Сухопътно въоръжениеЛична екипировка на войника или какво бихте взели със себе си на война?

Модератори: Sharana, Amazon

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Лична екипировка на войника или какво бихте взели със себе си на война?

Мнение от ValBo » 16 Фев 2018, 11:10

Ако се наложи да стреляш нощно време, челникът ще пречи много. Друг проблем, е че те разкрива. Военните фенерчета имат козирка и светят надолу. Така се разкриваш по-малко. Челник във вражеска територия се явява подсветка на целта :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 16 Фев 2018, 12:51

Точно същото си помислих и аз, ако имаш и уред за нощно виждане, сериозна конструкция ще стане :D Но предполагам самият фенер от челника може да се свали и да се ползва отделно, а когато ти е необходима хем светлина, хем двете ръце /и устата е заета/ си на плюс. Отделно, сигурно и за тях има филтри, затъмнители и прочее.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Фев 2018, 13:28

Принципно, ако имаш очила за нощно виждане не можеш да се целиш през стандартен мерник. Стрелба се преви през нощен мерник.Имаше някакви разработки за сързване на очилата с нощен мерник от автомата, но аз лично не съм ги виждал в действие. Очила можеш да ползваш, ако имаш лазерен указател, с който да засветяваш целта. Но това е за къси разстояния.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 16 Фев 2018, 14:43

Ако си партизанин сам. Но пилота е написал:
И това е супер разтегливо понятие, има партизани в Сирия и Украйна, общо взето се знае как са облечени екипирани.
Виж ако говорим за специални сили друга работа.
Принципно, ако имаш очила за нощно виждане не можеш да се целиш през стандартен мерник.
Изображение
предполагам самият фенер от челника може да се свали и да се ползва отделно,
Изображение

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Фев 2018, 14:50

Виждал съм ги тия устройства.
Но никак не виждам в пресечен терен да карам на едно око нощно време. Стериозрението си е стериозрение.
И да, снимката пак показва, че през очила за нощно виждане, не става да се целиш в стандартен мерник,Трябва си нощен мерник
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 16 Фев 2018, 14:56

монокъла е по удобен за динамични действия в сгради и градове, ако ще си на полето мн ясно че стандартни очила са по добри.

Иначе това е най новата мода

Изображение

И това е вариант

Изображение

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 16 Фев 2018, 15:20

Те повечето се вдигат на 90 градуса над каската и ти позволяват да стреляш. Имаше някакви, които прожектираха директно образа от уред върху оръжието, на диспея на очилата. Но не съм ги виждал отблизо. А и си представям колко обърква мозъка това.
Изображение
Finita la commedia

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Фев 2018, 15:49

Изображение

На Surefire, между другото, фенерът за каска си свети напред.
∙ Агрессивная израильская военщина грубо проигнорировала несокрушимую мощь русского оружия.∙

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 16 Фев 2018, 22:38

кви дажби тридневни - по-добре няколко сникърса и водичка, кви резервни чепици, и несесерчето също да намалее наполовина.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Фев 2018, 00:15

Та като писах за монокуляри по горе, интересно развитие

https://bmpd.livejournal.com/3093675.html

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Dinain » 17 Фев 2018, 00:25

kramer написа:
16 Фев 2018, 22:38
кви дажби тридневни - по-добре няколко сникърса и водичка, кви резервни чепици, и несесерчето също да намалее наполовина.
+1
Tя темата беше достатъчно ясно зададена - каква ЛИЧНА екипировка бихте взели. Сякаш уред за нощно виждане някой го има вкъщи или ще отскочи да вземе един от кварталната бакалия. :mrgreen:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

...
Days since last IAF airstrike in Syria
...
Аз съм прав, защото обикновено съм прав.
Thorn, 02.06.19

