Общи приказкиБой!

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Бой!

Мнение от Кухулин » 08 Апр 2018, 19:53

Сол хвърлят, не ориз.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Апр 2018, 21:04

Толкова по-зле.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 08 Апр 2018, 21:46

Аз имам един спомен от много ранното детство. 87-ма -> Някакъв, не знам бездомник ли, тогава нали уж ги е нямало, но се напил и блъскаше в полунощ с метална тръба по улука на блока. Бил събрал и един чувал със стъклени бирени бутилки, оставил ги настрана и си блъскаше. Майка ми притеснена се развика на баща ми - "Направи нещо, ще събуди детето!", а аз през това време се опитвах да се кача на прозореца, защото вече бях събуден и проявявах алпинистките си способности спрямо радиатора.

Бащата слиза и тръгва да го бие (Старши доста бързо изключва цивилизацията в главата), оня го удря с металната тръба в областа около слепоочната и теменната кости на черепа (отляво май беше), но нашия успява да го събори, взима чувала с бутилки и каза, че спрял да го млати чак като усетил, че са добре натрошени, "на сол" станали.

Оня не е умрял, де - спокс...

Но ако в днешно време се развие такава история -> мани-мани и битивито и прокурорите...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 08 Апр 2018, 21:50

В този дух искам да попитам "побойниците" :D - абе не ви ли е страх, че можете да осакатите някой? Аз един случай съм имал, толкова шубе ме хвана, че до ден днешен се оставям да ме бият...
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 08 Апр 2018, 22:07

Bruchpilot написа:
08 Апр 2018, 21:50
В този дух искам да попитам "побойниците" :D - абе не ви ли е страх, че можете да осакатите някой? Аз един случай съм имал, толкова шубе ме хвана, че до ден днешен се оставям да ме бият...
Съд никога не е по страшен от бой ! Па ако се пребил циганин,нека да ви звучи цинично ама е така в пандиза ще ви посрещнат като герой ;)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 08 Апр 2018, 22:14

Две счупени ръце, няколко повредени връзки. Разбитите носове не ги броя. Нараняванията на меките тъкани също.
По-добре те, отколкото аз
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 08 Апр 2018, 22:28

Явно не съм се изразил правилно - имам предвид да осакатиш някой за цял живот, без да е ставало дума за някаква сериозна ситуация. За малко щях да оставя млад човек в инвалидна количка. От тогава се наплаших и общо взето само се пазя.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 08 Апр 2018, 22:46

Познавам един човек - 91-ва-92-ра служил в казармата ни. Двама цигани го хващат и му слагат вулканизатор в....следствие, на което остава с десностранна хемиплегия...Напълно осакатено и изритано от обществото момче, което 20 години по-късно, малко преди 50-те си развива Паркинсонова Болест за леви крайници...

С две думи, добре си постъпил, че си се уплашил.

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 08 Апр 2018, 23:30

Желязин написа:
08 Апр 2018, 22:46
Познавам един човек - 91-ва-92-ра служил в казармата ни. Двама цигани го хващат и му слагат вулканизатор в....следствие, на което остава с десностранна хемиплегия...Напълно осакатено и изритано от обществото момче, което 20 години по-късно, малко преди 50-те си развива Паркинсонова Болест за леви крайници...

С две думи, добре си постъпил, че си се уплашил.
В казармата, компресор, не вулканизатор, за да го надуят,... бяха му спукали де що черва имаше. Осъдиха ги на някакви смешни години. Да не си от Ст. Загора?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 08 Апр 2018, 23:36

Не, от София съм, но така се случи, че го познавам лично и му помогнах за някои неща.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 08 Апр 2018, 23:50

Така че не се "пазете"- вкарвайте боклуците в болница. При самоотбрана разбира се, или помагайки на жертва на нападение. Ако е имало кой да му помогне тогава, сега нямаше да е инвалид. А неговите набори, ако не греша, само са гледали. Те са също толкова виновни това да се случи.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 09 Апр 2018, 02:37

Има ли някой, на когото му харесва да се бие? И ако има, може ли да сподели защо? Мен никога не ме е кефело. Нито на тренировки с ръкавиците, нито на състезание, нито на улицата. Последващото боя удовлетворение-да, но удоволствие-никога. Сигурно съм страхлив, но не мога да си представя, че някой ще му харесва да си набавя адреналин по толкова опасен начин?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 09 Апр 2018, 06:28

Aз не. И юридически не ме устройва

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Апр 2018, 06:36

Не е въпрос на кеф, а на ситуация. Когато противникът те превъзхожда по брой трябва да си ефективен. За съжаление това е свързано с наранявания.
Честно казано, последно бих (ако един шамар и един ритник по задника са бой) един колоездач преди 6-7 години, който блъсна жена на пешеходна пътека, напсува нея и мен и тръгна да раздава мавашита. Иначе в сериозна улична битка не съм влизал от 17 години
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 09 Апр 2018, 07:08

