Музика, филми, култураПредстоящи филми, трейлъри, коментари

Модератор: Ksantip

Отговори
EddieBG
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Предстоящи филми, трейлъри, коментари

Мнение от EddieBG » 22 Юли 2019, 13:15

∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 22 Юли 2019, 14:08

Очертава се брутален 10-ти сезон, сериозни промени и в сюжетната линия струва ми се....

The Walking Dead - Official Season 10 Trailer

https://youtu.be/Ie_6qO0B8AU

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 22 Юли 2019, 15:27

djio написа:
22 Юли 2019, 14:08
Очертава се брутален 10-ти сезон, сериозни промени и в сюжетната линия струва ми се....

Изглежда почти толкова досадно колкото последните 4-5 сезона. Започна като свят където почти нямаше хора, до свят в който хората стават повече от зомбитата?!? При това концентрирани на смешно малък периметър на фона на огромните щати... че и Канада и Мексико ако щеш. Един вид, кво делят?!?!? Смехория.

Още една оферта от НВО. На историческа тема. При това интересна.

https://www.youtube.com/watch?v=Q0nxTCKf8Qw

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 22 Юли 2019, 15:44

jarl_Ragnar написа:
22 Юли 2019, 15:27
djio написа:
22 Юли 2019, 14:08

Изглежда почти толкова досадно колкото последните 4-5 сезона. Започна като свят където почти нямаше хора, до свят в който хората стават повече от зомбитата?!? При това концентрирани на смешно малък периметър на фона на огромните щати... че и Канада и Мексико ако щеш. Един вид, кво делят?!?!? Смехория.

Още една оферта от НВО. На историческа тема. При това интересна.

https://www.youtube.com/watch?v=Q0nxTCKf8Qw
Ейй, не можеш ми секнеш ентусиазма, ако и да си прав за някои от нещата. Ама хем ти е затъпял сериала, хем си компетентен по последните 5 сезона. Или четеш само критиката. :D Как да е, това което си качил не го бях мяркал, обещаващо!

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 22 Юли 2019, 15:59

djio написа:
22 Юли 2019, 15:44
Ейй, не можеш ми секнеш ентусиазма, ако и да си прав за някои от нещата. Ама хем ти е затъпял сериала, хем си компетентен по последните 5 сезона. Или четеш само критиката. :D Как да е, това което си качил не го бях мяркал, обещаващо!
Отгоре отгоре. Обяснявам. Имам НВО GO, а и от време на време го засичам по българските Fox канали. Та, като сюжет съм наясно, че през два до три сезона, се появяват нови лоши, което е пълен нонсенс, точно поради горния парадокс.

Като цяло, логиката в постапокалипсис филмите и сериалите много ми куца. За мен няма по добра пресъздадена атмосфера на постапокалипсис от "Пътят" на John Hillcoat с Виго Мортенсен, по романа на Кормак Маккарти. Е това е опустошен свят. Тези тип "Живите мъртви" са ми фризирани до степен на повръщане. Плюс това, винаги съм си мислил- когато хората намалеят драстично (примерно до 1-2% от населението) поради болест/епидемия, какво се случва със света, градовете?! Дали Ню Йорк ще изглежда като в "Аз съм Легенда" или ще бъде опустошен от пожари и радиация. В щатите има най- много ядрени реактори. Какво се случва, когато престанат да се обслужват от персонала? Да не говорим за срока на стотици ядрени заряди, реактори по подводници, ракети, бомби. И това само в щатите.

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 14 Авг 2019, 11:54

През годините след 2000-та излязоха две доста интересни интерпретации на повестта "Вий" от безсмъртните "Вечери в селцето край Диканка" на Гогол. За който си спомня с ужас и досада "Мъртви души" и прочие, Вечерите са обработени украински народни приказки с интересни сюжети, а Вий си е направо хорър с мистика, т.е. плаче за екранизации - и първата - от 1967 г. се смята за стряскаща и до днес - сцените в църквата са неповторими. Та значи, една група кинаджии направи последните години Гогол и Гогол 2, които са руски хоръри, разказващи как младия Гогол отива да разследва смъртта на млада булка в залутано украинско село, а баш "Вий" от 2014та е китна международна творба за английски картограф, който се появява в района на събитията година след трагедията - и разплита баналната й криминална същина! Не щеш ли, картографа продължава да картографира на Изток... Вкратце, задава се буйно шаренко фентъзи есенес! :)

https://www.youtube.com/watch?v=7o1G8zkKhNo
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Авг 2019, 13:11

https://www.facebook.com/51014173574665 ... 727455366/

Русия тайно работи с HBO за втори сезон на хитовия сериал.

