Съвременно въоръжениеПсевдосимулации и обсъждане на сценарии

Модератори: Sharana, Amazon

Отговори
Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Re: Псевдосимулации и обсъждане на сценарии

Мнение от Bruchpilot » 05 Дек 2018, 14:00

Sharana написа:
04 Дек 2018, 21:10
Много идеи, зависи дали на Пилота му се занимава.
Ако е рекъл Господ да излезя в дълга и необзепокоявана коледна почивка :D Това за Венецуела малко по-трудно ще стане, но имам един Лайнбакър, трябва само да помисля как да му "обърна" игралните страни.
piston написа:
04 Дек 2018, 22:51
Bruchpilot написа:
04 Дек 2018, 15:04
piston написа:
04 Дек 2018, 13:19
Имам идея - да преиграем полета на Фам Туам по време на Лайнбакър 2....
Може, ще помисля по въпроса.
Смятам, убеди се, че олдскула е по-интересен а и тъкмо ще развенчаем и този мит....
Трябва да проверя точно на какъв МиГ е летял. Има шансове все пак!
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Мнение от piston » 05 Дек 2018, 22:42

Bruchpilot написа:
05 Дек 2018, 14:00

Трябва да проверя точно на какъв МиГ е летял. Има шансове все пак!
Ще ти пусна туй-онуй

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 14 Дек 2018, 09:20

@Bruchpilot Онази играчка със Shoot-and-Scoot логиката на мобилните ЗРК се оказа, че работи в модифицирана форма. Само дето каква занимавка се получава - за да може някой дивизион да духне от позицията, когато си отстреля боекомплекта (без ти да му казваш) трябват 2 тригъра и 3 евента :mrgreen: Като имаш десетина такива в сценария и хайде следното по 10 за всяко...
► Show Spoiler

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 14 Дек 2018, 11:18

Ужас! Направо ти съчувствам!
Сигурно и 15 минути игра с това ще са ми достатъчни за да ритна компютъра, да метна самолета в колата и да отида на "спа" за да си възстановя нервите :D
Като по-глупавичък мисля да се придържам към по-простото преместване по предварително зададено време и маршрут. :mrgreen:

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 14 Дек 2018, 11:37

Ами аз претръпнах още когато реализацията на идеята ми със сателитите излезе към 250 реда в ноутпада :D :D

Обаче нали ще е официален сценарий, налага се всички тия сложнотии да се автоматизират... Сега довършвам цирка с радарите и ще минавам към свалените пилоти и CSAR. След всички тия скриптове дето разучавах измислих и кой да ми е и следващия сценарий.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 14 Дек 2018, 11:42

Както казах - направо ужас!
Относно идеите - и на мен ми хрумна една, сравнително лесна, но ще ти я споделя лично, че някои може да получи удар като я чуе :lol:

mitkohr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от mitkohr » 08 Яну 2019, 13:38

След като е на 90% сигурно, че ще вземаме F-16 Block 70, ако на Шарана му се занимава и има време, ще може ли да преиграе сценария срещу Турция с тях вместо Грипени? Та да видим тeя F-35 технологии дават ли предимството на Грипен+Метеор. :)

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 08 Яну 2019, 18:11

mitkohr написа:
08 Яну 2019, 13:38
След като е на 90% сигурно, че ще вземаме F-16 Block 70, ако на Шарана му се занимава и има време, ще може ли да преиграе сценария срещу Турция с тях вместо Грипени? Та да видим тeя F-35 технологии дават ли предимството на Грипен+Метеор. :)
Не помня вече какви точно сценарии съм поствал тук. Може би става въпрос за "хотелките", където освен Грипени (май 16) с Метеор имахме съвременно ПВО и даже АУАКС. В тази ситуация не, предимство няма да се наблюдава за блок 70. Обаче както се казва - ако намерим злато под Стара планина, за да можем да си купим ПВО и АУАКСи няма да е проблем да платим сами за интеграцията ако някой друг не я плати до тогава вече. На фона на цената на самата ракета нищо плашещо няма в случая и е много вероятно в бъдеще на фона на интегрирането и в Ф-35 тя да се появи и при Ф-16. Та малко става като в майтап по повод една от безбройните любителски класации на самолети из интернета. Не помня на кое място беше (по топа разбира се Ф-22, Су-35 и подобни), но бяха лепнали вместо изтребител просто Метеора и пишеше, че Грипена просто си върви с него, защото само там беше интегрирана ракетата към момента на публикацията :mrgreen:

Реалистично погледнато обаче Метеори в обозримо бъдеще няма да ни огреят - и Грипен да купим щяхме да поръчваме AIM-120C като значително по-евтини както е било предвидено в Словакия и Хърватия.

По празниците, когато бях на почивка и имах повечко излишно време седнах за няколко вечери на напиша една статийка точно за сравнение между Грипен (C/D) и Ф-16 (блок 70). Подтикна ме липсата на нещо такова на български език и най-вече липсата на много интересни сведения, които са известни покрай конкурсите в Швейцария, Словакия и Хърватия. Аз се разрових доста дълбоко, когато обсъждахме въпроса в другата тема и лично бях крайно изненадан да науча, че например Gripen D не може да дава дежурство по еър полисинг и ако купим 6C + 2D реално си купуваме само 6 самолета за еър полисинг... Значителната разлика в предлаганите обучения между Швеция и САЩ и други подобни детайли също ми бяха интересни. Та там писах и за бойните възможности, включително и в ситуации с Метеора и другите силни страни на Грипена. Обаче празниците свършиха и тъй като стана по-дълга от планираната и не съм журналист да ми трябва си остана недовършена :D Май ще трябва обаче все пак да я допиша и да я пусна във форума, на някои може и да им е интересна предвид, че част от нещата още не съм ги срещал на български. Сигурно почивните дни ще пробвам да я допиша.

mitkohr
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от mitkohr » 08 Яну 2019, 18:43

Да за това става въпрос.
Е ясно, че Метеор няма да интегрираме нито купим, но ми беше интересно по-добрия радар дава ли някакво предимство в комбинация с AIM-120C-7? Другото, което ми е интересно, ако се смени в същиня сценарий освен Gripen с F-16, още и SAMP/T с PAC-3, RBS-70 с Avenger, то какъв ли ще е резултата. :)

Иначе чакам с нетърпение сравнителния материал, ти умееш да намираш и обобщаваш доста подробно информацията.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Яну 2019, 19:30

Пусни я във форума дори да не е дописана. Скоро в една авиационна група във фейса плакаха за такава статия. Вчера се появи полковник Николай Русев, заместник командир на подготовката във ВВС, който твърди, че е летял на всичко. Само аз успях да компилирам нещо за Пепелянката, но е далеч от нивото на твоите анализи. Полковника, не особено прикрито агитираше за Грипен, което предизвика много недоволство.

Lilov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Lilov » 09 Яну 2019, 18:11

Ами да, летял е на всеки от тези самолети, плюс доста други. Без блок 70, на който са летели само изпитатели и може би някакво хомеопатично количество тайванци, но пък там е модернизиран А/Б. Ама какво ли му разбира главата... А, и той участваше в експертната комисия, която оценяваше самолетите.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 09 Яну 2019, 19:33

Amazon написа:
08 Яну 2019, 19:30
Пусни я във форума дори да не е дописана.
Като я допиша тогава, така незавършено е безсмислено. Ако искаш нещичко - ето ти малко суха част :D
Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 09 Яну 2019, 21:14

Благодаря! Тя дори сухата част е доста показателна. Особено в сравнение с леко ”масажираната” статия в уикито.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 13 Яну 2019, 23:22

Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.

Отговори