Литература, филми, култураКино

Модератор: Ksantip

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Филми

Мнение от Dinain » 27 Ное 2016, 08:18

Все дълбоки коментари, свързани с киното...
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 27 Ное 2016, 09:07

То за филма Никой нищо не написа !
Интересно защо го трият в тубата ???

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 27 Ное 2016, 12:28

Ако някой го е гледал, да каже. Аз не съм. Но като имам предвид създателя и коментарите на уж "неутралните" тук, мога да си представя какво е (т.е. въобще не става дума за "кино", а за нещо съвсем друго - колкото филмите на М. Мур са "кино"). И кой е виновен за поредното залитане към политика - пак уж "неутралните" люде... ;)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Кино

Мнение от Amazon » 28 Яну 2017, 02:38

Dinain написа:
27 Яну 2017, 19:13
Гледай "The day after"(1983).
Изгледах го (диагонално, щото мудното развитие на филмите от 70-те и 80-те затлачва повествованието) и определено става за отрезвяване на масовата публика. Трябва му само по-графичен римейк.

djio
Редовен потребител

Re: Кино

Мнение от djio » 30 Яну 2017, 14:29

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... _8TqqQtWOw

"Лекарят" 2013г. Приятно филмче, но много канарчета за 11в. Някой, който го е гледал и има познания по темата може да сподели впечатления. Операция на очите?!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Яну 2017, 16:40

"The Accountant". За който го е пропуснал горещо препоръчвам. Имам чуството че сценария малко е взаимствал от "Братството на Розата" на Дейвид Морел, но е доста по-психологически натоварен и интригуващ. Бен Афлек играе добре, без да преиграва, а ролята му никак не е лесна. Джон Бърнтол пък добавя цвят на филма.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 11 Фев 2017, 00:42

Това нещо "Счетоводителят" не можах да го взема насериозно. Супер-герой-Рейнман.

Гледах "Hacksaw Ridge". (има го вече на торент)

Смесени чувства. Проектът бил в разработка от 14 години, Гибсън го отказвал два пъти, докато приеме на третия.

Изображение

Изключителната история на Дезмънд Дос, първият "отказващ по съвест" да носи оръжие (не знам как му викат на български) в американската армия, спасил като санитар собственоръчно около 75 души от "хребета-ножовка" в Окинава, 1945 г. Във филма са добавени няколко изкуствено драматични момента, но пък други от истинската история са спестени.

http://www.historyvshollywood.com/reelf ... saw-ridge/ - тук има подробно сравнение на фактите спрямо холивудската интерпретация.

Като филм не ми хареса особено. В баталните сцени има няколко особено излишни кадри, веднага се забелязват. Типажите са строго клиширани, направо военен филм правен по шаблон. Освен главния персонаж, има едва 1-2 други, които въобще са развити в нещо повече от статисти. Японците са абсолютни статисти, безименни, със съответните добавени сцени без никаква друга цел, освен да покажат какви са диваци.

Като причина да разуча истинската история беше по-интригуващ за мен. Геройството на Дезмънд е несъмнено.

Битката за Окинава се води от април до до юни 1945 г. Едновременно е най-големият десант в Пасифика и най-кръвопролитната битка - загиват 14-20,000 американци и 77-110,000 японци и окинавци (мобилизирано местно опълчение). Загива и половината от 300-хилядното мирно население на острова. Масово използване на камикадзета и атаки-банзай, отдавна подготвени позиции с бункери, картечни гнезда и тунели, всичко много добре маскирано.

ПП Дядо ми, лека му пръст, ми е разказвал, че имали в ротата също един такъв - съботянин. Отказвал да се бие или работи в събота. Но историята му приключила различно - убили го още първата седмица в битката при Драва.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 11 Фев 2017, 01:21

ПП Дядо ми, лека му пръст, ми е разказвал, че имали в ротата също един такъв - съботянин. Отказвал да се бие или работи в събота. Но историята му приключила различно - убили го още първата седмица в битката при Драва.
В нашата бригада, в батареята имахме съботянин. По никакъв начин не можеш да го накараш да пипне нещо в събота. Дори отказваше да носи кубинки в събота и мааше по джапанки. В останалото време нормално момче, командира на бригадата се съобрази с религиозната му странност и беше освободен от задължения в събота.

Иначе моят дядо бог да го прости, явно е воювал по същите полета като твоят. Доста хора е загубил взвода му, в един момент повечето. Та от него съм запомнил едно - първи умирали страхливите. Няколко пъти ми го е казвал. Не виждам логика, винаги съм мислел че е точно обратното, ама човека за разлика от мен е бил в истинска касапница и сигурно знае по-добре. Казваше че най-страшното при него било, когато тежко ранен войник го е молил да го застреля.

