Военна авиацияБЛА - скъпи играчки или нещо повече?

Модератори: Sharana, Amazon

Отговори
Кухулин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: БЛА - скъпи играчки или нещо повече?

Мнение от Кухулин » 09 Ное 2018, 06:04

Archer написа:
06 Ное 2018, 19:56
Тия ракети не виждам как ще излетят без струята да повлияе на венилаторите :?:
Нямам идея, обаче гледам бая е модно :mrgreen:

Изображение

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 09 Ное 2018, 15:50

Пилоте благодаря! Ще помисля да съберем твоите преводи и тези на Пистон в отделна тема, или раздел.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 09 Ное 2018, 16:24

Добра идея ще е.

Иначе и последното го прочетох с голям кеф на таблета днес като имах време (вчера го видях, че е много дълго и го отложих :D). Както винаги много интересно четиво. Иначе все съм се чудил защо командващите операциите най-често са на терен, а операторите на дрони в щатите. Защо ли и тях не командироват и ще намалят малко безкрайната нужда от комуникационни канали :D

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 09 Ное 2018, 16:41

Вероятно, като начало им излиза по-евтино.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 16 Ное 2018, 05:58

Ще произвеждаме сериозни БЛА заедно с Израел. Интересува ме какво ще каже Пистон. Той се интересува от развитието на българските БЛА, което през годините имаше интерсни апарати и различни фирми. Ако не се лъжа сме продавали дори на държави като Турция и Пакистан.

Ето статията от аерото: http://aeropress-bg.com/news/bulgaria/5 ... ни-апарати

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 20 Ное 2018, 11:12

Украинците са купили 6 турски Bayraktar TB, две наземни станции и боекомплект от 200 ракети.
Изображение

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 20 Ное 2018, 13:38

Amazon написа:
16 Ное 2018, 05:58
Ще произвеждаме сериозни БЛА заедно с Израел. Интересува ме какво ще каже Пистон. Той се интересува от развитието на българските БЛА, което през годините имаше интерсни апарати и различни фирми. Ако не се лъжа сме продавали дори на държави като Турция и Пакистан.
Дано stav от Аеро се включи там.... Аз няма как да коментирам, не съм специалист.... Според мен това ще убие местните разработки.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 23 Ное 2018, 13:49

Руснаците понеже оправиха HALE, MALE и петото поколение, сега вече изпитват шестото - Охотник:
https://topwar.ru/150193-pervye-ispytan ... irske.html

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Ное 2018, 07:53

Сега го сложих и в Йемен, извинете, ако сте го видели, но не ми е удобно да ви каня чак там, по-добре да дойда при специалистите на крака.
Та се чудя - какво ли е това?
Houthis shot down UAV near Jabaliyah village, Hodeidah province.

Изображение
Освен другото, защо хутите почнаха да носят слънцезащитни очила?

Изображение

Изображение

Това трябва да му е било окото, казано на рибарски език.
Изображение
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 27 Ное 2018, 18:45

vassiln написа:
27 Ное 2018, 07:53
Сега го сложих и в Йемен, извинете, ако сте го видели, но не ми е удобно да ви каня чак там, по-добре да дойда при специалистите на крака.
Та се чудя - какво ли е това?
Специалистите явно са на запой и ще трябва да отговарям аз :lol: Мисля Мохаджер-6:
Изображение
Въобще, ако видиш надпис на плоскост "NO HAND HOLD" направо предполагай Иран.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 27 Ное 2018, 19:11

Bruchpilot написа:
27 Ное 2018, 18:45
...
Специалистите явно са на запой и ще трябва да отговарям аз :lol: Мисля Мохаджер-6:
Изображение
Въобще, ако видиш надпис на плоскост "NO HAND HOLD" направо предполагай Иран.
Благодаря Bruchpilot, но това май все пак е популярно предупреждение в авиацията: NO STEP, NO PUSH, OTHER POPULAR

