Съвременни конфликтиКюрдистан

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната с IS в Ирак

Мнение от jacksparrow » 15 Окт 2017, 22:26

Яска видеото е от Африн, стига с тая кюрдофилия.
"Аз съм Желяз"

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 15 Окт 2017, 22:36

jacksparrow написа:
15 Окт 2017, 22:26
Досега ме обвиняваха в русофилия,сега пък ме обвиняват в кюрофилия. :D :D
Винаги съм подкрепял кюрдите и тяхната борба за създаване на независима държава.Така,че няма как да не ги подкрепя при евентуален военен конфликт с властта в Багдад.

И малко инфо за бронетанковите сили и артилерията на Пешмерга струпани около Киркук.Като гледам доста значителни сили.
-Около 150 танков всех типов,около 130 БТР и БМП всех типов,около 200 стволов арты и минометов всех типов.
Последна промяна 1 на iasen ianakiev, променена общо 15 пъти

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 15 Окт 2017, 22:52

Сюлеймани ще влезе в Киркук, кога цъфнат налъмите. Кюрдите разкостват майна. :twisted:

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 15 Окт 2017, 23:23

iasen ianakiev написа:
15 Окт 2017, 22:36
jacksparrow написа:
15 Окт 2017, 22:26
Досега ме обвиняваха в русофилия,сега пък ме обвиняват в кюрофилия. :D :D
Винаги съм подкрепял кюрдите и тяхната борба за създаване на независима държава.Така,че няма как да не ги подкрепя при евентуален военен конфликт с властта в Багдад.
Хубаво и аз ги подкрепям например в Турция, ама кажи как Киркур е част от някаква кюрдска държава? По силата на каква логика? Багдад е съгласен да и даде автономия или каквото искат, ама защо прилапват и територии които не им принадлежат по никакъв начин освен, че са ги окупирали. Нито Киркучани искат да са Кюрдистан нито нищо.
"Аз съм Желяз"

райнхард
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от райнхард » 15 Окт 2017, 23:32

iasen ianakiev написа:

И малко инфо за бронетанковите сили и артилерията на Пешмерга струпани около Киркук.Като гледам доста значителни сили.
-Около 150 танков всех типов,около 130 БТР и БМП всех типов,около 200 стволов арты и минометов всех типов.
Спукана им е работата на кюрдите в Ирак. Каквато бойна техника имат това ще им е. Блокадата е пълна и нова няма да влезе. А иракските самолети и хеликоптери ще могат да се поупражняват-и американско и руско производство. Присъствието на Сюлеймани е знаково. Въпросът е дали след Киркук ще им дадат глътка въздух и възможност да се опомнят или ще ги пердашат безмилостно.

Изображение
Иракски войници и бойци на ПМУ (Хашд ал Шааби) рамо до рамо чакат в покрайнините на Киркук.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2017, 08:53

Побоят е почнал.

#Kirkuk: #Iraq|i Prime Minister Haider al-Abadi: "I gave the order to capture #Kirkuk."

#Kirkuk: #Iraq|i army and #PMU have launched an offensive to capture #Kirkuk and all oil fields from the #Peshmerga. https://t.co/KHHkMhpSrO

#Kirkuk: #PMU shelling #Peshmerga positions at #Tuz_Khurmatu with artillery they got from the #US army to fight #ISIS.

#BREAKING: #Peshmerga destroyed 4 #Iraq|i army/#PMU Humvees southeast of #Kirkuk.

#Kirkuk: All #PMU attacks on #Peshmerga positions near #Kirkuk failed so far. Qasem Soleimani is leading the #PMU fighters.

Долу иранския комплот!
Ако това доведе до изтегляне на ирански милиции от Сирия, може да има непредвидими последици...
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 16 Окт 2017, 08:56

Изображение
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2017, 09:09

Първи загуби на шиитското опълчение при опит да настъпят срещу Пешмерга.
http://kurdistan.ru/2017/10/16/news-307 ... oteri.html

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2017, 09:12

http://kurdistan.ru/2017/10/16/news-308 ... o_MSK.html - Сводка от фронта при Киркук.
-Съобщения,че в Киркук са пристигнали още 3000 бойци на Пешмерга,и постоянно пристигат нови кюрдски части.
Последна промяна 1 на iasen ianakiev, променена общо 16 пъти

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 16 Окт 2017, 09:17

Предлагам иракско-кюрдският конфликт да се обсъжда в темата за Кюрдистан, а тук да си останат мненията за операциите срещу ИД. Другият вариант е да преименувам темата на "Войната в Ирак" или нещо подобно.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2017, 09:25

ОК Би ли преместил последните ми два поста в темата за Кюрдистан.Според мен ако обединим двете теми за Ирак и Кюрдистан ще стане голям компот.

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 16 Окт 2017, 09:33

iasen ianakiev написа:
16 Окт 2017, 09:25
ОК Би ли преместил последните ми два поста в темата за Кюрдистан.Според мен ако обединим двете теми за Ирак и Кюрдистан ще стане голям компот.
Само да минат днес от Мтел и да ми оправят интернета и ще преместя мненията. Засега просто преместете дискусията в кюрдската тема за да не става мазало.

