Общи приказкиРиболов

Място за разтуха

Модератори: Ksantip, Sharana, pnp5q

Отговори
Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Риболов

Мнение от Bruchpilot » 27 Окт 2019, 18:25

Неприятно естествено, но поне е останала емоцията и разходката. Аз и до там не стигнах, въпреки, че толкова ми се ходеше...
Строши-пилот :mrgreen:

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 27 Окт 2019, 18:25

E, при мен е същата история един удар, взе уверено поведе тапата под водата засякох и ядец. Когато си тръгвах се качих на високо и преброих над 20 щуклета между 20 и 40 см. Носеха се леко и привсяко раздвижване дим да ги няма.
Чакам с нетърпение дъжда да напълни малко реките за да се раздвижи рибата и там.

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 28 Окт 2019, 07:25

И добре ,че не си стигнал , поне там където бях аз . Предната вечер ходих да разузнавам , двама колеги мятат на тъмно , само челниците светят . Сутринта станах в 5.30 , счупих се от студ на мотора , после и на Дунава , вечерта на мястото нямаше никой , на сутринта трима , наредили 15 дънни -манифестация . Мъгла , студа изсмуква живота от тебе , на 10-то мятане първата блесна замина , единят от дънарите до мен извади около 40 см. щука на дъно с фидер ??! Че като се разпсува , щял да и удря в камъните , откачена работа и не я пусна ами я даде на другия дънар до него . Аз презаредих на Изображение . След още десетина замятания и изсвистя и замина в реката , гледам обтегача на старото вярно Риоби се клати , влакното влязло в процепа и се скъсало . Събрах партакешите и обратно .
Габоцвет е много прав , на обед отскочих до Лома , 3 часа -НИЩО . Едно клъвване нямаше .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 28 Окт 2019, 10:05

Тука по нашия край огромното мнозинство все шарани сънува, но познатите ми, които сериозно ловят хищник също се оплакват яко напосъледък. Пък иначе мирна риба има. Поне се успокоявам, че явно не съм изцяло некадърник, щом не само аз не хващам :)

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 28 Окт 2019, 19:29

Днес трябваше да ида да налея вода за в къщи. Реших да ида на една чешма 500 след моста на р. Искър. На моста имаше 4,5 души които се опитваха да ловят. Видях един познат и спрях да го питам какво се случва. За уточнение реката толкова малка никога не съм я виждал. В дебелия бързей ако може така да се нарече, е смреч от скобар и мряна дъното направо е почерняло от риба от горе гледаш как се белкат. Стръвта буквално ги удря по муцуните но не взимат

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 30 Окт 2019, 20:32

Днес на работата се заприказвахме, че времето е идеално за щука! И внезапно ме засърбя главата от вътре. Хапнах на бързо кафето в термочашата и на пресевните. В началото се обезкуражих плътен килим от листа на повърхноста. Уклея се беше вдигнал отгоре. 7, 8 бързи уклея една тапа и един експериментален монтаж, надвам се на снимката да се вижда. На тапата нямах пипане, новия монтаж се носеше свободно по целия залив и през няколко минути леко придърпвах. На едно от придърпванита последва удар и рибата уверено поведе. Рекох си чак сега докачих някоя бабанка но пръта едва се огъна като го извадих се разсмях.

Изображение

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 01 Ное 2019, 10:04

За моите представи щукичката ми изглежда прилична. Тъй като гледам едно 70 см. Де да можех напоследък и аз да се похваля с такава :D Евентуално в неделя мисля да направя поредния опит в тази насока. На един гьол, на който не съм чул някой някога да е хванал нещо, но поне съм сигурен, че не са го минавали скоро с тока и мрежите :lol:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 01 Ное 2019, 14:13

Bruchpilot написа:
01 Ное 2019, 10:04
За моите представи щукичката ми изглежда прилична. Тъй като гледам едно 70 см. Де да можех напоследък и аз да се похваля с такава :D Евентуално в неделя мисля да направя поредния опит в тази насока. На един гьол, на който не съм чул някой някога да е хванал нещо, но поне съм сигурен, че не са го минавали скоро с тока и мрежите :lol:
Още ли правят такива работи?

Аватар
wolf67
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от wolf67 » 01 Ное 2019, 15:27

Риболовът на хищни риби си е емоционален,особено ми се нрави ,този на блесна.Спомням си ,като ученик на вълнолома в Бургас вадех лефер на блесна и то каква…от дръжка на лъжица/руска/ лпк.Лъскава и тежичка ,огъната подходящо ,въртеше се и играеше във водата.Замятах я сравнително далече с тежичкия руски телескоп ,който още ми е в употреба…сантименталност ,какво да се прави.Толкова много и различна риба съм вадил с него и не ме е предал…Времето му отмина отдавна ,ама и аз по рядко вече ходя за риба.Канех се сега есента да походя за платерина и зарган,също емоционален риболов, ама хукнах пак по лов .На пролет може би ще походя на морето за риба,ако оправя двора/къщата уж я оправих/…
За щуки ходех преди години на един водоем ,взеха ,че го изпуснаха …Зарибиха го после,ама няма щуки .Близо до Бургас не знам ,къде мога да хващам от тези зъбатки .Е,малко стари снимки,даже на едната телескопчето,съветското…
Изображение
Изображение[/url
[url=https://radikal.ru]Изображение

Поздрави.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 01 Ное 2019, 16:24

