Оръжия на бъдещето и концептуални въоръженияФутуристични технологии.

Модератори: Sharana, Amazon

rki
Редовен потребител
Status: Offline

Re: Футуристични технологии.

Мнение от rki » 27 Окт 2018, 20:15

Днес случайно видях този репортаж от август месец за новата свърхсекретна, безаналогова руска про ракета:

Надежная и маневренная: новая противоракета России побила рекорды скорости, дальности и точности

видео - https://mp4zvezda.cdnvideo.ru/mp4/c4nw8 ... onjj00.mp4

Особено впечатлява, че още в шахтата ракетата ускорява до над 3000 м/с - "Еще на старте, находясь в шахте, противоракета способна набрать скорость свыше трех километров в секунду. За мгновение противоракета исчезает из поля зрения.". Липсва и само способност да се телепортира.

p.s. Мислех да го пусна в майтапи, но реших да пощадя чувствата на част от форумците - нека да стои при крилатия хиперзвуков екранолет.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 27 Окт 2018, 23:19

Ами ако искате да оставим тая тема за майтапи, а за дискусии да отворим друга - Футуристични технологии (без майтап)?

Както и да е, в новината няма нищо футуристично. Ракети със стартови ускорения 100g и нагоре се използват отдавна, а технологично не са нещо особено. Просто контролирана експлозия.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Окт 2018, 00:30

Руснаците са овобено добри точно в тази област. Ракети с жестоко начално ускорение.

rki
Редовен потребител

Мнение от rki » 28 Окт 2018, 07:43

Кухулин написа:
27 Окт 2018, 23:19
Ами ако искате да оставим тая тема за майтапи, а за дискусии да отворим друга - Футуристични технологии (без майтап)?

Както и да е, в новината няма нищо футуристично. Ракети със стартови ускорения 100g и нагоре се използват отдавна, а технологично не са нещо особено. Просто контролирана експлозия.
може малко да съм позабравил физиката, но за да ускори в шахтата до 3000 м/с говорим не за 100 g, а поне за няколко (десетки) хиляди g (става въпрос за по-малко от секунда и участък около 15-20 метра). А и не знам как си представяте пускането на двигателя още в шахтата.
"Risk happens slowly at first, then all at once."

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 28 Окт 2018, 09:16

rki написа:
28 Окт 2018, 07:43
Кухулин написа:
27 Окт 2018, 23:19

може малко да съм позабравил физиката, но за да ускори в шахтата до 3000 м/с говорим не за 100 g, а поне за няколко (десетки) хиляди g (става въпрос за по-малко от секунда и участък около 15-20 метра). А и не знам как си представяте пускането на двигателя още в шахтата.
Мисълта ми беше, че е някак странно (поне за мен) в темата "Футуристични технологии" основния движещ фактор да са журналистическите или нечии други глупости, при това все руски. Разбирам ситуацията, разбирам мотивацията, но ми се струва проява на лош вкус.

Иначе да, ракетата няма как да развие 3 км/с в шахтата, било то в миналото или в бъдещето.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 06 Ное 2018, 19:59

Руснаците са овобено добри точно в тази област. Ракети с жестоко начално ускорение.

https://www.youtube.com/watch?v=rk9mvLFNqMQ

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 18 Ное 2018, 22:15

Изображение
Някой знае ли с това какво стана ?

Отговори