Кацнаха ли американците на Луната ?

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Кацнаха ли американците на Луната ?

Мнение от Советский богатир » 20 Авг 2016, 08:56

Мисля, че темата е сериозна и може да се получи интересна дискусия по този въпрос.
Има доказателства и в двете посоки, така че се надявам модераторите да я оставят за разискване ;)
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Re: Кацнаха ли американците на Луната ?

Мнение от Amazon » 20 Авг 2016, 09:27

Не знам. За кое от всичките кацания питаш? Шесте с хора на борда? Тринайсетте пилотирани лунни мисии? Или десетките технологични демонстратори и орбитъри? Или въпроса е към дванайсетте астронавти разхождали се по лунната повърхност?

Извън глупостите, на мен ми е интересна първата пилотирана обиколка на Луната. Вероятността за успех е оценявана на по малко от педесет процента и астронавтите са били уведомени.

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 20 Авг 2016, 09:50

Говорим за хора (астронавти), разхождащи се по лунната повърхност и гордо развяващото се знаме с райета и звездички ?
"To watch the courageous Afghan freedom fighters battle modern arsenals with simple hand held weapons is a inspiration to those who love freedom. Their courage teaches us a great lesson - that there are things in this world worth defending !"

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 20 Авг 2016, 14:01

Говорим, че ако не искаме тва да се превърне в изкукал форум за конспирации.
Без такива теми.

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 20 Авг 2016, 15:29

То е ясно накъде е насочена темата :D

На мен ми е по-интересно, като става дума за Луната, кой и кога ще почне да "кОпа" хелия. Тогава може да е повратен момент за човечеството, като откриването на топлата вода и колелото.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 20 Авг 2016, 20:16

На кратко
Американците кацнаха на луната, но снимките от първото кацане са снимани след това в студио
Защо е така, нямам никава идея

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 20 Авг 2016, 23:02

ValBo написа:На кратко
Американците кацнаха на луната, но снимките от първото кацане са снимани след това в студио
В кое студио - Дисни, Уорнър или Парамоунд ? ;)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 20 Авг 2016, 23:18

Ще оставя на теб да го разследваш

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 21 Авг 2016, 00:07

Кубрик ги е заснел, призна си гадината 15 г. след като умря. ;)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 21 Авг 2016, 01:22

То ако не бяха кацнали още по съветско време в Москва щяха да вдигнат врява да небесата и да доказват "Холивудския филм". :D
Някои май са прекалили с гледането на комунистическата Тв Алфа (където живеят още във времето на Студената война), и наскоро въртяха разни филмчета с нови "доказателства" как американците не са кацали на Луната и всичко е гадна конспирация против матушка Россия! :lol:

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 21 Авг 2016, 05:55

Момчета, хайде малко по-леко с политкоректността и работете повече с факти.
Макар, че повечето грешки се виждат и от лаици, има прекалено много изледвания от специалисти с ред научни термини и обяснения. Поразровете се, има ги навсякъде. Съмненията относно истинноста на снимките не са само в матушка Рус. Самите американци си снеха филм по въпроса - http://www.imdb.com/title/tt0077294/, и то в разгара на студената война
Та пак ще повторя - американците са кацали на луната, но снимките от първото кацане, са изфбрикувани набързо в студио на земята.
Защо - не се наемам да гадая
Последна промяна 1 на ValBo, променена общо 21 пъти

Аватар
Хермес
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Хермес » 21 Авг 2016, 08:18

«ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ
http://www.free-inform.narod.ru/pepelaz/pepelaz-10.htm
Изображение
Натоварването на капсулата Аполо в Мурманск, говори се че е от фаталната мисия 13.

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 21 Авг 2016, 08:57

Dinain написа:Кубрик ги е заснел, призна си гадината 15 г. след като умря. ;)
Ето, щом от другата страна на барикадата си признават БЕЗ БОЙ, какво още има да коментираме ...:D

boyankolev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от boyankolev » 21 Авг 2016, 09:43

Хермес написа:«ПЕПЕЛАЦЫ» ЛЕТЯТ НА ЛУНУ
http://www.free-inform.narod.ru/pepelaz/pepelaz-10.htm
Изображение
Натоварването на капсулата Аполо в Мурманск, говори се че е от фаталната мисия 13.
Пише, че при спасяването на екипажа на К-8 е участвал български параход. Има ли някъде разказ на някой участвал от българска страна?

