Общи приказкиБой!

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Бой!

Мнение от Amazon » 17 Апр 2018, 22:33

Това беше яко. Чудя се ако при това положение просто сгазя смърдела, дали ще мога да го мина като самозащита? Би трябвало при добър адвокат. Вероятно на този дебил не му е първата "закачка" с хората, а и винаги можеш да пледираш че си се насрал от страх, изпаднал си в паника, натиснал си педала на газта и си го размазал. После съвсем си изперкал от ужас, дал си на задна и си го премазал още веднъж. След което си се уплашил че отиваш в затвора и си се опитал да избягаш, премачквакй го за трети път. В този момент до съзнанието ти е достигнало какво се случва, спрял си колата и си позвънил на полицията. Това че при пристигането на полицията и двете ти предни гуми са били върху тялото му, е защото не си искал да местиш доказателствата...

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 17 Апр 2018, 22:34

Amazon написа:
17 Апр 2018, 22:03
Тодор Павлов написа:
17 Апр 2018, 21:50
А, кой, какви предпочитания има спрямо спомагателните средства в боя - боксове, чекии, палки, а? Носите ли си нещо из джобчета, коланчета? Нямам намерение да идвам на "съвместено пиене", щото не пия /вече/ и да ви обарвам по талиите, по-добре си кажете тук.
Огнестрелните оръжия не ги мъкна. Обаче ако се разхождам в околността, закачам на колана един Ka-Bar, щото около мен е пълно с мечки. Не че ножа, ще ме спаси, ама поне няма да си отида като тревопасно. :D
Хм, пълно с мечки, що някой Колт 45 не влачиш?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 22:34

vassiln написа:
17 Апр 2018, 22:26
Другото, което обичам, и наистина съм ползвал срещу човечé, е гьостерицата.
Гледай да е хубаво одялана и без чепове. Че ако попаднеш на някой дето знае какво прави... може много да боли :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Апр 2018, 22:36

ValBo написа:
17 Апр 2018, 22:32
Амазон, ти по-добре си носи спрей за мечки. Според дебелите книги помага повече от огнестрелно оръжие
След много, ама наистина много четене, и аз стигнах до този извод. Даже тези дни ще си поръчам, че идва сезона.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 17 Апр 2018, 22:39

ValBo написа:
17 Апр 2018, 22:32
Секирчето може да ти докара някой 9 милиметров и ще го оправдаят.
Може, дума да няма.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Апр 2018, 22:45

kramer написа:
17 Апр 2018, 22:34
Amazon написа:
Тодор Павлов написа:
17 Апр 2018, 21:50
А, кой, какви предпочитания има спрямо спомагателните средства в боя - боксове, чекии, палки, а? Носите ли си нещо из джобчета, коланчета? Нямам намерение да идвам на "съвместено пиене", щото не пия /вече/ и да ви обарвам по талиите, по-добре си кажете тук.
Огнестрелните оръжия не ги мъкна. Обаче ако се разхождам в околността, закачам на колана един Ka-Bar, щото около мен е пълно с мечки. Не че ножа, ще ме спаси, ама поне няма да си отида като тревопасно. :D
Това е примамлив вариант, но при нас не е разрешено да носиш оръжие. Въпреки, че мръсното животно дето ми разбишква кофите и изкарва акъла на съседите, като им влиза в гаража съм му скроил шапка. Обмислям една засада със семена от птици, за които гадовете умират, за да го примамя на моя собственост. И после никакви пистолети, а директно да му пръсна шарото с AR-15 ката. :mrgreen: Като е на моя земя, от щатската полиция могат да си гледат работата. :D

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 22:54

Ауу, това гадно.
Един познат в Аляска, забравил два пакета чипс в колата си. Мечката му беше изтръгнала задната врата и вътре беше помляла всичко.
Беше пуснал снимки в нета. И според него не било рядко явление това, но най-често се отървавали с драскотини по боята и счупен прозорец. Щом се е научила да идва - слагай сирена и/или силен прожектор да я стряска като се приближи. А можеш и да я чакаш със спрея и някоя тежка двуцевка за всеки случай.
Изображение
Finita la commedia

