Съвременни конфликтиКонфликтът в Украйна

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Конфликтът в Украйна

Мнение от Almasy » 17 Окт 2019, 20:46

limon написа:
17 Окт 2019, 17:36
almacy ако случайно имаш научни публикации по темата на генетиката - заповядай сподели ги, ще ги прочетем с интерес. Подозирам обаче, че не това е силната ти страна.
Да, нямам публикации и признавам, че не ми не силна страна, да не говорим пък да съм специалист.
Току-виж обаче назнайвам нещичко, като например какво е Синдром на Патау, за който имам подозрения, че ще ти се наложи да разбереш какво е от мрежата.
Последна промяна 1 на Almasy, променена общо 17 пъти
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Окт 2019, 20:59

Ivanov написа:
17 Окт 2019, 20:37
Amazon написа:
17 Окт 2019, 20:27
Ivanov написа:
17 Окт 2019, 19:14
Може ли тия два върпоса да си ги завреш на едно място? Има много хубави теми тук и в БС и за лендлиза и за морската война и за блокадата на Райха и липсата на ресурси и за причини и следстивя защо милиони се редават 41-ва и защо Белорусия остава безащитна и за въздушната война т.н. и т.н. Няма нужда всичко да се преразказва, щото на руският трол не му е харесало нещо написано и се пробва да го отклони дискусията към безмозъчни едносрични подмятъния, където печели този който е чел по-малко, но е по-упорит и с повече свободно време.
Може ли отговорите да си завреш на на онова място ?Питам само за цифри .... Виждам че са ти слаби чивиите . Не отклонявам темата "Конфликтът в Украйна " те го правиш ! Не знам какъв трол си но про -български не си , колкото и да се напъваш!!!
Аз изнасям информация. Ти цапаш. Само цапаш - нищо друго. Във всяка тема. Толкова. Развивам непоносимост към руски тролове, ако това наричаш "слаб ангел". А злощастната съдба на Украйна, Финландия и Беларус, докато с в нежната прегръдка на "империята" е съвсем и точно по темата. Включая, че точно те процентно изнасят болшинството от цивилните жертви в Кремълските простотии, от двете световни войни до революцията и гладоморите. Разбра ли трол такъв? Пишем за десетки милиони загинали по ужасен начин. Не за твоите топли чуства към Москва. А точно сертифициран тъпир като теб ,да ми обяснява дали съм българин, или не, ми идва малко нанагорно.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 17 Окт 2019, 21:23

Amazon написа:
17 Окт 2019, 20:59
А точно сертифициран тъпир като теб ,да ми обяснява дали съм българин, или не, ми идва малко нанагорно.
Не драги , не си !Даже аз който съм ( мисля ) преди теб в тоя свят те мисля за .... абе по нашенски май ме викаха "въртигъзица"

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Окт 2019, 21:27

Ivanov написа:
17 Окт 2019, 21:23
Amazon написа:
17 Окт 2019, 20:59
А точно сертифициран тъпир като теб ,да ми обяснява дали съм българин, или не, ми идва малко нанагорно.
Не драги , не си !Даже аз който съм ( мисля ) преди теб в тоя свят те мисля за .... абе по нашенски май ме викаха "въртигъзица"
Мисли си каквото искаш за мен, съвсем откровенно не ме интересува, просто намали троленето и политиката.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 18 Окт 2019, 10:16

limon написа:
В древноруската летопис се казва, че властта е била предадена на варяги, а не че хората по тези земи са се осъзнавали като варяги. Все едно да твърдите, че българите от третата българска държава сме немци заради княз, цар Фердинанд.
За мен лично няма никакъв проблем в норманската хипотеза, не виждам нищо срамно в произхода на който и да е било човек.
Изключително тъпо сравнение с Третото българско царство. Първо Третото българско царство не е създадено от Фердинанд. Второ то не се нарича Австро-унгария, нито народът му австро-унгарци. Ако трябва да правим паралел с българската държава, то Рюрик трябва да се сравни с Аспарух.
limon написа:
По повод разрухата и войната. Напомням ви, че Хитлер заедно с европейските съюзници нападна и изби около 30 милиона руснаци,а не обратното.
Отново си написал глупости. Кога станаха 30 000 000? Тя цифрата май постоянно се увеличава, само до преди няколко години се говореше за 20 000 000. И защо реши, че всички са руснаци? Да не би всички в СССР да са етнически руснаци. Е, то бива руски шовинизъм, ама и умрели хора - украинци, белоруси, татари, чеченци, грузинци, коми, башкири, арменци, казахи и т.н. да ги вкарваш в графа "руснаци" е гавра.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 19 Окт 2019, 07:30

Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 20 Окт 2019, 21:13

Някой може ли да каже, защо Шуйски го наричат "Последният Рюрикович"?

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 20 Окт 2019, 21:38

kramer написа:
20 Окт 2019, 21:13
Какво искаш да кажеш с този въпрос?