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Окт 2017, 10:02

райнхард написа:
15 Окт 2017, 23:32
iasen ianakiev написа:

Спукана им е работата на кюрдите в Ирак. Каквато бойна техника имат това ще им е. Блокадата е пълна и нова няма да влезе. А иракските самолети и хеликоптери ще могат да се поупражняват-и американско и руско производство. Присъствието на Сюлеймани е знаково. Въпросът е дали след Киркук ще им дадат глътка въздух и възможност да се опомнят или ще ги пердашат безмилостно.

Изображение
Иракски войници и бойци на ПМУ (Хашд ал Шааби) рамо до рамо чакат в покрайнините на Киркук.
Цъ, спукана им е работата на шиитите. Нямат нито съюзническа, нито руска авиация и артилерия на помощ...единствено иранците. При кюрдите мотивацията е на макс, те тая война я чакат от как се помнят, за противниците им не съм убеден. А с какви играчки разполагат кюрдите няма как да знаем на този етап. Да не вземе да вали от небето горяща американска и руска техника, пилотирана от иракски "асове". Блокада че има, хубаво, ама един път че е от скоро, второ не се знае колко е качествена. Сега, ако Бай Ердо им отвори фронт, променят се нещата. Но в този им вид стой и гледай кво значат кюрдски тукати. :D

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2017, 10:09

djio написа:
16 Окт 2017, 10:02
райнхард написа:
15 Окт 2017, 23:32
iasen ianakiev написа:

Изображение
Цъ, спукана им е работата на шиитите. Нямат нито съюзническа, нито руска авиация и артилерия на помощ...единствено иранците. При кюрдите мотивацията е на макс, те тая война я чакат от как се помнят, за противниците им не съм убеден. А с какви играчки разполагат кюрдите няма как да знаем на този етап. Да не вземе да вали от небето горяща американска и руска техника, пилотирана от иракски "асове". Блокада че има, хубаво, ама един път че е от скоро, второ не се знае колко е качествена. Сега, ако Бай Ердо им отвори фронт, променят се нещата. Но в този им вид стой и гледай кво значат кюрдски тукати. :D

Точно така,съгласен съм.Да живее независим Кюрдистан. :) :)

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Re: Кюрдистан

Мнение от Желязин » 16 Окт 2017, 10:21

https://sputniknews.com/middleeast/2017 ... a-clashes/

Iraqi forces and Shiite militias have attacked Kurdish formations in the Peshmerga-controlled province of Kirkuk. Kurds vow to defend the region, reportedly killing seven Shiite fighters.
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Окт 2017, 11:21

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Окт 2017, 11:38

https://twitter.com/alhashd_Media/statu ... 5776502784

Пешмергите плачат на живо по телевизията, иракчаните взеха вече нефтените полета и военните бази, а кюрдите бягат. Ако кюрдите не се кротнат ще ядат такива тукати, че ще си спомнят с умиление за Садам. Целият свят подкрепя демократичното правителство в Багдад, а кюрдите ги подкрепя само Израел!
"Аз съм Желяз"

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Окт 2017, 12:25

По добре Израел да те признае, от колкото Македония, или пък никой. А "великите" се ослушват за момента, да не вземат да се скарат с турците. Пък колко бягат кюрдите ще видим следващите дни. Шиитите заемат някакви места, които никой не пази. Барзани го играе жертва и не позволява на Пешмерга да атакува. Пуканки, бира и гледаме сеира.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 16 Окт 2017, 13:16

Близкоизточна класика! Талабанистите предадоха барзанистите!

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Окт 2017, 13:32

Мдаа, няма да има кютек за Киркук. Или поне не в очаквания мащаб. Има разни недоволни, но пуканките с бирата се отлагат. :)

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Окт 2017, 13:34

Кюрдите се скъсват да бягат, даже ръсят танковете по улиците ......................... Изображение
"Аз съм Желяз"

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 16 Окт 2017, 13:48

Никакво бягане няма, просто прегрупиране. Така или иначе Киркук нямаше кой да им позволи да го задържат, не им се полага. Жалко, гаврата с шиити се отлага. :twisted:

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2017, 14:37

Мога да кажа едно голямо браво на САЩ.САЩ и водената от него коалиция са предупредили иракчаните да не използват авиация против Пешмерга в района на Киркук.
http://kurdistan.ru/2017/10/16/news-308 ... rkuke.html

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от iasen ianakiev » 16 Окт 2017, 14:51

Изображение

И ситуацията към сегашния момент.
Изображение

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 16 Окт 2017, 14:58

Ясене кога стана иракси режим :lol: Истината е, че кюрдските политици са неадекватни,......... сега реват къде е САЩ, къде е мама Израел да ни спаси. А ако бяха преговаряли, да върнат заграбените територии, да си седнат на д то и да се разберат нямаше да стане нищо лошо.
Пък мерси за предупреждението на САЩ, то не само авиация, ами и калашки няма нужда да се ползва в Киркук, кюрдите напълниха шалварите и бягат с 200 :mrgreen:

Кюрдска статуя с шалвари в Киркук, вече е под контрола на добрите.
Така както върви кюрдите няма да имат държава и още 5000 години и това заслужават за вскичките си кланета над християни които са вършили. Да си ходят в планините, те са им приятели :mrgreen:
Изображение
"Аз съм Желяз"

Отговори