Съвременни конфликтиСеверна Корея

1990-

Модератори: Ksantip, Sharana, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
rki
Редовен потребител
Status: Offline

Re: Северна Корея

Мнение от rki » 31 Юли 2019, 15:44

В рамките на около седмица, още два "проектила" пратени като поздрав за великия дийл-мейкър от този човек:
Изображение

Цялата статия - https://thehill.com/policy/defense/4554 ... korea-says
"Risk happens slowly at first, then all at once."

=======================================
https://www.tesladeaths.com/

https://elonmusk.today/

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 31 Юли 2019, 17:40

Ракетите са били местната версия на Точка, а причината - получаването на F-35 в Южна Корея.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Авг 2019, 09:11

Местната версия на Точка е показала далекобойност от 250 километра, и на практика не е оперативно-тактическа, а най-обикновена тежка артилерийска ракета.
Лямин:
https://imp-navigator.livejournal.com/843540.html

Тоест, ако разбирам правилно, по концепция трябва да бъде евтина и масова ракета, произвеждана в стотици или даже хиляди бройки.
И точността изглежда е била задоволителна:
Изображение
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 03 Авг 2019, 17:36

Това, което съм писал се отнася за първите пускове, после имаше втори и сега - трети. За следващите се предполага да са 300 мм с увеличен обсег.

Аватар
mishuk
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от mishuk » 03 Авг 2019, 19:33

rki написа:
31 Юли 2019, 15:44
В рамките на около седмица, още два "проектила" пратени като поздрав за великия дийл-мейкър от този човек:
Реакцията беше типично тръмпска,ние за тези ракети не сме говорили и това не е нарушение. Освен това разбрахме че лудия Ким има прекрасна визия за бъдещето на страната си.
► Show Spoiler

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 04 Авг 2019, 00:12

Излязла малко по-добра снимка на пусковата установка:
Изображение

Изображение

http://www.rodong.rep.kp/ko/

Ще да прилича на платформата на руската 203-мм артилерия Пион-С. Само че носи три пускови тръби за ракетни проектили.

Поправка: май тръбите са шест.

Аз бих направил и по-лека версия - само с две тръби на камион.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Авг 2019, 06:05

Пропуснах в предния пост да уточня, че бе имало нови стрелби.
И след корейската Точка, оня ден отново два пуска на корейския Искандер.
https://imp-navigator.livejournal.com/846166.html

Изображение
Лямин преброи осем такива ракети от началото на май насам. Изпитанията отново са били успешни, пак са уцелили нещастното островче.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Остава големият въпрос - ще могат ли с маневри да лъжат THAAD?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 13 Авг 2019, 23:49

Ким е като международен злодей от старите филми за 007.
Сега пак ме втрещява. След корейската Точка и корейския Искандер, имаме и пускове на клонинг на ATACMS. :shock:

При това е достигната далечина 400 километра (!) и височина 48 км.
https://radiovesti.ru/news/1223605/

Изображение

Изображение

Пусковата установка силно прилича на шесторната такава за тежките артилерийски ракети.

Изображение

Бая сериозно въоръжаване се очертава, и някой или много умело крадне технологии, или му ги снасят другарчета.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Amazon » 14 Авг 2019, 01:09

vassiln написа:
13 Авг 2019, 23:49
Ким е като международен злодей от старите филми за 007.
Сега пак ме втрещява. След корейската Точка и корейския Искандер, имаме и пускове на клонинг на ATACMS. :shock:

Бая сериозно въоръжаване се очертава, и някой или много умело крадне технологии, или му ги снасят другарчета.
Или просто копират външният вид и аеродинамиката? Южна Корея има ATACMS, но се съмнявам да имат технологията, че Севера да я открадне.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Авг 2019, 07:13

Коментар в руското ЖЖ по повод горната новина:
Честно говоря, Ким Чен Ына хочется поставить во главе Роскосмоса. Толку больше будет, чем от нынешнего батутника

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 18 Авг 2019, 17:51

Седмица по-късно, нови два пуска на местната версия на ATACMS.
https://imp-navigator.livejournal.com/848485.html

Или, както предполагат някои тук - тенекиената имитация. Т.е. Искандер, или Точка, прпреоблечена като сащската тактическа ракета.
И си приличат:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Горкото островче пак е поразено, не му остава много живот.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 26 Авг 2019, 07:25

