Съвременни конфликтиХизбулла

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Темата е заключена
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Хизбулла

Мнение от Dinain » 14 Мар 2019, 07:50

Не, просто не разбираш.
Аз разбирам, че израелското разузнаване събира от години информация за проекта на Хизбула на Голаните и е публикувало едно клипче за илюстрация. Не си очаквал да ти публикуват цялата събрана информация в интернет, нали....? :roll:
И разбирам, че нямаш абсолютно нищо за възразяване по същество, само тролеж и празни приказки.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 14 Мар 2019, 08:05

Аххааа, демек леко отместваме само ъгълчето на пердето на секретността, за да се стресне врага.
Ама защо тогава го дават по израелския тийейджърски информационен канал?
Па поне да беха сложили субтитри на арабски....
А за израелското разузнаване, не трябваше да издаваш. Сега и аз разбрах вече. :D
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 14 Мар 2019, 08:35

Глупости, за да се стреснел врага. За да подготвят почвата за следващите удари и да няма "ама защо".

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 23 Мар 2019, 07:41

И като стана дума преди малко за разузнаване, едно леко отклонение, което май си е все пак по темата. По-точно две:

1. Ливанските служби задържали канадо-ливанец по обвинение в шпионаж в полза на Израел. И по-точно, военното разузнаване (щях да напиша Шин Бет, но се сетих да проверя) Аман, по-точно Разузнавателия корпус към ГЩ (израелското ГРУ, демек).
LEBANESE SECURITY FORCES ARREST LEBANESE-CANADIAN WHO SPIED FOR ISRAEL

Задържаният е 40-годишен и шпионирал за Израел от пет години. Занимавал се със събиране на информация за Хизбула и между другото трябвало да разбере каква е участта на сваления над Бейрут през 1986 г. военен летец Рон Арад (!). Нещо ми подсказва, че ще бъде осъден. А там все още имало смъртно наказание, и такова се предвижда за шпионство.

Споменават впрочем, че по-рано тази година бил хванат още някой....

2. И така стигнах до другата новина, извинете, че чак сега я виждам:

Изображение

Още един разкрит шпионец, този пък от Мосад.
LEBANESE INTELLIGENCE ARRESTED MOSSAD AGENT WHO ATTEMPTED TO ASSASINATE HAMAS COMMANDER
Арестували го на 21 януари тази година. Участвал в подготовката на неуспешния опит за елиминиране на командира от Хамас Мохамед Хамдан, който се състоял на 21-ви януари 2018 (въпреки че в другата новина Саутфронт споменават че било през 2017). И той от пет години шпионирал, и той ми прилича на 40 годишен. Явно в разузнаването ги набират най-много до възраст 35.
Внимание, тия, дето все още не сте навършили 36 години! Да не започнете да шпионирате за Израел! :D

Както се полага, разкритият агент след опита за убийство напуснал страната, но след три месеца се върнал (явно са се уверили, че тогава не е бил под подозрение), носел електронни джаджи, готвел се да минава границата и т. н. шпионски занимания.

Ще има ли размяна, и в какво съотношение? Или понеже заловените хизбулашки шпиони не са ливански шпиони, а терористи, няма да е възможно? Каквото и да става, ще е след години, ако отърват смъртните присъди. Че повечето разкрити израелски разузнавачи в БИ са обесени, доколкото си спомням.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Май 2019, 10:58

Понеже няма отделна тема за войната от 2006-та (Втората ливанска война), да сложа тук едни снимки от сайта на TIME:

10 Years After the Lebanon War: The Photos That Moved Them Most

които според журналистите били най-затрогващи. Заснети са и от трите театъра на войната - северен Израел, южен Ливан (фронта) и Бейрут. Малко са тежки за гледане:

Жители на Бейрут гледат израелските авиоудари от хълм над града:
Изображение

Ще скрия в спойлер някои от следваащите, че са доста натъжаващи или страшни, или пък утежняват темата:
► Show Spoiler

Плачещи израелски войници:
Изображение

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 21 Май 2019, 09:08

Вай, вай!

