Работен форумТехнически съобщения

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Технически съобщения

Мнение от Желязин » 17 Ное 2017, 09:49

Има ли някакъв проблем с качването на изображения? В няколко теми, в някои постове не се виждат част от или всички постове.

Пример:темата за Сомалия
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 17 Ное 2017, 10:15

Желязин написа:
17 Ное 2017, 09:49
Има ли някакъв проблем с качването на изображения? В няколко теми, в някои постове не се виждат част от или всички постове.

Пример:темата за Сомалия
Цели постове или картинките в тях?
Ако е второто и си с Mozilla Firefox, горе в адрес бар-а трябва да чукнеш върху иконката, която прилича на щит, и да изключиш защитата за сесията. Върху щитчето ще се появи червена черта, а снимките в постовете ще се появят.

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 02 Дек 2017, 10:43

По предложения на потребители са създадени нови под-раздели в раздел "Игри" и раздел "Българска История".

Поздрави :)
The Administration
www.fenixforum.net

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 22 Дек 2017, 23:09

Здравейте,

Обръщаме се към теб, защото си редовен посетите на Форум "Наука" и имаш отношението към това място и към знанието въобще.

Форумът съществува от края на 2005 г. и с усилията на много хора ние вече 12 години сме онлайн и продължаваме да дискутираме заобикалящия ни свят. През тези 12 години се случиха много неща и днес имаме форум с 15 000 теми, с над 350 000 мнения, които всеки месец се четат от над 100 000 човека. Това подрежда форум "Наука" сред едни от малкото активни форуми в България - изключителни, полезни и нужни места за свободна обмяна на мисли и знания.

Поддръжката му вече години наред тежи финансово и отдавна превърна начинението не просто в кауза, а сериозна част от семейния бюджет. Само хостингът на година е на стойност 850 лв и това е част от множеството разходи, което това място изисква. В началото на тази година създадохме фонд Форум "Наука", но за жалост малцина се припознаха в каузата - подкрепа на форума. С наближаването на Коледните празници, а също новата фактура за хостинг услуги, решихме да ти напомним, че това място е ценно, важно и наше, точно защото полагаме усилия и грижи да го развиваме. Част от тях могат да бъдат финансови. Обещаваме ти, че всяка дарена стотинка ще бъде инвестирана, за да развива и поддържа нашия форум през 2018 година.

За въпроси и идеи може да се свържеш с нас чрез лично съобщение, контактната форма или на [email protected]

Банкова сметка:

Сдружение “Читател”

IBAN: BG87UBBS80021048062740
BIC (Swift): UBBSBGSF
При банка ОББ АД

Към PayPal:

Фонд "Форум - Наука"

С уважение, Р. Теодосиев
Създател на Форум "Наука"
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 31 Яну 2018, 07:51

Заглавието на темата за Брекзит се промени и разду неимоверно.
Сега ми звучи като "Ще намерят ли нашите приятели своя отдавна изчезнал другар в Африка?".
Кой редактор ми направи това добро? Не че го изключвам, но трябва да съм бил много много много пиян, за да съм аз.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 31 Яну 2018, 08:10

Аз нанесох редакции на някои заглавия. Поправих граматически, правописни, пунктуационни грешки.
Опитах се и да им дам по-голяма яснота, за да е по-явно за новите потребители за какво иде реч в темите.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 31 Яну 2018, 10:42

За какво иде реч в темата беше пределно ясно.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 31 Яну 2018, 11:26

За автора на темата - може би.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 31 Яну 2018, 12:18

Не само. За това са встъпителните постове, които конкретизират, очертават границите на темата, която в заглавието се споменава по-общо. На същия принцип "Войната в Сирия" трябва да стане "Място за отразяване и проследяване на текущите събития от гражданската война в Сирия" с което почтително не съм съгласен.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 31 Яну 2018, 12:29

Да, встъпителния постинг може и да дава по-голяма яснота, но това не винаги е така.

А самото заглавие предразполага читателя да прочете текста под него (или - не), независимо от това, дали става дума за тема във форум, заглавие на статия в някаква медия (вестник, списание, новинарски сайт), рекламна брошура и др.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 31 Яну 2018, 13:02

Аз също не бих сменил заглавието. Brexit е кратко, точно и ясно описание на това какво може да се очаква в темата, а то е всичко свързано с този процес, включително и последствията от него. Сменял съм заглавия, но само защото авторът беше решил целенасочено и провокативно да започне дискусията - говоря за темата за Добруджанската кампания, която първоначално беше кръстена "Войната на Русия против България". Предлагам ако vassiln иска да върнем старото заглавие, да го преименуваме отново.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 01 Фев 2018, 06:31

Да, бих желал, разбира се.
Историк, благодаря за желанието да направиш темата по-читаема, но не мисля, че конкретната редакция е успешна.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Фев 2018, 07:13

Аз също избягвам да пипам заглавията на темите. Направих го само веднъж, заради изкривяване на името на Македония и обясних на автора на темата какви са ми били мотивите.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 01 Фев 2018, 10:39

Almasy написа:
30 Окт 2017, 05:43
Защо, откак съм чужбинско, сайтът нон-стоп ме изхвърля и трябва да се логвам едва ли не през минута?
И мен ме изхвърля отвреме навреме. Уж съм кликнал на опцията за запомняне и оставане в акаунта.
Понякога ме изхвърля след период на неактивност, друг път - когато пускам нов постинг. Във втория случай трябва да се логна пак, да дам назад и да пусна постинга. Добре е, че написаното е запаметено!