...
Колкото до зомбитата, очевидно е, че хората от разпръснати в началото, се събират в групи с цел защита и оцеляване. Борбата става за ресурси, защото неопосканите територии намаляват (с години продължават да разчитат за оцеляването си на изделия, произведени преди апокалипсиса - т.е. изчерпаем ресурс). Друг ресурс са самите селища - място с течаща вода, храна, добър климат, постройки и стени - които не се създават бързо и лесно.

Апропо, сетил съм се за ефективен метод за справяне с орди зомбита, които в такива филми са ултимативния унищожител на укрепените селища: когато се събере "стадо" (хиляди зомбита) и обсади селището, или групата няма достатъчно муниции, или стрелбата привлича още и още зомбита, или им свършва храната, или комбинирания натиск на зомбитата в края на краищата събаря стените.

Копия (пики): дълги 2-3 метра, лесни за направа, не им свършват мунициите и не вдигат шум.
Достатъчно е 10 оцелели да застанат на площадки на "крепостната стена" и да мушкат зомбитата в главите. Дори да мушкат по 1 глава на минута, 10 човека за 8 часа теоретично убиват... 4800 зомбита. Само трябва да го правят равномерно, за да не се натрупват прекалено високи купчини, на които да стъпват останалите и да прехвърлят стената.

Изображение

Изображение

Изображение

Не може никой да не се е сетил... но ще развали наратива на много апокалиптични филми/сериали. :D
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

angelmr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от angelmr » 16 Авг 2019, 15:52

Dinain написа:
16 Авг 2019, 13:11
https://www.facebook.com/51014173574665 ... 727455366/

Апропо, сетил съм се за ефективен метод за справяне с орди зомбита, които в такива филми са ултимативния унищожител на укрепените селища: когато се събере "стадо" (хиляди зомбита) и обсади селището, или групата няма достатъчно муниции, или стрелбата привлича още и още зомбита, или им свършва храната, или комбинирания натиск на зомбитата в края на краищата събаря стените.

Копия (пики): дълги 2-3 метра, лесни за направа, не им свършват мунициите и не вдигат шум.
Достатъчно е 10 оцелели да застанат на площадки на "крепостната стена" и да мушкат зомбитата в главите. Дори да мушкат по 1 глава на минута, 10 човека за 8 часа теоретично убиват... 4800 зомбита. Само трябва да го правят равномерно, за да не се натрупват прекалено високи купчини, на които да стъпват останалите и да прехвърлят стената.

Изображение

Изображение

Изображение

Не може никой да не се е сетил... но ще развали наратива на много апокалиптични филми/сериали. :D

Такива решения бяха описани в книгата по която е правен филма "световна война Z". Но във филма всички подобни наченки на работеща мисловна дейност бяха изчистени. Не разбирам желанието на сценаристите да вкарват героите си в ситуации с толкова елементарни решения. Според жена ми всичко е следствие от стачката на сценаристите от преди няколко години, след което те спират да предлагат дори малко от малко адекватни сценарии.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Авг 2019, 16:55

Това са фантасмагории.
Главата е от кост и забити в нея копия се заклинват. Разхода ще е огромен. Второ, това е лост и след като се забие и тялото тръгне да пада, ще събаря ръгащият от стената. И трето, пика 2-3 метра тежи много. След 10-тина минути тренировка с прът във вингчунга, ръцете ти се уморени доста. Особено като трябва да забиваш и вадиш.
По-добре да събират камъни за хвърлне или да си направят прашки. Муниции бол
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Авг 2019, 18:12

Шест полиестерни ризи една върху друга, отгоре дънково, или кожено яке. Брезентови работни ръкавици - има ги в магазините на пачки по 12. Три чифта дънки едни върху други. Високи работни, или туристически обувки. Щит, не много тежък но голям, като ранен римски. какъвто и да е шперплат, плексиглас или преграден материал ще свърши работа. И оръжие - брадвичка. Не брадва, а сравнително лека масова брадвичка каквито са по железариите. При повече късмет, ако намериш и мотористки шлем. Строителна каска и очила и т.н.

