Музика, филми, култураОскарите

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Оскарите

Мнение от Amazon » 27 Фев 2017, 05:59

Велика традиция, която тази вечер замина в септичната яма заради политика, расизъм, глупави хора и неуважение към закона. Идеокрацията е налазила навсякъде.

Май наистина една ядрена война не е лоша идея?

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Re: Оскарите

Мнение от Almasy » 27 Фев 2017, 07:10

Amazon написа:
27 Фев 2017, 05:59
Велика традиция, която тази вечер замина в септичната яма заради политика, расизъм, глупави хора и неуважение към закона. Идеокрацията е налазила навсякъде.

Май наистина една ядрена война не е лоша идея?
Що? Ко тана? Кютек ли е имало :o
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Фев 2017, 08:40

"Белите каски" взеха Оскар? :?:
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)
...
Days since last IAF airstrike in Syria

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 27 Фев 2017, 19:33

Almasy написа:
27 Фев 2017, 07:10
Що? Ко тана? Кютек ли е имало :o
Вкараха политика във всичко!!! Либерастки първосигнални примитиви! Водещият - един скучен грозник, дето само като му видя мутрата и маниерите, и ми иде да го млатя с крак от табуретка, докато не спрят да изхвърчат зъби. Общо взето всяко второ изречение му беше за Тръмп. Показваше туитове на Тръмп, говореше за Тръмп по всякакъв повод, по едно време помислих че Тръмп е номиниран за главна мъжка роля и режисьор едновременно.

Половината от спечелилите го обърнаха на долнопробна политика. Един дребен мексиканец, дето спечели екипен оскар за нещо от рода на четвърти помощник шивач, не спря да говори за Стената и звучеше като че пропагандира, че американските закони нямат значение!

За подържаща роля номинираха Никол Киндам и 3-4 черни, с нулеви актьорски качества. Дори 8 годишната ми дъщеричка попита, коя от черните ще спечели.
Дето вика Морган Фрийман "Да спрат да номинират черни, спаниши или гейове, а да започнат да номинират таланти". Щото и да спечелиш Оскар, после цял живот ще се чудиш, дали не си спечелил щото си от квотата.

Едната черна която спечели, дръпна около 5 минутна поличическа реч(доста тъповата при това) и не посмяха да я прекъснат, щото е черна.

Един спечелил - отново черен, започна да разказва за полицейското насилие...на шоу, което предполага да ти оправи настроението!!!

Аз издържах до тук и изключих телевизора по средата. Какви говна са били нататък не искам и да си представям.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 27 Фев 2017, 20:03

То навсякъде по сайтовете пишат за провал, така, че колкото по-зле, толкова по-добре! :)))

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 27 Фев 2017, 20:09

Хах, от публикациите в нашите медии останах с впечатлението, че политиката почти е отсъствала по време на церемонията. Не знам какво са очаквали да стане за да го отразят скандално - някое публично самозапалване в знак на протест пред камерите?! :twisted: Инак изцепката с дублираното картонче е без аналог, няма такъв гаф просто! :D

Изказването на Фрийман казва всичко!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 27 Фев 2017, 20:38

djio написа:
27 Фев 2017, 20:09
Хах, от публикациите в нашите медии останах с впечатлението, че политиката почти е отсъствала по време на церемонията. Не знам какво са очаквали да стане за да го отразят скандално - някое публично самозапалване в знак на протест пред камерите?! :twisted: Инак изцепката с дублираното картонче е без аналог, няма такъв гаф просто! :D

Изказването на Фрийман казва всичко!
Ами то това е лошото на медиите, че пускат каквото си искат. Не са само нашите, американските и те плътно следват партийната линия, ама там поне е по-голямо разнообразието и след известно ровене можеш да видиш катинката.

Иначе водещият имаше по-нефелно чуство за хумор отколкото пациент с тежка форма на Аутизъм! Докара някакви нищо неподозиращи хорица от туристически автобус, вкара ги в залата и започна да ги разпитва! Горките хора! Провала можеше и да е по-голям. Това е туристическа дестинация и водещият тръна да интервюира малда двойка с китайска външност. Хората за щастие се оказаха американци, а мацката явно и щракаше главата, обаче ако се бяха оказали китайска, или корейска двойка дето знаят 20 думи на английски? Еати спечената стуация щеше да се получи!

Добре че разни готини елементи от първият ред като Никол Кидман и Дезнъл Уошингтън успокоиха хората и донякъде ги рзвеселиха. Дезнъл даже ожени младата двойка. :)

Направо водещият го чаках всеки момент да си сложи мкрофона на задника, да изреже една десетсекундна пръдня във вибрато и да избухне в смях. Такова му беше нивото!