Хизбуласите го закършили, при това го отнасят заради Иран и американските санкции:

Trump’s sanctions on Iran are hitting Hezbollah, and it hurts

Врътнали им кранчето, че няма пари. Съкращавали щатовете, намалявали заплатите, изобщо лоша работа, и всичко заради Тръмп.
Като го прочетох, се върнах към заглавието, да видя да не е някоя израелска медия, но не е.

И сложили за илюстрация една възмутителна снимка от 2015 г.:

Изображение

Виждате ли детето - войник на покрива на пикапа? Автоматът сякаш е истински. Явно се учат както от Хамас (униформа и лента) така и от израелците (истински оръжия вместо пластмасови).
Е добре де, може и да не е истински, но прилича.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Май 2019, 11:16

После се сетих, че може да е автомат за еърсофт, като тия на израелския саерет, дето обезвреждаше Флотилията на свободата.
Не, ония бяха за пейнтбол. Както и да е.

По ме притеснява, че лошите новини не спират. Явно с ерата на Тръмп свършват добрите времена за Хизбула, и почват добрите времена за Израел. Тоест, исках да кажа, че добрите новини не спират.

Хизбула толкова са го закършили заради санкциите, че са го докарали до там йеменските хути да им събират дарения:
Yemen’s Houthis launch fundraising drive for cash-strapped Hezbollah

Гледайте сега какво пише:
A radio station donation drive aims to help the Lebanese militant group through its ‘current stage of distress’
A Yemeni radio station broadcasting in support of the Yemeni rebel Houthi movement has launched a fundraising drive on behalf of Hezbollah, which has come under pressure from ramped-up sanctions.
Sam FM (99.1) on Friday called on its listeners to “support the masters of the mujahideen in this world, the purest people, Hezbollah” and donate to the “From Yemen the Faithful to the Resistance of Lebanon” campaign during the final 10 days of Ramadan.
И правилно отбелязват, че доскоро е било обратното - хизбуласите помагали на хутите финансово:
The pro-Houthi station’s effort presents an unusual about-face in the relationship between the Houthis and Hezbollah, which is usually the provider of support to its Yemeni allies.
А според мен и двете страни си помагат взаимно - ако си йеменец, кеф ти да дадеш на Хизбула (щото примерно вече си давал за хутите и за ваксинации, да речем, или за ПТРК, а по Рамадан е прието правоверните да дават дарения, както ние по Коледа), даваш парите на "йеменската парична поща". А ако си ливанец, и решиш този път да дариш за хутите (щото примерно си сърдит на хизбуласите, че сложили твой ненавистник за квартален отговорник), даваш си лептата на "ливанската парична поща". Накрая двете организации се чуват по телефона, казват си кой колко е събрал за другия, прихващат си взаимно парите до по-малката сума, и реално превеждат през границите само разликата. Лесно и удобно, мисля че още евреите или тамплиерите го бяха измислили.

Но че хизбуласите са прегладнели, е очевиден факт. По данни на ливански очевидци, от седмици вече не са виждали бойците им да ядат навън през деня, както се е случвало по-рано. :D

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 29 Май 2019, 12:07

Но да се върнем към пъклените планове на терористите, че те изглежда няма да се откажат лесно от тях. И по-конкретно тези в южна Сирия и близо до Израел.
В началото на април - съобщения, че хизбуласите обикаляли Дараа и се срещали с началници на сирийската Държавна сигурност:

درعا:قيادو"حزب الله"يزورون الحارة بسيارة "جيب" لبنانية!