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 17 Фев 2018, 00:42

Archer написа:
17 Фев 2018, 00:15
Та като писах за монокуляри по горе, интересно развитие

https://bmpd.livejournal.com/3093675.html
Значи да ги дебнем пак евтино в интернет както и с предишни доставки на неща за украинската армия. Много MREта пуснаха на добра цена тогава :D

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Фев 2018, 11:32

Сякаш уред за нощно виждане някой го има вкъщи или ще отскочи да вземе един от кварталната бакалия.
Що бе ако си зарибен и имаш кинти може да си намериш свестен уред за няколко бона :ugeek:

Иначе нещо близко до темата

Bug Out Bag List

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Re: Лична екипировка на войника или какво бихте взели със себе си на войн

Мнение от Dinain » 17 Фев 2018, 11:42

Мда :)
Ама това е за сървайвалисти, с такива сайтове е бъкано :)
Вълнено одеяло, палатка... това е за апокалипсиса.

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Фев 2018, 12:04

Я разбирачите да кажат какво трябва да има в личния медицински пакет тогава :?:
Ама това е за сървайвалисти, с такива сайтове е бъкано
Еми да то двете се размиват при една партизанска война, ти ако си в Сирия при бунтовницитие и ти ще си сървайвълист :lol: :lol:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Фев 2018, 12:56

Има много готови пакети с най-различна комплектация. Основно трябва да има турникет, ножица, ръкавици, бинт, различни пластири със стерилни подложки, прах или спрей за обработка на на раните (най-често са кръвоспиращи и дезинфекциращи), в някои има специални пакети за обработка на огнестрелни рани, комплект за изгаряне, много различни стерилни мокри кърпи и обезболяващо. Последното във военните пакети е морфин, в тези, които се продават по интернет - хапчета.
Навремето в нашата и руската армия имаше пакети за работа в заразени среди. Малка пластмасова кутия, носеше се в джоба. В нея имаше морфин и различни средства при натравяне с БОВ, противорадиационно, някакви силни антибиотици и против повръщане. Това за натравянето изчезваше веднага, защото лекуваше махмурлука от раз. :-)

Това на прима виста. Със сигурност съм забравил нещо.

П.П. Поправиха ме, че не било морфин, а някаква друга химия със сложно название.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Фев 2018, 13:51

А и адреналин май имаше в тея зелените кутийки

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 17 Фев 2018, 14:13

kramer написа:
16 Фев 2018, 22:38
То умишлено е разделено на две - храна и други работи. Аз имам телеса да храня, за това винаги мъкна дисагите с мръвите :) С армейските дажби току - виж съм се гътнал без вражеско участие :lol:
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 17 Фев 2018, 14:54

Archer написа:
17 Фев 2018, 12:04
Я разбирачите да кажат какво трябва да има в личния медицински пакет тогава :?:
Ако човек страда от диабет, ще трябва да има инсулуин (от вида или от видовете, който/които си инжектира), инсулинова "писалка" (спринцовка), инсулинови игли за писалката-спринцовка, хапчета (ако пие в допълнение към инсулина).

(Между другиото, диабетът е открит през ПСВ - оказва се, че хората се разболяват от дистреса в окопите. Понеже не знаят в кой момент ще бъдат атакувани я с БОВ, я с артилерия, я с картечници или с друго.)
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Фев 2018, 15:08

Не съм много сигурен, дали ще пратят инсулинозависими в нормална битка. При силен стрес и голямо натоварване захарта силно играе и бързо могат да получат инсулинови кризи, тъй като нямат време да си проверяват нивата на захарта. А и ако обикновен войник остане в обкръжение без храна поне седмица, то инсулинозависимият скоро ще е мъртъв.
Аз не казвам, че са инвалиди и най-вероятно ще служат на места отдалечени от фронта и близо до медицински кадри. Затова в аптечката инсулинови писалки са излишни. Към инсулиновите писалки ще трябват и глюкомери, но това си е в раницата на инсулинозависимият, не в общата аптечка.
Изображение
Finita la commedia

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 17 Фев 2018, 15:23

ValBo написа:
16 Фев 2018, 11:10
Ако се наложи да стреляш нощно време, челникът ще пречи много. Друг проблем, е че те разкрива. Военните фенерчета имат козирка и светят надолу. Така се разкриваш по-малко. Челник във вражеска територия се явява подсветка на целта :-)
Боян Петров се справя добре и в екстремални условия, но наистина е леко риск да си в пехотата.

