НаукаЕлектрически и безшофьорни автомобили

Модератор: Ksantip

Енравота
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Електрически и безшофьорни автомобили

Мнение от Енравота » 10 Апр 2018, 20:02

Smart приключи с двигателя с вътрешно горене

На пазара в САЩ тази трансформация вече е факт и Smart предлага моделите си ForTwo Coupe и ForTwo Cabrio само с електрически двигатели. Те са оборудвани с мотор с мощност 81 к.с. и 160 Нм въртящ момент, който се захранва от батерии с капаците 17,6 кВт/ч. Това е достатъчно за пробег от 93 км.
Ускорението от 0 до 97 км/ч (60 мили по американския стандарт) при електрическия Smart отнема 11,4 секунди. Времето за зареждане от специална станция е 3 часа, докато от стандартната електропреносна мрежа е 21 часа.

http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... ign=footer

За Европа-2020 г.
Suum cuique

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Апр 2018, 19:49

Подновявах наскоро автокаското. Застраховятеля, който познавам от 15 години (и със предната кола бях при него), ми каза, че друг клиент имал големи главоболия с Теслата.
Чукнали се на едно кръстовище, не кой знае колко. Нямало проблем с тенекиите - оправили ги, ама от удара пострадал и някакъв блок. Тук дигнали ръце и казали - само в специализирания сервиз. А най-близкия бил във Виена.
Вярно ли е?
Че то ако е така....Жална му майка наистина на чиляка.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 11 Апр 2018, 19:52

За доста скъпи коли е така. Не рискуват коли, струващи 100 и нагоре хиляди, да ги правят по нашите фирмени сервизи
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 11 Апр 2018, 19:57

ValBo написа:
11 Апр 2018, 19:52
За доста скъпи коли е така. Не рискуват коли, струващи 100 и нагоре хиляди, да ги правят по нашите фирмени сервизи
Абе то и с мойта дето отдавна нищо не струва ме отпращат от повечето само като я видят - много труд било да стигнат до еди си къде.
Ама се пак намерих апапи дет ми я оправят.
Да ти кажат търси си начин да я закараш до Виена......Ми мерси.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 11 Апр 2018, 20:01

Това го организират от представителството. Но ако си купил колата тук. Ако не е от тях...
Не съм чувал за международна гаранция за автомобили. Може и да има
Изображение
Finita la commedia

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bigdragon » 12 Апр 2018, 00:35

Almasy написа:
11 Апр 2018, 19:49
Подновявах наскоро автокаското. Застраховятеля, който познавам от 15 години (и със предната кола бях при него), ми каза, че друг клиент имал големи главоболия с Теслата.
Чукнали се на едно кръстовище, не кой знае колко. Нямало проблем с тенекиите - оправили ги, ама от удара пострадал и някакъв блок. Тук дигнали ръце и казали - само в специализирания сервиз. А най-близкия бил във Виена.
Вярно ли е?
Че то ако е така....Жална му майка наистина на чиляка.
https://youtu.be/oNRPTsD0BLE

Ами Тесла няма ламарини...
Замисли се за експертизата на твоя застраховател.
Аз карам хибрид и до сега нямам проблем с обслужването.
Предполагам в бъдеще, нещата ще се подобряват.
Драгомир Янков
Извинете за правописа, но толкова мога... :oops:
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 12 Апр 2018, 05:12

Не знам, може да е имал в прадвид, че останалото са оправили тук (без въпросния блок).
А що се отнася до самия застраховател, той само прибира парите (дори и това последните години не, защото го правя онлайн, ходя само веднъж годишно, като се преподписва договора).
Инак други правят снимки и оценяват щети (ако се наложи).
Той си седи в офиса и не мърда.

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 10 Май 2018, 09:10

Руското правителство е разпоредило на АвтоВАЗ да почва да прави електромобили:
Правительство утвердило стратегию развития автопрома до 2025 года, предусматривающую удвоение производства и экспорта. Особого внимания удостоились электрокары — за восемь лет их число на дорогах России должно увеличиться в 25 раз. Как правительство собирается пересаживать автолюбителей на электромобили — в материале РИА Новости.

