Съвременни конфликтиИзраел-Палестина

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Израел-Палестина

Мнение от pnp5q » 10 Ное 2018, 20:01

Хм, мойте 5 цента, ако позволите - първо, преди няколко години почти се бяха договорили какво да я правят Газа - но Ярафат(!) се дръпна без ясни причини. Споделям мнението, че го е направил чисто по политически причини (под влияние на Иран и Хамас) и разбира се, с идеята да продължат да цоцат помощи - щото ако се уредят нещата да си имат нормална автономия, няма да има помощи вече. Те затова притихнаха бледни, вместо да се юрнат на големи протести, като им спря Тръмп наскоро финансирането на Агенцията за помощи на Палестина - утиди хитрия ход на кино.
Друго - в една от темите за колонизация ли, що ли, беше станало дума как народите взели пример от съветската революция и само британците си отпуснали колониите сами. Мойто общо впечатление от тия процеси е съвсем друго - първия пример за колонизираните народи е САЩ ;) - а британците успяват да накъкат в перспектива навсякъде, откъдето се оттеглят "с мир" - и в Индия (отцепват Пакистан) - и в Шам - "накрояват" (макар и заедно с французите) - Ливан, Сирия и кюрдските земи по най-неразрешимия начин! - и! - в Йордания, където оставят палестинския въпрос "с обещания", но де факто - без никакъв базис за бъдещо трайно решение.
И най-сетне - по въпроса как ИД бил възникнал след арабската пролет в резултат на притесненията - ами вижте, хората не са толкова прости, колкото ги изкарват стереотипите - в една друга тема споменах вече за коварната програма на Мюсюлманско братство за ислямизация след демократични избори, днес пък ми попадна добро описание на развитието на радикализирането на исляма през Ал-Кайда до ИД - "Директорът на ФСБ Александър Бортников заяви, че ИД и Ал-Кайда скоро ще се обединят (рус.) - малък цитат: "...както разказва един йордански журналист, лично познат с Ал-Заркауи, в началото на 2000-та година терористите измислят план за всемирна победа на халифата. Отначало те смятат да провокират САЩ да нападне ислямска страна, за да "събудят общината". Това е осъществено 2003-та година, когато САЩ напада Ирак (привет на бъзиците с лъжещите за хим.оръжие американци - бел.моя), след това във войната трябвало да бъдат въвлечени съседните страни (вкл.Сирия) с цел изтощаване на Запада. Междувременно по цял свят трябвало да се създадат клетки, които да тормозят местните власти, а след това да бъдат нападнати богатите на горива арабски страни, за да се лиши Запада от ресурса (с тази цел се създава база на Ал-Кайда в Йемен). И след успех на тези стъпки следвало да се създаде халифат и да се почне тотална война с неверниците - към 2020та. Но към 2010та Запада даже се маха от Ирак, Ал-Кайда "се е кротнала", а ал-Заркави е убит 2006та. При това положение - (нещата в Сирия почват 2011та, бел.моя), - някои от последователите му решават да прескочат няколко стъпки от плана - и обявяват халифат през 2014та."
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 10 Ное 2018, 22:53

Арафат е ясен, освен това Фатах е инфилтрирано(било) до уши с мосадци, справка Мохамед Дахлан(фирма копие, оправяме проблеми всякакви в Йемен ;) ), отравянето на Арафат с полоний и т.н.

Иначе палестинците вече не вярват на САЩ като неутрален посредник в преговорите с Израел, оттам и засилената роля на Русия, търсят нов посредник, неутрален.

Трябва да се преговаря, Хамас са суверена в момента на палестинския народ, КОЙ е виновен??!

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 11 Ное 2018, 09:17

vassiln написа:
10 Ное 2018, 07:39
А кой и какво ги направи такива? ... какво доведе до радикализацията на палестинците в окупираните територии, и защо най-радикални се оказаха именно газианците?
Много далеко сте от реалността а с това "марксическо" виждане никога няма да проумеете някои неща. Написали сте толкова глупости, че трябва цял ден да обяснявам а такова намерение нямам.

