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 23 Май 2018, 11:25

Днес е Bitcoin Pizza Day...
Прикачени файлове
cdbi6znpdfz01.jpg
l727fnxtzhz01.jpg

Аватар
jamega
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jamega » 31 Май 2018, 09:21

Една интересна статия:
БИТКОЙН Е АНТИТЕЗА НА СОЦИАЛИЗМА

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 31 Май 2018, 09:45

"анархокапиталисти",
"либертарианци",
"адекватно определение за социализъм. Социализмът е политическа и икономическа теория за социална организация, в която благата трябва да бъдат собственост и регулирани от общността като цяло. В единственото реално приложение на тази теория общността се изразява в силно централизирани институции, почти изключително държавни такива."
"Почитателите на Биткойн са убедени, че парите и държавата трябва да бъдат разделени (подобно на държавата и църквата), за да се пресече възможността за злоупотреби и манупилации от страна на институциите. Манипулации, довели до последната финансова криза през 2008 г. и активирали рекордно печатане на пари оттогава до днес."

и т.н.

Гледам, че биткойн-общността постепенно си създава собствена идеология нямаща връзка с дейстителността. :D

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 31 Май 2018, 09:48

Тук е момента да си спомниш нашия разговор за Маркс и Госплан :P

Отговори