Изображение

Избирали си места за разузнавателни постове, лагери и прочие терорски обекти. Наемали хора от местните. Май си сложили наблюдателен пост на Тел Ал-Хара, най-високото възвишение в Дараа. Ей го къде е, в средата на кръга:
Изображение

На девети април конвой на хизбуласите бил забелязан да преминава през няколко населени места в Дараа, като крайната точка била среща с някакъв полковник от Военновъздушното разузнаване на Асад:
Изображение
Не знам дали снимката е автентична или илюстративна.
https://www.horanfree.com/?p=3638

Според друг източник, това шествие било на друга проиранска милиция - Бадр.
https://horrya.net/archives/99852

В Ал Луджат и Кунейтра наскоро имало випуск на приятелска на Хизбула милиция от южни сирийци, обучавани в Ливан, Айтарун.
https://www.horanfree.com/?p=3674
Курсът на обучение бил 45 дни. Малко набързо, но пък времената са напрегнати. Давали им 250 долара месечна заплата, сега не знам какво ще стане с тях при тия санкции.
Село Ейеб в Дараа било превърнато в учебен център и оръжейно депо на злодеите.
https://geiroon.net/archives/152114

Ето и схема на хизбулашките и приятелските им обекти в Кунейтра:
Изображение

Скалистият ландшафт на Ладжат помагал на милицията да се ползва от множество пещери и тунели, за да избегне въздушните удари:
https://twitter.com/AlbinSzakola/status ... 8325899266
Изображение

Имали "пехотен лагер" близо до военновъздушната база Калхала, както и стрелкови полигон близо до село Хош Хамад.
https://www.sy-24.com/issues-24/%D9%85% ... GWgR8umzO8

А тези атракционни возила не знам от кога и къде са:
Изображение

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 31 Май 2019, 09:57

:o
Израелската военна програма показва хизбулашки диверсионен тунел.
Лоша работа за хизбуласите. Вече няма да могат да се инфилтрират в обетованата страна.

https://youtu.be/iC0exbDctqU

Английският на водещия е по-добър от моя, но има лек източен акцент.
Интересно - за първи път ги виждам IDF да се позовават на резолюции на ООН (в случая 1701).

Тунелът бил един километър дълъг. Щели да го напълнят с бетонов разтвор, за да стане невъзможно да бъде възстановен. Досега са намерили шест такива, но Насрала бил казал, че не са всичките.

Ще да е с геоложки радар, като тези, дето ползват археолозите?
Другото, което много ме учудва, е с какъв инструмент е копано. Прилича ми на някаква специализирана машина.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Юни 2019, 10:36

Сега си мисля, че ако е с геоложки или археоложки радар, вече не е лошо да почнат пак да минават там, където са проверили.
Нищо чудно да си намерят пак. :D
(Аз така на един длъжник като търсих овчичките, и първия път не ги намерих. Само малка част. Ама втория път като отидох, си бяха там.)
И друго ми хрумна. Възможно ли е подземна бомба да усеща по индукцията, когато над нея работи такъв радар? И да си индуцира ток за електродетонатора?
Но да не се разсейваме.
Cannel 4 разказва за ролята на Хизбула в гражданската война в Сирия. Един от най-мрачните епизоди от историята на организацията, който надявам се свърши. Малко е старичко, ама тогава пропуснах да го сложа (пък и нямах акаунт, пък и нямаше Фениксфорум).
https://youtu.be/8cc0tMp53fE

Не го знам този журналист кой е, но ми се вижда голям будала. Вместо като един известен български анализатор по въпросите за БИ, хузбуласите да му идват на крака и да си споделят с него на уше, той се дигнал да ходи по Ливан и Сирия, и да гони Михаля и да се снима сред тях.
Единственото, което е успял сякаш, е да разкрие огромните човешки загуби на Хузбула, така старателно прикривани от тях. :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 10 Юни 2019, 23:46

Ами сега?

Iran-linked terrorists caught stockpiling explosives in north-west London

Terrorists linked to Iran were caught stockpiling tonnes of explosive materials on the outskirts of London in a secret British bomb factory, The Telegraph can reveal.