Поколения палестинци са израснали и възпитани в насилнически дух (милитаризация на съзнанието) който няма нищо общо с нашите разбирания за общество и държавност. Ниското образование, неконтролираното нарастване на популацията, корупцията и пр. правят невъзможно самостоятелното съществуване на палестинска държава. Самите арабски държави не са заинтересовани от решението на палестинският проблем по различни причини, вкл. и с цел да оказват натиск върху Израел.

Където палестинците са отишли там само създават проблеми:

Йордания 1970-71, т.н. Черния септември
https://jordan-ru.touristgems.com/histo ... i-1970-71/

Ливан - гражданска война
"...к концу 60-х мусульманское население Ливана превысило его христианское население. Консенсус, закрепленный конституцией страны, оказался под угрозой. Окончательно дестабилизировала ситуацию гражданская война в Иордании, в ходе которой король Иордании Хусейн изгнал из Иордании вооруженные отряды Организации Освобождения Палестины. Бежавшие от иорданских танков палестинцы в начале 70-х обосновались в Ливане, образовав свое рода государство в государстве – со своей армией, территорией и органами управления. Взяв под свой контроль территорию Южного Ливана, палестинцы превратили ее в партизанскую базу для атак на Израиль."
https://b0gus.livejournal.com/276485.html

Резня в Дамуре
Город был окружен силами 16000 палестинских и сирийских арабов и пятнадцати формирований наемников из Ирана, Афганистана, Пакистана и Ливии. Вторжение началось в час ночи....Мать все еще обнимала одного из детей. Она была беременна. Глаза детей были выколоты, конечности отрублены. Одни туловища без рук и ног....
► Show Spoiler
https://topwar.ru/2346-reznya-livanskix ... afata.html

Изображение

Список терактов против израильтян и евреев
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B5%D0%B2

Ливан ограждается от палестинцев бетонной стеной
... власти распорядились обнести крупнейший лагерь так называемых "палестинских беженцев" Айн аль-Хильве бетонной стеной ...заграждение строят из соображений безопасности, так как за последние несколько месяцев между его жителями и ливанской армией неоднократно происходили стычки.
http://mignews.com/news/disasters/21111 ... 79649.html

След нежните революции в Израел мигрираха много хора от източният блок а това много съкрати търсенето на палестинска работна ръка в Израел. Доходите на населението намаляха чувствително, което прави "газианците" потенциални мигранти - 47% от тях искат да имигрират в друга страна.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Ное 2018, 18:37

Но пък е истина, но и ти си имаш повод да не вярваш, все пак съм арабин - със съмнителен морал
Е, не – това беше вече излишно (поне след толкова постове). Пък и Омар Хайам (или Хаям – кое е правилното) е арабин в края на краищата.
Че има хора които нямат в домовете си Ботев и мен ме изненадва
Тук определено не си ме разбрал. И аз нямам. Не изпитвам особен респект към личността му (към поезията пък никак) и съм по-скоро на мнението на Торн, що се отнася свръхканонизации, колкото и отвратително това да звучи на много хора тук. Регистрирал съм се в този форум за да казвам това което мисля. Често не е лесно (в други не оцелях).
примера беше във връзка за приемане на чужда култура и че понякога чужденците могат да имат по-голям афинитет към нашата култура от колкото някои от нас
Всъщност – да. Не обичам и български фолк (не говорим за чалга, а автентичен фолк) – нямам афинитет към ръченици/хора/съответната музика. Виж стила стари градски песни (грубо перrода от 20-те) по ми импонира.
Пък има чужденци прехласващи се точно по БГ автентичен фолк.
Не мисля обаче, че това ме прави по-малко българин.
Далеч не съм целял да впечатля с поезия, стихотворението си популистко
Такова е.
както един Вазов не блести с качествена поезия
+1
Ако се боря за нещо в това отношение, не е срещу твоето мнение или мнението на други, боря се именно с тази натрапчивост, която, не мога да крия, много араби притежават. Съгласен съм с максимата " Като си в Рим, прави като римляните", ако не можеш да се адаптираш, никой не е длъжен да се променя заради теб
+10
Няма лошо да се гордееш с културата си , нещо което на българите ни липсва, но да си шовинист и то в чужда държава е противно.
Разбрал си ме.
Поне аз имам усещането, че българите са сравнително толерантни към чужденци. За разлика от западноевропейците
Ммммм…..В сравнение с французи, британци и немци – със сигурност. Португалците обаче са също много толерантни, ако не и повече от българите.
Ако си с телефон, не се мъчи
Мне, аз изключително рядко ползвам нет през телефона – зле съм много с очите и поредните цаки отдавна са за смяна. Затова и мъкна по необходимост навсякъде лаптопа – нужен ми е голям екран. Ама не съм дошъл на гръцките острови за да вися по цял ден в мрежата я 8-)