Не ми се вярва иранците да пратят Мохаджири - според мен управлението им е уязвимо, както и самите станции, а искат и писта за излитане и кацане, пък и едва ли са много стелт.
Но остава съмнение все пак - тия уж хути нещо много софистицирани, с тия слънчеви цайси...
Cause what does it means to live in a tower of gold, if it is built on an island of shit?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 27 Ное 2018, 19:46

vassiln написа:
27 Ное 2018, 19:11
Благодаря Bruchpilot, но това май все пак е популярно предупреждение в авиацията: NO STEP, NO PUSH, OTHER POPULAR
Съгласен, обаче при тях, силно забележимо го лепят едронаписано за щяло и нещяло. Защо на английски - това е една от мистериите на живота :)
vassiln написа:
27 Ное 2018, 19:11
Не ми се вярва иранците да пратят Мохаджири - според мен управлението им е уязвимо, както и самите станции, а искат и писта за излитане и кацане, пък и едва ли са много стелт.
Но остава съмнение все пак - тия уж хути нещо много софистицирани, с тия слънчеви цайси...
Колко да им е уязвимо управлението, там всичките замесени едва ли са видни майстори на радиоелектронната борба. За останалото - ами като трябва по-голямо гардже, няма как.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 27 Ное 2018, 21:46

Нещо не разбрах.Защо хути ще свалят ирански БЛА :roll:

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 27 Ное 2018, 22:43

А кой каза, че е иранска собственост?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Ное 2018, 06:31

Иранците не могат да се похвалят с успехи в комерсиалния износ на дронове.
Общо взето ги дават на прокситата си. Така че ако е ирански, ще да е принадлежал на хутите. Тоест, от това седва: тези на клипа да не са хути, или да са го свалили по грешка, или друг да го е свалил, а те да са набарали останките и да се фукат с тях.

П.С. Сетих се да питам другаде, според Лостармор това е Denel Dynamics Seeker 400.
Сиреч:
Изображение

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 28 Ное 2018, 13:15

vassiln написа:
28 Ное 2018, 06:31
П.С. Сетих се да питам другаде, според Лостармор това е Denel Dynamics Seeker 400.
Напълно възможно! Хутите по принцип нисички ли са?

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 28 Ное 2018, 18:36

Bruchpilot написа:
28 Ное 2018, 13:15
vassiln написа:
28 Ное 2018, 06:31
Напълно възможно! Хутите по принцип нисички ли са?
Не мога да кажа. Не съм бил в Йемен, а откакто Том Круз игра ролята на Джак Ричър в едноименния филм, реших на впечатления от филмчета да не се доверявам. За Круз се говори че бил кинта и педесе, а пък игра роля 1,90. :D

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 28 Ное 2018, 19:15

vassiln написа:
28 Ное 2018, 18:36
Не мога да кажа. Не съм бил в Йемен, а откакто Том Круз игра ролята на Джак Ричър в едноименния филм, реших на впечатления от филмчета да не се доверявам. За Круз се говори че бил кинта и педесе, а пък игра роля 1,90. :D
Питам, заради онази снимка с парчето от опашната тръба. На Сийкъра тя е около 180 см., на Мохаджера би трябвало да е по-дълга (малко по-голям е). Гледах и парчетата от колесника, но се оказа, че има Сийкъри и с такъв, така, че и от него не може да се каже точно. Жалко, че няма остнаки от двигателя...

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 06 Дек 2018, 18:29

Ей това нещо, може би ще бъде интересно на някои:

Този, който ни избяга
По време на всяко назначение имаше една цел, която се изплъзваше. Някой, който беше издирван и гонен, но все успяваше да се измъкне. Всеки отряд си имаше такъв заклет враг. Моят, през лятото на 2010 година беше Абу Дуа. От месеци го търсехме, притискахме местните си източници и пленниците, вдигахме все повече машини за да не пропуснем нищо. Може би беше просто късметлия. Вероятно той би го нарекъл “намеса свисше”. Нещо, което Алах е направил за него, за да се отблагадари за масовите убийства, които Дуа смяташе са “свещенни”.
През пролетта на 2010 година, Абу Дуа беше един от най – търсените мъже в нашия малък, скрит от чужди очи свят, въпреки, че беше почти непознат за широката общественост. Дуа беше свързан с всички, тогава стоящи на върха на ИДИ и имаше свои собствени последователи. Сред хилядите с промити мозъци, той беше известен като Валията на Валиите, титла обикновено запазена за тримата с най – висок пост в йерархията на мрежата им. След като предния месец бяхме убили другите двама, постоянно чувахме слухове, че той поема контрола и застава еднолично начело.
В крайна сметка не само успя да застане начело на ИДИ, но помогна за превръщането й в ИДИЛ, мутирайки я в още по-ожесточена и изкривена организация, която погълна големи части от Сирия и Ирак през 2014 година.
Вероятно, той беше най – умният терорист, който някога съм се опитвал да хвана. Повечето хора го познават днес като Абу Бакр ал-Багдади, лидерът на ИДИЛ. Още тогава правителството на САЩ даваше награда за главата му от 10 милиона долара. Той, разбира се не ме познаваше, но определено беше чувал за работата ми. По време на назначението, моят отряд извърши тридесет и две нападения, специално насочени срещу него. Повечето бяха в търсене на местонахождението му или залавяне на хора от неговото обкръжение – опити да стегнем примката около врата му. Със сигурност беше видял как най – близките му хора, тези с които се срещаше всеки ден, изчезваха един по един. Понякога до нас стигаха слухове, че той се движи с някоя от нашите други цели по време на своите ежедневни терористични похождения, или се среща с тях на някоя бензиностанция, или охранявана къща. В следващия момент – бум, човека с когото се е срещал или умира или бива арестуван от нас. Представете си какво е ако вашите приятели или хора от семейството, с които се срещате всяка седмица, започнат да изчезват един по един, в течение на няколко месеца. Неговата сплотена група, съставена от най – бруталните животни подвизаващи се в терористичната мрежа беше започнала бавно да изчезва. Бях го принудил за се покрие и бях на крачка от това да го заловя – по близо от всеки друг. Но в крайна сметка се оказваше, че все бях на една крачка зад него. Имаше много причини, които му позволяваха за се изпълзне от нашата хватка. Определено беше много по-добър в криенето от останалите в нашия списък. Неговата оперативна сигурност беше на нивото на най – добрите в бизнеса. Беше абсолютен параноик и мислеше, че се приближаваме към него. Понякога изчезваше безследно като облак. Знаеше, че и една малка издънка ще ни доведе до него. Без съмнение, нашият отряд го беше превърнал в психопата с мания за следене, какъвто е той днес.
Но параноята го поддържаше жив.
Обикновено залавяхме тези, които търсим. Може би не при първото назначение, но в крайна сметка ги хващахме. Ако не успеехме – успяваше следващият отряд. След моят отряд, винаги идваше втори и трети, ловувахме постоянно. Но този път ситуацията беше различна. Американските войски се изтегляха от Ирак и тъй като все по-малко хора търсеха Абу Дуа се притеснявах, че няма да имаме повече шансове да го хванем. Когато започвахме лова за него, имахме нужда да го заловим за да открием от своя страна Манхатън и Бруклин (кодовите наименования на други двама водачи на мрежата), а бяхме и притеснени, че Даркхорс (трети висш тероряга) е вече мъртъв. Абу Дуа беше един от само двамата командири, които знаеха местоположението им. За това преследвахме и двамата.
Абу Дуа беше голям фен на един магазин за сладолед в центъра на Багдад, който имаше и маси изнесени навън, които бяха пълни по цял ден. Нашите източници твърдяха, че там той се срещаше със своите бойци всеки четвъртък, а го използваше и като място на което да оставя тайни писма. Не изглеждше притеснен, че някой може да го познае някой местен, тъй като те, по това време нямаха и представа кой е.
Един летен ден получихме събощение, че той ще посети магазина за сладолед и отклонихме дрон за да проверим. Наблюдавахме магазина в продължение на четири дни. “Каква гадна шега!” – каза Меган, докато мониторите предаваха картината на цели семейства ядящи сладолед – “Терорист, който обича мелби!”. Направо си го представих, как говори с убийците си за следващото клане, докато пие малинов шейк и се опитва да избърше сладоледа от брадата си.
Нашите местни информатори – Кобрите – обикаляха по улицата, опитвайки се да направят снимки. Но нямаше нищо открояващо се. Само семейства, които идваха и си отиваха. Сигурно бяхме направили хиляди снимки, който сортирахме после в Кутията. Но на никоя от тях го нямаше. Той въобще не беше идвал. Или беше, но го бяхме пропуснали. Преследването на Абу Дуа вървеше все в този дух.