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 21 Авг 2016, 10:53

General Lukov написа:Някои май са прекалили с гледането на комунистическата Тв Алфа (където живеят още във времето на Студената война)

General Lukov написа:и наскоро въртяха разни филмчета с нови "доказателства" как американците не са кацали на Луната и всичко е гадна конспирация против матушка Россия! :lol:
Ей, ще си признаеш ти, даже и за партийното билетче. :mrgreen:

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 22 Авг 2016, 01:26

ValBo написа:Момчета, хайде малко по-леко с политкоректността и работете повече с факти.
Макар, че повечето грешки се виждат и от лаици, има прекалено много изледвания от специалисти с ред научни термини и обяснения. Поразровете се, има ги навсякъде. Съмненията относно истинноста на снимките не са само в матушка Рус. Самите американци си снеха филм по въпроса - http://www.imdb.com/title/tt0077294/, и то в разгара на студената война
Та пак ще повторя - американците са кацали на луната, но снимките от първото кацане, са изфбрикувани набързо в студио на земята.
Защо - не се наемам да гадая
Въпросът на темата не е дали първите снимки са истински или фалшиви, а дали са кацали на Луната. И дори някой да докаже, че някои от първите снимки са изфабрикувани набързо за търсене на внезапен публичен ефект, това по никакъв начин не означава, че американците не са кацали на Луната.

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 27 Авг 2016, 11:30

Понеже гледам, че темата замря, мисля да я раздвижа с един лесен въпрос. :)
Аз понеже съм прост, така и до ден-днешен не успях да разбера защо след като на Луната няма атмосфера, знаменцето със звездичките и райенцата така гордо се вее на фона на лунното небе. Тоест, в условията на вакуум няма въздух и знамето трябва да седи неподвижно.

Нека някой разбирач опише накратко какво е обяснението на Наса за този парадокс и да разбули мистерията най-накрая /поне за мен/;)

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 27 Авг 2016, 12:43

Съмнително ми е човек да е стъпил на луната. Ако беше така, досега да се е заселила, поне обитаемо селище да има от учени, техници, изследователи, астронавти и т.н.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Авг 2016, 16:06

Като вр. Еверест значи. ;)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

boyankolev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от boyankolev » 27 Авг 2016, 20:12

Не, като Марианската падина... :)

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 18 Сеп 2016, 10:20

Советский богатир написа:
Dinain написа:Кубрик ги е заснел, призна си гадината 15 г. след като умря. ;)
Ето, щом от другата страна на барикадата си признават БЕЗ БОЙ, какво още има да коментираме ...:D
.......................

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/ ... 7-c0mm.htm
Алексей Леонов опроверг слухи о том, что американские астронавты Нил Армстронг и Эдвин Олдрин не высаживались на Луне.

«Смотрели специалисты, и я в том числе, и лунная группа наша один к одному в режиме онлайн, как это происходило. И полет Бормана с облетом, и посадку, и "Аполлон 13" тоже», - рассказал Леонов.

В комментарии сайту телеканала «Звезда» летчик-космонавт, дважды Герой Советского Союза пояснил, что часть кадров о полете Армстронга и Олдрина на Луну действительно была доснята в студии. Но это было сделано лишь для того, чтобы зритель мог видеть «развитие происходящего от начала до конца». Реальные же съемки начинаются после того, как Армстронг устанавливает остронаправленную антенну для трансляции на Землю.
....

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 22 Сеп 2016, 18:39

Не знам тук ли да го пусна, в майтапи ли, в някоя специализирана клиника ли...
Наистина не знам, но знам, че новите комсомолци яко ги 'апе щръкът

http://ivo.bg/2016/09/21/%d0%bb%d1%8a%d ... %bd%d0%b0/

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Сеп 2016, 20:12

Всички такива сложни конспиративни теории имат един неизлечим недостатък. Ако повече от двама човека знаят, то рано или късно някой ще се раздрънка. Освен ако не изтрепаш всички замесени. Пък дори и тогава се разбира. Справка - концлагерите, Катин и още много такива далеч по-важни за криене и манипулиране факти.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 22 Сеп 2016, 20:18

ValBo написа:Не знам тук ли да го пусна, в майтапи ли, в някоя специализирана клиника ли...
Наистина не знам, но знам, че новите комсомолци яко ги 'апе щръкът

http://ivo.bg/2016/09/21/%d0%bb%d1%8a%d ... %bd%d0%b0/
Коментарите къртят :D

Аватар
Советский богатир
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Советский богатир » 04 Дек 2016, 16:50

Добре де, аз когато пуснах темата в края на август, попитах някой да ми обясни как при липсата на атмосфера на лунната повърхност гордо се развява знамето с райета и звездички ?
И още никой не е отговорил....Това въпрос с повишена трудност ли е ???
Все си мислех, че поне Амаzon-a ще разясни, защото уж претендираше, че имал познания по темата, но и той взе, че се ската...:D

Отговори