Работен форумМНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Място за съобщения и предложения относно форума

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: МНЕНИЯ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ФОРУМА

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 16:09

ValBo написа:
27 Яну 2018, 10:00
Значи казваш, че ако една държава си позволява да окупира друга и си позволява да доставя оръжие на сепаратисти, то е нормално да бъде порицавана от теб?
Тролваш, но не, не са толкова прости нещата. Притеснява ме начинът на вземане на решения, рациото зад тези действия (реалното, не това за пред публиката), цивилизационния модел, който се изнася - такива неща. Иначе казано - не тези действия сами по себе си, а причината за извършването им.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 16:17

Мизиец написа:
27 Яну 2018, 11:13
Благодаръ за вниманието, другаари.
Доколкото виждам, това е единственото, което търсиш - внимание. :)

Не вземам насериозно мнимото нарушение на форумните правила, което си провидял. Това си е някаква твоя фантазия, аз нивгаж за седемте години през които следя тази война, не съм чул или прочел някой да цели избиването на 70% от сирийците. Откъде ти е хрумнало, не знам. :? Обратното съм чел неведнъж - че само трябва да се избият милион-милион и половина недоволни сирийци и да се заточат още два-три пъти по толкова, и нещата ще улегнат. Но това го отдавам на ценностната система на някои хора и съм се примирил.

Та затова даже не сметнах за нужно да ти отговарям.

ПП Ти вече си ме обявявал за "балансиран поляризат" и "естонски националист" :roll: , но иначе себе си определяш като "балансиран индивид".
*Може би имаше и "крипто-масон" някъде там в разкритията, не помня вече. :)

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 27 Яну 2018, 16:19

Ааа и последно. Мизиецо, гледам пишеш вицове някакви за балансираността си и ми стана интересно откъде са се появили такива идеи в теб :D. Ти отначало си образец за небалансираност и неуважение към чуждото мнение. Аз държах да те баннем за постоянно, защото вярвах, че от теб друго, освен обвинения в еничарство няма да видим, но след това се съгласих да те върнем. Можеш да пишеш нормално, но явно ти е слаб ангела и бързо стигаш до обиди. Да ти отговоря все пак - този твой втори вариант няма да стане и това последното, което ти казвам по въпроса. Въпрос към тези, които се псуват из темите - толкова ли е трудно да си драснете едно селяндурско лично съобщение като ви е дошло в повече от някой потребител, вместо да си изливате помията навсякъде?
За аватарите. Сега си мисля, че сами си вкарахме таралеж в гащите като започнахме да банваме за тези глупости. Резултатът беше, че на вас ви стана интересно и ни заляхте с кафява вълна от оплаквания и различни заяждания. За мен какво е обиден аватар, който не бих търпял - трябва да съдържа обида към някой член на форума, примерно снимка с надпис "Ксантип е пе.....ст" или нещо подобно. С този си акъл не бих баннал рки за онази картинка с ...хм, ощастливения руски войник, но тогава беше такова положението.
ПП Динаин, това с естонския националист беше на Деферсън, не на Мизиеца :D.
ПП2 Пизито вярно ли се е махнал, защото си мисли, че Пистън го дебне отвсякъде с хилядите си профили? Не вярвах нещо да е способно да смути Пизито :lol:.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Яну 2018, 16:20

T.e. Ако си позволиш да нахлуеш в независима държава, малко след държавен преврат в нея, под предлог, че трябва да предпазиш свои граждани или да представиш фалшиви доказателства пред ООН, пак за да нападнеш суверенна държава, без никакъв друг повод не те дразни?
Важното е, да не са тъмни славянски субекти?
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 16:21

Ivanov написа:
27 Яну 2018, 12:17
В този ред на мисли рки, ти беше ли регистриран в този форум, когато започна аватарната война?
Да , беше и отначало си беше сложил някакъв гейски аватар .
:lol:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 16:36

ValBo написа:
27 Яну 2018, 16:20
T.e. Ако си позволиш да нахлуеш в независима държава, малко след държавен преврат в нея, под предлог, че трябва да предпазиш свои граждани или да представиш фалшиви доказателства пред ООН, пак за да нападнеш суверенна държава, без никакъв друг повод не те дразни?
Ммм, те са доста светли. Както казах, важно ми е защо го правят, а не какво правят. Както блъскането на човек с кола може да е инцидент, а може и да е предумишлено убийство. Американците в Ирак, които визираш, потрошиха такава колосална сума пари, която няма връщане никога. И се изтеглиха оттам преди 7 години. Това е тяхна грешка, поради глупост, истерия, масова психоза да намерят виновник, но просто поради начина на вземане на решения в цивилизования свят, не е и няма как да е еднолично решение на някой Велик Предводител, скроил пъклен план да заблуди ООН.

Няма как да стана американофоб, понеже като цяло цивилизационния модел, който изнасят, е положителен и печеливш. А цивилизационния модел, който изнасят руснаците е... какъв?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Яну 2018, 16:47

Модел на какво?
Да имат закон, по който могат да те подслушват, снимат и арестуват без съдебно решение, само защото подозират, че си терорист.
Даже и това не е нужно. Там се прослушва почти целият трафик.
Да си позволяват да държат затворени и да измъчват чужди граждани по същото подозрение.
Мислиш ли, че целта оправдава средствата?