Всички в плътна редица, като римска кохорта.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Авг 2019, 18:32

И това не става!
Зомбито не се бои за живота си. Скачат върху щитовете, ще умират на тях, но и ще тежат. И като паднат на няколко щита, държащите ги също ще паднат, а в отворената дупка ще нахлуят останалите безмозъчни. Даже и подобие на испанското терцио не става, защото ще се нанизват на пиките и държащите ги ще ги изтърват.
Не съм мислил тактика против зомби, но според мен си трябва стена, далекобойни оръжия (лъковете изживяват ренесанс в момента) и една група, която да следи за преминали стената зомбита с хладни оръжия.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Авг 2019, 18:42

ValBo написа:
16 Авг 2019, 18:32
И това не става!
Зомбито не се бои за живота си. Скачат върху щитовете, ще умират на тях, но и ще тежат. И като паднат на няколко щита, държащите ги също ще паднат, а в отворената дупка ще нахлуят останалите безмозъчни.
Става - става! :D Просто трябва да се направи както хората. Нещо като македонска фаланга - тези зад теб са опряли техният щит в теб и те подържат. Има легенди, че така са събаряли малки дървета на трениировки. Ако сте в дълбочина 3-4 човека силата е огромна. И за разлика от тази на зомбитата е целенасочена. Първият няма да му е много гот, ама ще се сменяте на юнашкото хоро. :D
ValBo написа:
16 Авг 2019, 18:32
Не съм мислил тактика против зомби, но според мен си трябва стена, далекобойни оръжия (лъковете изживяват ренесанс в момента) и една група, която да следи за преминали стената зомбита с хладни оръжия.
Лъковете са сравнително неточни, а тези същества падат само от изстрел в главата.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Авг 2019, 19:11

angelmr написа:
16 Авг 2019, 15:52
Такива решения бяха описани в книгата по която е правен филма "световна война Z". Но във филма всички подобни наченки на работеща мисловна дейност бяха изчистени. Не разбирам желанието на сценаристите да вкарват героите си в ситуации с толкова елементарни решения. Според жена ми всичко е следствие от стачката на сценаристите от преди няколко години, след което те спират да предлагат дори малко от малко адекватни сценарии.
В "ходещите" безмозъчността н азомбитата непрекъснато се експлоатира. Вкарват цели стада в естествени, или изкуствени ограждения и така ги неутрализират. Че дори в мелачка за скрап бяха набутали една по-малка група.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Авг 2019, 19:35

Amazon написа:
16 Авг 2019, 18:42
Лъковете са сравнително неточни, а тези същества падат само от изстрел в главата.
Имам един приятел, който силно ще се обиди на тази констатация...
На 50 метра прави много прилична група, но за съжаление не отговаря, а без негово разрешение, няма как да публикувам снимките му.

Но тук попадна на една в свободно разпространение, пак българска.
post-55922-0-30809000-1350835539.jpg
Колкото до фалангата - силно съм скептичен. Първо от обучението на тази фаланга дето ще събаря дървета, второ - пробвай с фаланга да спреш стадо прасета. Една година бяха отнеси част от кльона на гръцката граница.
Имаш работа с безмозъчни и без страх същества. Ще ги залеят с труповете си.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Авг 2019, 19:50

Няма да се обиди. Той много добре знае, каква е кривата на обучението с лък и колко време ще му отнеме да обучи 100 човека горе-долу да уцелват. А това дето с обикновен лък(не рекърсив със специални мерни прибори), някой от 50 метра уцелва всеки път мишена с големината на човешка глава, просто не го вярвам.