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 17 Апр 2018, 23:03

За градско носенееее... :D Малко подлярски изглеждат, но трябва да сме дискретни, все пак 8-) А и по-добре стоят на снимки в съответната тема, отколкото балтийка или печен на огън кривак...Естетика, да го е..
Прикачени файлове
12006081_1622554387998565_5721552821131645678_n.jpg

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Апр 2018, 23:08

ValBo написа:
17 Апр 2018, 22:54
Ауу, това гадно.
Един познат в Аляска, забравил два пакета чипс в колата си. Мечката му беше изтръгнала задната врата и вътре беше помляла всичко.
Беше пуснал снимки в нета. И според него не било рядко явление това, но най-често се отървавали с драскотини по боята и счупен прозорец. Щом се е научила да идва - слагай сирена и/или силен прожектор да я стряска като се приближи. А можеш и да я чакаш със спрея и някоя тежка двуцевка за всеки случай.
Ние имаме следи от нокти по един от малките прозорци на мазето. Явно е наблюдавало някой от нас долу и се е издразнило. Не мога да си представя как нокът може да издраска стъкло, но трите следи са си там. Иначе и аз съм виждал снимки на изкорубени коли. Нито ламарина, нито стъкло спират тия зверове. Ами те като мускулна маса са колкото няколко тигъра. Много внимаваме да не оставяме храна дори в кофите за боклук, нищо че са с капаци на винт. В колите дори и не си помисляме.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Апр 2018, 23:12

Тодор Павлов написа:
17 Апр 2018, 23:03
За градско носенееее... :D Малко подлярски изглеждат, но трябва да сме дискретни, все пак 8-) А и по-добре стоят на снимки в съответната тема, отколкото балтийка или печен на огън кривак...Естетика, да го е..
Как тренираш с това? Изглежда като 9мм, не ти ли чупи китката като сгреляш с тази къса цев?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 23:14

Алмаси и Ксантип трябва да се замислят къде и за какво ги каниш..
Да не се окажат вързани и намазани мед, а ти да чакаш скрит в храстите с пушката :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Апр 2018, 23:24

ValBo написа:
vassiln написа:
17 Апр 2018, 22:26
Другото, което обичам, и наистина съм ползвал срещу човечé, е гьостерицата.
Гледай да е хубаво одялана и без чепове. Че ако попаднеш на някой дето знае какво прави... може много да боли :-)
Ами повечето мъже от моето поколение не знаят добре какво правят, а пък ако ще срещам разбирач, способен да ми блокира удар с гьостерица и да ми я отнеме, ще му мисля. Но предполагам, че ако ми я отнеме, още преди да я е оценил колко е гладка и прочие, ще съм на поне двайсе метра от него.
Като чета как пишеш и като ти гледам аватара, съм готов да се обзаложа на 1000 лева, че на дистанции от 50 до поне 1500 метра не можеш да ме изпревариш, респективно да ме настигнеш. Е, ако си успял да ми вземеш гьостерицата, трябва да я хвърлиш и да ме уцелиш по главата, преди да съм се отдалечил, за да не успея да избягам.
За едно нещо съм доволен от физиката си, и то е, че имам преимуществото да изляза на скорост от всеки безперспективен бой, ако реша да се спасявам. Има, разбира се, и такива мъже и тинейджъри, дето могат хем да ме настигнат, хем да ме набият, но статистически все още са примерно един на хиляда. Сред боксьорите, борците и другите фенове на силовите спортове досега не съм срещал такъв, който да ме надбяга.
Едно отклонение от темата, което си е баш по темата. Тези, които вече са ми слушали хвалбите, да извиняват:
В средата на февруари 2017 г., вечерта докато се прибирахме с децата и жената, видях че на нашата улица някакъв се дърлеше на едни млади хора, две момчета и едно момиче, сигурно 17 - 20 годишни. Изпроводих моите до блока, и леко се върнах да го вразумя. През това време тоя им рипаше и нещо ги обиждаше, а те любезно се мъчеха да се отскубнат и се извиняваха(!). Отидох при говедото, сложих ръка на рамото му и го помолих да спре да ги притеснява. (Като казвам говедо, нямам предвид, че е левскар. По-скоро беше се нашмъркал с нещо.) Вместо да спре, ми се издръвчи и на мен. Ударих го, но само си повредих ръката без видим ефект, явно беше с дебела кратуна (спуках капсулата на ставата на десния палец). А тоя зае някаква стойка, в тъмното не се занимавах да я изследвам, но беше леко приведена и с ръце напред, или боксова, или борческа. Само разбрах, че работата не е на добре. За секунда бях на поне пет метра от него, и казах на младежите да си тръгват, което те сториха с голямо желание. А аз, поради физическа немощ, започнах да поддържам дистанция от 5 - 10 метра между мен и напиращото говедо. За щастие там имаше много камъни и павета, та го зачесах здраво, а той се опитваше да ме докопа най-тъпашки. В крайна сметка инкасира няколко павета в тялото и краката, и накрая го докарах да стои мирно и да изпълнява команди. Не знам дали му мина коката или изтрезня, но след малко си тръгна куцукайки.
После прати някакви да ме издирват из квартала, но това е друга тема и не е толкова интересно, не можахме да се сразим поради тактическата ми мобилност и очевидното им превъзходство.
Видяхте ли колко съм велик? А?
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 23:35