По темата – изключително скептичен съм, че за радикализацията и фанатизма непременно първопричина е бедността.
Бин Ладен произхожда от една от най-богатите фамилии. Същото се отнася и до Mohamed Atta и Ziad Jarrah – семействата им са доста високо в социалната стълбица и нямат никакъв проблем да ги изпратят да учат в елитни западни университети. Всъщност те там и се радикализират – в толерантна Европа.
По-скоро като цяло съм на мнението на pnp5q, Кухилин също засегна темата (идеше реч за „притегателната“ сила на исляма).
Дефиниция за причините за произхода на ултрареакционния ислямизъм я оставям на историците и по-осведомените от мен – твърде далеч съм и знанията ми са ограничени.
Те и комунистите искаха (и искат) комунизъм по целия свят. Там причината каква е?
Истерията за всемирна победа на халифата, шериат като законова база и световен джихад не ми се струват непременно свързани с финансов статут. Бих го дефинирал по-скоро като психично заболяване в резултат на целенасочена индокритирана масова психоза.

Изображение

Нормалният (не само цивилизованият) човек, от векове (от преди новата ера) се е борил за свобода. Те ненавиждат точно това.

Изображение

Изображение

Когато религията (и то една изкривена религия) господства над разума, резултата е винаги един и същ. Нека си спомним средните векове, иквизицията и кладите. Но отдавна не сме в средновековието.

Лично за мен, и ултраордоксалният юдаизъм е напаст и проблем за Израел.

Изображение

Те пък стрелят по собствениците си политици и са в непрестанна колизия със силите на реда, по простата причина, че и на тях не им се нрави светска държава. Кащяло пък и там бедността да е причина.

Изображение

Изображение

Ама да не разводнявам повече темата – конкретно за палестинците.
На такива като мен им омръзна да са вечните жертви.
Отвличат и взривяват самолети – жертви.
Убиват цивилни заложници (и то не само евреи) – жертви.
Отказват мирни преговори – жертви.
Изпращат собствените си деца на самоубийствени атентати – пак жертви.
Е, докога?
Правилно се спомена, колко милиарди света наля в каузата на вечните жертви – палестинците.
Но те не искат преговори и мир. Искат смърт на Израел (държавата и населението). Същото иска Иран, както и други подгласници. Анихилация.
Наречете ме ционист, но Голда Меир е много права

Изображение

За създалото се положение има голяма вина света като цяло.
Огромна грешка на американците е заиграването с талибаните по времето на студената война и руската инвазия. BTW, за усмихналите се ехидно, само ще спомена, че днес досущ същото върши Москва. Лавров си гука с техните представители, забравил че същите режат глави с не по-малък замах от аверите си от ИД, както и че разстрелваха жени на стадиона в Кабул, само защото през бурката все пак се виждали очите им.
Виновна е и Европа с тази своя до голяма степен криво разбрана толерантност. Париж и много други европейски градове се превърнаха в бази на ООП и паравоенните и крила. Подгониха Карлос (Чакала) след като изпонатръшка с няколко откоса френски полицаи, но началниците му от ООП, за които в момента работеше продължиха да се радват на радушен прием и закрила.

