Общи приказкиРусофилия и русофобия

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Русофилия и русофобия

Мнение от bukvite » 26 Юли 2018, 09:12

Almasy написа:
26 Юли 2018, 09:02
bukvite написа:
26 Юли 2018, 06:54
Кухулин написа:
25 Юли 2018, 23:25
Стари кадри налазиха форума и повлякоха старото ниво. Няма отърване.
Абе от беглия поглед видях, че се карат баш хардлайнерите, но наистина не чета тук, за да съм обективен.. Дано врагът с партиен билет да ви проблема.
Лек ден от мен.
Ми като не четеш, защо коментираш?
Щото във тоя форум съм забелязал, че чукчите писатели са на мода. Много се застоях, почвам да падам на нивото.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 26 Юли 2018, 09:17

bukvite написа:
26 Юли 2018, 09:12
Щото във тоя форум съм забелязал, че чукчите писатели са на мода. Много се застоях, почвам да падам на нивото.
Ми като си забелязал и си велик издател, ко праиш при простаците.
Сам каза - само ти пада нивото.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 26 Юли 2018, 10:37

bukvite написа:
О, велики издателю, повелителю на словото, най-висш, от висшите литературни критици, виден златоусти, вземи че просвети нас чукчите, с няколко просторни материала, достойни за твоето величие!
П.С. Или си затварай устата и не поливай с лайна другите!
Последна промяна 1 на Bruchpilot, променена общо 26 пъти
Строши-пилот :mrgreen:

eclipse
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от eclipse » 26 Юли 2018, 11:52

Bruchpilot написа:
26 Юли 2018, 10:37
bukvite написа:
О, велики издателю, повелителю на словото, най-висш, от висшите литературни критици, виден златоусти, вземи че просвети нас чукчите, с няколко просторни материала, достойни за твоето величие!
П.С. Или си затварай устата и не поливай с лайна другите!
Точно и на място.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 26 Юли 2018, 12:01

Almasy написа:
26 Юли 2018, 09:10
Jefferson F. Davis написа:
26 Юли 2018, 08:08
Ти от руската реалност имаш ли лични впечатления от видяно на място или въртиш латерната по дефолт?
Всъщност в случая си прав.
Никога не съм бил в Русия.
Така че, възприеми го латерна по дефолт.
Ако трябва да се добавиш още нещо - не ща и да стъпя. Както не искам и в Йемен, Катар, ОАЕ, Саудитска Арабия или Оман (макар, че в някои от тези държави съм правил трансфери по летищата, но толкова).
Джеферсън, мен държавата Ви не ме притеснява от гледна точка на какво правите там и какъв живот живеете.
Стига да си останете в границите си.
Не искам "руский мир" в БГ.
BTW, отвращават ме порядките Ви.
Че и калинките и казачока Ви (последното сигурно е тежко наследство от детските години).
Точно.
Да си стоят там, да си се наливат с водка, да си гледат евроазийството и "руский мир" и никой няма да се интересува от тях.

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 26 Юли 2018, 12:20

bukvite написа:
Кухулин написа:
25 Юли 2018, 23:25
Стари кадри налазиха форума и повлякоха старото ниво. Няма отърване.
Абе от беглия поглед видях, че се карат баш хардлайнерите, но наистина не чета тук, за да съм обективен.. Дано врагът с партиен билет да ви проблема.
Лек ден от мен.
Еми там е проблема. Влезе Торн, натроли с някви глупости, някви други влезат та му пригласят, хората с по-слаби нерви им се връзват и така. Оттам Яската влиза, щото пали от половин оборот, и почва да ги храни. И става няква кочина, дето на някой може и да му е интересна, де да знам.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 26 Юли 2018, 17:11

Ми калинките и казачока не досаждат в кръчмите у нас като чалгата.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 26 Юли 2018, 21:24

bukvite написа:
Almasy написа:
bukvite написа:

Лек ден от мен.
Ами прав ти път. Едва ли ще липсваш на някой. Интересно защо все ни занимаваш със собствената си персона. Това не е нито предаването "Искрено и лично" нито вестник "Лична драма".
Като не искаш мира, на ти секира.