Radicals linked to Hizbollah, the Lebanese militant group, stashed thousands of disposable ice packs containing ammonium nitrate - a common ingredient in homemade bombs.
https://www.telegraph.co.uk/news/2019/0 ... ssion=true

UK EXPOSED HEZBOLLAH EXPLOSIVES IN LONDON IN 2015, WITH MOSSAD INTEL

https://www.jpost.com/Middle-East/Briti ... 015-592003

The discovery was considered so serious that then-prime minister David Cameron and then-home secretary Theresa May were personally notified.

According to the investigation by The Telegraph, the factory in London was not an isolated cell but is being seen as part of a wider international plot by Hezbollah to lay the basis for future attacks, including the discovery of cells in New York, Thailand, and Cyprus, where a 26-year-old was caught with 65,000 ice packs in a basement and later admitted to being a member of Hezbollah.

Hezbollah was only banned as an organization in the UK in February, more than three years after the discovery of the factory. The United States, Israel, Canada, the Arab League and the European Union consider Hezbollah a terrorist group.

Гръмна сензацията, разкрита е конспирацията...

През 2015 г. британската полиция залавя 3 тона експлозиви в Лондон, складирани от Хизбула. В Израел твърдят - благодарение на разузнавателна информация от Мосад.

Британската полиция тогава покрива скандала и историята се разкрива едва сега. Защо? Защото Британия е подписала сделката за вдигането на санкциите на Иран само няколко месеца преди това. Би било излагация, нали?

Има и подробности за други клетки от международната мрежа.

Ами сега? Какво стана с "бившите терористи" и "то е било отдавна"? (пожелателното мислене на Торн)

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юни 2019, 06:16

Изпуснал си точно най-интересното от Джерусалем пост, изречението, дето разкритието е станало с участието на "M15".
Radicals linked to Iranian-backed Hezbollah were caught stashing tons of explosive materials in northwest London in a secret British bomb factory, M15 and Metropolitan Police officers discovered in 2015, only months after the UK signed on to the Iran nuclear deal.
Не се сещам за тая специална служба каква беше, но трендът е да се роят. :D
Удивлява ме размахът на журналистическата мисъл. От мазето в Лондон, до Всеобхватното споразумение в едно изречение. Все едно складирането на материали за експлозиви в чужда държава е нарушение на споразумението (точно на него). Подобен размах имат и крилете на въображението на Dinain, че му помагат да интерпретира, на което ще се спра по-долу.
И при цялото могъщество на британските служби, както и при очевидно големия им брой, накрая пак израелците разкрили заговора, на хиляди километри от родината си, и посочили престъпната клетка на местните. Егати и британските смотаняци! :)
Дали да се опитам да позная, че задържаният състав на клетката (вероятно един брой) ще получи изгодно споразумение, ако признае съпричастността си към Хизбулла? И сигурно ще получи защита и анонимност.
@Dinain
Интерпретацията ти налага две уточнения, защото си малко волен в интерпретирането. Първо, не са открили експлозиви, а амониева селитра (от която наистина може да се правят експлозиви, но има разлика). Самият ти източник го нарича "explosive materials", ама ти или не внимаваш, или не си добре с английския. Второ, не са складирани от Хизбула, или поне това не е доказано засега, а е журналистическо предположение. Самото изказване не е възможно най-прецизното, защото организацията сама не може да складира, най-много да са го сторили членове на военното и крило. Затова и JP ги нарича "radicals linked to Iranian-backed Hezbollah". Като и самото това е предположение. Освен ако не го докажеш де, ти знаеш и можеш.
Dinain написа:
10 Юни 2019, 23:46
...
Има и подробности за други клетки от международната мрежа.
...
Чак пък подробности? Ми да ги видим пак тогава тези подробности:
According to the investigation by The Telegraph, the factory in London was not an isolated cell but is being seen as part of a wider international plot by Hezbollah to lay the basis for future attacks, including the discovery of cells in New York, Thailand, and Cyprus, where a 26-year-old was caught with 65,000 ice packs in a basement and later admitted to being a member of Hezbollah.
Цялата световна конспирация в едно изречение. Резюме на български: ако се вярва на разследване на Телеграф, фабриката в Лондон не е изолирана клетка, а следва да се разглежда като част от по-широк международен заговор от Хизбула за създаване на база за бъдещи атаки, включително разкритите клетки в Ню Йорк, Тайланд и Кипър, където 26-годишен бе заловен с 65 000 пакета за лед в мазето и по-късно признава, че е член на Хизбула.
Много ми харесват тия признания, как удобно се появяват. Не ги ли е страх за близките им в Ливан? Или нямат близки в Ливан? И как разбират, че емисарят, който ги вербува, е истински хизбулах, а не примерно мустааравим? Имат международни паспорти и служебни карти с холограма и логото на организацията ли? Трябва да питаме и българския експерт по БИ и анализатор, че и той си говори с тях.
Оставям настрана и логиката на писача, че клетката не била изолирана. Те това им е характерно на клетките, че не са изолирани, а винаги са директно свързани. И като набараш едната, всичките падат като зрели круши в ръцете ти. Ако си Мосад, де. Или Телеграф. :D
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 11 пъти