Да не би това да се случва, понеже съм постоянно логнат в сайта чрез телефона?

Обаче в други форуми и сайтове също съм логнат и в телефона, и в сайта за постоянно, но оттам не ме изхвърля.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 01 Фев 2018, 10:40

vassiln написа:
01 Фев 2018, 06:31
Да, бих желал, разбира се.
Историк, благодаря за желанието да направиш темата по-читаема, но не мисля, че конкретната редакция е успешна.
Аз пък мисля тъкмо обратното. Всеки има свое виждане.
Както и да е... Премахнал съм редакцията на заглавието.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 01 Фев 2018, 22:50

Благодаря.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 19 Фев 2018, 17:12

Как мога да прикача видео от twitter , което да излиза видимо и работещо на страницата на дадена тема, сякаш се гледа в самия twitter?

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 20 Фев 2018, 10:59

Мизиец написа:
19 Фев 2018, 17:12
Как мога да прикача видео от twitter , което да излиза видимо и работещо на страницата на дадена тема, сякаш се гледа в самия twitter?
Не можеш. Видеата от twitter не могат да се прикачват като тези от youtube.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 20 Фев 2018, 11:06

Има някакъв проблем с форума и мобилен хром.
Независимо дали е на мобилен и локален интернет, форумът винаги забива при превключване и се налага допълнително да потвърждавам хрома да чака отговор.
Това е от няколко дни. Телефонът е достатъчно мощен, вируси и други буболечки няма. А и това единственият сайт, който се държи така.
Изображение
Finita la commedia

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 20 Фев 2018, 11:28

Втори ден се опитвам да видя снимката постната от Торн в "Снимки" раздел Втора световна , опитвах поне 10 пъти отваря до куполата на танка (поне разбрах какво е) и дотам , после забива . И това за черно-бяла сника , с всички останали снимки проблем няма .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 20 Фев 2018, 11:38

Снимката се намира във форума на warthunder. може той да ти прави мизерии

Качих я като форумен файл
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 06 Мар 2018, 08:31

Напоследък Гугъл е затегнал политиката за хотлинкинг на изображения. Не е толкова лесно вече да слагаш картинки, много сайтове си ги пазят и те като светая светих.

Развалиха го тоя интернет, не е като едно време...
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 17 Май 2018, 22:41

Понякога ми пише, че форума е офлайн и ми показва някаква кеширана версия. Миналата седмица затова въобще не успях да вляза от домашния компютър (от компютъра на работа нямам проблеми). После се оправи за няколко дена, влизах без проблем... и оня ден пак ми показа, че е офлайн, чак днес успявам да вляза.

Ясно е, че проблема е в моя компютър, защото от други места мога да влизам. И кеша съм си трил, и бисквитките съм трил, и песни съм му пял, но не знам какъв е проблема и понякога просто не мога да вляза за по няколко дена. Затова и си казах, че е най-добре да опиша проблема сега, докато форума ме е пуснал за малко, че не се знае кога ще е следващия път.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 18 Май 2018, 09:08

Гиго написа:
17 Май 2018, 22:41
Понякога ми пише, че форума е офлайн и ми показва някаква кеширана версия. Миналата седмица затова въобще не успях да вляза от домашния компютър (от компютъра на работа нямам проблеми). После се оправи за няколко дена, влизах без проблем... и оня ден пак ми показа, че е офлайн, чак днес успявам да вляза.

Ясно е, че проблема е в моя компютър, защото от други места мога да влизам. И кеша съм си трил, и бисквитките съм трил, и песни съм му пял, но не знам какъв е проблема и понякога просто не мога да вляза за по няколко дена. Затова и си казах, че е най-добре да опиша проблема сега, докато форума ме е пуснал за малко, че не се знае кога ще е следващия път.
На мен ми звучи по-скоро като проблем от доставчика на интернет - защо не пробвате, като се появи проблема, да се вържете към друг доставчик и да видите какво става (примерно да сложите времено стик с мобилен интернет).
Другото евентуално е браузъра (ако сте с FF пробвайте с IE или някой друг) или настройките на антивирусната/firewall-а.

Аватар
admin
Site Admin
Контакт:

Мнение от admin » 20 Май 2018, 12:53

Форумът се беше счупил по моя вина. :ugeek:

За щастие хостингът се притече на помощ и възстановиха backup от вчера, 19.05.2018 г. - 02:22 08:26 ч сутринта.
Загубите са минимални - само един ден постове.

Извинете за причиненото неудобство.

Админ
The Administration
www.fenixforum.net

Отговори