Darude, ти си прав (за това което по-горе си написал). Само че такива като теб, чини ми се, не са масата.
Или греша?
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 12 Ное 2018, 11:34

Само накратко ще довърша отговорът си от предният ми пост, за да не излезе така че само обвинявам без да обяснявам.
vassiln вие не обяснявате основните причина за дестабилизацията на споменатите по горе арабски държави
Основната причина е диспропорцията между население и ресурси а като следствие от това са множество странични ефекти в сферата на икономиката и обществото.
Ето ви пример със Сирия:
► Show Spoiler
Катализатор на деструктивните проблеми в обществото е религията и премахването на тоталитарния авторитаризъм, който със своят тотален контрол чрез терор и репресии подържа относителна дисциплина в държавите.
Качеството на тези общества е такова, че напълно изключва демокрация от западен тип.

Причини:
- съхраняват традиционни форми на социален живот и авторитети
- съхраняват патриархална форма на политическа култура
- икономическа и образователна изостаналост
- висока степен на религиозност
- други
Всички тези характерни за тези общества черти възпроизвеждат, в зависимост от характера на господстващите политически сили, монархически, религиозни, военни или олигархически режими.
vassiln написа:
...ИД се роди в Ирак вследствие на окупацията на страната от немюсюлмани...
Падна авторитарният режим, който не разрешаваше на опозицията му никакви действия.
Само по себе си ИД е феномен на религиозния "комунизъм".
vassiln написа:
... Иран се е радикализирал някога вследствие на репресии, беднотия и чужди намеси и икономическо ограбване.
Падна монархията, която налагаше нехарктерният за масата светски живот. За разлика от другите монархии, иранският шах пипаше много меко.
vassiln написа:
...В Либия имаше пак потисничество, чужда военна намеса, гражданска война и съсипана икономика.
Падна авторитарният режим на Кадафи
vassiln написа:
...Сирия и Йемен "приеха" ИД по подобни причини.
Следствие на проблемите основите на авторитарният режим на фамилията Асад се разклатиха. Самият той щеше и да падне ако не беше подкрепата главно от Иран и Русия.
vassiln написа:
...Ливанските шиити се радикализираха вследствие на гражданска война, окупация, относителната им беднота и външни намеси.
Падна управлението на ХРИСТИЯНИТЕ маронити а намесата на палестинците и Сирия ескалираха нещата
vassiln написа:
...Не се радикализираха, поне не и религиозно, палестинците, живеещи в Сирия, Ливан и Йордания.
От Йордания и Ливан ги изгониха а авторитарният режим на фамилията Асад ги държеше здраво.
Религията в авторитарните режими е под контрол, защото се възприема като конкурент на властта.
vassiln написа:
...Не се радикализираха богатите арабски държави.
Защото имат АВТОРИТАРНО управление (АБСОЛЮТНА монархия) и са МНОГО богати.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Ное 2018, 13:08

Благодаря, plamenhk!
Да вметна, че ливанските шиити се радикализираха преди да падне християнското управление на страната. Но по-важното е друго - не разбрах газианците дали сами са избрали да се радикализират, или това е плод на обективни обстоятелства, и ако е второто - кои са те конкретно за Газа.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 12 Ное 2018, 18:56

Масивен обстрел - около 80 ракети - от Газа. Израелските самолети са почнали работа.

https://twitter.com/talktomee2/status/1 ... 0508033025
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 12 Ное 2018, 21:36

vassiln написа:
12 Ное 2018, 13:08
... газианците дали сами са избрали да се радикализират, или това е плод на обективни обстоятелства...
Когато се доберат до глупавата християнска Европа, превърнала се в мечтано тюмбелхане за някои, се комерсиализират. ;)

Spanish police smash ring smuggling Palestinians
Police suspect since January 2018 the group flew around 1,200 Palestinians living in Middle Eastern countries via Bolivia to Madrid, where they would then make a "fraudulent asylum request".