Така и не успях да разбера как се издигаше толкова бързо. Обикновено беше трудно да се изкачиш по йерахическата стълбица заради начина по който Ал Кайда и ИДИ бяха изградили мрежите си. Разичтаха предимно на дългогодишни последователи. Моето предположение беше, че имаше нещо общо с престоя му в затвора – джихадистите, които беше срещнал там и факта, че бързо унищожавахме по-голямата мрежа, което от своя страна водеше до глад за кадри. Освен това той имаше странно близка вързка с бившите офицери от партията Баат. Много от хората, които работеха с него, бяха със сходна предистория и бяха заемали офицерски постове в иракското разузнаване.
Обикновено ИДИ беше недоверчива към бивши затворници, страхувайки се, че те са обърнати в шпиони. Проверяваха ги с месеци, преди да ги включат. Но Абу Дуа беше различен. Почти с излизането си от затвора, той беше станал един от топ командирите. Много малко хора знаеха историята му по онова време. Преди пролетта на 2010 година, никой извън отряда не знаеше подробности. Дори иракското правителство.
Когато започнахме да го преследваме, разполагахме само с името Абу Дуа. Но една вечер, в която Меган ровеше в разни стари файлове, изведнъж разкри цялата му история, като книга.
- Погледни това – каза тя. Беше отворила дузина файлове на десктопа. По същото време имахме два дрона, кръжащи над друга цел, която се готвехме да ударим. В старо затворническо досие беше открила, че истинското име на Абу Дуа беше д-р Авад Ибрахим ал-Бадри ал-Самараи.
- Това е златно откритие! – възкликнах – Разкри го!
Това име беше ключа към неговото минало. От него разбрах, че баща му е Авад Ибрахим, че е от Самара и че племето му е ал-Бадри. Имаше дъщеря на име Дуа.
Кутията се задейства на пълни обороти. С тези имена бързо успяхме да прослледим произхода му до ал-Джабрия и ал-Тания в Самара. Вероятно беше на около четиридесет години, имаше трима братя и пет сестри. Когато продължихме, още от историята му се разкри. Абу Дуа беше получил докторска степен по изучаване на исляма и проповядваше в редица джамии, включително ал-Анбар в Самара. Имаше няколко жени – Асма, неговата последна жена, на север и Сумая, която беше срещнал, докато беше учил в Багдад. Майка му се казваше Али Хюсеин.
Веднага започнах с жените, изпращайки птички над дома на родителите на Асма, намиращ се във Фалуджа. Но след няколко дни все още нямаше и следа от нея, и предположих, че сигурно е заминала с Абу Дуа преди да я открием. Той се местеше бързо и често, също така знаеше, че семейството му ще бъде цел за наблюдение. От друга страна не го беше страх да се бие и да показва лицето си пред войниците, които ръководеше. Вероятно за това бойците го харесваха. Беше се бил и в двете битки във Фалуджа през 2004 година, които вероятно бяха най – кървавите за цялото американско присъствие в Ирак. По време на втората битка е бил пленен и отведен в лагера Бука, най – големия военен затвор. Беше прекарал там три години, а този затвор е като люлка за омразата и много от дейтващите членове на ИДИЛ, са били затворени там заедно с Абу Дуа. Когато най – после е бил освободен, веднага е изчезнал от радара, без обаче да спира планирането на атаки над войници и центрове за набирането им из целия Ирак.
Винаги беше в движение и чувахме за него само от някои пленници. Но по едно време разбрахме, че се подвизава в голяма къща в центъра на Багдад и държи малка книжарница за религиозна литература, която използва за срещи. Но дори и с дрон, който висеше там денонощно, така и не успяхме дори да го зърнем. Все едно ни подушваше и ни биеше в собствената ни игра. Нямаше съмнение обаче, че новините за нашите нападения стигаха до него.
Абу Дуа наистина беше влязъл под кожата. За никоя друга цел не бях чувствал такова настървение, докато дроните го търсеха под дърво и камък през тези дни и седмици. Снимките и кадрите от тях се бяха загнездили в съзнанието ми, като гадна песен от която не можеш да се отървеш и постоянно си тананикаш.
Беше умен и способен – дори част от мен изглежда имаше някакъв распект към него, въпреки, че беше изтъкан от зло. Живеех за съревнованието с такива като него. Някои нощи, в които седях на прашното си легло и се вторачвах се в тавана, пълен с безпокойство. Тялото ми започваше да трепери и се потях, все едно климатикът не работаше. В един момент изненадано установих, че мириса на дърво в стаята ми ме дразни, нещо, което не ми беше правило впечатление преди. Започнах да се страхувам, че съвсем ще откача. Че ловът в крайна сметка щеше да убие мен. Бях станал толкова обсебен от него.
Една вечер отрядът ни се качи в няколко Блекхоука, с компютрите и оръжието, и направи необичайна разходка до малък пост в Самара. Бях открил къща, принадлежаща на брата на Абу Дуа – Джавад. Обикновено в такива операции действахме от Кутията, но Джейсън искаше да координира тази с местните сили за сигурност – решение, което щеше да се окаже фатално.
Абу Дуа имаше трима братя. Всички бяха свързани с терористичните мрежи. Също като като мафиот, той обичаше да държи бизнеса в семейни ръце.