Amazon написа:
01 Ное 2019, 14:13
Правят ами, но поне доста по-рядко.
wolf67 написа:
01 Ное 2019, 15:27
...Замятах я сравнително далече с тежичкия руски телескоп ,който още ми е в употреба…сантименталност ,какво да се прави...
Хехе, позната работа и аз съм така. Едната ми пръчката е от ГДР, а другата от вече несъществуващия завод "Сокол" в Габрово, правена за износ в Съюза. Макарите са Чехословашки. Като ме видят хората и почват да ми се смеят, но на мен не ми пука :lol:

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 01 Ное 2019, 17:58

Amazon написа:
01 Ное 2019, 14:13
Bruchpilot написа:
01 Ное 2019, 10:04
Пилоте оправи си окомера :D , булдото е 4см, повода е 30см как щуклето да е 70?
Такави гьолчета могат да те изнедатат.
И при нас намаляха нобезите, но все още ги има за съжеление.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 01 Ное 2019, 19:51

Въййй, изложих се :D Аз мислех, че повода е къде метър.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 01 Ное 2019, 20:17

:D Мерси за четката. Булдото трбваше да ти е ориентир 40мм.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 01 Ное 2019, 22:58

Реших, че просто така е излязло от ракурса на снимката.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 02 Ное 2019, 06:25

Дрбните се носеха под самата повърхност със опадалите листа, но не гонеха никакви щуки. Само далече, не ги вижда чувах ги как изплясква нещо голямо

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 02 Ное 2019, 09:12

Най големият дразнител за едрата щука, е дребната такава за стръв.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 02 Ное 2019, 17:04

Има много вярно в това което казваш!
Днес пак отскочих до пресевните с брата този път.
Той беше рибохващеца днес. Един едър кефал между 800 и 1000гр., едно щукле като моето на попер и една бабанка между 4 и 5 кг на слайдер която за съжаление не можахме да извадим. Замина си със слайдера.
Рапорт даден!

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 02 Ное 2019, 17:54

Браво! Жалко за изтърваната риба все пак...
Аз тъкмо бода куки по силиконите и се готвя за гъстия папур, който ме чака утре :D Колегата днес е ходил да купува жива стръв, та ще видим наранина кой кого! Най-вероятно рибата - нас :mrgreen:

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 02 Ное 2019, 18:35

Ей не бъди такъв песимист де!
Ей го кленчето
Изображение

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 03 Ное 2019, 18:24

Най-после записах поне малък щукльо:
Изображение

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 03 Ное 2019, 19:37

Аз казах ли ти да не си песимист :D
Как беше днес? Само ти ли се раписа на искуственците или и колегата на рибетата и той се раписа?
Дай някой добър дънен монтаж за щука?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 04 Ное 2019, 10:17

Абе да ти кажа не бях съвсем с грешка, като казах, че най - вероятно рибата ще ни изиграе. Особено след като колегата така добре я нахрани :lol: Хвърля той на тапа, дебне, тапата от време на време поиграва леко но не помърдва. По едно време вади - от рибката само остатъци. И така няколко пъти :D Впрочем, вярно ли е това, което той ми каза - че било забранено да си хванеш от водоема рибка и да я ползваш за стръв, даже ми цитира някаква баснословна глоба?
На силикон за пореден път нищо не хванах (явно нямаше мъжки риби :mrgreen:), добре поне, че блесната се разписа. Нещо започва силно да ме гони съмнението, че само си давам парите на вятъра с тези примамки :roll:
По принцип по монтажите с естествена стръв ама хич ме няма, така че трудно мога да дам някакъв съвет. Гледам, че в Германия където са забранили любителския риболов с жива стръв, ловят на дъно с мъртва рибка. Вързват две големи тройни куки една под друга, първата я забиват отгоре точно зад главата, втората - странично около корема. Мятат и това е.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 04 Ное 2019, 15:20

Bruchpilot написа:
04 Ное 2019, 10:17
Абе да ти кажа не бях съвсем с грешка, като казах, че най - вероятно рибата ще ни изиграе. Особено след като колегата така добре я нахрани :lol: Хвърля той на тапа, дебне, тапата от време на време поиграва леко но не помърдва. По едно време вади - от рибката само остатъци. И така няколко пъти :D Впрочем, вярно ли е това, което той ми каза - че било забранено да си хванеш от водоема рибка и да я ползваш за стръв, даже ми цитира някаква баснословна глоба?
На силикон за пореден път нищо не хванах (явно нямаше мъжки риби :mrgreen:), добре поне, че блесната се разписа. Нещо започва силно да ме гони съмнението, че само си давам парите на вятъра с тези примамки :roll:
По принцип по монтажите с естествена стръв ама хич ме няма, така че трудно мога да дам някакъв съвет. Гледам, че в Германия където са забранили любителския риболов с жива стръв, ловят на дъно с мъртва рибка. Вързват две големи тройни куки една под друга, първата я забиват отгоре точно зад главата, втората - странично около корема. Мятат и това е.
Поред на номерата!
  • Това което ви разфасова рибетата особено ако са дребни са :shock: костенурки!!!
  • Не съм и чувал за такава забрана, има забрана за използване на ценните видове риба за стръв, като шаран и пъстървови.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 04 Ное 2019, 20:08

Хм, там може и да има костенурки. Не бих се учудил. За другото ясно, той нещо не е разбрал.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 05 Ное 2019, 05:07

Добро утро!
Достоверна информация вече от вчера, тия дни е давало добре костур и щука на Йовковци.
Днес ако не ми мине котка път ще пробвам с хеликоптер на дъно. Основната лини, троен вирбел флуоро 0,40 60см. и тройка №2 на другия краай 0,17 и 20гр тежест.

Отговори