Бисиклисистите са много станали нагли откак им прокараха маркировка по улиците. Добре си му раздал правосъдие

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 09 Апр 2018, 08:14

Amazon написа:
09 Апр 2018, 02:37
Има ли някой, на когото му харесва да се бие? И ако има, може ли да сподели защо?
Като млад и като пийнех -да. Избивах комплекси вероятно, но голям биткаджия не съм бил никога. Предполагам че в повечето случаи при повечето мъже е замесен алкохол, по-рядко - жена. И при ПТП адреналина от уплахата подкарва на бой. Повечето побойници, които съм срещал, са си комплексари, но има и нещо генетично, вродено. Все пак произхождаме от приматите, а там боят е средство за оцеляване и развитие.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 09 Апр 2018, 11:54

Аз винаги съм се старал да избягвам схватките, къде с чувство за хумор, къде с логически доводи... Понякога ми се е налагало да споделям какво съм тренирал и да питам противника какво предпочита да му счупя първо...

Веднъж в казармата един младеж много ми налиташе на бой. Казах му, че ако ме бие на шах, ще ме превъзхожда тактически и в боя. Падна на шах и се отказа да се бие с мен.

Когато за последно ходих на дискотека, беше през 90-те - с група момичета, приятелки на рожденичката. И един ме спира на входа и ме пита дали ще съумея да ги опазя. Обясних му, че не аз охранявам тях, а напротив, те охраняват мен. И, ако не иска да му скъсат главата с ритници, да си трае. Стреснах го доста. :-)

"Да влезеш в 100 сражения или единоборства и да победиш не е върхът на изкуството. Върхът на изкуството е да съумееш да ги избегнеш."
Сун Цзъ
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 09 Апр 2018, 12:11

Не винаги помага добра приказка и едро телосложение. Последният път, когато се бих сериозно, бяха двама циганина, единият с нож. Нямаше много време за усмивки и приказки :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 09 Апр 2018, 13:21

Моето телосложение не е едро, имам вид на шахматист, не - на наемен убиец.

Всичко зависи от конкретния противник и от конкретната ситуация.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 17 Апр 2018, 21:50

А, кой, какви предпочитания има спрямо спомагателните средства в боя - боксове, чекии, палки, а? Носите ли си нещо из джобчета, коланчета? Нямам намерение да идвам на "съвместено пиене", щото не пия /вече/ и да ви обарвам по талиите, по-добре си кажете тук.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 17 Апр 2018, 21:57

Винаги съм твърдял, че секирчето е туз пика в такива ситуации. Бие даже козия крак :mrgreen:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Апр 2018, 22:03

Тодор Павлов написа:
17 Апр 2018, 21:50
А, кой, какви предпочитания има спрямо спомагателните средства в боя - боксове, чекии, палки, а? Носите ли си нещо из джобчета, коланчета? Нямам намерение да идвам на "съвместено пиене", щото не пия /вече/ и да ви обарвам по талиите, по-добре си кажете тук.
Огнестрелните оръжия не ги мъкна. Обаче ако се разхождам в околността, закачам на колана един Ka-Bar, щото около мен е пълно с мечки. Не че ножа, ще ме спаси, ама поне няма да си отида като тревопасно. :D

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 17 Апр 2018, 22:16

https://www.youtube.com/watch?v=3Ir9AhCRQVk

Много ми е смешно някой като извади палка под седалката. Или кабели разни :)

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Апр 2018, 22:26

Аз по съображения за чуждата безопасност не съм си вадил разрешително, и нямам огнестрелно оръжие. Но в потенциално опасни места, ако се сетя, слагам сгъваем нож в десния джоб на панталона, от тези, които се отварят с една ръка. Нося си нож и на планина, по практични причини, не заради мечки. В България, по мои впечатления, от животните в планината, най-опасни са овчарските кучета.
И колкото и да съм лош, досега не съм вадил нож в бойна атмосфера.
Другото, което обичам, и наистина съм ползвал срещу човечé, е гьостерицата. Наистина изравнява силите между човек 50 кила и такъв от 100 кила. Само че в София е трудно да си я носиш под мишница.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 22:32

Кухулин написа:
17 Апр 2018, 21:57
Винаги съм твърдял, че секирчето е туз пика в такива ситуации. Бие даже козия крак :mrgreen:
Секирчето може да ти докара някой 9 милиметров и ще го оправдаят.

Иначе - оръжието само на стрелбището или ако съм дълбоко в планината, В колата имам кован нож с дръжка от еленски рог, но той е по-скоро да имам нож, ако ми се наложи, отколкото оръжие за самоотбрана.
Не мисля, че се налага носенето на такова в реалният живот. Аз не се занимавам с охрана или някаква друга опасна дейност, че да се налага да се налага да нося оръжие. А и ще плаша колегите

Амазон, ти по-добре си носи спрей за мечки. Според дебелите книги помага повече от огнестрелно оръжие
Изображение
Finita la commedia

Отговори