Симулации и обсъждане на сценарииУдар с КР срещу Тартус и Хмеймим

Модератор: Ksantip

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Псевдосимулации и обсъждане на сценарии

Мнение от Bruchpilot » 19 Окт 2017, 08:54

Sharana написа:
18 Окт 2017, 22:24
Един Compass Call, четирите гроулера си летяха ескорт.
Иначе за удара с КР - сега се сетих, че може още да не си го видял, но ръчното планиране на маршрута го добавиха преди около 2 години и беше "game changer".
http://www.warfaresims.com/?p=4043
Значи въобще не съм разбрал правилно. Аз понеже си обичам "глушилките", все гледам да са повечко :D Ами язък, че в базата данни 90% са без точни данни и трудно се организира широкоспектърно заглушаване.
Това за крилатите ракети го открих чак след целенасочено тръсене - по едно време си викам, абе не може всичко друго да са направили, а това да го няма като възможност!
Строши-пилот :mrgreen:

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Re: Псевдосимулации и обсъждане на сценарии

Мнение от Super_Hornet » 19 Окт 2017, 12:43

Amazon написа:
18 Окт 2017, 19:27
Bruchpilot написа:
18 Окт 2017, 12:13
P.S. Сложил съм Тор-ове вместо ПанцЕри, защото последните т*коват м*мата на цялата ПВО система.
Защо?
Super_Hornet написа:
18 Окт 2017, 12:27
Тука многоуважаемият Сий Дог може да допринесе, ама доколкото знам те си поддържат една групировка в Средиземно море, която нито е от стари и беззъби корита, нито пък е малка. Отделно имат и подводници, като нищо може и няколко АПЛ да кръстосват, а още по-отделно и разните брегови ПКР-и.
Ударните АПЛ в движение, общо са няколко и като гледам всички са в Северния и Тихооокенския флот. За да ги докарат и то повечето, трябва да очакват скорошна атака. А в такъв случай мисля, че и въздушната гропировка и ПВО-то ще са повече, а както пишеш и брегови ПКР ще има, та и Петя сиурно ще пляснат там и отиваме към съвсем друг сценарий.

П.П: Шарана и Пилота пак избиха рибата с този сценарий. Удоволствие да се чете!

П.П.2: Проверих атакуващите АПЛ, че ми стана интересно. В укито дава за Акула 1 и 2 - 10 боря активни, има и 3 броя Виктор и 3 броя Сиери. Обаче понеже повечето са на 30, или малко под 30 години, отидох да ги видя поотделно и картинката е различна.

Активните Сиера са реално 2. Другите две минават някаква модернизация.
Аклулите са всичко 4. Пет са на "модернзация", 3 са пенсионирани и има една активна в Индия.
Викторите са си активни и трите. Ако си спомянте една от тях е която спаси рибарското корабче в северно море. :)

Общо активни 9 броя. Не са малко, но очаквах че са повече - това са най-масовите класове. Има и една активна Ясен, обаче нея мисля не биха я ползвали за ескорт. По-скоро както се спомена може да я използват да изкалибри Кипър, ако не е добре пазен.
Абе аз малко повече ги изкарвам, ама това е без значение. И една-две да имат в района са си фактор.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Удар с КР срещу Тартус и Хмеймим

Мнение от Bruchpilot » 05 Дек 2017, 14:20

Строши-пилот :mrgreen:

Отговори