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юни 2019, 07:15

А сега сериозно. Нека да приемем, че е доказано че е шиитски ислямистки радикал. И че не е вербуван от някой мустааравим*, а от някакъв друг, истински ислямист. Не може ли да е вербуван директно от иранските служби, примерно Ал Кудс? Или военното разузнаване на армията?
Ами не може.
Защото военните специални служби на някои страни действително вкарват оръжие и експлозиви на територията на други страни. Че и понякога даже и химическо, че и даже го ползват. Така че, ако е примерно от иранското ГРУ, всъщност няма да се окаже нещо нечувано и невиждано.
Да, ама като е Хизбулла, и вече е нещо гадно, нещо терористическо. Едно е да го прави шпионин, друго - член на недържавна организация.
Затова, много трудно ще видите някъде да хванат директно ирански шпионин. Почти винаги е от Хизбулла. Толкова са добри, че конкурират успешно собствените си учители.
После да видим, кога се случва складирането на експлозивния изкуствен тор? Ами тук не се казва, защото не е сензационно. Но сякаш се налага извода, че е след Споразумението. Защото са разкрити месеци след сключването му, следователно най-вероятно са складирани също след сключването му. Даже няма да се изненадам, ако са складирани именно с цел нарушаването му. И взривяването на жилищни кооперации в Лондон, разбира се.

* Мустааравим (ставащ арабин, превръщащ се в арабин) е прозвище на някои израелски специални държавни групи, които с подходящо облекло и знания действат на чужда територия. Може да се спори за тези от тях, които спадат към IDF дали действат законно, но това е извън темата. Има и по-цивилни субекти, обикновено с британски и канадски паспорти, които в повечето случаи са с очила и бради, и които също действат международно, понякога присъствайки в същите населени места и страни, където се залавят или убиват терористи. Те не са всъщност мустааравим, а примерно мустабританим или мустаканадим. Но това също е извън темата.
Последна промяна 3 на vassiln, променена общо 11 пъти

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 11 Юни 2019, 07:18

ХАХА арестували някакъв ливански зарзаватчия, но британската полиция го прикривала 3 години защото били политкоретни. :lol:
https://www.tickcounter.com/countup/112116/my-count-up Days since jihadis lost village in Syria.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юни 2019, 07:25

Ами да е мислил, като използва забранени торове за марулите!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Юни 2019, 08:41

Голяма простотия е изписана тук - не е изненадващо, че се втурнахте да търсите опорни точки, мазол е настъпан.