"Instead of continuing with the administrative procedures related to their asylum request, they were transported by the organisation to Belgium and Germany in minivans," the statement said.

The ring charged around 8,000 euros ($9,000) per person to provide them with fake travel documents issued to Palestinian refugees in Lebanon and organise the trip, earning at least 9 million euros ($10.2 million) with the scheme.

Five people were arrested in Spain and four in France. Police said the group's "main base of operations" was in the northern French city of Amiens.
https://www.thelocal.es/20181111/spanis ... lestinians

Те се радикализират, но кога Европа ще направи това за себе си ?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Ное 2018, 08:45

https://www.facebook.com/channel10news/ ... 023544021/

Пуск на ПТРК по празен автобус, 1 войник е ранен. Масивен обстрел и въздушни удари. Попадение на ракета в жилищен блок в Ашкелон - 1 убит и 8 ранени. Убитият е палестинец...
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 13 Ное 2018, 10:38

jacksparrow написа:
10 Ное 2018, 22:53
Иначе палестинците вече не вярват на САЩ като неутрален посредник в преговорите с Израел ...
Изображение
Добре че САЩ вече не вярват на палестинците а това е ОСНОВНИЯТ спонсор (около 500-600 млн дол годишно) от чиято помощ тези хора съществуват. С 200 млн съкратиха помоща а има вероятност за UNRWA и въобще да я спрат.
Трябва да се знае, че над 40% от палестинският бюджет идва от чужди помощи.

Тези ОГРОМНИ средства (от момента на образуването на палестинската автономия над 5 млрд дол !!!) вместо да ги дадат на СВОИТЕ граждани ги дават на чужди, които не само че не са им благодарни, но и ги мразят/ненавиждат.

И Лигата на арабските държави, в типичен арабски стил, обеща да създаде фонд от 100 млн дол, но нищо не направи, т.е. "нахрани" палестинците само с обещания. :lol:
jacksparrow написа:
... оттам и засилената роля на Русия, търсят нов посредник, неутрален.
Той и затова е "неутрален" защото дава само 8 млн дол помощ. ;)
Иначе освен пари за дъвки ще трябва да се бръкнат по дълбоко в джоба:

Тот, кто хочет примерить геополитические "лавры" участника палестино-израильского урегулирования, должен больше платить за свой международный статус - таков подковерный смысл заявлений, сделанных генеральным секретарем Ближневосточного агентства ООН для помощи палестинским беженцам и организации работ (БАПОР).
https://rg.ru/2018/01/23/vlasti-palesti ... engam.html
jacksparrow написа:
Трябва да се преговаря, Хамас са суверена в момента на палестинския народ, КОЙ е виновен??!
Тези които дават парите (главно САЩ и ЕС) - знаете поговорката за зелника.
Спират се парите за да може "революционният" ентусиазъм да се насочи към съзиданието на икономиката и обществото. Сега е точно обратното - с вълненията се отвлича вниманието на масата от егзистенциалните проблеми и същевременно се разчита да се развържат кесиите на глупаците от състрадание.
vassiln написа:
... газианците дали сами са избрали да се радикализират, или това е плод на обективни обстоятелства... .
По горе съм ви дал списък на терористичните актове извършени от палестинци и аз също се питам дали "сами са избрали" да се радикализират ?

Резня в Маалоте. Около 100 учащихся захвачены в школьном здании в качестве заложников.
Убиты 22 школьника, 3 учителя, арабская женщина, еврей, его беременная жена и их четырёхлетний сын, и 1 солдат. Ранено 70 детей.