Постът беше малък иракски лагер, съставен от няколко ръждясали трейлера и разхвърляни военни машини. Имаше и големи бетонни бариери, и насипи от пръст. Приличаше на голям пясъчник, само дето в него живееха хора. Настанихме се в един от трейлърите и се включихме към дрона. Къщата на брата беше в южния край на града, двуетажна, с малък ограден двор и земен път към нея. Според информацията, която събирахме от няколко дни къщата беше пълна с хора – около двадесет души живееха там. Не знаехме дали Абу Дуа беше един от тях, но бяхме разпознали Джавад и Ахмед, друг от братята. Това ни беше достатъчно да да организираме рейд. Но тъкмо когато отрядът се запъти към къщата, нещо неочаквано стана. Видах как мъж се качи в автомобил и търгна по пътя.
Къде отиваше?
Имахме само един дрон и решихме да го оставим над къщата. И събркахме. Когато отрядът презве къщата разбрахме, че Джавад е изчезнал. Открихме много от роднините на Абу Дуа – дъщеря му, някои от чичовците му, и дори дядо му. Но Абу Дуа го нямаше. По-късно разбрахме, че иракската полиция беше предупредила семейството само няколко минути преди да пристигнем.
Въпреки, че не открихме Абу Дуа, арестувахме брат му Ахмед и го държахме в Багдадския затвор месеци наред, с надеждата, че ше ни каже нещо. Но той така и не го направи.
В интерес на истината Абу Дуа беше причината, поради която успяхме да се доберем до другите лидери на ИДИ – той лично беше измислил системата за комуникация между тях. Той лично беше избрал всеки от куриерите и ги сменяше на всеки няколко месеца. Говорил съм с някои от тях, след като ги заловихме и разбрах, че те всъщност си нямат представа как е организирана мрежата – единствената вързка, която познаваха беше Абу Дуа.
После открихме, че за малко сме щели да го пипнем по време на предишен рейд, който се беше оказал насочен срещу къща на един от чичовците му. Беше прекарал там три часа в писане на писмо и се беше измъкнал малко преди да пристигнем. Бяхме го изпуснали само за десетина минути.
Този факт ме преследваше дълго време. Прекарах проследните няколко седмици от назначението си преглеждайки файлове, говорейки с източници, обръщайки всеки камък, до който мога да се добера. Част от манията ми за Абу Дуа се дължеше на факта, че така и не го хванахме. Тогава дори си нямахме и представа, каква значимост щеше да придобие той, години по-късно.
След смъртта на Манхатън и Бруклин, Абу Дуа изчезна за дълго време. Имаше слухове, че е починал. Но аз бях почти сигурен, че беше заминал за Сирия, за да избяга от стреса да бъде постоянно нащрек и да бъде следен от нашите сили. Знаехме, че е казала на последователите си “да се покрият и да чакат САЩ да напуснат страната”. Те направиха точно това. И когато той се завърна в Ирак през 2011 година, нашите възможности да го открием се бяха свили значително.
По това време Абу Дуа беше станал лидер на ИДИЛ и беше започнал да прониква в части от Сирия и Ирак. Бин Ладен беше мъртъв и десетки хиляди джихадисти се стекоха към него.
Един от моите ментори беше успял да го засече в Багдад през 2011 година. Повечето войници вече бяха на самолетите към дома, но техният отряд беше останал за да направи последен опит да го открие. Бяха получили информация, че Абу Дуа е в града и ще проведе среща в една от сградите, която беше под наблюдение. Планът на моя ментор беше да го хване в онази вечер, но Държавният департамент беше променил правилата за провежданена опрерации. Отрядът му вече трябваше да действа по друг начин, тъй като войната официално беше свършила. Преди нападение, няколко нива Вашингтонски костюмари трябваше да дадат разрешение. Минаваха дни, дори седмици, преди да може да се организира нещо. Вече адвокатите водеха войната.
Менторът ми беше разположил дрон над къщата и беше гледал как мъж с точното описание на Абу Дуа пристига с кола и влиза. Когато бяха приближили образа към него, менторът ми го беше идентифицирал точно и за него не беше имало и капка съмнение.
Месеци по-късно, след като вече бях напуснал, той ми каза: “Костюмарите ни прецакаха! Бях го пипнал в онази вечер и все още имам записа, с който да го докажа!”.
Малцина знаеха тази история. Със сигурност обществеността не знаеше. Никой не искаше и да говори за това. Най – търсения терорист на света можеше да срещне края си там, в онази вечер, още преди да въздигне ИДИЛ до зенита й.
Но имаше проблем – менторът ми нямаше ударен отряд. Те си бяха заминали и сега той трябваше да разичта на местните. Което не беше много. А самият ми ментор, попадаше вече под юрисдикцията на Държавния департамент. Така че трябваше да ги убеди да атакуват целта. Но неговото искане за удар беше прехвърляно от костюмар на костюмар, докато той беше гледал Абу Дуа в къщата. Беше звънял няколко пъти на шефовете си, тъй като знаеше, че Абу Дуа може да си тръгне всеки момент. Но беше изминала седмица, преди да одобрят мисията. И кого мислите, че бяха заварили иракчаните, когато най – после бяха завзели къщата? Група нископоставени членове на ИДИЛ. И познайте какво те бяха признали? Че Абу Дуа е бил там и е заминал само преди няколко дни преди нападението.
Момчетата от нашата част говореха за случилото се в продължение на месеци. Как костюмарите бяха успели да ни прецакат така?
След тази нощ през 2011, Абу Дуа изчезна за много месеци, докато не се завърна, на чело на атаката над разрушния Ирак, и ИДИЛ не се превърна в Ал Кайда 2.0. Той беше образувал ислямска терористична държава, въпреки, че САЩ все още се опитваха да го заловят.
"Бяхме толкова близо човече!" - каза ми моят ментор една вечер след няколко питиета - "Но това вече беше друга война. Правилата се бяха променили. Ръцете ни бяха вързани от проклетите костюмари!".