Что скажешь, Илон Маск? Как АвтоВАЗ будет конкурировать с Tesla
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 16 Май 2018, 11:06

https://www.youtube.com/watch?v=rvk4fNxF0l4

Tesla Model X P100D дърпа Boeing 787-9 Dreamliner

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 01 Юни 2018, 15:41

Една германска фирма е разглобила няколко Тесли Модел 3 и инженерите и са направили изследване и оценка на себестойността на колата:

- материалите вложени в в Модел 3 са на стойност около $18000
- още около $10000 са производствените разходи
- при батериите с изненада са установили, че Тесла и Панасоник са успели да намалят съдържанието на кобалт в тях до 2,8%. Досега се е считало, че няма как то да е под 8%.

При продажни цени 35 до 70 хиляда долара Тесла е на много добър марджин и Модел 3 се очертава да е златна кокошка, особено ако достигне производство от 10000 бройки седмично.

Оригинала на немски - https://www.wiwo.de/technologie/mobilit ... 25806.html
Кратък превод на английски - https://www.electrive.com/2018/05/31/te ... rofitable/
Президент РФ Владимир Путин больше всего не любит ложь и некомпетентность, заявил Д. Песков.

Путин: Вон Песков, мой пресс-секретарь, он несёт иногда такую «пургу», я смотрю по телевизору и думаю: чего он там рассказывает? Кто ему это поручил?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Юни 2018, 23:39

rki написа:
01 Юни 2018, 15:41
Една германска фирма е разглобила няколко Тесли Модел 3 и инженерите и са направили изследване и оценка на себестойността на колата:

- материалите вложени в в Модел 3 са на стойност около $18000
- още около $10000 са производствените разходи
- при батериите с изненада са установили, че Тесла и Панасоник са успели да намалят съдържанието на кобалт в тях до 2,8%. Досега се е считало, че няма как то да е под 8%.

При продажни цени 35 до 70 хиляда долара Тесла е на много добър марджин и Модел 3 се очертава да е златна кокошка, особено ако достигне производство от 10000 бройки седмично.

Оригинала на немски - https://www.wiwo.de/technologie/mobilit ... 25806.html
Кратък превод на английски - https://www.electrive.com/2018/05/31/te ... rofitable/
Това е доста несериозен анализ - няма как знаят с точност производствените разходи, а най-вече - разходите за развойна дейност, маркетинг и реклама, финансови разходи и прочие, които са неизменна съставляваща от "пиенела". Епъл например печелят $150 средно от продаден телефон, а Huawei - $2, а стойността на желязото в телефоните им едва ли е много различна.

...

Попадна ми нещо друго за Тесла, по-точно Мъск.

Защо Илон Мъск тръгна на война с медиите
Той е склонен към откачени изблици в "Туитър". Не понася критика. Обвинява медиите в мошеничество и заплашва да създаде институции в съветски стил, за да ги оценява. Подвежда хората да му дават кеш в замяна на неспазвани обещания. Той е милиардер, чиито компании са на ръба на фалита. Представя се за иконоборец, враг на върхушката, а всъщност не е нищо повече от необичайно успял изпечен лъжец. Легионите му поддръжници са фанатици и, да си признаем, малко тъпи. Говорят за изпълнителния директор на "Тесла" Илон Мъск – Доналд Тръмп на Силициевата долина."

С тези тежки думи в. "Ню йорк таймс" обрисува Мъск след вербалните му престрелки с медиите през последните седмици. Доскоро чарът на предприемача, предишните му успехи и смелите му планове го правеха да изглежда като супергерой. Но какво се обърка?
https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/06/05 ... s_mediite/
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 11 Юни 2018, 10:28

Изображение

Тесла откри 10-хилядната си станция за бързо зареждане, която се намира в Белвил, Онтарио.
Началото на мрежата от станции за бързо зареждане е поставено с осем станции през 2012 г.

Отговори