Нова История19 май 1934 г.

1878-днес

Модератори: Thorn, Ksantip

andreiS40
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: 19 май.

Мнение от andreiS40 » 15 Авг 2017, 00:10

Thorn написа:
19 Май 2017, 19:58
През 1934 г. на тази дата в България се извършва фашистки преврат. Или по-точно извършителите му откровено са симпатизирали на италианския фашизъм, чиито идеи определено са били популярни в тогавашна Европа.

Та по този повод се сетих нещо. Този човек трябва да има паметници в Благоевград, Сандански, Гоце Делчев и Петрич като минимум.
Изображение
За разгрома на тероризираща целия район мафиотско-терористична организация, паразитираща върху славно име.
Торн, много крайно изказване, много крайно! Верно е че след 1924 г. ВМРО откровено се изражда от чисто национално-освободителна и рлеволюционна организация в терористична такава, като вместо да води по-интензивна четническа борба / за каквато няма предпоставки и условия, дори в чисто международен план във Вардарска Македония и в Егейска Македония /, НО ТОВА не означава, че ВМРО е мафиотска организация...
Междудругото, не знам дали си запознат / предполагам, че да /, в Днешната Благоевградсак област, ВМРО не се радва на особена популярност, въпреки историческите алюзии в името на артията..
Във всеки случай, одобрявам, действията на звенарите, след преврата на 19 май 1934г., но не се солидаризирам с теб, по отношение квалификацията, че ВМРО била мафиотска организация.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 15 Авг 2017, 10:51

Е че неговия род е доста ляво ориентиран. Какво се учудваш на квалификациите му ? По неговата логика и Ботев и Левски са терористи, както и революционните комитети са терористични организации. Поредна доза модераторски тролинг, даже се чудя защо му обръщате толкова внимание. Вероятно целта му е да вдигне активността на форума, провокирайки отговори, че напоследък доста е спаднала. :lol:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 15 Авг 2017, 11:45

Какво знае едно наци за рода ми? Прадядо ми е убит от партизани.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 15 Авг 2017, 11:46

Другият ми прадядо е бил сговористки кмет.

Отговори