Бе, кофти нещо е войната. :(

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 03 Мар 2017, 23:48

Logan е страхотен. Чудесен, мрачен и емоционален завършек на сагата.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Мар 2017, 09:32

Гледах новия Конг. Страхотни ефекти (Industrial Light & Magic) и нищо повече. Ако дочакате скритата сцена след надписите - готвят кросоувър с Годзила. Или май всичките картонени чудовища от японските филми от 50те, но със съвременни ефекти.

Аз съм за. :)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Мар 2017, 10:12

Dinain написа:
03 Мар 2017, 23:48
Logan е страхотен. Чудесен, мрачен и емоционален завършек на сагата.
Опитали се се да направят филм, подходящ за вече леко оплешавяващите фенове.
Получило се е филм за 13 годишни с елементи за разсъждения. Като цяло - нищо
По-добре останете с трейлъра и песента на Джони Кеш. Там има повече драматизъм
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Мар 2017, 10:26

Критиката го обявява за най-добрия филм от сагата или най-добрия филм по комикс въобще. И на мен ми хареса.

Освен това е с рейтинг R - няма как да е за 13-годишни, това е "забранен за под 17-годишни без придружител". ;)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 18 Мар 2017, 09:38

Dinain написа:
17 Мар 2017, 10:26
Критиката го обявява за най-добрия филм от сагата или най-добрия филм по комикс въобще. И на мен ми хареса.

Освен това е с рейтинг R - няма как да е за 13-годишни, това е "забранен за под 17-годишни без придружител". ;)
По първата точка - наскоро един гейско-негърски филм спечели Оскар... Това за критиката.

Колкото до възрастовите ограничения - филма може и да е за 18+, но е направен за фенове менатално на 13.
Като всички комиксови филми
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Thorn » 18 Мар 2017, 10:33

ValBo написа:
18 Мар 2017, 09:38

По първата точка - наскоро един гейско-негърски филм спечели Оскар... Това за критиката.

http://www.imdb.com/title/tt0274518/ - този ли ?

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 18 Мар 2017, 10:39

Thorn написа:
18 Мар 2017, 10:33
ValBo написа:
18 Мар 2017, 09:38

http://www.imdb.com/title/tt0274518/ - този ли ?
Туше! :-)
Изображение
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 18 Мар 2017, 11:11

Явно съм запазил детското в себе си, не го виждам като лошо нещо. :) За това генерално обобщение за всички филми по комикси не си прав обаче, показваш тесногръдие.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 26 Мар 2017, 20:25

https://www.youtube.com/watch?v=EL0chMRPOQA

Препоръчвам Patriots Day (2016). Като документален филм е за бомбените атентати на маратона в Бостън през 2013 г. и последващото преследване на атентаторите, двама братя с чеченски произход.

Прекалената патриотична нотка ще подразни някои, филмът е по-интересен от гледна точка на това, че е от редките, които представят "реалния полицейския процес" след такова престъпление.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 02 Май 2017, 10:26

The Founder

http://m.imdb.com/title/tt4276820/?ref_=m_nmfmd_act_5

Майкъл Кийтън. Не е някакъв шедьовър, но най-малкото разказва истинската история зад създаването на веригата "МакДоналдс". А Кийтън като Рей Крок е забележителен.

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 02 Май 2017, 13:53

Гледах Войвода. Не е откровено лош, но не и добър. Гледане на собствена отговорност.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 02 Май 2017, 15:48

В сравнение с филма за Левски по добре ли е или на кантар

Аватар
Thorn
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Thorn » 02 Май 2017, 16:19

Несъм гледал филма за Левски.

Абе като цяло е по-скоро минус отколкото плюс. Не че е съвсе лош, ама с голяма доза снизходителност.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 07 Май 2017, 18:09

Бокс-офис России: «Логан» порвал «Защитников»
Последний фильм о Росомахе преодолел рекорд франшизы. «Защитники» пережили рекордное падение.
Даже хуже, чем у «Великой стены», дела у лидера прошлых выходных. Фильм Сарика Андреасяна — абсолютный рекордсмен по снижению сборов на второй неделе проката. Для сравнения: год назад много говорилось про падение «Бэтмен против Супермена», но тогда речь шла про 76,5%. Сборы «Защитников» упали больше чем в 10 раз по сравнению со стартовым уик-эндом. К тому же фильм Андреасяна показал самую низкую на этой неделе заполняемость на сеансах — в среднем по восемь (!) зрителей. Впрочем, медведь с пулеметом стал не единственной жертвой «Логана» и собственного плохого сарафана. Находившаяся еще неделю назад на этой же четвертой строчке картина «Обитель зла: Последняя глава» вообще выбыла из десятки лидеров. Всего в арсенале «Защитников» скромные 242 млн рублей.
https://www.kinopoisk.ru/news/2905768/

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=3X8NL2B7cvk

Гледах този филм, изтеглих си торент преди няколко дни. За който не разбира русофобското ревю в клипа горе, аз ще напиша такова. :mrgreen:

Сериозно, трудно е да се намерят различни отзиви. Рейтингите са повсеместно много ниски (3-4/10), боксофисът е провал (не са върнати дори $5-те млн. бюджет).