П.П. Казваш, че решението да излъжат в ООН не е еднолично решение, а е държавна политика?

П.П.П Първата част от моят пост, се отнасяше за Гренада 83 година
Изображение
Finita la commedia

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 27 Яну 2018, 17:22

ValBo написа:
27 Яну 2018, 16:20
Инересно това демонизиране на славяните в западния свят, реално ли е или само в зомби пропагандата на една империя, представяща се за столжер на славянството?
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 27 Яну 2018, 17:30

Ксанти, ясно. Избираш втори вариант и ти. Защото нямаше да чуруликаш така сладко, ако аватарите и подписите срещу Торн бяха за теб. Аз не разбирам кое е трудното да се установи в случаите на пистон и профилите му + рки,брухи? Какво не е ясно? Нна кого демонстрират омразата си? Представяш ли си какви хора са това след като стигат до там, че да слагат аватари, подписи. Това не е нормално поведение на човек дошъл да дискутира военно-исторически теми на ако не високо то поне средно ниво компетентност. Щом се опитваш ти и Дини с всякакви заобикалки да ми кажеш, че аз съм куку , а тия трябва да са нормални потребители на форум с такава насоченост - добре, ще сменям аватара, ще слагам подписи, ще троля като тях във всяка тема, дори нищо общо нямаща(бърз пример "МАЙТАПИ") и всячески ще имитирам поведението им. Защото явно онова съобщение за добредошли от Админ е някак излишно или остаряло. А вие естествено ще станете изведнъж зрящи и е ме баннете, но все тая.
Чакам последно мненията на Торн и Амазон - за или против Правилник "Добре дошли..."?

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 27 Яну 2018, 17:35

За.

Mais je suis en minorité.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 17:40

ValBo написа:
27 Яну 2018, 16:47
Модел на какво?
Да имат закон, по който могат да те подслушват, снимат и арестуват без съдебно решение, само защото подозират, че си терорист.
Даже и това не е нужно. Там се прослушва почти целият трафик.
Да си позволяват да държат затворени и да измъчват чужди граждани по същото подозрение.
Мислиш ли, че целта оправдава средствата?

П.П. Казваш, че решението да излъжат в ООН не е еднолично решение, а е държавна политика?

П.П.П Първата част от моят пост, се отнасяше за Гренада 83 година
Казвам, че по темата за Ирак са изписани стотици хиляди страници и снимани десетки документални филми. Решенията, довели до инвазията в Ирак, очеизвадно не са еднолично решение, а поредица от грешки и заблуди, най-очебийно от факта, че дори не участва само една демократична държава, а цели четири - САЩ, Британия, Австралия и Полша. А в последващата окупация участват още повече.

Касателно модела, да не се отплесваме в пропаганда, че някой прослушвал трафика на 300 млн. души. Задай си въпроса кой се чувства по-свободен в страната си, с по-голям потенциал за лично развитие, с по-силно усещане за неприкосновеност на частната си собственост - средния американец или средния руснак? :roll:

Примерно, Тони Блеър публично се разкая и заяви, че е сбъркал. Бил Клинтън публично се разкая и призна, че е излъгал, че "не е спал с тази жена". Никсън се оака с Уотъргейт и подаде оставка под обществения натиск. И така нататък.

А Путин някога ще се извини ли, че е излъгал света за "ихтамнет"? Ще се извини ли за доставения Бук, с който сепаратисти избиха 298 холандци? Ще се извини ли, че отричаше подкрепата за сепаратистите в Донбас? Ще се извини ли, че моряците в "Курск" бяха оставени да се удавят от гордост и тъпота?

А дано, ама надали, както е казала циганката. Е за тоя цивилизационен модел говоря.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Яну 2018, 17:49

По какво можем да съдим?

По периодично избухващи бунтове против полицейско насилие ли?
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 27 Яну 2018, 17:52

Off Topic
Ще се извини ли, че моряците в "Курск" бяха оставени да се удавят от гордост и тъпота?
Как така от гордост са ги оставили да умрат? :)
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Яну 2018, 17:58

Какво ви става на всички?
Може ли да видите какви глупости и офтопици сте наредили днес в тази тема?
Да не би някой да изобрети психотропното оръжие, и да го е вкарал в употреба, докато дремвах?
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Яну 2018, 18:01

Дали не е по-добре за малко да сложите катинара?
А ако нещо става за русофобската тема - моля местете натам.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Яну 2018, 18:05

Вече не смея да седна да пия с повечето от вас...
Масово изкукуригане?
Все едно чета "Посещение в родната фабрика за хартия" на покойния Биньо Иванов.
Последна промяна 1 на vassiln, променена общо 27 пъти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 18:05