Террористическое нападение на школьный автобус из Авивим
12 убитых, в том числе, 9 детей в возрасте от 7 до 14 лет, 24-25 - ранены, в том числе тяжело

Трое террористов напали на несколько жилых домов, убивая всех, кого смогли
Убиты 16 человек, из них 8 детей и 3 женщины, десятки ранены.

Кои са тези "обективни обстоятелства" за да те накарат да убиваш деца и цивилни ?
Религията им ги задължава да убиват неверници и ако това приемем за "обективно" доказателство тогава са много религиозни.
vassiln написа:
... и ако е второто - кои са те конкретно за Газа
Мислите Хамас който през 2007г завзе по въоръжен път власта, отказа да спазва задълженията по международните споразумения и оттогава не е провел никакви избори ? Самата официална палестинска власт определи Хамас като терористи.

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 13 Ное 2018, 15:41

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Ное 2018, 21:27

jacksparrow написа:
Арафат е ясен, освен това Фатах е инфилтрирано(било) до уши с мосадци, справка Мохамед Дахлан(фирма копие, оправяме проблеми всякакви в Йемен ;) ), отравянето на Арафат с полоний и т.н.

Иначе палестинците вече не вярват на САЩ като неутрален посредник в преговорите с Израел, оттам и засилената роля на Русия, търсят нов посредник, неутрален.

Баси глупостите, Пизи. :lol:
Палестинците гаче имат лукса да си избират и посредника - САЩ не им харесвал; може Канада да им харесва, ама като няма нито влияние, нито желание, да наложи каквото и да било, нито на палестинците, нито на Израел, каква полза от такъв посредник? :lol:

Пизи ме развеселява. :mrgreen:

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Ное 2018, 21:29

Изображение

Hamas denies ceasefire with Israel, strikes continue

https://www.almasdarnews.com/article/ha ... -continue/

Ударите продължават, експлозии край Хан Юнес. Залпове ракети, Железният Купол прихваща. Засега никоя страна не спира огъня.

...

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 14 Ное 2018, 00:18

https://twitter.com/Nidalgazaui/status/ ... 2097006592

Нещо от преди месеци, но публикувано сега. Извод, не вярвай на израелски сводки и сирийски активисти.

Имаше и подобно видео, джихади ходи гордо да сваля сирийския флаг, тоя с 2 звезди и с червенкото :mrgreen: , а като го извади гръмна мина, но не мога да го намеря сега.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Ное 2018, 08:09

https://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-46190571

Хамас са спрели огъня, помолили за почивка по 4 различни канала. Израелската армия съблюдава.

За три дни размяна на огън равносметката д 460 изстреляни ракети, 160 ударени от въздуха цели. Убити са 7 палестинци и 1 палестинец в Израел, 70 са ранени общо.

...

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 14 Ное 2018, 16:04

Dinain написа:
14 Ное 2018, 08:09
https://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-46190571

Хамас са спрели огъня, помолили за почивка по 4 различни канала. Израелската армия съблюдава.

За три дни размяна на огън равносметката д 460 изстреляни ракети, 160 ударени от въздуха цели. Убити са 7 палестинци и 1 палестинец в Израел, 70 са ранени общо.
Тъкмо щях да отбележа епохалния успех с тези "160 ударени от въздуха цели" и "камарата" от 8 трупа и Либерман взел че подал оставка. :idea:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Ное 2018, 21:06

Подал е оставка, понеже е несъгласен със спирането на огъня. Според него отмъщението за ракетния обстрел е недостатъчно.

Хирургическа точност на ударите. 5 от убитите в Газа са били бойци на Хамас, другите двама - фермери. И това при 160 въздушни удара!
Но очевидно са удряни ненаселени обекти, през нощта, и са били предупреждавани, за минимализиране на цивилните жертви. Ако ексалацията беше продължила, щеше да е друго.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На снимките - останките например на ТВ студио и сграда на министерство на вътрешните работи на Хамас.