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от iasen ianakiev » 26 Юли 2018, 21:26

Stan написа:
26 Юли 2018, 21:24
bukvite написа:
Almasy написа:

Ами прав ти път. Едва ли ще липсваш на някой. Интересно защо все ни занимаваш със собствената си персона. Това не е нито предаването "Искрено и лично" нито вестник "Лична драма".
Айде вече стига сме се яли един-друг.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 26 Юли 2018, 21:31

kramer написа:
26 Юли 2018, 17:11
Ми калинките и казачока не досаждат в кръчмите у нас като чалгата.
В кръчмите се пуска, това което харесват клиентите. Ако харесват да ядат дробчета по селски и да слушат Вивалди, със сигурност Вивалди ще пускат. Това, че не пускат калинка, казачок, Ала Пугачова или самоходната мумия Йосиф Кобзон едва ли е особено голяма драма за средностатистическия посетител на въпросните заведения.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 26 Юли 2018, 22:09

Нещо русофобската агитка малко излишно се кекерчи над достатъчния тон. И то го казвам аз, дето не съм много русофил.
Моля за умереност, тук (почти) всички сме българи, и родоотстъпници почти не са се мяркали. Не трябва да се хапнем помежду си, както каза някой.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 07 Авг 2018, 18:46

Ей тука има един любопитен и различен поглед върху началото на Руско-Грузинската война:
https://www.facebook.com/notes/taimuraz ... 179182634/
Като се имат предвид последващите събития в Украйна, са възможни подобни съмнения...

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 07 Авг 2018, 18:55

vassiln написа:
26 Юли 2018, 22:09
Нещо русофобската агитка малко излишно се кекерчи над достатъчния тон. И то го казвам аз, дето не съм много русофил.
Моля за умереност, тук (почти) всички сме българи, и родоотстъпници почти не са се мяркали. Не трябва да се хапнем помежду си, както каза някой.
То и тия дето за изклали Батак в по-голямата си част са били етнически българи, ама на сърце им повече била една велика сила, с която са се иденфицирали...

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 07 Авг 2018, 20:30

Bruchpilot написа:
07 Авг 2018, 18:46
Ей тука има един любопитен и различен поглед върху началото на Руско-Грузинската война:
https://www.facebook.com/notes/taimuraz ... 179182634/
Като се имат предвид последващите събития в Украйна, са възможни подобни съмнения...
Различен, колко да е различен. Разгледах му профила и ти ако имаш съмнения, аз нямам относно различното... което в случая сигурно ще рече безпристрастно, трета страна. Ама не е.

Само като се има предвид кой беше президент на Грузия по онова време, като му видим биографията, не само преди високия пост, но и след него, особено подвизите му в Украйна и въобще не трябва да влизаш в конспиративни теории.
:mrgreen:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 05 Сеп 2018, 20:13

Създателя на Ватник - Как станах русофоб

https://snob.ru/selected/entry/82278
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 06 Сеп 2018, 20:36

Митът:
Според наложената от Соца представа, всичките ни възрожденци били на принципа „кат Русия няма втора…“

Истината:
По-голямата част от възрожденците ни били русофоби или най-малкото скептични към „Дядо Иван“. Дори любимият на партизаните Ботев имал доста рязко и негативно отношение към Русия, която за него била олицетворение на назадничавостта и деспотизма. Русофили били единствено онези представители на Добродетелната дружина и Одеското настоятелство, които получавали директни субсидии от Славянските комитети в Русия и правителството. Отношението на възрожденците ни към Русия ясно проличава в годините след Освобождението, особено при управлението на Ст. Стамболов както и около подготовката на Съединението и борбата с превратаджиите, вдигнали мерника на Ал. Батенберг.

8 През 1916 г., когато се срещат с руските войски в Добруджа, българите отишли да прегърнат братушките

Митът:
Тази трогателна история може да бъде чута в разказите на индоктринираното поколение от пенсионери, които още милеят за „Байтошово време“

Истината:
В действителност, българските саби са тези, които раздават топли прегръдки на руснаците. Бих могъл да продължа, но ще оставя химна на 15-ти пехотен Ломски полк да говори вместо мен:

„А що ли търсят в наший край,
Нима туй русин ли не знай?
Пред Лажец те на явна сеч
да паднат вси под наший меч“

Ще добавя само, че българите „прегръщат“ на нож руските войски не само в Добруджа, но и на Македонския фронт, където близо 100 000 руски войници се сражават срещу българи, австрийци и германци.

#9 „Винаги с Германия, никога против Русия“

Митът:
Според митологемата, това била политическата формула, дефинирана от цар Борис III пред фон Рибентроп

Истината:
Цар Борис III никога не е казвал подобно нещо на фон Рибентроп. няма и как да го е казал – сам той е бил срещу руснаците на Македонския фронт и на Добруджанския по време на Първата Световна война. Фразата е измислена от акад. Георги Марков в контекста на кариерното му развитие в рамките на Народна Република България.

#10 Сталин – спасителят на България
изтеглен файл

„Ти си за ГУЛАГ“

Митът:
Й.В.Дж. Сталин положил всички грижи да запази България от алчните посегателства на злия българомразец Чърчил
.