Василн, защо не прескочим фазата с детската градина и да не напишеш нещо по същество? Видно си номиниран за говорител на Хизбула.

Заловен е агент, заловени са експлозиви, преди 4 години. Открита е връзка с Хизбула и Иран. Това го приемаме за факт, защото това е съобщено от реномирана британска медия. Давай нататък, без много дървено философстване.

Раздуй за международното положение и статуса на терористи на Партията на Аллах.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юни 2019, 16:40

Чакай сега, израелската медия е наистина много авторитетна, но ползва преразказ от британската медия, която пък ме кара да се абонирам, сигурно и ти не си я дочел след петото изречение, че като гледам цитатът ти общо взето е предимно от JP. Нищо доказано няма засега, но ни най-малко не се съмнявам, че уличеният ще се признае за член на Хузбулла и ще получи присъда, която няма да излежи в по-голямата си част.
Ама хайде преди това да видим кой е, къде е роден, как се казва, кой е бил свръзката, къде са го вербували и как. И на мен ми е интересно.
За да обобщя с две думи - може и да е хузбулас, а може и да не е, а да участва, волно или неволно, в провокация.
Иначе като говорител на организацията, в какъвто ме повиши, мога само да отрека нелепите твърдения и обвинения. И да кажа, че е провокация на Израел и САЩ.
:D

П.с. И какви са тия изрази - раздуване за меджународното положение, детска градина, мазол, дървен философ? Можеше поне да се извиниш, че наричаш изкуствения тор експлозив. :lol:

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Юни 2019, 15:53

Dinain написа:
11 Юни 2019, 08:41
...
Заловен е агент, заловени са експлозиви, преди 4 години. Открита е връзка с Хизбула и Иран. Това го приемаме за факт, защото това е съобщено от реномирана британска медия. Давай нататък, без много дървено философстване.

Раздуй за международното положение и статуса на терористи на Партията на Аллах.
Ами да раздуя, колко да раздуя? Гледам, че самите британци май са пропуснали да го раздуят, па и изглежда са пуснали терориста:
One man in his forties was arrested under suspicion of terrorism offences that day. He was eventually released + not charged.
https://twitter.com/benrileysmith/statu ... 4343965697
Източникът е някакъв британски журналист.
Изображение
Почнал да пита наляво и надясно, и дотам. Няма обвинения, няма съд, няма присъди.
А надолу в коментарите някакъв хвърля, че Хизбула учили как се правят бомби и ИРА. :D

Та викам, да оставя на теб да проследиш процеса, като му дойде времето (сигурно още събират доказателства, ако е така, може да дадеш акъл). И да ни информираш пак за резултата?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Юни 2019, 16:06

Да вземеш да мислиш, а?
Остави израелската медия, няма значение на кой бил сигнала през 2015 г.

Статията е на британския вестник Телеграф, аферата е преди 4 години, едва сега я публикуват по политически причини. Досега са я крили. Потвърдена е от полицията и MI5, какво не ти е ясно?

Детска градина наричам заораването в тора (буквално).

Ще реагираш ли адекватно?

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Юни 2019, 16:12

Аферата търпи развитие, с шикалкавене няма да се измъкнеш.

British MP Asks If British Gov’t Covered Up Hezbollah ‘Bomb Factory’ Because of Iran Nuclear Deal

By Patrick Goodenough | June 11, 2019 | 4:36 AM EDT

(CNSNews.com) – A British lawmaker is calling for answers after it was revealed at the weekend that authorities swooped on a Hezbollah “bomb factory” in London four years ago – just weeks after Britain, the U.S. and others concluded the nuclear deal with the regime in Iran, Hezbollah’s chief sponsor and patron.

Joan Ryan, an independent member of the House of Commons, asked Home Secretary Sajid Javid in a letter Monday why details of the September 2015 raid had not been made public.