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Ное 2018, 05:07

jacksparrow написа:
14 Ное 2018, 00:18
https://twitter.com/Nidalgazaui/status/ ... 2097006592

Нещо от преди месеци, но публикувано сега. Извод, не вярвай на израелски сводки и сирийски активисти.
...
:shock:
Впечатляваща е глупостта на военните. Още преди поне 50 години виетнамците са пълнели рамките на велосипедите с тротил и са ги превръщали в "мини-VBIED" , ако мога така да се изразя. Не беше ли подозрително голяма дръжката, па и от метал? А този даже го отнесе в окопа!
Също както нашите, испанските и италианските военни в Ирак не знаеха колко са опасни камионите-бомби 20 години след примера с американските казарми в Бейрут.
В коментарите някои твърдят даже, че пострадалите са сапьори. Ако е така, тези дето са ги обучавали са направо за резил. Но не ми се вярва.
Нямат ли обучени кучета?
Чудно защо досега не е било качено в нета, или са го премахвали достатъчно бързо?
Чудя се и за друго - начина на иницииране на взрива. Дали се задейства от промяната в положението (обръщането на знамето в хоризонтално положение и даже накланянето му надолу), от самото му местене (в този случай ще да е със закъснител), или е от команда по радиото?
Според мен е третото. Дръжката, освен за корпус, най-вероятно е служела и за антена на приемника. Предполагам, че след този случай вече ползват заглушаваше или ги обезвреждат от разстояние...
Последна промяна 2 на vassiln, променена общо 15 пъти
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Ное 2018, 08:17

Впечатляваща е глупостта на Василн, повярвал на Пизи. Кога ще разбереш, че човекът е изпечен лъжец?

Непубликувано досега >>
https://www.nytimes.com/2018/02/17/worl ... nyahu.html

https://www.timesofisrael.com/video-eme ... za-border/

Единственото непубликувано е самото видео. Бомбата не е в знамето, а заровена в земята. Дръжката не е метална, а дървена. За нея е била вързана корда. Няма никакво радио и никаква антена. Двама войници са били ранени. За експертизата ти за сапьорите немам думи. :)

Какъв окоп...?
Това е оградата на границата с Газа.

...

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Ное 2018, 18:09

Динаин, благодаря за любезното пояснение, но не разбрах от мнението ти на какво точно смяташ че съм повярвал. Конкретно не помня да съм изразявал някакво съгласие по въпроса за броя на пострадалите или за непубликуването (потулването) на инцидента. Но ако греша - извинявай.
Сега заради теб го отворих отново, и макар през телефон, ми се струва, че около 30-та секунда дръжката проблясва на слънцето. Тая корда от къде я намери не знам, както и не разбрах какъв ще е тоя капан с такава конструкция. После ще продължа...
А. Та от къде изнамери корда и как така войникът отнесе знамето точно там, дето била скрита подземната бомба, нещо не можах да разбера. А и малко невероятно ми се види палестински нинджа да е прескочил и скрито да заложи бомба без да повреди оградата или да задейства аларми, да свърши пъкленото си дело и да остане незабелязан. Така че според мен това е представата на някой журналист. Но с теб не ми се спори, че в случая явно дърпам някаква струна.
Едит: сега видях че се позовават на неназован източник от военните и не вярвам. Или лъжат, или източника лъже.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 15 пъти

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 15 Ное 2018, 19:49

Изображение
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Ное 2018, 21:38

Олмаши, поживей три месеца в Газа, порадвай се на битовите условия и наличните ресурси, преяждай, като повечето палестинци, от американски грантове, без право да излизаш от гетото, или с право да работиш за 1000 лева, и после се опитай да си представиш, че само това те чака цял живот, пък тогава ни разкажи пак за тия паразити и търтеи.

