ИгриAirsoft... и други комплекс спортове

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Airsoft... и други комплекс спортове

Мнение от Желязин » 14 Фев 2018, 13:46

Струва ли си това? Каква е разликата с пейнтбола? От един далечен познат разбрах, че имало някаква изоставена казарма около София или....полигон и там седмично се организирали престрелки... Сега съм на поголовен минус с кеша и под струва ли си, направо - консумира ли финанси? (това е основното питане, че по-надолу съвсем се отнесох)

Имам чувството, че всичкото е като с ултрамаратоните и планинското вело - ужким просто трябва да излезеш навънка, а всички действително се екипирали все едно в Сирия отиват - барнали се с тесни джендър клинчета, хоки-моки по краката, калфи, велосипеди колкото два заема в райфайзен банк, гелчета, барчета, очила за нощно виждане....добре, де - прости челници...

Аз на състезание като отидох веднъж с един огромен неспортен тумбак, все още пиян след цяла нощ шматкане и гуляй, неекипиран и след финала завърших и второто ми повръщане... а после пих два пъти повече бира от другите (е, сега правя пауза на тея неща преди по-сериозна "компетиция", че съм минал срок на годност)...И другите здравословно обсъдили колко съм луд... Но нали затова е спортът - за кеф?

Оф топик - най-гадно е като те мотивират да завършиш. Не е лоша работа, но това с финала ми е много неестествена философия вече. Ако едно трасе е 114 км и се откажеш на 112 км и се почват едни позитивни, но и поучаващи коментари... А то от фиксирани трасета, дистанции, режими, мотивации - и човек се чувства като лабораторен плъх...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Re: Airsoft... и други комплекс спортове

Мнение от Amazon » 14 Фев 2018, 15:30

Имах еърсофт пистолет. Топчетата и въглеродният диоксид не са скъпи. Китайският боклук се счупи преди да изхабя пликче с бутилки. За самата игра не знам, аз стрелях за кеф по кашони и мишени. Задължително ти трябват очила! Пластмасовото топче ако удари нещо твърдо се пръска, смятай какво ще ти причини на окото.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 14 Фев 2018, 17:48

Желязин написа:
14 Фев 2018, 13:46
Струва ли си това?
Много субективен въпрос, кажи по-добре какво очакваш.
Желязин написа:
Каква е разликата с пейнтбола?
Няма боя, няма (толкова) пране :D
Желязин написа:
Имам чувството, че всичкото е като с ултрамаратоните и планинското вело - ужким просто трябва да излезеш навънка, а всички действително се екипирали все едно в Сирия отиват
В повечето случаи са доста по-добре екипирани от онези на терен в Сирия :D В кръга на шегата де, но реално липсва истинско оръжие и бронепластините в жилетките - повечето ентусиасти (тези, които се задържат и играят активно) са екипирани доста сериозно. Шегуваш се с очилата за нощно виждане, но и такива има ... чак и образ с термален прицел видях, а само това е едно поне 1000евро...

Ако искаш да пробваш - мисля, че имаше форум за България, в София май са активни. Пишеш там, ще ти кажат от къде можеш да си наемеш екипировка (колкото да пробваш), а ако решиш, че е за теб вече "на терен" ще могат да ти кажат какво и що.

За мен лично мога да кажа, че хич не е в графата евтини хобита. Като се хванеш, като видиш другите как са екипирани ... и на мен в сака за две години ми се събраха щуротии за към 1 500 евро поне (не че съм смятал де). Освен автомата (пистолета съм го ползвал 2-3 пъти) с тоновете му екстри като мерници, релси, ръкохватки, лазери, фенери, пълнители, батерии и тн слагаме и каска, жилетка, униформи, термо облекло, обувки, раници, кемълбекове, всякакви модулни чанти molle (за жилетката, раницата и колана), сериозна аптечка (ампули епинефрин, метилпреднизолон, обезболяващи и тн, hot/ice pack и всякакви подобни екстри), радиостанции с тактикъл хедсетове, GPS ... абе поне 40 кила "играчки".
По-рано имах повече време, като е сезон веднъж на две седмици излизах по игри, тичахме по горите, стреляхме се. От време на време (да се чете 2-3 пъти на сезон) ходехме по по-големи игри, където си е mil sim вече с лагери, нощни и тн. Сега ако веднъж в месеца си отпиша неделята вече е събитие...
Но аз лично си падам по дългите преходи из планините и част от оборудването, което съм си събрал е по-скоро за там - дългите mil sim игри, които го изискват са рядко.

ПС: Понякога стават и гафове с представителите на закона, та всички носим една камара хартия (и фактури за почти цялата екипировка), че твърде правдоподобно изглежда и на полицаите не винаги им е забавно :D Знам и за едни образи, които успяха да си докарат SEK (немските SWAT) на терена, обаче изцепката си беше тяхна (е и на наплашения гъбар, който звъннал на 112 без да разбере за какво става въпрос...).
Последна промяна 1 на Sharana, променена общо 14 пъти

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 14 Фев 2018, 21:29

Ами май си ми отговорил на въпроса за струва ли си - скъпо, на тоя етап, солджърство, което би ми било доста занимателно и изисква различен тип умения. Не може ли в аърсофта като Гиви да участвам - по джапанки, анцуг и шмайзер...и очилата против очеизваждане, разбира се?

За планинските преходи, аз ги захаресвах след няколко дълги бягания по чукарите. Преди бях правил няколко прехода, но чак като минах състезателния хъс по ултрите ги оцених. Ком-Емине да направя е добра почивка, понеже четох, че за не много трениран ултра или турист просто си трябват 2-3 недели за прекосяване...

Hawkeye
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Hawkeye » 14 Фев 2018, 23:47

Наскоро бях разглеждал какво има из София като аирсофт и попаднах на това http://airsoftsofiafield.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/. За 30лв имаш два часа и половина с муниции, оръжие и екипировка, което не ми се вижда толкова зле. Сега разбира се както каза Шарана можеш да си продадеш бъбрека и пак да не ти стигнат парите, ако решиш да си супер ентусиаст и да се екипираш с всякакви играчки.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 15 Фев 2018, 00:10

Hawkeye написа:
14 Фев 2018, 23:47
Наскоро бях разглеждал какво има из София като аирсофт и попаднах на това http://airsoftsofiafield.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/. За 30лв имаш два часа и половина с муниции, оръжие и екипировка, което не ми се вижда толкова зле. Сега разбира се както каза Шарана можеш да си продадеш бъбрека и пак да не ти стигнат парите, ако решиш да си супер ентусиаст и да се екипираш с всякакви играчки.
Това звучи доста хорошо!

Аватар
Мизиец
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мизиец » 15 Фев 2018, 22:55

Един въпрос и от мен, тъй като все пак аз съм причината да се сетите за темата... Той е - как смятате , че може да се нарече тази военно-симулационна игра на български език? До сега съм срещал англоезичното Airsoft , кирилизираното ЕърСофт, Strikeball и съответно Страйкбол.... Изглежда най-грубите директни преводи ще бъдат Въздухмек/Меквъздух и Ударнотопче/Стрелотопче.... Иде ми да е Стрелба, Стрелянка, Стреляне... Топчене, Пукане.... Как ви идва на български , като приемливо звучене?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 16 Фев 2018, 04:31

Стрелотоп, топстрел, въздушна стрелба, въздустрел, безопасно пуцане, безопасна стрелба?... Еърсофт аз не зацепих какво е като го чух... Компромисен вариант може да е въздушен пейнтбол?

Отговори