НаукаЛюбопитно (Технологии)

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Любопитно (Технологии)

Мнение от EddieBG » 24 Дек 2018, 17:59

https://www.youtube.com/watch?v=hPkY8nBWxoU

The world's largest 3D printed titanium pressure functional component ever produced on one of the most powerful brake test benches on the market! This is what it looks like when Bugatti prepares its first printed titanium brake caliper for series production.

P.S. ако някой не виждал какво става със спирачките като ги натиснеш до край при скорост 400 км/ч, сега е моментът. :D

Кухулин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Кухулин » 25 Дек 2018, 10:12

Тоя диск ако го занесеш на стругаря да го престърже, сигурно после ще те гони с шутове до вас :D

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 25 Дек 2018, 10:31

Кухулин написа:
25 Дек 2018, 10:12
Тоя диск ако го занесеш на стругаря да го престърже, сигурно после ще те гони с шутове до вас :D
А ти защо мислиш че не вдигам 400 км/ч като карам? :D

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 26 Дек 2018, 15:47

https://www.youtube.com/watch?v=_ZFYO_pvlbs

Nissan Autonomous Office Chairs

Nissan presents the world's first automated "Intelligent Parking Chair," a concept inspired by its intelligent park assist technology that allows drivers to easily park their vehicles using automatic steering. The "Intelligent Parking Chair" is a unique chair that automatically moves to a set position. The chair includes a roller to automatically move 360 degrees paired with a system that indicates the target position. Four cameras placed on the room's ceiling generate a bird's-eye view to wirelessly transmit the chair's position and its route to destination. With this innovation in office technology, Japanese businessmen are now freed from the troublesome task of arranging chairs, using this new technology already adopted in the European model X-Trail Hybrid and other Nissan vehicles around the world.

Японска му работа... :D

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 08 Яну 2019, 19:07

https://www.youtube.com/watch?v=A33Yu-9rgxo

Интересна концепция на Хюндай

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 08 Яну 2019, 19:14

https://www.youtube.com/watch?v=m11mm1qOkSM

За всеки, който се интересува от технологии е ясно, че следващият крайъгълен камък при дисплеите ще са гъвкавите такива.
На изложението CES 2019, LG демонстрират OLED телевизор, чийто екран се навива на руло.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 12 Яну 2019, 22:59

Изображение

На CES 2019 италианската компания Volta показа хранилка за домашни любимци с разпознаване на лица (или по-правилно муцунки), за да не си крадат животинчетата храната едно от друго. Освен това праща нотификации, вкл. видео, на смартфона ви кога животинчето се е хранило, както и когато храната в устройството свърши. Има и бонус - нощна лампа, за да се ориентират животните в тъмното :D

Браво на италианците, като знам каква мъка ми е на ден по два пъти като храня котките на двора да ги пазя една от друга, щото едната яде много бавно и другата редовно й изяжда яденето.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 12 Яну 2019, 23:15

Ние имаме една дворна и една вътрешна, така че го нямаме този проблем. Съскат си само като вътрешната е на разходка в двора. Твоите на двора ли спят в тоя сруд? На външната сме взели едно закрито легло, на терасата, дето е включено в тока и ако котето легне на него, затопля само мястото където лежи. Не хаби ток, а ни спестява да държим в предверието една миризлива горска котка.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 13 Яну 2019, 09:43

На двора, на завет са, спят в кашон с вълнено одеало и се топлят една друга.
При мен не е студено като в София, Трън или Кнежа, все пак съм на 50 метра от морето.
Иначе и аз имам една вътрешна, която не излиза навън.

И по темата - летящото такси на Bell на CES 2019:

https://www.youtube.com/watch?v=yWabsaohbMM

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 13 Яну 2019, 10:16

И аз го видях това, изглежда дизайнерите са играли много компютърни игри :lol: един R-44 върши абсолютно същата работа. Явно на някой му се е строяло ефектно макетче.

EddieBG
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от EddieBG » 24 Яну 2019, 08:10

Archer написа:
13 Яну 2019, 10:16
И аз го видях това, изглежда дизайнерите са играли много компютърни игри :lol: един R-44 върши абсолютно същата работа. Явно на някой му се е строяло ефектно макетче.
Принципно си прав, и Опел Кадет върши същата работа като една съвременна Астра, но автомобилните производители някак си не са го разбрали и все вадят нови и нови неща.

И докато сме на летяща тема - първи полет на автономното електрическо хвърчило с вертикално излитане на Боинг:

https://www.youtube.com/watch?v=zmggtpaPo-M

Отговори