Челниците отдавна се регулират по височина на светене, но каквото и да е осветление те демаскира (вкл. и фенер). Челникът обаче може да се включи на червена светлина и да ти осветява тила (за да не те пуцат своите или за да те намерят спасителите), може да мига с определена и еднаква за подразделението честота (повечето фенери го правят само ръчно), естествено, че няма да го ползваш във вражеска територия, или ще го включиш като те подпукат своите или като трябва да те приберат. В опасна сред не си светиш с нищо - разчиташ или на Луната, или на нощно виждане. Но за окопа или землянката, където ще изкараш по-голямата част от кампанията, си е съвсем добре.
И между другото, ВалБо, вече от 10 години има челници, чийто фокусиран лъч не отстъпва на класическите фенери.

И (Еврика!) сетих се какво ви трябва, ако отивате на война - една лека кола или микробус! И вътре - каквото желаете от всичко изброено по-горе. Кюмур, аптечки, ракия, бъчва с вино, абе каквото ви душа иска. Аз в багажника на моя Пасат се побирам по диагонал без да свалям задните седалки, един път спах там, защото бях пиян, и помислих че съм без ключове за вкъщи.
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Фев 2018, 16:53

Archer написа:
17 Фев 2018, 12:04
Еми да то двете се размиват при една партизанска война, ти ако си в Сирия при бунтовницитие и ти ще си сървайвълист :lol: :lol:
Никой не е казал, че войната ще е партизанска: пише "какво бихте взели със себе си на война?" и хората се оставят на полета на фантазията. :|

То тука едни скални катерения, едни нощни операции :lol: Или даже - скално катерене през нощта, с челник, уред за нощно виждане и под атака с БОВ :D Все неща, които ако се правят, се правят от специални подразделения или професионалисти, не запасняци с наднормено тегло :D Такива си носят баш биричката и скаричката и се ползват за гарнизонни войски някъде в тила. :D

Не искам да развалям веселбата, но Брухпилот е написал изрично:
предварително правя уговорката, че в случая не става дума за полагащата се от армията екипировка и въоръжение. Абстрахираме се от каски, бронирани жилетки, пистолети, кобури, сумки, раници, елеци, мед. пакети и прочее - само лична екипировка.
Така че, аз изброих точно това - нещата, които армията няма да ти даде, личните неща. Никоя армия няма да ти даде пижама или джапанки например, та ако искаш да ги имаш, трябва да си донесеш. Оръжие, военна екипировка, униформи, обувки, каски и прочие - това очаквам армията да ми осигури. Както и храна и вода. Затова няма да мъкна никаква храна от вкъщи. ;)

...
...
Thorn, 02.06.19

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Фев 2018, 17:24

Ок тогава значи

Добър часовник с компас и тем подобни, хубав нож, хубав колан, леки тактически очила, компактен но мощен фенер, телефон с много мощна батерия.

И разбира се къде без мултитуул :lol:
Изображение
военна екипировка, униформи, обувки, и прочие - това очаквам армията да ми осигури.
Но може да си купиш и по добри

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 17 Фев 2018, 17:27

Телефон с мощна пауър банка е алтернативна опция
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 17 Фев 2018, 20:16

Да осигури добър нож, също е работа на армията. Той практически е по-важен от пистолета, който както каза оня полковник от Виетнам, освен да гръмнеш някой катинар за друго не се ползва. Морската пехота още си е с KaBar от ВСВ.

Отговори