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 20 Окт 2019, 22:24

Stan написа:
20 Окт 2019, 21:38
kramer написа:
Въпросът е зададен точно и ясно.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 20 Окт 2019, 22:56

kramer написа:
20 Окт 2019, 22:24
Stan написа:
20 Окт 2019, 21:38
kramer написа:
Въпросът е зададен точно и ясно.
Не, не е. Не ясно за кой представител на рода говориш и какво има общо с темата.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 21 Окт 2019, 07:01

Конгресмени в САЩ искали "Азов " да бъде признат за терористична организация.
Изображение
https://russian.rt.com/world/article/67 ... -terrorizm

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 26 Окт 2019, 20:32

Президентът на Украйна се сблъскал челно с реалността...

https://www.youtube.com/watch?v=cMePXYQ9a9o

https://news.liga.net/politics/video/ze ... otom-video

Версията на Зеленски за сблъсъка с националистите. Ракзава, че се срещнал с обикновени хора в Золото, които били уморени от военните действия, искали мир. После същите тези хорица, му се оплакали, че в близост в частен дом, са се настанили въоръжение хора. Същите които се репчат на президента, а той им се обяснява в първия клип.

https://www.facebook.com/zelenskiy95/po ... 3823821980

Официалното изявление на Въоръжените сили на Украйна, се казва, че това били някакви нелегални елементи с оръжие, намиращи се там незаконно. Те пък се имат за доброволци и воюващи с врага? И очевидно не признават централната власт.
В командовании Объединенных сил убеждают, что в Золотом на Донбассе президент Украины Владимир Зеленский общался с людьми в военной форме, представившихся добровольцами. Однако находятся они здесь с оружием нелегально.

Как отметили руководители ОС, люди, с которыми общался Зеленский, находились в частном доме и не являются представителями каких-либо силовых ведомств или Вооруженных Сил Украины, которые являются уполномоченными находиться и действовать в районе проведения операции Объединенных Сил.
https://24tv.ua/ru/ukraina_tag1119/

Юнаците...

https://www.youtube.com/watch?v=nC6d9KulMtk

Въобще, голям фън. Но се потвърждава за пореден път нещо за което се говори вече 5 години. Радикални момченца играещи на война, плашат местното население, тероризират го, та трябва президент да дойде на място, да види каква е ситацията и да се изниже с обяснения, че някакви хора са там където не трябва да бъдат.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 26 Окт 2019, 20:49

30E79EE1-165B-4B4B-B783-A64036C347A0.jpeg
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 27 Окт 2019, 13:36

Лидер «Азова» угрожает Зеленскому введением 10 тысяч бойцов в Донбасс
https://www.gazeta.ru/army/news/2019/10 ... .ru%2Fnews
Баси държавата!

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 30 Окт 2019, 19:20

Според мен трябва да се отключи темата "икономика на Украйна " , все пак Донбас още е Украйна... Или не е така ?
В столице стартовал Донецкий Международный Инвестиционный Форум.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=37&v=X_LFZ7N5Rx4

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 31 Окт 2019, 11:31

Интервю с украински офицер относно някои аспекти
На употребата на РЕБ от ,донбаските миньори,....

Основните аспекти:

- всичко с руски компоненти е атакувано и елиминирано още в началото на конфликта
- цивилните мобилни мрежи са атакувани
- сателитната комуникация не е заглушавана, вероятно поради близки диапазони с ползваната от руснаците
-

https://www.thedrive.com/the-war-zone/3 ... adio-virus
Русия е страна, която винаги се е гордяла с бъдещите си научно-технически постижения. :lol:

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 03 Ное 2019, 12:28

Загубите на ВСУ за октомври

https://mil.in.ua/uk/tag/vtraty/

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 09 Ное 2019, 09:54

Международният съд на ООН прие за разглеждане иска на Украйна срещу Русия относно подпомагането на тероризма в Донбас
Обвиненията, повдигнати срещу Русия, включват: предоставяне на оръжие и друга помощ на незаконни въоръжени формирования; сваляне на полет MH17 на Malaysian Airlines; обстрелване на жилищни райони на Мариупол и Краматорск; унищожаването на пътнически автобус близо до Волноваха; експлозия по време на мирно събрание в Харков; дискриминация срещу украинската и кримскотатарската общност; забрана за дейността на Меджлиса на кримскотатарския народ; многобройни случаи на изчезвания, убийства, незаконни обиски и арести; ограничения за преподаването на украински и кримскотатарски езици.

Това, наред със започващото на 9 март догодина дело за сваленият от руснаците МН17 и арбитража между Нафтогаз и руската страна (с вече милиардни осъдителни присъди) е показателно за престъпният режим на миджита и че този път милост към Рассия не трябва да има!!!!

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Ное 2019, 12:11

Едно фото и коментар към него:
- Россия вернет Украине корабли, задержанные после инцидента в Керченском проливе. Вместе со штатным вооружением, но без боеприпасов (они останутся в РФ в качестве вещдоков). Возврат произойдет не в порту, а в море — там их встретят украинские буксиры.
/DW/

Изображение

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 18 Ное 2019, 20:58

Покрай изродщините руски в Сирия, излезе новапорция подвизи на небезизвестният урод Милчаков в Украйна...

Украинците го тролнали със снимки на някакъв негов бивш командир, препечен по стара москалска рецепта с огнемети “Шмель” и идиотът, за да отвърне изкарал снимки от личната колекция... После ги изтрил, ама късно....

18+

https://myrotvorets.news/zverstva-russk ... a-donbass/

Като се сетя как Т-72 се пънеше да ни убеждава как донбаския народ се вдигнал за руский мир, а всъщност всичко го направиха шепа терористи и местни пиянки

Отговори