Желязин написа:
27 Яну 2018, 17:52
Off Topic
Ще се извини ли, че моряците в "Курск" бяха оставени да се удавят от гордост и тъпота?
Как така от гордост са ги оставили да умрат? :)
Off Topic
Норвежци и британци бяха предложили помощ, но руснаците отказват. После се оказа, че 30 моряка са останали живи в продължение на 1 до 3 дни след аварията и теоретично е можело да бъдат спасени. По-късно на директен въпрос от световноизвестният журналист Лари Кинг, какво всъщност е станало с подводницата "Курск", Путин с лека усмивка произнесе емблематичната фраза "Она утонула". (тя потъна)
https://www.youtube.com/watch?v=c7d_VHnkGf0 - интервюто е от 2000 г.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 27 Яну 2018, 18:12

Мизиец написа:
27 Яну 2018, 17:30
Представяш ли си какви хора са това след като стигат до там, че да слагат аватари, подписи.
Боже, вие също имате аватар, а торн освен инфантилния си аватар има и подпис. Ми забранете ги и всичко ще е шест.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 18:12

ValBo написа:
27 Яну 2018, 17:49
По какво можем да съдим?

Аз съдя по собствените си очи и уши, по собствения си опит, по разговори с хора обикаляли света надлъж и нашир - с една дума, по интеракцията си със заобикалящия свят. И, също така има едни такива неща, изследвания, статистики, анкети, доклади. Но предполагам, че не са ти нужни, защото вътре в себе си отдавна вече знаеш отговора на този въпрос.
ПП Сега, ако човек избира да живее в пещера и да не вярва на никакви писани източници, противоречащи на вярата му, тогава говорим за религиозен фанатизъм.
ПП2 Навлязохме в прекалено личностен ОТ, където ти ме разпитваш защо съм русофоб. Предлагам да спрем дотук, ако искаш да продължим - пиши ми на лични.

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 27 Яну 2018, 18:14

Thorn написа:
27 Яну 2018, 17:35
За.

Утече темата за демитологизирането - по критериите, които мизиеца цитира, ще трябва да я затворите. :D

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 27 Яну 2018, 18:21

rki написа:
27 Яну 2018, 18:14
Thorn написа:
За.

Утече темата за демитологизирането - по критериите, които мизиеца цитира, ще трябва да я затворите. :D
По каква причина?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Яну 2018, 18:47

Dinain написа:
27 Яну 2018, 18:12
ValBo написа:
27 Яну 2018, 17:49
По какво можем да съдим?

Аз съдя по собствените си очи и уши, по собствения си опит, по разговори с хора обикаляли света надлъж и нашир - с една дума, по интеракцията си със заобикалящия свят. И, също така има едни такива неща, изследвания, статистики, анкети, доклади. Но предполагам, че не са ти нужни, защото вътре в себе си отдавна вече знаеш отговора на този въпрос.
ПП Сега, ако човек избира да живее в пещера и да не вярва на никакви писани източници, противоречащи на вярата му, тогава говорим за религиозен фанатизъм.
ПП2 Навлязохме в прекалено личностен ОТ, където ти ме разпитваш защо съм русофоб. Предлагам да спрем дотук, ако искаш да продължим - пиши ми на лични.
Аз не държа да те правя фоб на каквото и да е!
Само ти показвам, че никъде не е розово и че сили на светлината не съществуват. Както и сили на мрака.
Просто ти си жертва на пропагандата и от там аршинът ти е различен.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Яну 2018, 19:04

Много ясно, че не съществуват. Аз се шегувам! :D

rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 27 Яну 2018, 19:09

Thorn написа:
27 Яну 2018, 18:21
rki написа:
27 Яну 2018, 18:14
Thorn написа:
За.

По каква причина?
Мизиец написа:
27 Яну 2018, 01:50
Въпреки, че строго академичният стил е очевидно невъзможен за всички, не сме съгласни, че единствена алтернатива е надвикването, ругатните и дразненето на събеседника. Така че няма да толерираме псувни, обиди и унизителни прозвища - комуняги, фашаги, рашки, пиндоси, гейропейци и тарамбуки нямат място тук. Расистски призиви, призиви за насилие и геноцид са неприемливи. Конспиративните теории – също. Алтернативни исторически теории като нова хронология, Атлантида, националистично-автохтонните теория за произхода на българите, ревизионистки теории за Втората световна война и подобни, по принцип не са изключени, но ако това са интересите Ви, пригответе се да отговаряте на завишени стандарти и аргументация.

Аватар
BAGA_TUR
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от BAGA_TUR » 27 Яну 2018, 19:25

Имам питане. Форумната управа, поиска ли, и съответно, получи ли отговор, защо потребителя piston е регистрирал още /поне/ един акаунт във форума? Забравих го как беше, не ми се рови назад. Може би, жена му /ако е piston е мъж/ или детето му, са харесали форума и са решили да пишат в него. И ето ти, два профила от един и същи адрес. Ако това не е така, значи си е регистрилал още /поне/ един профил и наи-добре и правилно ще бъде, да се сложи перманентен бан на профила на piston заради добрата култура на форумно поведение.
По-долното ще го "болдна", белкем някой го забележи:
Мисля, че е нагло и безочливо, потребител които се регистрира с няколко профила, да "тръби' във всяко свое мнение, колко вреден е даден модератор!

Отговори