В едно си прав. Принципно не съм спринтьор, тежък тип съм, а и вече остарях и ме мързи да гоня.
Но за оръжията, специално гьостерицата. Ако не знаеш как да я ползваш, само ще ти пречи. Ако този срещу теб не знае какво прави, ще получи доста удари, но имаш трениран човек, ще се добере до теб и ... абе по друг начин се оценява гладкостта. :-)
Много хора правят грешката да приготвят дълго оръжие - бата или стик за голф за да можели да се защитят от крадец. Къде ще я развъртиш тази бата в коридора. Само ще си пречиш
Вземи къса палка, влез му в клинч, пък блъскай колкото искаш - няма къде да бяга
Изображение
Finita la commedia

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 17 Апр 2018, 23:55

Топоришката е най-практичното от памтивека, с изключение на паветата де, но освен на къра или в планина, би предизвикала въпроси в урбанизирана среда. Неотдавна си строших крака и ме гледаха като праисторически експонат с елегантото бастунче. Беше със сребърна дръжка, между другото.

Амейзън, въшката е .22, мъча се да компенсирам с бързи серии по 3.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 18 Апр 2018, 00:30

ValBo написа:
17 Апр 2018, 23:35
...
Много хора правят грешката да приготвят дълго оръжие - бата или стик за голф за да можели да се защитят от крадец. Къде ще я развъртиш тази бата в коридора. Само ще си пречиш
Вземи къса палка, влез му в клинч, пък блъскай колкото искаш - няма къде да бяга
Не, никакви дълги оръжия в коридора. Само нож или пистолет вършат работа там, или бутилка от вино.
Аз наскоро като домоуправител с проблемни комшии, стигнах до там да ме заплашват със заколване или пребиване, абе нямате представа какви прости хора живеят в София по панелките. Та изострих някои инстинкти, и интуитивно стигнах до извода, че ако отворя вратата и нахълта, няма как да съм сигурен, че хем ще хвана навреме бухалката, хем ще успея да си осигуря оптималната дистанция от метър и нещо. Затова избрах отбранителна концепция като покойния Цене на село - влезе ли ти у дома, боцкай! (е той с вилата де, но аз тук нямам вила). :D После Полицията или Милицията (губи ми се, отдавна беше) казаха, че след като капките кръв на наръгания са на няколко метра навътре в двора, значи е било самоотбрана. И даже не го обвиниха официално.
Та концепцията е: гледаш през шпионката, ако изглежда нормален - отваряш, но държиш ръчичката близо до десния джоб, и си поне на метър навътре от вратата. Но досега никой от гадовете не ми е звънял на вратата, за наше общо добро.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Апр 2018, 04:07