“Can you confirm that nobody in Government ordered this information to be withheld from the public because of its sensitivity due to Iran’s funding and support for Hezbollah and the recent conclusion of the Iran nuclear deal?” she asked.

https://www.cnsnews.com/news/article/pa ... mb-factory

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Юни 2019, 16:22

Dinain написа:
13 Юни 2019, 16:06
Да вземеш да мислиш, а?
Остави израелската медия, няма значение на кой бил сигнала през 2015 г.

Статията е на британския вестник Телеграф, аферата е преди 4 години, едва сега я публикуват по политически причини. Досега са я крили. Потвърдена е от полицията и MI5, какво не ти е ясно?

Детска градина наричам заораването в тора (буквално).

Ще реагираш ли адекватно?
Не, не ми тълкувай писанията си, разбрах те и без това, не си особено сложен. Отговори по същество на допълнителната информация за липсата на обвинения и освобождаването на терориста, ако имаш какво.

Иначе тия остроумни подмятания отстрани ги запази за себе си, ако искаш да си дискутираме по темата. Как да реагирам адекватно? Да се предам на полицията ли?

Dinain написа:
13 Юни 2019, 16:12
Аферата търпи развитие, с шикалкавене няма да се измъкнеш.

British MP Asks If British Gov’t Covered Up Hezbollah ‘Bomb Factory’ Because of Iran Nuclear Deal

By Patrick Goodenough | June 11, 2019 | 4:36 AM EDT

(CNSNews.com) – A British lawmaker is calling for answers after it was revealed at the weekend that authorities swooped on a Hezbollah “bomb factory” in London four years ago – just weeks after Britain, the U.S. and others concluded the nuclear deal with the regime in Iran, Hezbollah’s chief sponsor and patron.

Joan Ryan, an independent member of the House of Commons, asked Home Secretary Sajid Javid in a letter Monday why details of the September 2015 raid had not been made public.

“Can you confirm that nobody in Government ordered this information to be withheld from the public because of its sensitivity due to Iran’s funding and support for Hezbollah and the recent conclusion of the Iran nuclear deal?” she asked.

https://www.cnsnews.com/news/article/pa ... mb-factory
Аууу, всичко се разплете. Сега като ревнат народните британски представители, и веднага ще го обвинят злодея, и хайде на съд! Нали?
Я раздуй (ако мога да те цитирам) докъде и как ще се развие аферата? Ще има ли доживотни присъди?
Хизбулашките риали ли са помогнали да се потули случая?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Юни 2019, 20:34

Точно това имам предвид под "детска градина".

Има сериозно разкритие на терористична дейност в европейска държава, достатъчно сериозно да скрият публикацията по политически причини (за да предотвратят дипломатически скандал с Иран), а специалистът Василн остроумничи. Съжалявам, нищо смислено не си написал, на което да си струва да отговарям. И въпросите въобще защо са към мен??

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 14 Юни 2019, 18:40

Ти изпляска сензацията, затова теб питам. Под "сериозно разкритие" да разбирам ли такова, дето няма нито един обвинен? Толкова ли е страшен тоя дипломатически скандал с Иран за гордите брити, че да си затворят очите за такъв подъл тероризъм в пазвата им? Три тона амониева селитра - това може да убие стотици?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Юни 2019, 08:27

И докато напразно съм питал по-горе, два дена преди това някакъв дрон за малко навлязъл от Ливан в Израел, после се уплашил и избягал.
Israel scrambles jets as drone from Lebanon enters Israeli airspace, turns back

Успял е все пак да вдигне изтребителите.
Да не им стане навик? Така израелските космонавти ще се изморят. (Нали разбрахте, че от двайсетина години и техните ВВС били въздушно-космически?)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 19 Юни 2019, 21:14

Знам че може да е нахално, но какво стана с британските разкрития? Продължават ли да се разкриват, или все още се прикриват?
Признанията на заловения Онуфри, че е член на Хизбула, подкрепят ли се от други доказателства, и ако да - какви?

Темата е заключена