plamenhk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от plamenhk » 18 Ное 2018, 10:43

vassiln написа:
15 Ное 2018, 21:38
....поживей три месеца в Газа, порадвай се на битовите условия и наличните ресурси, преяждай, като повечето палестинци, от американски грантове, без право да излизаш от гетото, или с право да работиш за 1000 лева, и после се опитай да си представиш, че само това те чака цял живот, пък тогава ни разкажи пак за тия паразити и търтеи.
Може би по правилно е да си зададем въпросът какво е направило управлението на сектора за ПОДОБРЯВАНЕ на тези условия ?
" Почему они тратят деньги на ракеты и туннели, а не на электричество и водопровод? Ни один доллар из бюджета ХАМАСа не идет на электричество или лекарства. 270 миллионов долларов они инвестируют в ракеты."
Подробно:
https://ehorussia.com/new/node/17372
https://ehorussia.com/new/node/17355

Изстрелването на стотици НЕУПРАВЛЯЕМИ ракети към населени места (имаше попадения в детски градини) представлява военно престъпление срещу цивилното население и е достатъчно условие за обявяването на война от израелска страна. Освен това е достатъчен повод за спиране на помощите и прилагането на международни санкции към такова управление.

"Опитай да си представиш" демонстративно изразената радост/ликуване от атентата от 11.09.2001 срещу хора които им дават помощи благодарение на които съществуват, "пък тогава ни разкажи" ....
http://www.megapolis.org/forum/viewtopic.php?t=32982

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 19 Ное 2018, 16:58

vassiln написа:
15 Ное 2018, 21:38
Олмаши, поживей три месеца в Газа, порадвай се на битовите условия и наличните ресурси, преяждай, като повечето палестинци, от американски грантове, без право да излизаш от гетото, или с право да работиш за 1000 лева, и после се опитай да си представиш, че само това те чака цял живот, пък тогава ни разкажи пак за тия паразити и търтеи.
Off Topic
Мязаш ми напрау на идин нов Andreas Baader
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 19 Ное 2018, 19:38

Оооох....
:)
Вижте сега всички. Добре, палестинците са лоши, лоши, лоши. И са "вечните жертви". Стига сте го повтаряли. Аз просто се интересувам защо и кой ги направи такива? И за мен виновниците са трима: Израел, арабските държави, и едва на последно място - самите палестинци.
Трябва ли да обясня? Добре:
Кой ги изгони от родните им земи, или ги принуди да живеят в окупация или в гета за бежанци? Израел. Кой отказа да им даде гражданство и ги държи десетилетия в бежански лагери? Съседите. Има и още едно нещо, което Динаин нарича "цивилизованият свят", и чието съществуване ме съмнява, но нека условно да приемем, че го има. Та ако е така, ще да има още малко вина - на този субект. Защото какво са виновни палестинците, че някъде една световна съвест се събудила и решила, че евреите трябва да имат държава? Утре може да се сетят за един друг геноцид, и да изреват турците, азерите и кюрдите, и ще бъде дори по-справедливо...
Сега за "вечните жертви", както ги нарече някой. Ами да, така е. Скоро ще станат 70 години, откакто първите палестинци са прогонени от родните им земи, а не могат да се върнат и не им дават права на граждани никъде в околните страни, т. е. живеят като изгнаници, навлеци или под обсада или граничен контрол. Тук един съфорумец газианците ги сравняваше със сингапурците. Но последните са доста по-богати, имат работа (не тъпеят по цял ден като паледпалестинските младежи), имат развлечения (не им трябва да правят заря над Израел), не се чувстват прецакани от някой друг, защото са родени на острова и те си го считат за техен, а не са натирени там от съседните околии. Динаин пропусна да коментира моя паралел с Варшавското гето. И накрая, поне един член на всяка фамилия е утрепан я във войните, я в интифадите, че стрелял със смъртоносна прашка, я нещо подобно.
Та така.

Отговори