ValBo написа:
17 Апр 2018, 23:14
Алмаси и Ксантип трябва да се замислят къде и за какво ги каниш..
Да не се окажат вързани и намазани мед, а ти да чакаш скрит в храстите с пушката :-)
Аз всичките ще ви привикам един по един. :D

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Апр 2018, 04:10

Кухулин написа:
17 Апр 2018, 21:57
Винаги съм твърдял, че секирчето е туз пика в такива ситуации. Бие даже козия крак :mrgreen:
Че те викингите, с помоща на този полезен инструмернт изръшват половината познат им свят. Руснаците и Англичаните, трябва на флага си да сложат бойната брадвичка, че тя им е създала държавността:)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Апр 2018, 04:17

Тодор Павлов написа:
17 Апр 2018, 23:55
Амейзън, въшката е .22, мъча се да компенсирам с бързи серии по 3.
Ами ти ако си го докарал до ниво интуитивен стрелец, това е повече от достатъчно за самозащита. Аз по някаква причина съм много зле с пистолетите и една идея по-добре с револвери(ама пак зле). Което е странно, защото с пушка съм звяр. Даже съм разкарал оптиката(1-6х24) щото ми пречи на железните прибори. :D
Предполагам, че просто между мен и късоцевните оръжия няма химия. :(

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 18 Апр 2018, 08:10

Amazon написа:
18 Апр 2018, 04:10
Кухулин написа:
Винаги съм твърдял, че секирчето е туз пика в такива ситуации. Бие даже козия крак :mrgreen:
Че те викингите, с помоща на този полезен инструмернт изръшват половината познат им свят. Руснаците и Англичаните, трябва на флага си да сложат бойната брадвичка, че тя им е създала държавността:)
Много е удобен инструмента, да. Слабост ми е :D

За руснаците не отваряй дума, че ще те заплюят до девето коляно. Скоро излезе едно норманистко сериалче и опищяха орталъка.

https://www.youtube.com/watch?v=ShM2KN_N4-w&t=688s

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 18 Апр 2018, 09:43

Amazon написа:
18 Апр 2018, 04:10
Кухулин написа:
Сапьорската лопатка, правилно наточена е най-доброто и още ме е яд, че не си свих една от казармата, хем имаше възможност.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 18 Апр 2018, 14:20

Amazon написа:
17 Апр 2018, 22:45
kramer написа:
Amazon написа:

Това е примамлив вариант, но при нас не е разрешено да носиш оръжие. Въпреки, че мръсното животно дето ми разбишква кофите и изкарва акъла на съседите, като им влиза в гаража съм му скроил шапка. Обмислям една засада със семена от птици, за които гадовете умират, за да го примамя на моя собственост. И после никакви пистолети, а директно да му пръсна шарото с AR-15 ката. :mrgreen: Като е на моя земя, от щатската полиция могат да си гледат работата. :D
В кой щат живееш?

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 18 Апр 2018, 14:32

Кухулин написа:
17 Апр 2018, 22:16
Много ми е смешно някой като извади палка под седалката. Или кабели разни :)
Култова сцена от култов филм:

https://www.youtube.com/watch?v=01NHcTM5IA4

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 18 Апр 2018, 15:21

EddieBG написа:
18 Апр 2018, 14:32
Култова сцена
https://www.youtube.com/watch?v=yE5xKa22fRI

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 18 Апр 2018, 15:24

EddieBG написа:
18 Апр 2018, 14:32
Кухулин написа:
17 Апр 2018, 22:16
Много ми е смешно някой като извади палка под седалката. Или кабели разни :)
Култова сцена от култов филм:

https://www.youtube.com/watch?v=01NHcTM5IA4
Ех, Дънди крокодила.... Първите два бяха много култови.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 18 Апр 2018, 15:25

Много фантастика в тоя бой :)

Предпочитам по-класическите изпълнения:

https://www.youtube.com/watch?v=4DzcOCyHDqc

Спирам да пиша, че ще разваля на хората хубавата тема за въргалите с разни откъси от филми. :)

Отговори