Сега чета че после е достинал нови висини. Има един готин черен актьор - Mahershala Ali. Та водещият който е толерантен либерал и атакува Тръмп, до краят на вечерта си е правил майтап с името му! Ние такива майтапи сме ги надживели някъде първи клас.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 27 Фев 2017, 20:42

Сега гледам че братчето на Бен Афлек е спечелил за най-добра мъжка роля. Тия са егати талантливото семейство. :)
Ама и Кейси е имал пример за подражане де - когато батко ти е Бен Афлек а най-добрият му приятел е Мат Деймън, верояно е израстнал в интересна компания. :)

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 28 Фев 2017, 00:01

Изображение

А това е компонентът, който не достигна на лалала

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 28 Фев 2017, 01:38

Леонардо е пич и смелчага. Не е случайно че фигури от ранга на дедо Тръмп и Вовата отделят от времето си да изслушват някакъв си актьор.
За който се чуди, снимката на Леонардо и Вовата не е монтаж.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 01 Мар 2017, 00:42

Морган Фрийдмън е умен човек, Не знам колко вярно е преведена тази статия, не съм я търсил в оригинал

http://www.transmedia.bg/2017/02/26/%d1 ... %b0%d1%80/
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Мар 2017, 00:11

Морган Фрийман (без Д). Оскарите наистина станаха като Евровизия от десетина години, а някога тази награда е значела нещо. :(

Сега гледам например, че Arrival(!) е номиниран в цели 9 (девет) категории! :shock: "Най-добър филм на годината"?!

И две от номинациите са за звук, а в едната категория е взел Оскар (за най-добра звукова режисура :roll: )! А озвучаването беше най-отвратителното нещо в този филм - нелеп саундтрак с разсейващи мелодии и избухване на звукови ефекти, ту силни, ту слаби, точно колкото да те разсеят също. Тягостен, муден, очевидно с недостатъчен бюджет за каквото са искали да направят. В най-добрия случай за мен е добра фантастика, защото човърка темата за комуникацията с извънземния разум - но пък не може един цял филм за пръв контакт да е САМО за това.

Знам защо са го номинирали - заради блудкавото хипарски наивно послание накрая, което съсипа филма съвсем.

...

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Мар 2018, 10:49

Наградите „Оскар“: пълният списък с победителите
https://www.chr.bg/zhivot/nagradite-osk ... editelite/

"Дюнкерк" и "Най-мрачният час" обраха статуетките :?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отдавна подозирам, че Оскарите са силно политизирани.
Два филма в една година, за отчаяна отбрана, решителност и в крайна сметка - победа - на западната цивилизация срещу неумолима варварска заплаха, идваща от изток. Най-добър актьор за Гари Олдман като Чърчил. Най-добра актриса и най-добра поддържаща актриса (напълно заслужено според мен) за Франсис Макдорманд в "Три билборда" и Ивона от "Аз, Тоня". Най-добър поддържащ актьор - Сам Рокуел също от "Трите билборда". Най-добри аудио ефекти и звуков монтаж - "Дюнкерк".

Всичките тези персонажи имат много общи черти - не са никак харизматични, не са първа младост, никой от тях не е красавец, цапнати са в устата, тотално не-политически коректни, вземащи нещата в свои ръце и нарушаващи правилата по брутален начин, за да възтържествува справедливостта както те я виждат.

Третият голям печеливш ("Формата на водата") още не съм го гледал, но е за роман между жена и мистериозно човекообразно същество на подводна изследователска станция.

Какво ли искат да ни кажат от академията? :roll:

...

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 05 Мар 2018, 10:54

Не го гледай. ФОрмата на водата е голяма боза. Ако си гледал/чел филма за Ихтиандър - едно към едно.
Болбордите си заслужаваха Оскара, ама като миналата година - политкоректност. Иначе Гари Олдман игра невероятно, но филма не струва.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 05 Мар 2018, 10:55

...

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 05 Мар 2018, 11:35

То пък едни Оскари взе Дюнкерк , като по милост .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 06 Мар 2018, 17:02

Amazon написа:
27 Фев 2017, 20:42
Сега гледам че братчето на Бен Афлек е спечелил за най-добра мъжка роля. Тия са егати талантливото семейство. :)
Ама и Кейси е имал пример за подражане де - когато батко ти е Бен Афлек а най-добрият му приятел е Мат Деймън, верояно е израстнал в интересна компания. :)
Нали.....
Визирайки и останалите коментари (под твоя), май всички (поне в случая) сме на едно мнение.
Оскарите отдавна не са къкъвто и да е критерий.
Що се отнася до кино, по-добре BAFTA или Golden Bear.
За САЩ -най разчитам на Independent Spirit Awards.
Най-добра актриса и най-добра поддържаща актриса (напълно заслужено според мен) за Франсис Макдорманд в "Три билборда" и Ивона от "Аз, Тоня"
Тук и аз съм съгласен. Актрисата, наградена за "Аз, Тоня" има множество страхотни роли, една от тях в "The Hours"
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Отговори