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 06 Дек 2018, 19:51

Е че как ще го хванат - та той е бил вербуван от ЦРУ, все пак нали САЩ създадоха ИД и продължават да им помагат. Виж само какво потвърждение - не са ги оставили да го хванат преди години :mrgreen:
горното е ирония, явно трудно забележима такава щом поста вече беше докладван :D

Иначе беше много интересно, мерси за превода.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 06 Дек 2018, 22:11

Sharana написа:
06 Дек 2018, 19:51
горното е ирония, явно трудно забележима такава щом поста вече беше докладван :D
Това е съвместния пъклен план на слепия шанс и Държавния департамент :D

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 07 Дек 2018, 09:45

Bruchpilot написа:
06 Дек 2018, 18:29
Освен това той имаше странно близка вързка с бившите офицери от партията Баат.
която има за съюзник СССР (за протокола)
Кто к нам с мечом придет, того проще застрелить.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Дек 2018, 15:32

Изключително професионален превод! А ние си драскаме по форумите и идея си нямаме какво наистина се случва. Добре, че в САЩ е на почит мемоарната литература и има добри хора, като Пилот и Пистон да ни превеждат на чист български парчета от нея.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 07 Дек 2018, 17:50

Мерси, но чак пък професионален ;) На този човек стила е доста тежък и малко трудно се превежда.

Отговори