Нови изпитания на тежката реактивна артилерия. То ега ти и артилерията - достигнала е 380 км дистанция и 97 км височина!
https://rg.ru/2019/08/24/seul-kndr-prov ... raket.html

Този път вместо верижна ПУ с шест тръби, е колесна с четири.
Изображение

Изображение

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=eGAt3tLZRFA

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Сеп 2019, 20:17

Като прощален салют към Болтън или реверанс към Джукбокса, вчера далекоизточните злодеи пак изпитвали новата реактивна мега-артилерия.
Новые испытания северокорейского "сверхкрупного реактивного орудия"

Този път според Юрий Лямин може да са пробвали пълен залп от четири ракети, но с третата нещо да се е объркало и да са спрели. Съди за това по трите празни тръби, а южняците са засекли само две ракети да прелитат около 330 километра при възвишение от около 60 километра.
Красота:
Изображение

Дали пламъците от соплата са изкопали дълбока дупка?
Изображение
Генерал Гъба изглежда доволен, както и Вожда.
Чудя се защо някои генерали са с фуражки, а други с шапки като на френските полицаи?
Изображение

Вижда се, че едната ракета е останала в тръбата си:
Изображение

Изображение

Лямин смята, че чудовището е с калибър къде 600 милиметра.
А на мен много ми прилича на леко усложнена версия на иранската Fateh-110 от последното поколение, която е точно със същия калибър. Направили са я прибираема в тръба - задните стабилизатори са изпълнени разгъващи се при напускане на тръбата, а предните управляващи повърхности са изнесени напред и са смалени, за да не излизат извън калибъра на ракетата. Ще си позволя да предположа, че причината за въвеждането на транспортно-пусковите тръби са по-различните климатични условия на Корейския полуостров - много повече вали, а зимите са по-студени. Та не бих се изненадал, ако тръбите даже са отопляеми. Макар че може би прекалявам - това ще влоши маскировката на пусковата установка, ще вдигне разхода на гориво или ще изисква електрогенератор, и изобщо, нали.
Ако се вгледате внимателно във втората снимка на голяма резолюция (надявам се да станат кликабелни), ще видите, че единия дънен капак не се е изстрелял, а се е скъсал от напиращите барутни газове. Да не би заради това да са спрели стрелбата с четвъртата ракета?

А, не стана добре с резолюцията - за огромен формат на снимките ще трябва да ходите до Лямин.

Но пък забелязах, че и при предишната стрелба от счетворената ПУ на снимките се виждат три празни тръби. Не и върви на тази четвърта ракета. Тоците ли падат, бронята на кабелите ли не издържа, или се разтапят?

jordani
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jordani » 17 Сеп 2019, 16:00

https://echo.msk.ru/news/2502985-echo.html

Имало е престрелка в Японско море между севернокорейски рибари-бракониери и руски граничари. В резултат са ранени трима граничари и корабът с над 45 севернокорейци е задържан.

http://www.ng.ru/news/658085.html

Тук има различно описание - били са два кораба, а е задържан единият с екипаж от 21 рибари.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 05 Окт 2019, 07:13

Този път БРСД с подводен пуск.
https://imp-navigator.livejournal.com/860221.html

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По данни от южнокорейците, изпитанието на 2-ри октомври е дало следните резултати: ракетата е прелетяла 450 км, но с максимално възвишение 910 км. Което означавало обсег около 2000 км.
Кадър от камера на самата ракета:
Изображение

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Дек 2019, 07:07

Не знам дали е публикувано вече тук - по интересно е от филм за 007

https://www.youtube.com/watch?v=bYKNJ--GHGU

Поучително и страшно.
Навремето също беше в така наречената "народна" РБ - стреляше се на месо - социалистическия "рай" може да го напуснеш само мъртъв.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеГКБизация. Дерусификация.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 05 Дек 2019, 16:16

Глупости , през 86-та съвсем легално ходихме с баща ми до Щвейцария при роднини със семейната Лада . Пред едно мотелче баща ми по навик си свали чистачките ,а собственика на хотела беше отвън да пуши се засмя и му каза " че тук чистачките му са в безопасност" . Явно му станахме симпатични на човека ,че сам предложи да ни направи малка екскурзия до Монтрьо , сефте се возих на БМВ 7-ма серия . Помня ,че роднините щяха да сменят гуми на някоя кола и коментираха ,че българските "Вида Спорт" били с много добро качество/цена , на което пък ние се чудихме .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Дек 2019, 16:29