Къде по лесно е да мааш с брадвето. Ако пък завземеш дори един военен склад, проблема е решен. В Европа и Северна Америка има достатъчно складирани боеприпаси за AR и АК, дето ще стигнат десет пътии да избиеш всички зомбита на Земята. И е къде по-лесно да обучш хората да уцелват глава, 8 от 10 пъти от 100 метра с пушка.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Авг 2019, 20:10

Ми на толкова са състезанията. мъже 70 метра, жени 60 май.
Снимки ти пратих на лично, че не дава публично.
А и махане с брадвичката никак не се учи лесно. Даже по трудно от меча.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Авг 2019, 20:16

ValBo написа:
16 Авг 2019, 16:55
Това са фантасмагории.
Главата е от кост и забити в нея копия се заклинват. Разхода ще е огромен. Второ, това е лост и след като се забие и тялото тръгне да пада, ще събаря ръгащият от стената. И трето, пика 2-3 метра тежи много. След 10-тина минути тренировка с прът във вингчунга, ръцете ти се уморени доста. Особено като трябва да забиваш и вадиш.
По-добре да събират камъни за хвърлне или да си направят прашки. Муниции бол
Тц. Ако върхът е с подходяща форма, нищо няма да се заклинва. Освен това в множество филми зомбитата се демонстрират като доволно "меки". Изгнили ли, не знам каква е идеята, но до степен да им смачкаш главата като изгнила диня само с блъскане в някой ръб или настъпване с крак. Демонстрирано точно в този сериал.

Освен това има предпазни въжета, за да не се изпуска копието, и друго въже, държащо човека за стената. По-скоро ако зомбито реши да го сграбчи и дръпне човека надолу, да не си изпусне копието, а ако е много на зор - реже ремъка и е на минус едно копие. Взема резервното и продължава. За умората има смени, а и времето не е зор - подобни обсади траят с дни по филмите.

Мислил съм ги тези работи. :D

ПП Да обучиш хора да стрелят с лъкове или прашки и да уцелват глава(!), и да намериш или изработиш нужните оръжия и муниции, ще е несравнимо по-трудно в сранение с копията. То неслучайно в средните векове селячеството е било въоръжавано именно с копия - една дълга пръчка, никакво обучение не е нужно на практика, най-лесно и евтино за производство.
В Европа и Северна Америка има достатъчно складирани боеприпаси за AR и АК, дето ще стигнат десет пътии да избиеш всички зомбита на Земята. И е къде по-лесно да обучш хората да уцелват глава, 8 от 10 пъти от 100 метра с пушка.
Това е наистина интересен казус, сигурен ли си, че съществуват наистина няколко десетки милиарда годни патрони? И колко е лесно да бъдат открити, събрани, пренесени, складирани? За съответните резервни части, цеви и пр. - предполагам ще се намерят. При 99% поразени от вируса, значи на Земята ще има 7.5 млрд. зомбита. При много щедро допускане от 20 изстреляни патрона за едно зомби, значи ще трябват 150 милиарда патрона.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Авг 2019, 02:31

Това е наистина интересен казус, сигурен ли си, че съществуват наистина няколко десетки милиарда годни патрони? И колко е лесно да бъдат открити, събрани, пренесени, складирани? За съответните резервни части, цеви и пр. - предполагам ще се намерят. При 99% поразени от вируса, значи на Земята ще има 7.5 млрд. зомбита. При много щедро допускане от 20 изстреляни патрона за едно зомби, значи ще трябват 150 милиарда патрона.
Само в САЩ има регистрирани 80 милиона собственици на оръжие. Огромната част от тях притежават пушки, или карабини под .223, или 5.56. Само AR-подобни се продават стотици хиляди годишно. Доста хора държат много патрони в къщи. Просто всички дебнат промоции и купуват на едро. Аз например в момента имам над 1000 патрона 5.56. Пристигна тухлата с хиляда и имам и остатъци от предишни партиди. Имам и над 200 броя 9х19.

Производителите които са много, също държат големи складови наличности. Те пък дебнат цените на ресусите, а патроните не са нещо което се разваля.