А можеше да се направи повече - сигурен съм. Защо? Бекбамбетов имаше някои много нестандартни идеи (закривените куршуми и мишките-бомби) и направи хубав и успешен блокбъстър през 2008 г. https://en.wikipedia.org/wiki/Wanted_(2008_film)

Защо това нещо "Защитници" е провал?

- изключително плосък сценарий
- неинтересни/несимпатични герои с нулево развитие или предистория (героите създадени по времето на СССР (всички разбира се магически неостаряващи) биват събрани след десетилетия, без да бъде обяснявано ни най-малко какво са правили през тези години, какво се е случило с близките им, защо са били създадени, каква им е била мисията и т.н.)
- злодей с неясна мотивация и цели, освен мъглявото "да завземе света"
- актьорите без изключения са пълно дърво
- диалозите са покъртително слаби ("здрасти, не сме се виждали 40 г., ще ходим да убиваме един лош, идваш ли?" - "Ок.")
- ефектите на места са добри, на места са гротескно зле. Като комютърна игра от 2003 г.
- озвучаването е изключително лошо, с разминаващи се реч и мърдане на устни, и монотонна сънлива музика, убиваща и без това малкото сцени, опитващи се вкарат динамика.
- финалът е неубедителен и слаб.

Плюсове:

- мацка

Изводите за мен са, че това е поредното държавно начинание за повдигане духа на населението, чрез копиране на модерните сега филми за супер-герои. Обаче се проваля поради простия факт, че бюджетът му е крайно недостатъчен. Концептуална грешка: или трябва да се заложи на нещо оригинално, различно, за да се вместиш в ограничения бюджет, или ако ще се прави тъп филм, да е с много пари. Да, има холивудски филми за супер-герои със слаби сценарии, но са с ефекти за $200 млн. А това нито има сценария, нито бюджета, за да го компенсира.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Май 2017, 18:22

Копирането на Холивудските блокбастъри е огромна грешка. Според мен руснаците трябва да правят комедии - много ги бива. И разбира се военни филми. Такива като "Война", "Звезда", или сериала "Щрафбат" - тежки и реални. А не бозите от последните няколко години. Също могат да се пробват в твърдата фантастика - нишата е свободна. Холивуд прави по не повече от един читав фантастичен филм годишно.

Иначе държавното финансиране е простотия. Вижте и немците с техният Уве Бойл и държавно финансиране, как станаха за смях. Дори руснаците дато са по-бедни, правят по-хубави филми от тях.

ivan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ivan » 07 Май 2017, 18:41

Щрафбат изобщо не е реалистичен. В наказателен батальон се изпращат само провинили се офицери. За войниците има наказателни роти. Те се командват от нормални офицери а не от осъдени. И не се използват в отбрана, а само в настъпление или разузнаване с бой. И след пролята кръв всеки от ранените се освобождава. Така, че истината за наказателните роти и батальони е много по страшна и тъжна от смотания сериал. Ако ти се чете за това виж сайта "Я помню" на Драбкин ако ползваш руски ще прочетеш от първа ръка спомени на ветерани вкл. "щрафники". Там в раздела разузнавачи ще видиш и доколко е реалистичен филма "Звезда".

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 07 Май 2017, 19:09

Dinain написа:
07 Май 2017, 18:09
това е поредното държавно начинание за повдигане духа на населението, чрез копиране на модерните сега филми за супер-герои. Обаче се проваля поради простия факт, че бюджетът му е крайно недостатъчен.
А вот и нет! Частна компания, най-успешната на руския пазар - в смисъл, че от 7-8 филма по един "изстрелва", т.е. покрива си разходите повече от двойно - и хоп - праскат още по няколко. Така че идеята, че с достатъчно бюджет е щял да бъде добре, направо си е похвала. ;) Особено ако беше вярна... Човека е именит почти колкото Уве Бол - един от редките случаи, когато си е струвало да посветиш 10 минути на разучаване на режисьора предварително - за да си спестиш час и половина. :)
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Отговори