Centurionus написа:
05 Дек 2019, 16:16
Глупости , през 86-та съвсем легално ходихме с баща ми до Щвейцария при роднини със семейната Лада
Тъй ли?
Ми значи сте принадлежали към една каста, към която аз и 100% от хората около мен не принадлежаха.
Off Topic
Я тук от по-старичките за кажат - на колко от тях преди 89-та съвсем легално са им разрешавали да ходят на запад?
Ти си имал покана - убус. Задължително ли е всички да имат роднини, за да прекрачат границата?
Други също са получавали покани (предвид визовия режим) - например от Сидни, Австралия - е па нема такъв филм да ги пуснат.
Що се отнася до поканите - дори до Полша (принадлежаща по време оно към същия Съветския Блок) се изискваше такава (ако не си с организирана екскурзия).
Ай да не създаваме нова съвремена история.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 05 Дек 2019, 16:45

Пак глупости на ангро , баща ми дори беше безпартиен . Хайде сега тълкувай . Просто беше работил преди това в Либия и явно там където разглеждаха за визите са го отчели . Отидохме ,поцъхаме с език и се върнахме . А всяко търчане през охранявана граница си е престъпление , мислиш ,че ако граничните патрули в Тексас видят някой да търчи към Мексико ,ще седят и ще люпят семки ? Ще си го отстрелят като чашка на стрелбище .

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Дек 2019, 16:47

Centurionus написа:
05 Дек 2019, 16:45
Пак глупости на ангро , баща ми дори беше безпартиен . Хайде сега тълкувай . Просто беше работил преди това в Либия и явно там където разглеждаха за визите са го отчели . Отидохме ,поцъхаме с език и се върнахме . А всяко търчане през охранявана граница си е престъпление , мислиш ,че ако граничните патрули в Тексас видят някой да търчи към Мексико ,ще седят и ще люпят семки ? Ще си го отстрелят като чашка на стрелбище .
Ооооо, разбира се, че са глупости.
Към тях принадлежат и "откритите листи" които се изискваха дори на 50 км достъп до границата.
Не ми дреме какъв е бил баща ти.
НРБ беше затвор. Не ми обяснявай какво е било времето в което съм живял.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 05 Дек 2019, 17:07

Аре ве ? Почти целия ми живот мина в граничен град , през прозореца и сега се вижда Ромъния . Можеше да се измъкнеш , ако толкова си искал , ама става с акъл , а не с празно репчене .

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Дек 2019, 17:10

Centurionus написа:
05 Дек 2019, 17:07
Аре ве ? Почти целия ми живот мина в граничен град , през прозореца и сега се вижда Ромъния . Можеше да се измъкнеш , ако толкова си искал , ама става с акъл , а не с празно репчене .
Мога да ти отговоря баш по въпроса.
И то много конкретно.
Но имам опит в спорове с типа комсомолски секретари.
Дори и след 89-та.
Комуникацията ми с теб спира до тук.
Щото от спомени вече ми се допровръща :twisted:

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 05 Дек 2019, 17:28

Мен пък ми се повръща от подобни черно-бели типове , другото определение е ограничени . Дори не ме взеха в комсомола , "политически неблагонадежден " . Някой модер да ни трие спама и най-вече този как се излизало от НРБ само с краката напред .

Аватар
pnp5q
Модератор
Контакт:

Мнение от pnp5q » 05 Дек 2019, 17:49

Centurionus написа:
05 Дек 2019, 17:28
как се излизало от НРБ само с краката напред .
Не можеш да съдиш за цялата страна само по себе си - не знам защо сте били изключение, но то и в Либия не се ходеше току-тъй... Може баща ти да е бил точно от редките случаи, дето наистина излизаха заради акъл или майсторлък, а не на разходка.
"Это примитивное фейсбучное разделение на своих и чужих ужасно обедняет и играет в пользу бессмысленных людей, которые сами по себе ничего не делают." - П.Лунгин

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 05 Дек 2019, 17:55

А той защо съди само по него си ? Точно подобна генерализация репликирам " социалистическия "рай" може да го напуснеш само мъртъв. Не е така .

Отговори