Истината:
През 1941-44 г., Сталин прави неколкократни опити да привлече Турция в Антихитлериската коалиция, обещавайки й…Югоизточна България с Бургас. Както казва на британските представители през 1943 г., „На България й стига и едно пристанище – Варна“. Отделно след войната, Сталин оказва натиск за незабавно връщане на Македония и Беломорието на Югославия и Гърция, които СССР ухажва интензивно между 1945 и 1948 г. Едва след като изпуска Гърция и Югославия и се скарва със Съюзниците, Вожда защитава териториалната цялост на България, която остава единствения съветски сателит южно от р. Дунав.
https://historyofwars.net/2018/09/06/tenmoremyths/

Апропо, честит празник.... Отново дело на русоФОБИ...

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 12 Сеп 2018, 20:28

Изображение

А следното няма нужда от превод

"Весь мир сейчас - русофоб": известный музыкант ярко унизил Россию
Автор хита "Я убью тебя, лодочник", российский певец и композитор Алексей Лебединский, более известный под сценическим именем "Профессор Лебединский", ярко унизил Россию в связи с включением его в список главных "русофобов".

Об этом он написал на своей странице в Facebook.

"Меня включили в список ста главных русофобов -2017. Это мило, там в большинстве своем очень достойная компания собралась, я не против. Но давайте говорить на понятном русском языке для начала. Воробей - это птичка. Дельфин - это млекопитающее. Жо*а - это зад*ица. А фобия - это не ненависть, а боязнь чего либо. Но кремлевские пропагандоно-е*ланы внушили туподоверчивому народу, что "русофобия" - это не боязнь, а ненависть ко всему русскому, т.е. на их языке дельфин - это птичка, а жо*а - это голова", – заявил он.

Изображение

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 12 Сеп 2018, 21:35

НАпоследък размишлявам върху следното - през 20 век две наистина военолюбиви нации бяха превърнати в най-кротки агънца - германците и японците... Дали не е време да се смени чипа и на руснаците????

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 12 Сеп 2018, 21:41

piston написа:
12 Сеп 2018, 21:35
НАпоследък размишлявам върху следното - през 20 век две наистина военолюбиви нации бяха превърнати в най-кротки агънца - германците и японците... Дали не е време да се смени чипа и на руснаците????
И ти ли ше го сменяш? :lol:

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 12 Сеп 2018, 22:03

М*мка му, знаех си, че трябваше да организирам залагане за пръви отговор :D

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 12 Сеп 2018, 22:23

kramer написа:
12 Сеп 2018, 21:41
piston написа:
И ти ли ше го сменяш? :lol:
Не той. Разумна Европа (или за някои - разложена Гейропа) е време да се погрижи за собствената си сигурност. И ако наистина пожелае, може да го направи. Даже и да няма, както се очертава, подкрепата на имитатора на Рейгън с оранжевия перчем, тя има пълната възможност да парира поплъзновенията на славянските ни братя, или по-точно на тяхната хубава държавна машинка и велик държавник.
Собирала в огороде мать красную смородину.
Снова сын уехал воевать, умирать за Родину!

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Сеп 2018, 22:54

Bruchpilot написа:
12 Сеп 2018, 22:03
М*мка му, знаех си, че трябваше да организирам залагане за пръви отговор :D
Демек - кой ще е на вируален наряд пред Кремъл? Ах вие русомразци! :twisted:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 13 Сеп 2018, 05:41

piston написа:
Не. Или поне не насилствено. Глобализацията, ако върви в правилна посока, ще изхвърли побойниците от училище. А побойник без училище е обикновен нещастник.

И аз като Васил, мксля, че Европа трябва да е основната част от процеса. Без нея няма да се получи. Но дори Китай в момента изглеждат по-прозорливи и последователни от ЕС. И накрая пак ще се върнем към двуполюсния модел, този път в аранжимент САЩ и съюзници срещу Китай. И Индия за балансьор. Европа...де да знам. Ама както се казва, ако не знаеш на къде си тръгнал, със сигурност няма да стигнеш където искаш.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 13 Сеп 2018, 17:25

Ха, побойниците.. :lol: Ти май не си бил в соцучилището на границата 80-тте/90-тте. Ми те прогресираха. И винаги са прогресирали, и не само у нас.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 13 Сеп 2018, 17:48

kramer написа:
13 Сеп 2018, 17:25
Ха, побойниците.. :lol: Ти май не си бил в соцучилището на границата 80-тте/90-тте. Ми те прогресираха. И винаги са прогресирали, и не само у нас.
Крамър има право.
Докато Европа го играе на толерантност и вечни компромиси, Кремъл отдавна демонстративно дуе перки.

Отговори