Същото важи и за вериги като Уолмарт, или малките оръжейни магазини. Дори кварталните магазинчета имат рамадни килери с муниции, защото и те разчитат на големи партиди.

Така сметка на око, спред мен има към 50 милиарда патрона в хората, и още 50 милиарда по магазини и складове. Когато Обама се кандидатира за втори мандат, хората с месеци купуваха муниции на едро и чак след няколко месеца, пазара започна да се задъхва.

Какви са запасите на военните нямам идея, но едва ли са малки. Все пак за един виетконг са отивали 50 000 патрона и американските военни са си направили сметката, а те имат и по-големи врагове от виетнамците.
А ако е както при авиационните бомби, със сигурност са произвели резерв и за съюзниците си от НАТО.

Та в САЩ работата сигурно ще е на кантар :) Другото е че тези с многото патрони обикновено са и дбри стрелци. 20 патрона за зомби ми се струват множко.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Авг 2019, 02:41

ValBo написа:
16 Авг 2019, 20:10
Ми на толкова са състезанията. мъже 70 метра, жени 60 май.
Снимки ти пратих на лично, че не дава публично.
Вярвам ти но това е със специални лъкове, които намаляват напрежението в крайна точка на опъване, че да не ти треперят ръчичиките, мощни са, точни са, имат прицели и хората са тренирали с тях. Такива лъкове са малко и ги има само в специалзирани магазини, но и там са нищожни бройки.

Лъка които ще си направиш сам, дори да те насочва специалист, вероятно ще прави доста стръмна парабола на 50 метра. Отделно докато се научиш поне да уцелваш човешка фигура от такова разстояние. И стрелите ти няма да са много прецизни. Разбира се лъка си е сила, но не да се разчита само на него и то като снайперистко оръжие. Арбалета тук, ще е по-добрият избор според мен.
ValBo написа:
16 Авг 2019, 20:10
А и махане с брадвичката никак не се учи лесно. Даже по трудно от меча.
Защо? Какво сложно има да го мелнеш в омекналата шишарка? Аз няма да се бия с прабългарин със сабя, или келтски воин с меч. Докато ми драска по щита, или ми дъвче якето - дрън по канчето и минаваш на следващият клиент.
Може втората редица да е с копиеносците на Динайн - да ръчкат над рамото ми.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Авг 2019, 03:56

От една страна говориш за стегнат строй, който да не допуска зомбитата до теб, от друга замахване с брадвичка.
Двете по отделно е Ок, но заедно - нямам как. Няма как да замахваш над щита. Римляните не случайно само са мушкали
Другият проблем е, че брадвата е инертно оръжие. Ако пропуснеш целта, спокойно можеш да нараниш себе си.

П.П. 20 патрона на зомби даже са малко. Владеещите оръжие може и да са точни стрелци, но на стрелбище, където е спокойно и животът ти не е застрашен. Като го удари адреналина и страха, и му се разтреперят ръцете, може да не му стигнат патроните за едно зомби.
Войниците също са тренирани стрелци
Изображение
Finita la commedia

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 25 Авг 2019, 20:22

https://www.youtube.com/watch?v=Rszr56AH3Co

Underwater Trailer #1 (2020)
∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 25 Авг 2019, 21:17

EddieBG написа:
25 Авг 2019, 20:22
https://www.youtube.com/watch?v=Rszr56AH3Co

Underwater Trailer #1 (2020)
Това малко прилича на ”Подводна Звезда 6”.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 26 Авг 2019, 07:10

Amazon написа:
25 Авг 2019, 21:17
Това малко прилича на ”Подводна Звезда 6”.
Малко "Подводна звезда 6", малко "Сфера", може да вкарат нещичко от "Мегалодон" и воала...
Последните 20-ина години рядко се появяват нови оригинални филми.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 26 Авг 2019, 07:22

https://www.youtube.com/watch?v=Eix91_l2VOw

El Camino: A Breaking Bad Movie Teaser (2019)

Сериалът беше страхотен - един от любимите ми, да видим дали филмът ще е на същото ниво.

Отговори